IL Profumo - mam problem :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-25, 06:27   #1
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645

IL Profumo - mam problem :(


Zdecydowałam się na zakup na Allegro zapachu IL Profumo Chocolat . Problem w tym, że nie znam ani w ząb języków romańskich a opis aukcji nie zawierał polskiej nazwy sprzedawanego przedmiotu ani jego przeznaczenia a jedynie nazwę włoską i został umieszczony w dziale : wody i wody perfumowane, a w opisie aukcji umieszczono zdanie " ZDJĘCIE PRZEDSTAWIA PERFUM, KTÓRY KUPUJESZ ". Opis i dział sugerują , iż jest to produkt słuzący do perfumowania się i to w formie wody. I na taki produkt się decydowałam.

Zapłaciłam 190 zł i otrzymałam niezbyt szczelny, bez pudełka i korka tester 100 ml olejku perfumowanego do ciała z tej serii - 100 ml
Olejek który faktycznie był przedmiotem aukcji jest produktem typowo pielęgnacyjnym , ma właściwości wygładzające , uelastyczniające i anty-starzeniowe ( informacje pochodzą z firmowej strony IL Provmo , a przetłumaczyła je moja przyjaciółka - juz po zakupie.)
W tym wypadku zapach jest tylko dodatkową cechą produktu, na dodatek jest delikatny i niezbyt trwały.
Nie szukałam produktu pielęgnacyjnego do ciała

Cena 190 zł + koszty przesyłki wydaly mi się ceną zbyt wygórowaną jak za tester 100 ml produktu pielegnacyjnego do ciała. Nawet takiej marki.
Poprosiłam o obniżenie ceny lub możłiwość zwrotu produktu i zwrot pieniędzy ( po ewentualnym odliczeniu trzech testowych "psików" )ewentualnie wymiene na tester innej wody ( w cenie 180 zł ).

Otrzymałam odpowiedź , że wymiana nie wchodzi w grę, cenę może mi obniżyć o tylko 25 zł lub przyjmie towar i zwroci pieniadze po odliczeniu za ubytek, koszty poniesione na allegro, do tego doszłyby jeszcze oczywiście koszty wysyłki.
Uważam, iż pomyłka w zakupie nie jest moja winą , więc nie powinnam ponosić tych kosztów. Na dodatek wszystko dopiero po 14 sierpnia, bo sprzedawca ma urlop. Ja mam urlop od 10 sierpnia, więc w grę praktycznie wchodzi wrzesień.
Zwrot 25 zł mnie nie satysfakcjonuje bo nigdy nie kupiłabym olejku do ciala w cenie 165 zł.

Naczelną zasadą handlu wynikającą nie tylko z dobrych obyczajów ale równiez obowiązującego prawa, jest podanie w języku polskim przede wszystkim : ceny, nazwy towaru i głównej cechy użytkowej celem umożliwienia polskiemu konsumentowi dokonania prawidłowego wyboru. Zasady te nie zostały spełnione.
Tak wyglądał opis:
"HUILE PARFUMEE 100 ML
PIĘKNY ZAPACH DAMSKI

PRODUKT ORYGINALNY NOWY I NIEUŻYWANY - PODCZAS TRANSPORTU ZAUWAŻYŁEM ŻE LEKKO WYCIEKA (RZEKŁBYM POCI SIĘ) Z ATOMIZERA (WADA FABRYCZNA) DO TRANSPORTU JESTEM W STANIE ZABEZPIECZYĆ PRZED UBYTKIEM - STAN JAK NA ZDJĘCIU CZYLI PEŁNE
TESTER, CECHUJE GO DŁUŻSZA TRWAŁOŚĆ PONIEWAŻ MA ZA ZADANIE REKLAMOWAĆ DANY PRODUKT

ZDJĘCIE PRZEDSTAWIA PERFUM, KTÓRY KUPUJESZ "

Odechciało mi się dalszych negocjacji , pewnie zatrzymam produkt ale na pewno nie wystawię pozytywa, szczerze mówić nie wiem jeszcze jaki komentarz wystawić.
Co sądzicie?
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 07:00   #2
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: IL Profumo - mam problem :(

Rozterko, współczuję niekomfortowej sytuacji

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
"HUILE PARFUMEE 100 ML
To jasno oznacza olejek perfumowany, jednak dalszy opis świadczy, że sprzedający sam nie wiedział co to, bo sugeruje, że przedmiotem aukcji są perfumy
Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
PIĘKNY ZAPACH DAMSKI

PRODUKT ORYGINALNY NOWY I NIEUŻYWANY - PODCZAS TRANSPORTU ZAUWAŻYŁEM ŻE LEKKO WYCIEKA (RZEKŁBYM POCI SIĘ) Z ATOMIZERA (WADA FABRYCZNA) DO TRANSPORTU JESTEM W STANIE ZABEZPIECZYĆ PRZED UBYTKIEM - STAN JAK NA ZDJĘCIU CZYLI PEŁNE
TESTER, CECHUJE GO DŁUŻSZA TRWAŁOŚĆ PONIEWAŻ MA ZA ZADANIE REKLAMOWAĆ DANY PRODUKT

ZDJĘCIE PRZEDSTAWIA PERFUM, KTÓRY KUPUJESZ "


Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Odechciało mi się dalszych negocjacji , pewnie zatrzymam produkt ale na pewno nie wystawię pozytywa, szczerze mówić nie wiem jeszcze jaki komentarz wystawić.
Co sądzicie?
Nie wiem, co Ci poradzić Ja pewnie bym naciskała na oddanie pieniedzy, bo nie lubię takich olejków.

Życzę powodzenia
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 08:30   #3
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: IL Profumo - mam problem :(

Ja chyba też bym obstawała przy zwrocie pieniędzy, w końcu zostałaś wprowadzona w błąd przez opis tej aukcji.
Jeśli sprzedający wciąż będzie sie uchylał od odpowiedzialności powinnaś zgłosić sprawę do allegro.

Powodzenia życzę
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 08:40   #4
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: IL Profumo - mam problem :(

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Co sądzicie?
Rozterko, ewidentna wina sprzedającego, który jak wiadać sam nie wiedział co sprzedaje.
Źle, że nie potrafi w tej sytuacji przyznać się do błędu...
Moim zdaniem powinnać kategorycznie w dalszym ciągu negocjować i domagać się zwrotu pieniędzy - skoro nie chce zgodzić się na wymianę, nie chcę w zamian przesłać ci testera innego zapachu, niech po prostu odda ci pieniądze !

Powodzenia
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:52   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: IL Profumo - mam problem :(

Rozterko - sprawa wg mnie jest jasna. Sprzedający nie dość, że sam nie wiedział co sprzedaje, nie sprawdził tego, umieścił w złym miejscu, to jeszcze zwyczajnie nie potrafi przyznać sie do błędu ...

Z drugiej strony - masz doświadczenie z ludźmi, choćby z tego forum, zasada ograniczonego zaufania do innych w kwestiach perfum powina była Cię skłonić do sprawdzenia dokładnie co kupujesz, któraś z nas na pewno pomogłaby Ci z rozszyfrowaniem nazwy ...

Co by nie pisać, regulamin Allegro wyraźnie mówi że ze błędy w opisie odpowiedzialny jest Sprzedający:

19.1. Towary lub usługi, które mają być objęte usługami Allegro, muszą być dokładnie opisane. Osoba zgłaszająca jest odpowiedzialna za wszelkie błędy lub nieścisłości takiego opisu. Marka oraz inne informacje dotyczące pochodzenia towaru i jego producenta, które są umieszczane w opisie, muszą być kompletne, dokładne i nie mogą wprowadzać w błąd innych Użytkowników.

19.4. Aukcję należy umieścić w kategorii, do której sprzedawany przedmiot najlepiej pasuje. Umieszczanie aukcji w nieodpowiedniej kategorii (przeznaczonej dla innych towarów) jest niedozwolone .

19.8. Przedmiot licytacji powinien być jednoznacznie określony.

Jeśli nie dojdziesz do porozumienia w sprawie zwrotu/wymiany ze Sprzedającym powinnać napisać do obsługi Allegro.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 12:46   #6
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: IL Profumo - mam problem :(

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

Jeśli nie dojdziesz do porozumienia w sprawie zwrotu/wymiany ze Sprzedającym powinnać napisać do obsługi Allegro.
Podpisuję się pod tym.

Nie musiałaś wiedzieć, że huile to olejek; za to użycie przez sprzedawcę określeń "zapach damski" i "perfum" (grrrrrrrrrrrrr ) całkiem jednoznacznie sugeruje, że przedmiotem aukcji były perfumy i wskazuje na ewidentną jego winę. No i jeszcze ta kategoria...

Współczuję
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 18:23   #7
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: IL Profumo - mam problem :(

Zgodziłam się na obniżenie ceny, ale kwota nie satysfakcjonuje mnie do końca, więc bedzie neutral.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.