APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-02, 12:25   #361
troszeczke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Exclamation Aparat retencyjny - 7000zł w plecy?

Dziewczyny, przez rok nosiłam estetyczny aparat ortodontyczny na górze, który kosztował mnie (razem z kosztem wizyt itd) 7000zł. Efekt po zdjęciu był naprawdę zadowalający, moje wcześnej krzywe jedynki były idealnie równe.
Niestety wada powraca, a sytuację ratuje jedynie wyjmowany aparat retencyjny, który zakładam na noc. Kiedy wstaję rano, moje zęby są proste, kiedy się kładę, jedynki znowu się rozjeżdzają i zakładając retencję na noc, czuję nacisk. Aparat zdjęlam w styczniu, więc sytuacja trwa ponad pół roku.
Mam też drucik z tyłu zębów, czyli aparat retencyjny stały, jednak jakby go nie było.
Czy któraś z Was tak miała taka sytuację??
troszeczke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 22:33   #362
Stoktota70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Aparat retencyjny - 7000zł w plecy?

Musisz koniecznie to zgłosić swojemu ortodoncie, czasem wystarczy,że przygnie trochę drucik w ruchomym aparacie i będzie ok.Ruchomy aparat nosi się minium 2 lata, zależy z jakiej wady wyszłaś, ważne jest także to czy dół miałaś prostowany, bo czasem dolne zęby , które nie były korygowane stanowią tak zwany węzeł urazowy- czyli mają wpływ na ułożenie górnych zębów. W ogóle ważne jest to czy góra ładnie osiada na dole, jeżeli nie , na przykład zęby dolne nie mają z przodu kontaktu z górnymi to zawsze będzie problem, bo zęby muszą mieć podparcie. Spróbuj wydłużyć noszenie retencji w ciągu dnia chociaż 2 godzinki po kolacji.pozdrawiam Stokrota
Stoktota70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 18:48   #363
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ja retencję noszę już prawie 5lat jako stałą (drucik z tyłu). Czasem się odklei, to jadę do ortodonty podkleić. Zęby nie rozjeżdżają się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 21:13   #364
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116
Aparat retencyjny/

Który aparat retencyjny jest lepszy na dół, metalowy drucik czy przezroczysta nakładka? Ma do wyboru jedno lub drugie i nie wiem co wybrać. Co polecacie?
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 13:59   #365
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Drucik. Mam 5lat, rzadko sie cos z nim dzieje. Wada taka, ze czasem dziasla maja dosc i sa lekko obrzekniete.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 01:23   #366
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparat retencyjny/

Cytat:
Napisane przez if_devon Pokaż wiadomość
Który aparat retencyjny jest lepszy na dół, metalowy drucik czy przezroczysta nakładka? Ma do wyboru jedno lub drugie i nie wiem co wybrać. Co polecacie?
Ja mam na dole drucik, póki co w ciągu 2 lat raz mi się odkleil i musiałam przyjechac na doklejenie. Na górę mam nakładkę, noszę co druga noc i tez nic się nie dzieje, jedynie nie jest już taka przezroczysta jak 2 lata temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 07:47   #367
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Po założeniu drucika na dolne zęby mówię nie wyraźnie, i kaleczę język. Pani powiedziała że w ciągu kilku dni to mi przejdzie. Jak myślicie mówiła prawdę?
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-29, 17:21   #368
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez if_devon Pokaż wiadomość
Po założeniu drucika na dolne zęby mówię nie wyraźnie, i kaleczę język. Pani powiedziała że w ciągu kilku dni to mi przejdzie. Jak myślicie mówiła prawdę?
Przyzwyczaisz sie. Jak jest cos ostrego to mozna dodac tego "kleju", by nie zahaczac o drucik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 15:39   #369
Miszka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Hej dziewczyny, aparat stały miałam zdjęty daaaawno, w 2005 roku. Mam od tamtej pory przyklejony retainer tzn ten drut po wewnętrznej stronie i góra i dół. Nosiłam też przez 2-3 lata ruchomy jako uzupełnienie na noc,ale przestałam.
Niestety poniewaz byłam za granicą przez 2 lata nie byłam na kontroli u orto i rozeszły mi się u góry jedynka i dwójka :-( tzn zrobiła się ok 3 mm szpara :-(
Czy da się to inaczej zamknąć czy tylko znowu stały aparat ? ide niedługo do orto ale może któraś wie ?
Miszka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 11:39   #370
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Miszka86 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, aparat stały miałam zdjęty daaaawno, w 2005 roku. Mam od tamtej pory przyklejony retainer tzn ten drut po wewnętrznej stronie i góra i dół. Nosiłam też przez 2-3 lata ruchomy jako uzupełnienie na noc,ale przestałam.
Niestety poniewaz byłam za granicą przez 2 lata nie byłam na kontroli u orto i rozeszły mi się u góry jedynka i dwójka :-( tzn zrobiła się ok 3 mm szpara :-(
Czy da się to inaczej zamknąć czy tylko znowu stały aparat ? ide niedługo do orto ale może któraś wie ?
Hej,
ja też już kilka lat temu zdjęłam aparat. Jednak idąc za radą orto aparat retencyjny nadal zakładam co noc. Jakiś czas temu chciałam przestać, robiłam kilkudniowe odstępy i zęby zaczęły "wędrować". To może być przyczyną Twojej sytuacji. Jest jeszcze jedna możliwość - odklejenie się drucika. Ja miałam tak już dwa razy (też mam podklejony góra i dół). W momencie odklejenia się drucika choćby z jednego zęba, on automatycznie zaczyna się przesuwać... w moim przypadku jest to górna jedynka. Jednak za każdym razem od razu dzwonię do orto i drucik jest przyklejany na nowo, więc zęby są na swoim miejscu. 3 mm to sporo i nie wiem czy jest możliwość naprawy tego bez nowego aparatu. A próbowałaś zakładać retencję? Może nakładką da się coś zrobić. Radziłabym też wizytę u orto - być może trzeba będzie nakleić na nowo drucik. Zresztą specjalista najlepiej Ci doradzi co w tej sytuacji trzeba zrobić.
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-15, 19:07   #371
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Mam pytanie odnośnie ruchomego apratu retencyjnego, konkretnie na górny łuk i podbniebienie.
Wizytę u ortodontki mam za ponad miesiąc, kilka dni temu odebrałam ten aprat. Czy to normalne, że przy nagryzieniu spada ?Ofc nie próbuję nic jeść, tylko np. mocniej zamknę buzię.
On powinien być nienaruszalny nawet podczas mocniejszego nagryzienia? Czy raczej to normalne, że wtedy się "luzuje".

Nie wiem czy to istotne ale z lewej strony trzyma się tylko na jednym zębie (nie ma żadnych zębów sąsiednich).
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-15 19:07:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.