Nadgodziny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-21, 16:30   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Czy płacą Wam za nadgodziny?


Zaznaczam - nie interesuje mnie, ile. Ale ciekawa jestem, czy któraś jest tu w takiej sytuacji, jak ja.

nauczyciel ma w Karcie nauczyciela zapisane, ze pracuje po 40 godzin tygodniowo (o czym nie związani z zawodem raczej nie wiedzą, i potem są ploty, ze belfer robi tylko 18 godzin i "tyyyyyle" kasy zbiera ) W tych 40 godzinach 18 godzin to godziny dydaktyczne, reszta to praca z rodzicami, kółka zainteresowań, przygotowanie się do zajęć, studia itd. W efekcie najczęściej wychodzi to grubo ponad 40 godzin.

Jadę na zieloną szkołę. Czyli praca 24/doba, 168 godzin tygodniowo. I za te pracę nie dostanę ani grosza więcej. Jest mi przykro, jestem zła i rozgoryczona. To tylko w naszym kraju praca jest aż tak niedoceniana, by kazać pracownikowi działać za free...

Dla zainteresowanych: ile możecie dostać z nadgodziny za granicą:
http://biznes.onet.pl/18,1405770,prasa.html
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 16:58   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy płacą Wam za nadgodziny?

Ja za wyjazdy na delegacje dostaje diety.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 16:02   #3
Limone89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 24
Nadgodziny

Ile pracodawca musi zapłacić za nadgodziny?

W zeszłym miesiącu miałam sporo nadgodzin. Z pracodawcą rozliczamy się za nie "pod stołem". Przeliczyłam sobie ile mi zapłacił za nadgodzine i wyszła troche niska kwota. Zapytałam więc o to jego samego, na co on się bardzo oburzył bo "tyle pięniędzy wydaje na pracowników" i że płaci +30% za nadgodzinę i ani grosza więcej. Nie dało się z nim w żaden sposób negocjować. Ja szukałam informacji na ten temat ale z wszystkich źródeł wynika że za nadgodziny jest +50%.

Jeszcze przy okazji mam drugą sprawę: w dzisiaj w pracy wynikła potrzeba przyjścia do pracy w środę (1 maja). Czy koniecznie muszę przyjść?
Limone89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 16:06   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Nadgodziny

Cytat:
Napisane przez Limone89 Pokaż wiadomość
Ile pracodawca musi zapłacić za nadgodziny?

W zeszłym miesiącu miałam sporo nadgodzin. Z pracodawcą rozliczamy się za nie "pod stołem". Przeliczyłam sobie ile mi zapłacił za nadgodzine i wyszła troche niska kwota. Zapytałam więc o to jego samego, na co on się bardzo oburzył bo "tyle pięniędzy wydaje na pracowników" i że płaci +30% za nadgodzinę i ani grosza więcej. Nie dało się z nim w żaden sposób negocjować. Ja szukałam informacji na ten temat ale z wszystkich źródeł wynika że za nadgodziny jest +50%.

Jeszcze przy okazji mam drugą sprawę: w dzisiaj w pracy wynikła potrzeba przyjścia do pracy w środę (1 maja). Czy koniecznie muszę przyjść?
a jaką masz umowę i co masz w umowie?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 16:09   #5
Limone89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 24
Dot.: Nadgodziny

Studencka umowa zlecenie.
Nie wiem co w niej jest dokładnie bo księgowa nie wydaje mi ich regularnie. W ogóle ona jakaś zamotana jest. Wiem tyle że powinnam ją dostawać zawsze ostatniego dnia miesiąca i mam na niej wpisane to ile godzin przepracowałam i kwotę, która mi się za to należy.
Limone89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 16:17   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Nadgodziny

Cytat:
Napisane przez Limone89 Pokaż wiadomość
Studencka umowa zlecenie.
Nie wiem co w niej jest dokładnie bo księgowa nie wydaje mi ich regularnie. W ogóle ona jakaś zamotana jest. Wiem tyle że powinnam ją dostawać zawsze ostatniego dnia miesiąca i mam na niej wpisane to ile godzin przepracowałam i kwotę, która mi się za to należy.
jak to nie wiesz co masz w umowie?
jeżeli nie masz tam wpisane ile są płatne nadgodziny, no to niestety nic nie zrobisz jeżeli dostajesz mnie...

a co do 1 maja to o ile nic się nie zmieniło to dni ustawowo wolne od pracy nie obejmują osób zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia, więc tu również niewiele możesz zrobić...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 21:00   #7
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Nadgodziny

Na umowie zlecenie nie ma nadgodzin .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-28, 13:04   #8
sherlook
Zadomowienie
 
Avatar sherlook
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 766
Nadgodziny

Dziewczyny mam takie pytanie do osób znających się na prawie pracy. Czy jeśli pracodawca wprowadził nadgodziny dziennie dodatkowo ok 5-6 godzin więcej (normalnie praca 8h dziennie od poniedziałku do piątku) czyli 14h łącznie, plus 7h w sobotę i 7h w niedzielę to jest to zgodne z prawem pracy? Gdzieś czytałam że w tygodniu nadgodziny nie mogą przekroczyć 8h. Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sherlook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 17:30   #9
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 263
Dot.: Nadgodziny

Musi być 11 godzin odpoczynku dobowego. Dodatkowo w tygodniu musi być przerwa conajmniej 35 godzin ciągiem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 15:02   #10
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy płacą Wam za nadgodziny?

Hej dziewczyny, czy jest tu jakaś kadrowa, lub osoba znająca się na 0rawie pracy? Mam pytanie odnośnie umowy o pracę i jej wypowiedzenia ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-02 16:02:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.