Skutki poparzenia kwasem a laserowe zamykanie naczynek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-10, 19:42   #1
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479

Skutki poparzenia kwasem a laserowe zamykanie naczynek


Hej,
Kilka miesięcy temu miałam niemiła wizytę u kosmetyczki. Chociaż mówiłam jej że mam wrazliwą i naczynkową cerę to ona i tak zaproponowała mi kwas salicylowy. Nie miałam wtedy bladego pojęcia o kwasach, a na zabieg przyszłam tylko na mikrodermabrazje. Skończyło się plamami pozapalnymi na twarzy, popękanymi naczynkami, a moja dermatolog powiedziala że to wygląda jak poparzenie. Na policzkach miałam brązowe i czerwone plamy. Teraz większość z nich znikła, ale cera na policzkach jest mega wrażliwa. Na środę mam umowiony zabieg zamykania naczynek na policzkach. I teraz pytania. Czy ten laser mi nie zaszkodzi na taką cerę? To nie będzie mój pierwszy zabieg zamykania naczynek, ale wcześniejsze odbywały się na normalnej cerze. Nie chcę mieć poparzenia od lasera.
P.S. pod dobrym światłem i z lusterkiem powiększającym widać jeszcze te plamki od kwasu. Tak jakby skóra była tam, nie wiem - zgaduje - cieńsza? A może nie do końca zrównała się z obecnym kolorem cery?

Proszę o pomoc
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 16:49   #2
wiewioor
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 324
Dot.: Skutki poparzenia kwasem a laserowe zamykanie naczynek

zapytaj swojego dermatologa, albo osobę która będzie zamykała naczynka (najlepiej żeby był to lekarz)
__________________
W lutym denkuję: 0 (cel: 20!)

styczeń: 16

V-XII 2014: 145
wiewioor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 17:47   #3
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Skutki poparzenia kwasem a laserowe zamykanie naczynek

Byłam, zrobiłam i jest dobrze . U lekarza dermatologa oczywiście. Przed zabiegiem lekarka obejrzała te plamki (które też potraktowała laserem) i uspokoiła że nic złego mi się nie stanie.
Jak zwykle panika ze mnie
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 12:45   #4
Pannamonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 101
Dot.: Skutki poparzenia kwasem a laserowe zamykanie naczynek

Laser nie szkodzi na cerę naczynkową - właśnie do takiej cery go się zwykle stosuje. Jeśli chodzi o efekty uboczne to wszystko zależy od tego czy sprzęt jest nowoczesny, a używająca go osoba ma doświadczenie. Nowoczesny sprzęt w rękach doświadczonej osoby nie powinien pozostawić żadnych śladów poza obrzękiem i zaczerwienieniem (do 2 tygodni). Ważne jest też żebyś przestrzegała zaleceń związanych z zabiegiem.
O laserowym zamykaniu naczynek więcej dowiesz się tu: http://dermedicus.pl/blog/index.php/...anie-naczynek/
Pannamonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.