Dlaczego skóra po depilacji plastrami nie jest gładka? Używałam maszynki wcześniej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-02, 18:04   #1
ococo
Przyczajenie
 
Avatar ococo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2

Dlaczego skóra po depilacji plastrami nie jest gładka? Używałam maszynki wcześniej


Hej! Jesteście moją ostatnią deską ratunku! Pewnie pomyślicie, że jestem jakaś głupia i brzydka.. no ale nie mam kogo poprosić już o radę! Chodzi o to, że jestem brunetką, i mam problem z wąsikiem. Kiedyś ogoliłam go zwykłą maszynką, a potem musiałam robić to ciągle.. Te włosy są grube, ciemne, kłują.. nie raz przez maszynkę miałam straszne podrażnienia, jakieś pryszcze (na innych miejscach nie mam pryszczy) Niedawno byłam chora, pomyślałam, że w tym czasie trochę będę mogła zapuścić te włoski i potem wyrwać je plastrami woskowymi. Dwa tygodnie temu wydepilowałam je po raz pierwszy.. używałam plastrów Veet do cery suchej. Plastry się kiepsko sprawdzały, ale mimo to dałam radę wyrwać dużo włosków! Problem polega na tym, że skóra nie jest gładka! Przejeżdżając palcem czuć kłujące włosy mimo, że ich nie widać.. Nie wiem dlaczego tak się stało.. tydzień później ponowiłam depilacje! Tym razem plastry przykładałam do gorącego czajnika, nie bałam się już bólu, wszystko szło mi mrawiej. Znów dużo włosków wyszło, ale efektu gładkiej skóry nadal nie było.. Jednak było lepiej niż pierwszy raz. Teraz mija drugi tydzień i czuć i widać już włoski.. są one może trochę miękciejsze niż były, ale ogółem wygląda to tak jak bym je ogoliła i odrosły kłujące.. :/ Kupiłam teraz plastry Veet suprem essence na KWC miały dobre opinie. poczekam z pare dni i spróbuję. Dlaczego nie mogłam wtedy i nadal nie mogę uzyskać efektu gładkiej skóry? Co jest nie tak.. Nie piszcie mi o depilacji laserowej gdyż obecnie nie mam na to pieniędzy, wstydzę się iść z tym do kosmetyczki.. Boję się, że już nigdy nie będę miała gładkiej buźki.. Nie wiem co zrobić? Dlaczego skóra mimo iż wyrwałam dużo włosków nie jest gładka? Może to dla tego, że wcześniej je goliłam maszynką a teraz przerzucam się na wosk? Nie wiem.. Każda porada będzie dla mnie na wagę złota!

Do wakacji muszę się tego pozbyć! Czy to się uda..
ococo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 10:50   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Dlaczego skóra po depilacji plastrami nie jest gładka? Używałam maszynki wcześn

Idź do kosmetyczki
Te plastry do domowego użytku czasem się nie sprawdzają, lepiej żeby to zrobił profesjonalista, przynajmniej pierwsze kilka razy.
I nie wstydź się bo nie masz czego - one nie takie rzeczy oglądają
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 15:51   #3
marychaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marychaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 192
Dot.: Dlaczego skóra po depilacji plastrami nie jest gładka? Używałam maszynki wcześn

Uzywam dokladnie tych samych plastrow co Ty ! ;D
Moze byc tak ze lamia Ci sie wloski i nie wychodza razem z cebulka. Moje kolezanki depiluja nogi etc. laserem u kosmetyczki, i sa bardzo zadowolone .
marychaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 01:31   #4
poesy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Dlaczego skóra po depilacji plastrami nie jest gładka? Używałam maszynki wcześn

Jeżeli będziesz trzymała się depilacji regularnie, to będzie coraz lepiej (z doświadczenia). Chociaż polecałabym Ci zakup depilatora. Koszt się w pewnym sensie zwróci, a jest to wygodniejsze.
poesy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 09:04   #5
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Dlaczego skóra po depilacji plastrami nie jest gładka? Używałam maszynki wcześn

Moim zdaniem te włoski nie wyrywają się z cebulkami tylko urywają gdzieś przy skórze. Jako że jesteś brunetką i włoski są ciemne laserowa depilacja będzie najlepsza. A może pasta cukrowa?
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 18:44   #6
Xtase
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 732
Dot.: Dlaczego skóra po depilacji plastrami nie jest gładka? Używałam maszynki wcześn

Może masz złą technikę ? Radziłabym przyciąć plastry do takiego rozmiaru, żeby pasował akurat nad tą górną wargę, po przyklejeniu kilka razy dokładnie je wygładzić z kierunkiem wzrostu włosa a później zdecydowanym ruchem zerwać w przeciwnym kierunku. Dobrze jest też lekko naciągnąć przy tym skórę. Pojedyncze włoski możesz też wyrwać pęsetą Żeby nie bolało można do depilowanego miejsca przyłożyć wcześniej kostki lodu. Powodzenia
__________________
Ty masz taki czar
Xtase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 18:49   #7
Sweet Olcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 495
GG do Sweet Olcia
Dot.: Dlaczego skóra po depilacji plastrami nie jest gładka? Używałam maszynki wcześn

Dzieje się tak dlatego, że goląc włoski maszynką ucinasz włoski przy skórze, a każdy włosek rośnie w innym tempie i ma różne fazy wzrostu. Dajmy przykład: włoski w ostatniej fazie ( te dłuższe) wyrwą się z cebulką z kolei włoski które są w początkowej fazie są zbyt krótkie, żeby wosk je chwycił i nadal zostają " kłujące". Używając plastrów z woskiem regularnie doprowadzisz w końcu do tego, że wszystkie włoski będą rosły równo i po każdej depilacji skóra będzie gładka. Polecałabym jednak wybrać się z tym do kosmetyczki, ponieważ plastry typu veet mając zbyt słaby wosk który nie dokładnie olkeją każdy włosek, przez co nie wszystkie włoski zostaną wyrwane. Mam nadzieję, że wyjaśniłam Ci sprawę i pomogłam
__________________
Kocham j Łobuzie

27.09.2014 Najszczęśliwsza żonka na świecie
Lili już jest z nami 19.12.2014
Sweet Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 06:58   #8
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: Dlaczego skóra po depilacji plastrami nie jest gładka? Używałam maszynki wcześn

Ja zdecydowanie polecam depilację cukrową. Po pierwsze wyciąga włosa a nie urywa go a po drugie włoski zdecydowanie się osłabiają i przerzedzają. Po wosku czy depilatorze nie osiągniesz tego efektu. Sprawisz, że być może się przerzedzą, ale jednocześnie stają się twardsze.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.