APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-28, 15:22   #1
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Exclamation

APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne


Starałam się przejżeć wszytskie watki i nie znalazłam nic o aparatch retencyjnych (tych co się nosi po zdjęciu aparatu stałego). I tak, niedługo bede miała zdejmowany aparacik i ciekawa jestem jak wyglada leczenie retencyjne??? Słyszałam, że jest wiele kategorii aparatów od taki przyklejanych na stałe na wewnętrzną stronę zębów po zdejmowane. Macie takie aparciki? Obawiam sie, że po zdjęciu aparatu zabki wracaja na swoje miejsce a to byłby koszmar!!
Pozdrawiam
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 19:35   #2
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

sa dwa rodzaje retainerow stale i ruchome osobiscie uzywalam obydwu ruchomy za bardzo nie mialam na niego czasu a staly ok ale bardzo szybko sie niszczy i trzeba go co jakis czas uzupelniac kompozytem bo sie wykrusza anawet łamie efekt wada sie cofnela ale jak mowie wszystko zaledy od wady
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 16:41   #3
Joniss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 67
GG do Joniss
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

ja noszę stały retainer na dolnej szczęce i bardzo żałuję że na górnej nie mogę mieć stałego, tylko zdejmowany ;/ rzecz bardzo niepraktyczna, bo ciągle się o niej zapomina no i jest dość niewygodny.
Joniss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 18:28   #4
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

dlaczego na gornej szcece nie mozesz miec stalego retainera??
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 22:10   #5
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

jak długo nosi się retainer?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 21:49   #6
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

teroretyczniie retainery powinno sie nosic okolo 15 lat az do tza zakotwienia wady czyli ustabilizowania,czasami nawet do konca zycia im dluzej tym lepiej ale wszystko zalezy od wady
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 14:37   #7
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
teroretyczniie retainery powinno sie nosic okolo 15 lat az do tza zakotwienia wady czyli ustabilizowania,czasami nawet do konca zycia im dluzej tym lepiej ale wszystko zalezy od wady
No własnie tego się obawiałam...że tak długo trzeba będzie to nosić. A mam kolejne pytanie: ile kosztują takie aparaty ten zdejmowany i ten na stałe??.MOja ortodontka wspominała, ze załozy mi taki zdejmowany no ale z tego co widzę moze lepiej byłoby z nią porozmawiać na temat stałego, chyba jednak bardziej go polecacie.
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-07, 15:09   #8
canile
Wtajemniczenie
 
Avatar canile
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa / Wiedeń
Wiadomości: 2 124
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

no ale stały retainer - czyli ten drucik po prostu można chyba przyklejać tylko na dolne zęby bo z górnych to by się zrywał co chwilę i dlatego na góre dają ruchomy. tak od kogoś słyszałam i to ma sens bo nie znam nikogo kto by miał drucik na górze
ja już się nie mogę doczekać ściągania pod koniec stycznia mam wyznaczony termin
__________________
what's for you will not pass you by

canile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 22:58   #9
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

oj ktos ci kit wciska ja osobiscie nosze gorny staly retainer i wszyscy znajomi ktorych znam, ostatnio nawet bylam na kursie odnosnie retainerow i pierwsze slysze zeby na gorze nie mozna bylo nosic stalych retainerow a koszt oczywiscie zalezy od regionu polski staly okolo 200zl za jeden luk a ruchomy tez tak okolo
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 08:37   #10
Joniss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 67
GG do Joniss
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

15 LAT? O_O oł nooooł- ja nie mam tyle cierpliwości...
Joniss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 20:53   #11
KiniaG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

ja miałam apart scigniety we wtorek 06.11.2007. Aparat nosiłam 2,5roku (nie małam usuwanych żadnych zębów). Dzis byłam po odbiór płytek retencyjnych na góre i na dół -> sa okropne założe gore to seplenie strasznie i sie slinie a jak zakładam dół to mam odruch wymiotny po jakis 30 minutach.

Orto powiedziła mi że mam nosić jajlepiej cały dzien i cala noc a wyjmowac tylko do jedzenia (powiedziala ze sie przyzwyczaje) . Pracuje miedzy ludzmi i nie moge poprostu nie moge pozwolic sobie na to zeby seplenic (orto stwierdzila ze poprostu poseplenie) i co moze jeszcze jak bede chciala cos zjesc to mam to przy wszytskich zdejmowac a potem zakladac? stwierdziłam ze w godzinach pracy napewno nie bede nosic.

Pytałam ją o retainery na satłae czyli te przymoocowywane druciki ze moja znajoma nosi juz 3 lata i nic jej sie nie rozsuwa (a miala usuwane4zeby czyli wiekszy przesów kosci") Nie wiem co robic czy zadzownic jeszcze do niej i pytac czy co ?

Aha ona odnośnie tych stałych retainerów (drucików os trony wewnetrznej) powiedziała, że nawet w stanach od nich od chodza bo się odklejają i powoduja próchnice

WIecie może cos wiecej na ten temat?
KiniaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 21:05   #12
canile
Wtajemniczenie
 
Avatar canile
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa / Wiedeń
Wiadomości: 2 124
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
oj ktos ci kit wciska ja osobiscie nosze gorny staly retainer i wszyscy znajomi ktorych znam, ostatnio nawet bylam na kursie odnosnie retainerow i pierwsze slysze zeby na gorze nie mozna bylo nosic stalych retainerow a koszt oczywiscie zalezy od regionu polski staly okolo 200zl za jeden luk a ruchomy tez tak okolo
o, no to nie była do końca potwierdzona informacja
a powiedz mi jak Ci się nosi ten retainer: tzn czy Ci się odkleja? i czy trzeba uważać z twardym jedzeniem tak jak to było w trakcie noszenia aparatu? bo tego to bym nie zniosła przez 15 lat
__________________
what's for you will not pass you by

canile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 21:13   #13
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

ja mam taki aparat
Na początku, czyli 8 lat temu dentystka kazała mi go nosić 3 godziny w dzien i całą noc. To było wystarczające. Oczywiście mój zapał spowodował, że tylko w nocy trzymałam i na dodatek nie we wszystkie.
Teraz to już wogóle prawie go nie nosze. tylko do czasu do czasu jak mi sie przypomni
Ale ślicznie wyprostował mi zęby. Mój aparat kosztował 300 zł [na górę i dól, jedna część, więc mówić z nim nie moge]
Ogólnie jestem bardzo z niego zadowolona i polecam.
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 12:29   #14
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

byłam wczoj u ortodonki i porozmawiałam z nią trochę o tym co będzie po tym leczeniu ortodoncyjnym. Powiedziałą, że będe miała retainer jednocześnie na góre i na dół taki ściągany. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ...bo przecież ja mam aparat na dół zakładany pół roku po górze. więc z tego by wynikłao ze będe mogła nosić retainer dopiero pół roku po tym jak zdejma mi aparat na górę...więc zęby mogą sie znowu poprzestawiać :/ Chyba muszę eszcze raz z nia pogadać bo cś mi nie pasuje w tym wszytskim....
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 23:24   #15
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Wlasnie przegladam rozne fora i kazdy mowi co innego, niektorzy pisza, ze aparat retencyjny ruchomy trzeba nosic caly czas (dzien i noc):/, moze mi ktos napisac (kto juz go ma), jak to w rzeczywistosci jest? bo troche sie wkurzylam, bo nie po to nosze teraz staly aparat, zeby po 2 latach zafundowac sobie nowy:/ mam nadzieje ze jak pisala kolezanka wyzej, nakladamy go tylko na noc.
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 00:46   #16
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

O rany. Też niedługo będę miała ściągany stały aparat (po 1,5roku noszenia, akutalnie trochę się przeciąga, ale chce już zrezygnować). Więc lepiej założyć retencyjny stały, tak? Ja mam stały dolny założony pół roku po górze (jak ktoś wcześniej pisał), więc mam nadzieję, że nie będzie to stało na przeszkodzie noszeniu retainera na górnych zębach?
Wadę miałam niewielką (wysunięta dwójka), żadnych zębów nie wyrywałam. Jedna z ortodontek powiedziała mi, że ta dwójka już na pewno nie wróci na swoje dawne miejsce... Już sama nie wiem co o tym myśleć. Po co zakładać stałe, jeśli potem uciążliwe retainery trzeba nosić do końca życia?! Już wolę chyba mieć lekką wadę, niż męczyć się z uciążliwym retainerem.
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 08:49   #17
ikonka86
Rozeznanie
 
Avatar ikonka86
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 567
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

ja mam i stale retainery na oba luki i szyny przezroczyste na oba luki na noc

powiem Wam dziewczyny ze staly retainer jest ok ale tylko na dol... na dole nic nie przeszkadza, nie odkleja sie, zeby sie nie przesuwaja, natomiast u gory mi sie caly czas odkleja musze byc ostrozna przy jedzeniu, gorzej niz ze stalym aparatem ;/ i jestem wsciekla z tym chodzeniem do orto zeby mi co chwile cos doklejal, jeszcze zmienil mi pozycje tego drucika u gory i musialam jeszcze raz robic wycisk na szyne przezroczysta po czym okazalo sie ze wada mi sie czesciowo cofnela przez 8 ktora mi wychodzi

nie wiem co teraz robic... bo stara szyne mi zabral i czy isc do niego i prosic o sciagniecie gornego stalego retainera i o stara szyne?! czy wystarczy zakladanie tej przezroczystej na noc(jestem sklonna nawet w dzien ja nosic byleby sciagnac ten gorny retainer )? ciekawa jestem czy wogole ma ta stara szyne...
__________________
bo nigdy nie wiesz, co dobrego spotka Cię następnego dnia...

odchudzanko!

ikonka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 11:36   #18
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

jak czytam ten wątek to zczynam żałować że sie decydowałam na aparat noszę juz 9 miesięcy, efekty super, ale jak pomyśle że po ściągnięciu, latami jeszcze bede nosiła cos co ma mi sie odklejać non stop albo coś przez co mam mieć problemy z wymową i jeszcze bez gwarancji że mi sie nie wróci wada to masakra.... miałam tylko stłoczone zęby, nie wyrwałam ani jednego i nie nosiłam podniebienia
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 13:29   #19
matuni84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
GG do matuni84
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

He dziewczyny! Ja od 2 dni nosze zdejmowany aparacik na dol, a na gorze mam nadal staly (jeszcze 4 miesiace..) takze nie ma problemu z noszeniem jednego i drugiego. Jak na rzie strasznie seplenie i pic mi sie w nim chce ale sie przyzwyczaje. Mam go nosic 2 miesiace non sto, potem z rok na noc.
Osobiscie wole zdejmowany, mam poczucie czusciutkich zabkow poza tym nie sni mi sie po nocach prochnica ze gdzies nie domylam niech juz mi nic nie przyklejaja!!!! Lubie swoj nowy zdejmowany aparacik zycze wszystkim wytrwalosci
__________________
matuni
matuni84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-22, 14:02   #20
canile
Wtajemniczenie
 
Avatar canile
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa / Wiedeń
Wiadomości: 2 124
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

ja noszę swoją szynę już od stycznia i nie wiem czy to moja wina czy wina szyny, ale cała jest podziurawiona :| moja orto mówiła, że zrobili to jakieś kiepskie i jak sie zaczenie rozwalać to na swój koszt zrobi mi drugą szynę. ale zaczełam się zastanawiać czy to aby nie moja wiana, bo odkąd założyłam aparat to bardzo zgrzytam zębami w nocy :/ a jakoś nie widzi mi się kupowanie co pół roku nowej szyny
__________________
what's for you will not pass you by

canile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 14:23   #21
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez canile Pokaż wiadomość
ja noszę swoją szynę już od stycznia i nie wiem czy to moja wina czy wina szyny, ale cała jest podziurawiona :| moja orto mówiła, że zrobili to jakieś kiepskie i jak sie zaczenie rozwalać to na swój koszt zrobi mi drugą szynę. ale zaczełam się zastanawiać czy to aby nie moja wiana, bo odkąd założyłam aparat to bardzo zgrzytam zębami w nocy :/ a jakoś nie widzi mi się kupowanie co pół roku nowej szyny
Mój kuzyn przegryzł szynę Potem olał sprawę i zaczęła się recydywa ząbków. Aktualnie znów nosi aparat na noc i wszystko wraca do normy...Pogadaj ze swoją orto
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 14:32   #22
canile
Wtajemniczenie
 
Avatar canile
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa / Wiedeń
Wiadomości: 2 124
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez 00aga00 Pokaż wiadomość
Mój kuzyn przegryzł szynę Potem olał sprawę i zaczęła się recydywa ząbków. Aktualnie znów nosi aparat na noc i wszystko wraca do normy...Pogadaj ze swoją orto
o nie, ja nie odpuszcze tylko się sesja skończy lece do orto po drugą szynę. za dużo w to kasy władowałam. zresztą za każdym razem jak nie założę aparatu na noc to czuję, że mi jedynka wychodzi z łuku i łapię schizę, że mi się wszystkie znowu pokrzywią
__________________
what's for you will not pass you by

canile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:04   #23
Jilian11
Przyczajenie
 
Avatar Jilian11
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Teraz?..Slask
Wiadomości: 14
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Witam.Ja kilka dni temu mialam sciagniety aparat staly (jeden gorny luk).Na tydzien przed jego sciagnieciem przykleila mi ortodontka drucik. Teraz dodatkowo nosze przezroczysta nakaldke na zabki na caly dzien przez 3 miesiace sciagana tylko do jedzenia i mycia.Mam to nosic przynajmniej do czasu wyjscia 8 ktora moze wszystko popsuc i ktora trzeba bedzie usunac. Ja nie mam (juz) problemu z mowieniem, ani z tym zeby go nosic przez caly dzien, nie mam zamiaru dopusci do cofniecia sie wady,chociaz byla nie duza to jednak wyjatkowo szpecaca i nie darowalabym sobie replay'u.
Jilian11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:30   #24
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Jilian11 Pokaż wiadomość
Witam.Ja kilka dni temu mialam sciagniety aparat staly (jeden gorny luk).Na tydzien przed jego sciagnieciem przykleila mi ortodontka drucik. Teraz dodatkowo nosze przezroczysta nakaldke na zabki na caly dzien przez 3 miesiace sciagana tylko do jedzenia i mycia.Mam to nosic przynajmniej do czasu wyjscia 8 ktora moze wszystko popsuc i ktora trzeba bedzie usunac. Ja nie mam (juz) problemu z mowieniem, ani z tym zeby go nosic przez caly dzien, nie mam zamiaru dopusci do cofniecia sie wady,chociaz byla nie duza to jednak wyjatkowo szpecaca i nie darowalabym sobie replay'u.
a ile nosiłas aparat staly?
Ja za miesiąc będę miała ściągany po 1,5roku noszenia, wada była nieduża, bo tylko dwójka lekko cofnięta, ale jednak. Boję się, że z tym noszeniem retencyjnego będą problemu (będę o nim "zapominać")...
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:57   #25
Jilian11
Przyczajenie
 
Avatar Jilian11
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Teraz?..Slask
Wiadomości: 14
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez 00aga00 Pokaż wiadomość
a ile nosiłas aparat staly?
Ja za miesiąc będę miała ściągany po 1,5roku noszenia, wada była nieduża, bo tylko dwójka lekko cofnięta, ale jednak. Boję się, że z tym noszeniem retencyjnego będą problemu (będę o nim "zapominać")...
No w zasadzie dosc krotko bo rok..ale sama sobie to przedluzylam o pol roku (jakos nie moglam trafic do ortodonty) wiec prawie tyle co Ty(mialam wykrzywiona jedynke) wiec zrobie wszystko by o nim 'nie zapominac'; nie twierdze ze to super wygodne ale..dla chcacego nic trudnego
Jilian11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 20:54   #26
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

od kilku miesięcy nosze taki aparacik ale nie ten przeźroczysty ale taki jak kiedyś się nosiło, z takim drucikiem. Najgorsze jest to, że ząbki mi wracają na miejsce , już sama nie wiem co myśleć. Byłam z tym u orto, ona coś tam mówi, że będziemy nd tym pracować Fakt, jest o wiele lepiej nic było przed aparatem ale moim zdaniem nie powinno mo to wrócić. Najlepsze jest to, że moja orto nie chciała za bardzo robić mi najpierw tego retainera bo uważała, że nie bedzie potrzebny... Dobrze, że ją do tego namówiłam No ale co z tego jak ząbki i tak wracaja i nie sa już takie idealne
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 06:34   #27
ikonka86
Rozeznanie
 
Avatar ikonka86
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 567
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

ja jak juz pisalam mam i staly i ruchomy retainer z tym ze gore stala orto mi juz sciagnal bo caly czas mi sie odklejala i nie moglam normalnie jesc... natomiast mam juz druga nakladke na gore juz z wada ktora sie zrobila w miedzy czasie (bo jeszcze raz mi robil ze stalym retainerem na gorze i stara nakladka nie pasowala), pytalam czy ma moja pierwsza szyne ale nie mial... no i niestety wada sie czesciowo cofnela
__________________
bo nigdy nie wiesz, co dobrego spotka Cię następnego dnia...

odchudzanko!

ikonka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 20:04   #28
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Witajcie Jestem od jakichś paru miesięcy na etapie "drucika" i szyny. Mam drucik na górze i wcale, a wcale mi nie przeszkadza i nigdy mi się nie odkleił. Za to z szyną są problemy :/ Pierwsza mi się podziurawiła, aż pewnego dnia pękła na dwie przy myciu jej. Poszłam do ortodonty po drugą. Ochrzanił mnie i zainkasował 120zł. Nie minął miesiąc, a ja... wywaliłam szynę przez przypadek do śmietnika wpracy Załamka
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 15:56   #29
kasia56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ja 1,5 roku temu skończyłam noszenie aparatu stałego po równo roku. Teraz mam ten drucik na górę i na dół i do tego to przezroczyste coś na górę. Ten zdejmowany przezroczysty miałam nosić teoretycznie 24h na dobe i tylko do jedzenia zdejmować. Ale nie wyobrażałam sobie tego w szkole etc, więc na początek nosiłam tylko w domu, później tylko na noc, a teraz na noc jak się przypomni. Choć od paru dni zaczęłam to znowu pilnować. Niestety ten górny dosyć często się odkleja. Na początku często, później miałam spokój na ponad 4miesiące, a teraz byłam w poniedziałek na poprawke i znowu się odkleił;/. Nie wiem co na to orto powie. I obawiam się, że częściowo cofnie/cofnęła mi się wada. Oczywiście jest dużo lepiej niż przed noszeniem stałego, ale mam wrażenie, że lekko jedynki mi się wysuwają. Pierwszy przezroczysty retainer mi się przypadkiem złamał. teraz jest ok, ale też jest trochę uszkodzony, bo- zgrzytam czasami zębami, kiedy go mam. Mam nadzieje z będzie wszystko ok. TE druciki wcale nie przeszkadzają. Można się do nich przyzwyczaić. Jeśli przez miesiąc mi się nie odklei, to później mama spokój na dłuższą mete. Niestety nie rozmawiałam ze swoim orto o tym, jak długo będę musiała to nosić. Jak przeczytałam wasze posty to się przeraziłam. Może pogadam z nim o tym, jak pójdę w poniedziałek lub wcześniej do niego z tym, żeby to przykleił. A miałam usuwane dwa ząbki niestety
kasia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 20:01   #30
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

moja orto chce mi wcisnąć na górę zdejmowany a na dół przyklejany ... nie zapytała się mnie w ogóle o zdanie... jak się odklei aparat to trzeba go pewnie przykleić za jakąś sumkę.. chyba jej powiem że nie chce przyklejanego ... bo w sumie w czym on jest lepszy... mam 18 lat i nie maiłam takiej wady żeby mieć go do końca życia....moj orto kocha zdzierać kasę ... za aparat retencyjny mam zapłacić 300 zł za jeden .. czyli 600 .... ortodonta chyba nie ma prawa mi narzucić retencyjnego ... znając mnie to by mi się cały czas odklejał .... miałam krótko aparat bo 1,5 roku ... więc wada nie była taka straszna ... nie wiem co mam zrobić ... waszym zdaniem jaki lepszy??
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-15 19:07:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.