Ginekolog, a błona dziewicza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-03, 17:17   #1
ania9919
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2

Ginekolog, a błona dziewicza


Witam,
Mam problem, ponieważ mam 15 lat jeszcze nie skończone i od jakiegoś czasu się masturbuję. Kiedyś nieumyślnie przerwałam sobie błonę dziewiczą i od tego czasu mam dziwne bóle w pochwie. Nie są one jakoś nie do przeżycia, ale to taki dziwny ból sama nie wiem jak go odpisać. Powiedziałam mamie o tych bólach, ale nie powiedziałam z jakiego powodu bo to dość wstydliwe i nie chcę by moja mama się o tym dowiedziała. Mama powiedziała,że jeżeli mi nie przejdzie będziemy musiały pójść do ginekologa jednak bardzo się obawiam bo to będzie moja pierwsza wizyta. Chciałam się zapytać czy ginekolog będzie musiał powiedzieć mojej mamie o tym, że błona dziewicza została przerwana? Nie chciałabym, żeby moja mama się o tym dowiedziała, ponieważ jak już pisałam to dla mnie strasznie wstydliwe, a po drugie moja mama jest niestety dość dziwna i myślę, że zrobiłaby mi z tego powodu masę problemów...
Proszę o pomoc...
ania9919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 17:26   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Ginekolog, a błona dziewicza

przeciez nie musisz wchodzić z mama do gabinetu.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 17:34   #3
ania9919
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Ginekolog, a błona dziewicza

wiem, ze nie muszę wchodzić z mamą do gabinetu, ale później chyba musi ginekolog przekazać mamie co mi jest...
ania9919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 18:10   #4
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Ginekolog, a błona dziewicza

Twoja błona mogła zostać przerwana na kilka różnych sposobów np. poprzez ćwiczenia rozciągające, czy stosowanie tamponów. Ginekolog pyta o współżycie i w wypadku jego braku zazwyczaj na fotelu ocenia, czy można przeprowadzić badanie. Udzielanie Twojej mamie informacji o Twojej błonie byłoby złamaniem tajemnicy lekarskiej i dlatego lekarz nie powinien o tym informować.
__________________
2014: 107
2015: 80
2016: 51
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:37   #5
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Ginekolog, a błona dziewicza

Przede wszystkim pachwina nie boli Cię od masturbacji - chyba że nadwyrężyłaś coś ani lekarz nie powinien powiedzieć mamie o błonie dziewiczej, bo i Ty nie musisz mu tego mówić. Przychodzisz, mówisz, że nie współżyłaś i tyle. Czasami przy wywiadzie osób niepełnoletnich musi być obecny opiekun, ale nie musisz mówić, że coś się stało z błoną ani że się masturbujesz, spokojnie To jest lekarz, jak usiądziesz na fotelu, to będzie wiedział, jak Cię zbadać. Poza tym poszukaj takiego, który specjalizuje się w badaniu młodych dziewcząt, będzie mniejszy stres.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-04 13:37:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.