kultura ubioru... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-16, 10:53   #1
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183

kultura ubioru...


......................... ......................... ................Nie rozumiem.

Edytowane przez bezja
Czas edycji: 2011-04-27 o 03:35
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:07   #2
4na
Rozeznanie
 
Avatar 4na
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 604
Dot.: kultura ubioru...

ale jeżeli ja po domu wolę chodzić w dresach zamiast w dżinsach to znaczy że jestem przebrana i nie szanuje siebie, innych i sytuacji? A jeśli ktoś o dość wyraźnym stylu znalazł pracę jako sprzątacz to znaczy że koniec ze stylem i w uniformie ma chodzić po ulicy? każdy chce być jedyny w swoim rodzaju i wyróżniać się z całego tego szarego tłumu
__________________
Inżynier Jakości
4na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:17   #3
pudelkonakredki
Zadomowienie
 
Avatar pudelkonakredki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wiadomości: 1 368
GG do pudelkonakredki
Dot.: kultura ubioru...

czyli jeśli wychodząc gdziekolwiek zakładam elegantsze ciuchy, to po domu nie mogę założyć wygodnych kapci-pand? ciekawy tok rozumowania.
pudelkonakredki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:22   #4
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183
Dot.: kultura ubioru...

Cytat:
Napisane przez 4na Pokaż wiadomość
ale jeżeli ja po domu wolę chodzić w dresach zamiast w dżinsach to znaczy że jestem przebrana i nie szanuje siebie, innych i sytuacji? A jeśli ktoś o dość wyraźnym stylu znalazł pracę jako sprzątacz to znaczy że koniec ze stylem i w uniformie ma chodzić po ulicy? każdy chce być jedyny w swoim rodzaju i wyróżniać się z całego tego szarego tłumu
......................... ......................... ...........
---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez pudelkonakredki Pokaż wiadomość
czyli jeśli wychodząc gdziekolwiek zakładam elegantsze ciuchy, to po domu nie mogę założyć wygodnych kapci-pand? ciekawy tok rozumowania.
......................... ......................... ......................... .........................

Edytowane przez bezja
Czas edycji: 2011-04-27 o 03:40
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:28   #5
Niecodzienna
Zadomowienie
 
Avatar Niecodzienna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: duszą na Śląsku, ciałem w Krakowie
Wiadomości: 1 341
Dot.: kultura ubioru...

Chodzenie po domu w kapciach i dresie to kwestia wygody, a nie mody. Nie będę przecież zamiatać w ołówkowej spódnicy i białej bluzce . Poza tym jeśli jestem ze swoją rodziną, to przecież nie muszę im (mimo tego, że ubieram się dla siebie) pokazywać, że mam jakiś styl.
Ale rzeczywiście, bardzo dużo kobiet nie potrafi ubrać się stosownie do okazji, jednak myślę, że to się powoli zmienia (albo ja przestałam zwracać na to uwagę).
To nie kwestia szacunku do innych.
Również uważam, że wiele z nas chodzi przebranych, nie ubranych, ale to tylko przez chęć wyróżnienia się z tłumu, nie chcemy być przecież masą. Jeśli ludzie nie chodzą z gołym tyłkiem, biustem na wierzchu itp itd, to czemu nie dać im się tak ubierać ?
__________________

So where is the passion, when we need it the most?
Niecodzienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:31   #6
pudelkonakredki
Zadomowienie
 
Avatar pudelkonakredki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wiadomości: 1 368
GG do pudelkonakredki
Dot.: kultura ubioru...

Cytat:
Napisane przez bezja Pokaż wiadomość
nie chodziło mi raczej o coś takiego, gdy kobieta idąc w góry zakłada szpilki

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------


a nie mogą być zwykłe wygodne?
a co to za różnica? szczerze mówiąc, średnio przejmowałabym się tym, w czym chodzi po domu jakaś osoba, a niechże chodzi i w kozakach i bikini.
pudelkonakredki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:36   #7
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: kultura ubioru...

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem sensu wątku
Każdy ubiera się jak chce. Owszem, wiele osób nie potrafi ubrać się stosownie do sytuacji, ale mnie to ani ziębi, ani grzeje.
Zresztą zauważyłam że moda na "plastikową solarkę" już przemija. Jakoś coraz mniej widzę tlenionych włosów i metrowych tipsów na ulicach Więc nie wiem czy uświadczyłabym w górach dziewczynę w szpilkach.
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 11:39   #8
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: kultura ubioru...

Cytat:
Napisane przez bezja Pokaż wiadomość
nie chodziło mi raczej o coś takiego, gdy kobieta idąc w góry zakłada szpilki

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------


a nie mogą być zwykłe wygodne?
Boże... mam 25 lat i chodzę w kapciach małpkach, śpię w piżamie w owieczki i pewnie mam więcej grzechów na sumieniu

Właście o to chodzi - wiem, że niektóre wzory są infantylne więc noszę je po domu lub po pracy, na weekend etc. Do pracy zasuwam normalnie bo wiem, że otoczenie tego wymaga. Ale lubię moje małpki i owieczki więc noszę je kiedy mogę.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:56   #9
4na
Rozeznanie
 
Avatar 4na
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 604
Dot.: kultura ubioru...

ja również nie rozumiem sensu wątku. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem;D
__________________
Inżynier Jakości
4na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:12   #10
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: kultura ubioru...

Rozwaliło mnie Twoje pytanie czy mogą być inne wygodne kapcie nie "misie"....
Dziewczyno, co Cię interesuje kto w czym chodzi po domu i w czym mu wygodnie po całym dniu ciężkiej pracy? A niech że nawet chodzi w samych majtkach i staniku w Pszczółkę Maję jak tak lubi. Tak bardzo Cię to dręczy jak ktoś jest ubrany w swoich czterech ścianach?

A co do dopasowaniu stroju do okazji, owszem bywają osoby które się nie stosują do jakiś przyjętych "wymogów" ale Ty ubieraj się zgodnie z nimi, a będziesz się czuła dobrze, za resztę społeczeństwa się martwić nie musisz
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:33   #11
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: kultura ubioru...

Szczerze prędzej zrozumiem krótkie spódniczki i szpileczki niż LEGINSY ZAMIAST SPODNI
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 12:43   #12
olciiiaa
Raczkowanie
 
Avatar olciiiaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 189
Dot.: kultura ubioru...

Czyli jeśli ktoś chodzi w szpilkach i w mini po ulicy to musi w tychże szpilkach zmywać w domu podłogę? A jeśli ktoś chodzi po domu w dresie to do biura też musi iść w dresie (bo według Ciebie to jest jego styl, a nie szpilki które w tym wypadku są przebraniem a nie stylem)?
Szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi czy ktoś w mini i szpilkach przebiera się w szlafrok w biedronki i kapcie w misie... Ciebie naprawdę tak to nurtuje? Jak chodzisz po ulicy to też zastanawiasz się czy ta seksi laska w domu zamienia się dresiarę w pluszowych papuciach? Jeśli tak to chyba raczej y masz problem a nie te osoby...
olciiiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:45   #13
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: kultura ubioru...

Cytat:
Napisane przez bezja Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, np. jak dziewczyna na codzień umie założyć wysokie szpilki, miniówki, a po domu chodzi w papciach "misiach". Nie rozumiem.

Co o tym myślicie?
oglądaj częściej seriale, tam zawsze chodzą w szpileczkach etc. po mieszkaniach ja dbam o parkiety. i najczęściej w samych skarpetach pomykam. Pewnie godzę w Twój zmysł estetyczny.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:57   #14
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: kultura ubioru...

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
oglądaj częściej seriale, tam zawsze chodzą w szpileczkach etc. po mieszkaniach ja dbam o parkiety. i najczęściej w samych skarpetach pomykam. Pewnie godzę w Twój zmysł estetyczny.
dokładnie, miałam to samo dodać W serialach kobiety po całym dniu pracy w domu i tak wyglądają perfekcyjnie. Zawsze o tym myśle gdy oglądam Rodzinkę.pl i patrze na Małgosie Kożuchowską w domu idealnie i na obcasach, ale to serial, nie typowa polska kobieta
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 13:06   #15
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: kultura ubioru...

Cytat:
Napisane przez bezja Pokaż wiadomość
Natchnęło mnie dziś na rozważania dotyczące tego w jaki sposób traktujemy "ubiór". Sczególnie osoby od 16 do ok. 25.

O tyle ile mogę zrozumieć "bunt" nastolatek, fantazyjne ubiory, czy niechęć dostosowania się do szkolnych wymogów jeszcze w liceum, nie umiem pojąć zachowania niektórych studentek.
Wydaje mi się, że zatraca się jakaś granica, szacunku do a) siebie, B) drugiego człowieka, c) sytuacji.
Poza tym drażni mnie "infantylność" w sposobie ubierania się - ale chyba dlatego, że ja tak nie potrafię. Nie rozumiem, np. jak dziewczyna na codzień umie założyć wysokie szpilki, miniówki, a po domu chodzi w papciach "misiach". Nie rozumiem.

Co o tym myślicie?

Tzn. wydaje mi się , że strojem przełamujemy nasze życie. Ubieramy się na wzrór "gwiazd" choć nimi nie jesteśmy. Nie założymy owerolu, choć pracujemy jako sprzątaczki. I nie chodzi mi tu bynajmniej o wyzucie siebie z kobiecości, tylko pogodzenie z samym sobą. Mam wrażenie, że wielu ludzi się "przebiera" (na codzień), a nie ubiera.
Ja tak nie umiem. A może nawet i bym chciała
Czytałam kilka razy twój post i przyznam się, że nie rozumiem o co ci chodzi.
To chyba naturalne, że dostosowujemy nasz strój do sytuacji, miejsca w którym jesteśmy. Do pracy wkładamy garsonkę przychodzimy do domu i przebieramy się w luźniejsze/swobodniejsze ciuchy( dres, top, kapcie-misie) Co w tym infantylnego. Gdzie tu brak szacunku do siebie?
Mam po domu ganiać w żakiecie, spódnicy i rajstopach?

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
oglądaj częściej seriale, tam zawsze chodzą w szpileczkach etc. po mieszkaniach ja dbam o parkiety. i najczęściej w samych skarpetach pomykam. Pewnie godzę w Twój zmysł estetyczny.
Dokładnie! Tylko w filmach panie chodzą po domu odstawione, kładą się spać w pełnym makijażu i ułożonymi idealnie włosami.
Życie to nie serial. Ja przychodzę do domu to się przebieram w dres, bo tak mi wygodnie.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 13:07   #16
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: kultura ubioru...

ale co ciebie obchodzi jak ktoś się ubiera? oczywiście stroje jednych mogą nam się podobać, a innych nie, ale przecież to nie ma żadnego wpływu na nasze życie jak jest ubrana sąsiadka gdy gotuje obiad albo obca osoba, którą mijasz na ulicy...

i jaki jest związek miedzy ubraniem w domu a na ulicy?
ja na co dzień noszę tylko sukienki i obcasy-nie w wyzywającym, a dziewczęcym delikatnym stylu, a po mieszkaniu często chodzę w samej bieliźnie (jeśli jest chłodno to w getrach i podkoszulce bieliźnianej). to mam po ulicy latać w bieliźnie czy myć podłogę w jasnej sukienkce i szpilkach

i co to znaczy ubierać się na wzór gwiazd? markowo i zgodnie z trendami? jeśli kogoś na to stać to czemu nie?
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 13:13   #17
pudelkonakredki
Zadomowienie
 
Avatar pudelkonakredki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wiadomości: 1 368
GG do pudelkonakredki
Dot.: kultura ubioru...

weźcie laski, szkoda czasu na ból doopy o takie pierdoły!
pudelkonakredki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 13:43   #18
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: kultura ubioru...

Ja również nie rozumiem idei wątku .

Dla mnie nie ma znaczenia fakt jak ludzie się ubierają będąc w domu. Osobiście stawiam na wygodę i po przekroczeniu progu zrzucam swój "mundurek" na rzecz wygodnych dresów.

Co do faktu doboru ubioru do sytuacji myślę, że sytuacja powoli ulega zmianie. Nadal można spotkać ludzi którzy nie przywiązują do tego wagi i swoim ubiorem wzbudzają zdziwienie i zażenowanie innych. Przykładem są chociażby firmy, gdzie z założenia wymagany jest formalny ubiór, ale wiele osób nie potrafi się do tego wymogu dostosować. Temat rzeka.

Jeżeli chodzi o brawnych i kolorowych mieszkańców naszego kraju, to cieszę się że takowi są i mają odwagę wyróżniać się z tłumu. Nie po to walczyliśmy o wolność, by teraz maszerować jako szara masa. Z przyjemnością patrzę na "rajskie ptaki" wielkomiejskich ulic.

Moda to moja pasja i cieszę się, że takich osób jest więcej o czym świadczy praktycznie każdy miejski chodnik.

Edytowane przez fashionismypassion
Czas edycji: 2011-04-16 o 13:45
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 14:59   #19
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: kultura ubioru...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 16:35   #20
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: kultura ubioru...

Cytat:
Napisane przez bezja Pokaż wiadomość
Natchnęło mnie dziś na rozważania dotyczące tego w jaki sposób traktujemy "ubiór". Sczególnie osoby od 16 do ok. 25.

O tyle ile mogę zrozumieć "bunt" nastolatek, fantazyjne ubiory, czy niechęć dostosowania się do szkolnych wymogów jeszcze w liceum, nie umiem pojąć zachowania niektórych studentek.
Wydaje mi się, że zatraca się jakaś granica, szacunku do a) siebie, B) drugiego człowieka, c) sytuacji.
Poza tym drażni mnie "infantylność" w sposobie ubierania się - ale chyba dlatego, że ja tak nie potrafię. Nie rozumiem, np. jak dziewczyna na codzień umie założyć wysokie szpilki, miniówki, a po domu chodzi w papciach "misiach". Nie rozumiem.

Co o tym myślicie?

Tzn. wydaje mi się , że strojem przełamujemy nasze życie. Ubieramy się na wzrór "gwiazd" choć nimi nie jesteśmy. Nie założymy owerolu, choć pracujemy jako sprzątaczki. I nie chodzi mi tu bynajmniej o wyzucie siebie z kobiecości, tylko pogodzenie z samym sobą. Mam wrażenie, że wielu ludzi się "przebiera" (na codzień), a nie ubiera.
Ja tak nie umiem. A może nawet i bym chciała
Co do zaznaczonego: tzn że w domu też powinna chodzić w szpilkach? albo jeżeli w domu chodzi w kapciach to po mieście też powinna latać w papciach "misiach" ?

nie rozumiem
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 17:52   #21
que_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 40
Dot.: kultura ubioru...

Ja też nie rozumiem za bardzo o co chodzi w tym wątku. To chyba normalne, że różnie się ubieramy w zależności do okazji. I że w domu nosimy infantylne ciuchy Ale kogo to obchodzi?

A co do tego "przebierania się"... Są czasem takie sytuacje, że nie mamy wpływu na nasz strój i musimy się po prostu dostosować do przyjętych norm. Jeśli kiedyś będę chodzić do pracy i tam będzie jakiś określony dress code no to cóż, wcisnę się w garsonkę i szpilki skoro takie są wymogi i będę w pewien sposób przebrana, bo to nie będzie mój styl, ale przecież nikt mi nie zabroni po pracy dalej nosić swetra z pingwinem i trampek. I jak tu ocenić kiedy będę bardziej przebrana?

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
dokładnie, miałam to samo dodać W serialach kobiety po całym dniu pracy w domu i tak wyglądają perfekcyjnie. Zawsze o tym myśle gdy oglądam Rodzinkę.pl i patrze na Małgosie Kożuchowską w domu idealnie i na obcasach, ale to serial, nie typowa polska kobieta
Akurat oglądałam ostatnio jeden odcinek. Ona chodzi spać z przyklejonymi sztucznymi rzęsami
__________________

"If you can't say anything nice... Welcome to the club"
que_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.