Dużo znamion na ciele a fotoepilacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-12, 17:49   #1
inka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1

Dużo znamion na ciele a fotoepilacja


Pani dermatolog mam wielką prośbę, mam dużo znamion (pieprzyków) na ciele nie są bardzo duże ale np na jednej nodze jest ich około 50 czy mogę wykonać fotoepilację przy użyciu technologii intensywnych pulsów światła IPL oraz RF, czy zagraża to pieprzykom i czy można omijać pieprzyki podczas takiego zabiegu czy jest to raczej ryzykowne,
Bardzo proszę o odpowiedź bo mam termin na ten zabieg już po jutrze dziękuję bardzo
inka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 19:33   #2
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Dużo znamion na ciele a fotoepilacja

depilację laserem u kosmetyczki odradzam, bo wolno im stosować tylko słabsze lasery, które są raczej zabytkiem, jeśli chodzi o osiągnięcia w tej dziedzinie. Poza tym, każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją i oceną, czy można go u ciebie przeprowadzić. Nie miałaś jej? Robisz to u kosmetyczki, a nie u dermatologa? Zmykaj stamtąd - szkoda kasy i zdrowia.

Sama robiłam depilację u dermatologa i oprócz konsultacji, przeprowadzono próbę ma małym obszarze. Dopiero tydzień po próbie mogłam się zgłosić na 1 zabieg.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 23:25   #3
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Dużo znamion na ciele a fotoepilacja

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
depilację laserem u kosmetyczki odradzam, bo wolno im stosować tylko słabsze lasery, które są raczej zabytkiem, jeśli chodzi o osiągnięcia w tej dziedzinie. Poza tym, każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją i oceną, czy można go u ciebie przeprowadzić. Nie miałaś jej? Robisz to u kosmetyczki, a nie u dermatologa? Zmykaj stamtąd - szkoda kasy i zdrowia.

Sama robiłam depilację u dermatologa i oprócz konsultacji, przeprowadzono próbę ma małym obszarze. Dopiero tydzień po próbie mogłam się zgłosić na 1 zabieg.
szczerze to bzdury piszesz.
nie prawda że mogą stosować hmm słabsze lasery mogą używać takich samych jak w gabinecie medycyny estetycznej gdzie nie tylko dermatolodzy pracują ale także kosmetolodzy i właśnie kosmetolodzy i kosmetyczki aby wykonywać takie zabiegi muszą przejść specjalne przeszkolenie i tyle.
ocena i konsultacja w gabinecie który ma laser jest koniecznością, jeżeli osoby pracujące w gabinecie tego nie przestrzegają to wtedy się zgodzę z tym żeby wybrać kogoś innego.

a ja miałam wykonywaną powiedzmy depilacje laserową przez dermatologia i szczerze mówiąc miałam test zrobiony ale po 15 min. już mi ten zabieg wykonano. a konsultacja była okrojona chociaż instytut znany i ceniony.

więc nie dzielmy ludzi naukowo na lepszych czy gorszych bo nawet dermatolog może okazać się kiepskim fachowcem i zrobić krzywde.


Pieprzyki są osłaniane podczas zabiegu !
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 11:46   #4
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: Dużo znamion na ciele a fotoepilacja

Cytat:
Napisane przez Dualstar Pokaż wiadomość

więc nie dzielmy ludzi naukowo na lepszych czy gorszych bo nawet dermatolog może okazać się kiepskim fachowcem i zrobić krzywde.

Zgadzam się, że nawet specjalista z tytułem naukowym może być kiepskim fachowcem. Dlatego zawsze przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej polecam Wam, żeby sprawdzić czy gabinet do którego się wybieracie cieszy się dobrą renomą i czy zatrudnia doświadczonych i sprawdzonych specjalistów.
Aha, no i oczywiście przed każdym zabiegiem KONIECZNA jest konsultacja lekarska.
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.