Botox - która się odważyła i jakie efekty?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-11, 09:11   #1
fioletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 46

Botox


Proszę o informację na temat zabiegu - wstrzyknięcia botoksu w tzw. "lwie spojrzenie" - poprzeczne zmarszczki na czole.
Mam 29 lat i głębokie bruzdy na czole, które pamiętam już z dzieciństwa (mrużenie oczu). Przede wszystkim interesuje mnie czy są jakieś przeciwskazania (oprócz ciązy i złego stanu zdrowia) do wykanania zabiegu, oraz czy moga wystąpić jakieś powikłania? Jeśli na koniec mogłabym prosic o polecenia gabinetu w Warszawie, byłabym bardzo wczięczna.
fioletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-13, 08:39   #2
Eliza 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 102
botox

Proszę o informację na temat zabiegu - wstrzyknięcia botoksu w tzw. "lwie spojrzenie" - poprzeczne zmarszczki na czole.
Mam 29 lat i głębokie bruzdy na czole, które pamiętam już z dzieciństwa (mrużenie oczu). Przede wszystkim interesuje mnie czy są jakieś przeciwskazania (oprócz ciązy i złego stanu zdrowia) do wykanania zabiegu, oraz czy moga wystąpić jakieś powikłania? Jeśli na koniec mogłabym prosic o polecenia gabinetu w Warszawie, byłabym bardzo wczięczna.

Pytałam Złośliwcze [img]icons/icon7.gif[/img]

Niestety jak narazie moje pytanie pozostaje tam bez odpowiedzi, wiec próbuje tutaj... bo najbardziej mi chodzi o opinie osób które te zabiegi stosowały...

Na zmarszczki w okolicach ust i nosa, a mianowicie tzw. bruzdy nosowo-wargowe stosuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, substancji naturalnie obecnej w naszej skórze, efekty w zależności od użytego preparatu, a na rynku jest ich kilka mogą się utrzymywać nawet do 24 miesięcy.

Jeśli chodzi o mezolift, to jest trochę inna metoda niż wypełniacze, tak jak pisała Lewia jest to wstrzykiwanie koktajli witaminowych pod skórę, które mają na celu poprawę jakości skóry, i wygładzić zmarszczki, ale efekty są inne niż przy wypełniaczach

Na zmarszczki o których mówisz stosuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, jest to substancja naturalnie występująca w skórze, efekty utrzymują się nawet do 24 miesięcy,w zależności od tego jaki preparat zostanie użyty.

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-02-18 o 18:56
Eliza 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-13, 16:43   #3
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: botox, botoks

Moze powinnas zapytac naszego doktorka na forum MEdycyna Estetyczna? [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 09:11   #4
fioletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 46
Re: botox, botoks

Pytałam Złośliwcze [img]icons/icon7.gif[/img]

Niestety jak narazie moje pytanie pozostaje tam bez odpowiedzi, wiec próbuje tutaj... bo najbardziej mi chodzi o opinie osób które te zabiegi stosowały...
fioletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 01:04   #5
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: botox, botoks

Zabieg toksyną botulinową (pomijając nazwę preparatu) jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się tego problemu. Przeciwwskazaniem do stosowania są pewne rzadkie choroby np. neurologiczne i oczywiście ciąża, okres karmienia, niektóre choroby skóry w mmiejscu wykonywania zabiegu. Dalsze przeciwwskazania są dość względne i ich ocena należy do lekarza, coć oczywiście powinien o nich poinformować. Dotychczas nie opisano żadnego trwałego powikłania takiego leczenia. Może wystąpić przejściowe zaburzenie czynności sąsiednich mięśni np. przy dużej dawce preparatu. Zabieg wykonany przez doświadczonego lekarza jest bardzo bezpieczny.

Edytowane przez dr Małgorzata Chomicka-Janda
Czas edycji: 2007-01-23 o 18:35 Powód: Nieopłacona reklama
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-19, 20:22   #6
marionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 32
Re: botox, botoks

Panie Doktorze. Od dłuższego czsu interesuję się tego rodzaju zabiegiem. Bardzo chcę potraktować tym preparatem zmarszczki pod oczami. Mam 36 lat i coraz wyraźniejsze "kurze łapki" Proszę powiedzieć czy w tym przypadku toksytna botulinowa będzie skuteczna? Jaka jest szacunkowa cena za taki zabieg? I jeszcze jedna gorąca prośba. Mieszkam w Lublinie. Czy może Pan polecić mi kogoś kto fachowo popełni [img]icons/icon7.gif[/img]na mnie takie ostrzykiwanie? Jeśli nie zna Pan nikogo, proszę powiedzieć w jaki sposób rozpocząć poszukiwania?
Bardzo serdecznie pozdrawiam
marionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-20, 14:30   #7
fioletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 46
Re: botox, botoks

Marionka, napisalm zapytanie do fundacji medycyny estetycznej w Warszawie i Pani mi odpisała troche wiecej na temat botoksu: Zobacz:
Wykonanie zabiegu kosztuje 300 - 350 zlotych + cena preparatu (w zaleznosci od zuzytej ilosci, w przypadku zmarszczek na czole to zwykle ok. 200 - 400 zlotych, moze byc wyzsza w przypadku bardzo glebokich zmarszczek) Czy przed zabiegiem konieczna jest ocena skory - Nie, ocena skory nie jest konieczna, trzeba tylko zwrocic uwage, czy w okolicy wstrzykniecia nie ma ostrych zmian zapalnych. Ile wizyt w gabinecie jest niezbeych? Najczesciej konieczna jest tylko jedna wizyta. Zwykle jednak zapraszamy pacjentow na kolejna wizyte po 1-2 tygodniach w celu oceny zastosowanego leczenia.

Ja nadal jestem zaintersowana tematem botoksu! jak tylko cos bede wiedzial bede dopisywać.
fioletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-21, 15:59   #8
marionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 32
Re: botox, botoks

Maggi bardzo serdecznie dziekuję za rozwianie choć kilku moich wątpliwości dotyczących zabiegu. [img]icons/icon7.gif[/img] Zasłona niewiedzy zaczyna opadać. Daj Boże przed latem będe wiedzieć na tyle dużo, że poddam się tej torturze i na wakacyjnych zdjęciach będę znowu uśmiechać sie pełną buźką :-D, nie obawiając sie o "kurze łapki"
Cieplutko pozdrawiam w ten mroźny piątek
marionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-21, 16:21   #9
fioletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 46
Re: botox, botoks

NIe ma za co.. ja tez mam zamiar skorzystac z zabiegu botoxem - jeszcze w marcu lub w kwietniu na poprzeczne zmarszczki na czole [img]icons/icon7.gif[/img] tzw lwie. Jak juz sie zdecyduje opisze moje odczucia. i zalacze fotki przed i po [img]icons/icon12.gif[/img] miłego weekendu!
fioletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-26, 23:00   #10
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: botox, botoks

Na "kurze łapki" będzie bardzo skuteczna - tym bardziej im są słabiej zaznaczone w spoczynku a pojawiają się podczas żywej mimiki. Zmarszczki pod oczami najczęściej mają bardziej złożoną przyczynę. Tam zabieg może być nieskuteczny, ale to zależy np. od wielkości oka, oczodołu, wystających "kości policzkowych". Musi to ocenić lekarz. Ceny zabiegów są bardzo różne i nie mają chyba wspólnego mianownika. W Poznaniu to koszt 400zł, ale to podobno tanio. W Warszawie znacznie więcej, przynajmniej o cenę biletu kolejowego w obie strony [img]icons/icon7.gif[/img] Nie widzę powodu dla którego cena miałaby być wyższa w przypadku bardzo głębokich zmarszczek. Zabieg ma na celu zablokowanie określonych mięścni i zawsze powinno się to robić skutecznie, niezależnie od głębokości zmarszczek.

Edytowane przez dr Małgorzata Chomicka-Janda
Czas edycji: 2007-01-23 o 18:36 Powód: Nieopłacona reklama
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-28, 23:08   #11
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: botox, botoks

Panie doktorze a w Krakowie kogo by Pan polecił?
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-07, 14:17   #12
fioletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 46
Re: botox, botoks

Opisze moje wrażania bo zdecydowałam sie na ten zabieg.
Zabieg trwa dokładnie 5 do 10 minut, jest prawktycznie bezbolesny (jak dla mnie), polega na wprowadzeniu substancji blokującej ruchy mięśni w kilka miejsc w okolicy zmarszczek. Pierwsze efekty wystąpiły u mnie juz po 1 dniu, ale na efekt ostateczny trzeba było poczekać 4 dni.
Jak narazie żadnych efektów ubocznych nie zauważyłam.

Edytowane przez dr Małgorzata Chomicka-Janda
Czas edycji: 2007-01-23 o 18:37 Powód: Nieopłacona reklama
fioletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-11, 15:48   #13
marionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 32
Re: botox, botoks

Maggi, dzis juz 11-ty więc pewnie jakieś efekty dostrzegasz. Błagam podziel sie informacjami. Ciągle nie mogę się zdecydować. Upewnij mnie w słuszności moich postanowień [img]icons/icon7.gif[/img] Pozdrawiam
marionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-19, 23:53   #14
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: botox, botoks

Nikogo szczególnie. Jest kilka osób, które się tym zajmują, dość łatwo znaleźć. Zabiegi te nie są bardzo skomplikowane. Jeśli ktoś wykonuje je od kilku lat to z pewnością jest godny zaufania.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 09:30   #15
fioletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 46
Re: botox, botoks

Przepraszam, ze nie odpowiedziałam wcześniej.
Efekty są rewelacyjne, po zmarszczkach na czole po 4 dniach nie bylo sladu, co jest rzeczywiście efektem tego że nie mozna zmarszczyć czoła. MOje bruzdy były naprawde dośc głębokie i nie widac ich zupełnie. Zabieg prawie bezbolesny. Mam nadzieje tylko że efekty utrzymaja sie długo, bo teraz to jest dla mnie najwazniejsze. Ja radze CI spróbowac, bo naprawde warto, a po pierwszym razie będziemy decydowały czy lepiej wydac te pare setek i miec czoło bez zmarszczek. Jakby efekt utrzymywał sie przez pół roku byłoby super. Polecam tez salon El-OR, bardzo miły i z profesjonalnym podejściem lekarz i ceny tez raczej niewygórowane.
fioletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-27, 13:06   #16
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
botox

Czy któraś z Wizażanek robiłam sobie botox? Czy faktycznie efekty są takie fantastyczne jak to się opisuje w czasopismach?
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-27, 13:41   #17
fioletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 46
Re: botox

Ja http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
Robiłam botox rok temu na tzw. lwie zmarszczki. Efekt jest rzeczywiście widoczny, ale trzeba pamiętać, że efekt jest spowodowany poprzez zablokowanie pracy mięśni, więc jest to rozwiązanie czasowe. Po pół roku efekt zastosowania botoxu moja i moje czoło własciwie wróciło do punktu wyjściowego. I teraz znów powinnam powtórzyć zabieg. No i trzeba korzystać z dobrego lekarza, źle zaaplikowany botox, może zniekształcić twarz (jesli nie te mięsnie co trzeba zostaną zablokowane)
fioletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-27, 15:47   #18
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: botox

Czytałam, że efekt utrzymuję się 6 do 8 misięcy z tym, że nie wiedziałam, ze jednak wiąże się to z jakimś ryzykim.Mogłabyś mi napisać gdzie Ty wykonywałaś ten zabieg?
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-27, 15:57   #19
fioletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 46
Re: botox

Ja dokonywałam zabiegu w gabinecie El-or w Panoramie przy ul. WItosa. Bardzo przesympatyczny lekarz, wszystko objaśnił, wytłumaczyl.
Efekty mogą sie utrzymywac nawet do roku, ale to zależy od pracy Twoich mięśni, czym one bardziej pracują, tym efekt działania botoxu jest krótszy. Cena zabiegu w Elor byla ok 600 zł, ale mozna pytać o promocje.
fioletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-27, 16:09   #20
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: botox

Dzięki za tak szybką odpowiedź http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif Rozumiem że to jest warszawska klinika (klinika czy zakład kosmetyczny?). Niestety, ja mieszkam w Łodzi, może jest jakś Wizażanka, która ten zabieg przeprowadzła w Łodzi?
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 18:09   #21
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: botox

podciągam wątek
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-05, 15:01   #22
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: botox

Kochana,

Preparat aquamid rónież słuzy do: korekcji lwich zmarszczek, wypełniania bruzd wargowych, nosowych a rówież do powiększania ust - ale w przeciwieństwie do botoxu, się nie wchłania! Nie trzeba wstrzykiwać go co pół roku - wystarczy raz. Jest trochę droższy - kosztuje ok 900 zł. Ja robiłam usta - jestem ooooogromnie zadowolona
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 10:55   #23
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127
Re: botox

Dziewczynki, przesylam Wam link dotyczacy aquamidu:

www.aquamid.pl/aquamid_produkt.htm

Produkt wydaje sie byc lepszym od botoxu, mniej inwazyjnym, chociaz zabieg wyglada tak samo jak w przypadku wstrzykiwania botoxu to efekt utrzymuje sie o wiele dluzej i ma zupelnie odmienne dzialanie tzn nie blokuje przyczepu miesni i nie ogranicza ruchow mimicznych. Moze to jest ta cudowna alternatywa do botoxu http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/1jupi.gif
Pozdrawiam http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/1cmok.gif
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 13:14   #24
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: botox

Przeczytałam sobie o tym preparacie, imponujace efekty widać na tych zdjęciach, ale czy faktycznie nie ma skutków ubocznych? Czy jest ktoś, kto już wypełniał sobie zmarszczki tym preparatem?
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 14:01   #25
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: botox

Hej,

Ja sobie co prawda nie wypełniałam zmarszczek, ale usta - zmiana kształtu + powiększenie. Jestem prawie 3 tygodnie po zabiegu. Efekt rewelka, ubocznych działań brak.
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 14:46   #26
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Botox - raz jeszcze

Prosiłabym o podzielenie się doświadczeniami z tego zabiegu i może któraś dziewczyna robiła botox w Łodzi.
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 22:59   #27
she
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 4
Re: Botox - raz jeszcze

Nie robiłam zabiegu botoxem ale restylanem, myślę jednak, że możesz dowiedzieć się tam również o botox.
Ponieważ chodzi tu o wygląd twarzy, wychodzę z założenia, że takie zabiegi powinni robić specjaliści - lekarze, nie mam jakoś zaufania w tym względzie do kosmetyczek... Zrobiłam rozeznanie i znalazłam w Łodzi godny polecenia gabinet - Dermed na ul. Piotrkowskiej 48, tel. 633 17 95. Profesjonalizm i wspaniałe podejście do pacjenta - klienta jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. No i ceny - przystępne, a nie tak wywindowane jak w niektórych gabinetach kosmetycznych! Ja korzytałam z usług pani profesor Trznadel - Bućko i jestem bardzo zadowolona!!!
she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 13:20   #28
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: Botox - raz jeszcze

Dzięki śliczne za odpowiedź.
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 13:31   #29
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Botox - raz jeszcze

Vilandro, ja tez korzystam z usług Dermedu, i o ile jestem zadowolona z lekarza (z zastrzezeniami, ale ujdzie - po mikrodermabrazji nie miałam nawet prztartej twarzy czymkowlwiek, żeby zmyć drobinki) o tyle BARDZO NIE POLECAM GABINETU KOSMETYCZNEGO PRZY DERMEDZIE.
Kosmetyczka zrujnowała mi twarz, za trwający 45 minut, niedokładny zabieg wzięła 90 zł, w między czasie, poza mną, obsłużyla jeszce kilka klientek (a miałam wtedy ropne wypryski), wlazł na konsultację pryszczaty anstolatek, i stał 40 cm nad moją rozbabraną głową - nawet nie wyszła sie umówic na korytarz, nie zmieniała po nikim ręczników papierowych, nawet na siedzeniach, była niekompetentna i po prostu straszna. Skarżyłam się "wyzej", ale nic to nie dało. Także, Dermed - leakrze - tak, ale Dermed zakład kosmetyczny - absolutnie nie. Przestrzegam. Próbowałam ich dodać do Złotego Salonu, zeby przestrzec wszystkich, ale jakoś system nie działa na nowe zgłoszenia.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 13:54   #30
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: Botox - raz jeszcze

Z tego co wiem (może się myle) to Dermed jest na Piotrkowskiej i Jaracza, to który Dermed odradzasz? mam nadzieję, ze buzia doszła już do "normalności" Straszne jest to co opisałś, zero profesjonalizmu http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon30.gif Dzieki za przestroge
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-26 11:49:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.