Jak sie wolniej starzeć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-03, 13:56   #1
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86

Jak sie wolniej starzeć?


Lepiej zapobiegac niz leczyc... No i ja wlasnie chcialabymm moze nie zapobiec( bo to jak narazie niestety niemozliwe) ale przynajmniej zwolnic proces starzenia sie skory. Czytalam ze najwazniejsza jest dobra ochrona przed promieniowaniem UV. Co jeszcze powinno sie zrobic aby skora pozostala dluzej mloda? Jakich kosmetykow uzywać? (dodam ze mam 19 lat).
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-03, 20:21   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jak sie wolniej starzeć?

skuteczna ochrona przed UV, a w szczególności przed UVA to podstawa. jeśli dorzucisz do tego niepalenie i ogólnie racjonalny tryb życia, to o kremach przeciwzmarszczkowych będziesz mogła pomyśleć dopiero w okolicach menopauzy (no, w pewnym uproszczeniu).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-03, 20:37   #3
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: Jak sie wolniej starzeć?

justy, czyli jak to jest, bo już zgłupiałam: kremów przeciwzmarszczkowych używa się dla redukcji zmarszczek czy w celu zapobiegawczym?
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-03, 20:45   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jak sie wolniej starzeć?

Służą profilaktyce zmarszczek. ewentualnie wygładzeniu zmarszczek spowodowanych odwodnieniem, a oststnio być moze mimicznych.
najlepszym kremem przeciwzmarszczkowym jest krem z dobrym filtrem. inne surowce kosmetyczne nie są tak ważne, ani skuteczne.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-12, 15:57   #5
paulinchen501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 10
Re: Jak sie wolniej starzeć?

nie jestem specjalistką ale moze poczytaj o kolagenie
paulinchen501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 08:35   #6
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Re: Jak sie wolniej starzeć?

Nie miałam na mysli głównie kosmetyków, ale sposoby bardziej "naturanle". Czytałam gdzieś ze na. picie zielonej cherbaty czy jedzenie marchwi ma takie właściwości. Wiadomo ze efektow nie bedzie widac taraz, ale tak za pare lat to pewnie juz skora wyglądala by inaczej.(a bylaby przynajmniej zdrowsza)
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 09:02   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Jak sie wolniej starzeć?

Ja zdecydowanie popieram Justy, jedyne co naprawdę działa przeciwzmarszczkowo to krem z dobrym stabilnym filtrem przeciwsłonecznym - uzywanie takieo preparatu każdego dnia to najlepsze co każda z nas może zrobić (nawet zimą, bo UVA dociera do nas przez cały czas).

Co do naturalnych sposób - ciężko mi się wypowiadać, bo różnie to bywa - ostatnio sie sporo słyszy że zielona herbata aż taką rewelacją nie jest. Na pewno warto zwrócić uwage na dietę - jeść dużo nieprzetworzonej żywności, ograniczyć ilość węglowodanów w diecie, pić jak najwięcej wody, warzywa i owoce jak najabrdziej (witaminy, przeciwutleniacze). Kłaść się spać przed 24 (marzenie) bo chyba skóra się wtedy najlepiej regeneruje, unikać niepotrzebnego stresu
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-13, 10:38   #8
Kincia
Raczkowanie
 
Avatar Kincia
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 320
GG do Kincia Wyślij wiadomość przez MSN do Kincia Send a message via Skype™ to Kincia
Re: Jak sie wolniej starzeć?

Przede wszystkim unikać solarium,przed słoncem chronić twarz kremikami jak wyzej,nawilżać jeżeli twarz jest przesuszona bo utrata wody sprzyja pojawianiu się zmarszczek. Zielona herbata ma właściwości odwadniające i zalecana jest w odchudzaniu, jesli chodzi o zachowanie młodej skóry myslę ze nic tu nie da zielona herbata, ale na pewno efekty da aktywny tryb zycia. 2 albo 3 razy w tygodniu poświęcić godzinę za sport. Wysypiać się i pić dużo wody jak wyżej...I najwazniejsze......na tak młodą skóre jak masz nie nakładaj zadnych przeciwzmarszczkowych czy antyzmarszczkowych bo tylko pogorszysz jej stan.
Mozesz z tym spokojnie poczekać. A teraz zadbaj o odpowiednie nawilżenie i zmywaj zawsze na noc makijaż, moze wzbogać diete w witaminy ze skrzypem polnym i powinno być w porzo! Pozdrawiam
__________________
"You are the fire that burns the passion within my soul."
-FREEDOM-

-100 dni na diecie i ćwiczeniach-
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=205927
Kincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 13:44   #9
Sabrin
Raczkowanie
 
Avatar Sabrin
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 59
Re: Jak sie wolniej starzeć?

Nie zgazdam się z Kińcią, jeżeli chodzi o zieloną herbatę. Uważam, że każda z nas aby zachować młody wygląd i ładną cerę powinna ją pić. Zielona herbata (o czym nikt jeszcze nie wspomniał) ma działanie oczyszczające co wpływa korzystnie na cerę. Również ziele skrzypu i rumianek. Pamiętaj również o codziennym dokładnym zmywaniu makijażu. Jeśli już o nim mowa. To Twój makijaż powinien być lekki, nie mocny (przynajmniej na codzień)ponieważ nadmiar makijażu również postarza skórę. Powinnaś również używać wodę termalną np. z AVENE ma działanie kojące i nawilżające (jest lepsza niż ta z kranu)i oczywiście stosować na dzień kremy z filtrami. Unikać solarium a przynajmniej nie opalać w nim twarzy.
Jedz dużo marchwi i pij dużo wody. Polecam również hesrbatkę, którą sam stosuję. Jest to herbatka ziołowa z Vitaxa SEKRET PIĘKNA zawiera te wszystkie zioła które wcześnie wymieniłam. Oczyszcz i pielęgnują naszą skórę.Pozdrawiam.
Sabrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 18:08   #10
Kincia
Raczkowanie
 
Avatar Kincia
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 320
GG do Kincia Wyślij wiadomość przez MSN do Kincia Send a message via Skype™ to Kincia
Re: Jak sie wolniej starzeć?

Do Oli
Wszystko co piszesz o zielonej herbatce jest ok, ja tez jej uzywałam w nadzieji na oczyszczenie, ale nie dawno miałam rozmowe z dietetykiem który mi powiedział ze mam wiecej jej nie pic bo ma właściwości odwadniające i moja cera staje się szorstka i sucha! Uwielbiam zielona herbatke ale po tym co mi powiedział to juz sama nie wiem!
Hmmm...a od dawna ja pijesz??
__________________
"You are the fire that burns the passion within my soul."
-FREEDOM-

-100 dni na diecie i ćwiczeniach-
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=205927
Kincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 21:03   #11
monyaa
Rozeznanie
 
Avatar monyaa
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 581
Re: Jak sie wolniej starzeć?

Justy droga,
szukam czegoś na temat odwodnienia i znalazłam ten wątek.
Na policzkach porobiły mi się takie pionowe kreski (mam okrągłe policzki, skórę tłustą bardzo, ale niesamowicie wrażliwą na wszelkie zmiany temperatury i bardzo rozszerzone pory - mam 25lat).
Nie wiem, czego objawem mogą być te kreski, czy to odwodnienie, czy te pory rozszerzone tak się układają?
Błagam o pomoc!
monyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-19, 20:26   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jak sie wolniej starzeć?

Kincia napisał(a):
> I najwazniejsze......na tak młodą skóre jak masz nie nakładaj zadnych przeciwzmarszczkowych czy antyzmarszczkowych bo tylko pogorszysz jej stan.


i to ma być najważniejsze?!
proponuję lekturę nastepujacych artykułów:
http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosmetykami.php
http://www.wizaz.pl/basia_kosmetyki_a_wiek.php
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.