Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy! - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-03, 08:04   #3871
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cegielk Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, założyłam nowy temat, ale chyba niepotrzebnie...
Chodzi o to, że jestem młodaa, a niedługo wyląduję ze sztuczną szczęką... W dzieciństwie miałam mega problemy z zębami, ze zdrowiem no i teraz wyszło. musiałam usunąć połowę zębów z górnej szczęki i 5 z dolnej. nie było wyjścia... No i w górnej została mi jedynka, którą też trzeba usunąć. Jestem umówiona na wizytę i od razu na założenie protezy natychmiastowej na wszystkie ubytki na górze, na dole tego praktycznie nie widać bo to zęby z tyłu. Najpierw zdecydowałam się na górę, ale boję się, ze nie będę potrafiła się przyzwyczaić. To jest tylko na jakiś czas bo później planuję zrobić mosty, ale jak na razie nie ma wyjścia bo inaczej musiałabym chodzić bez tej jedynki... Myślicie, ze będzie bardzo ciężko przywyknąć? Dużo pracuje głosem i nie wiem czy będę potrafiła normalnie mówić dodatkowo nie mam chłopaka, ale jestem umówiona na randkę jakieś kilka dni po planowanym zabiegu... Boję się, ze nie dam rady, albo, że on się zorientuje... Wiem, że to tymczasowe rozwiązanie na góra kilka miesięcy, ale okropnie się boję co mi poradzicie? W sumie lepiej coś takeigo niż chodzić bez zębów, ale mimo wszytsko to mnie przeraża...
Pierwsze dni pewnie będą ciężkie, ale później się przyzwyczaisz. Randkę przełożyłabym o kilka dni/tydzień, tak dla pewności
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 12:54   #3872
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Dziewczyny Polećcie mi gdzie mogę bezproblemowo usunąc ósemki w Warszawie na NFZ
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 17:06   #3873
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Ja niedawno miałam usuwaną górną ósemkę. Była wyrżnięta, ale trochę poza łukiem. Porównując do dolnych ósemek, poszło z nią szybciej, nie trzeba było szyć, obyło się bez antybiotyków i ketonalu. Została mi jeszcze jedna górna.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 16:44   #3874
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Hej Piszę z prośbą o radę. Wiem, że najlepiej skonsultować się z chirurgiem, ale nie mam takiej możliwości (wyrywałam ósemkę w innym mieście) w tej chwili. Tydzień temu wyrywałam dolną ósemkę, miało się skończyć na rozcinaniu dziąsła, szwach itp., ale udało się bez. W drugiej dobie ból był już niewielki, ale od trzeciej jest coraz gorzej Ból promieniuje do ucha już. Biorę ketonal (a minął już tydzień od zabiegu), robię płukanki z szałwi. W czw. wyrywam kolejną ósemkę i dopiero wtedy mogę zasięgnąć opinii chirurga. Czy to może być suchy zębodół czy jednak (oby...) ten ból jest jeszcze normalny?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 21:05   #3875
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Po takim czasie nie jest normalny. Idź do innego stomatologa, tam gdzie jesteś pewnie też są
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 21:45   #3876
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Wg mojego chirurga ból w ciągu pierwszych 3 dni po zabiegu jest sprawą normalną. Jeśli się przedłuża, należy zgłosić się do gabinetu.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 14:48   #3877
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Hej Piszę z prośbą o radę. Wiem, że najlepiej skonsultować się z chirurgiem, ale nie mam takiej możliwości (wyrywałam ósemkę w innym mieście) w tej chwili. Tydzień temu wyrywałam dolną ósemkę, miało się skończyć na rozcinaniu dziąsła, szwach itp., ale udało się bez. W drugiej dobie ból był już niewielki, ale od trzeciej jest coraz gorzej Ból promieniuje do ucha już. Biorę ketonal (a minął już tydzień od zabiegu), robię płukanki z szałwi. W czw. wyrywam kolejną ósemkę i dopiero wtedy mogę zasięgnąć opinii chirurga. Czy to może być suchy zębodół czy jednak (oby...) ten ból jest jeszcze normalny?
Jak Ci się nasila ból to może być suchy zębodół, a płukałaś jamę ustną, piłaś przez słomkę itd przez pierwsze parę dni? Generalnie jakieś czynności, które mogły wypłukać ten skrzep, bo wtedy będziesz miała bardziej jasną sprawę.
Trwa to już tydzień, nasilający się ból jest ok (jakkolwiek to brzmi ) ale pod warunkiem że ustępuje parę dni po zabiegu a tu jest kompletnie na odwrót. No więc proponuję wizytę u chirurga, możesz iść do jakiegokolwiek,powinien to przepłukać i dać tabletkę jeśli to jest to
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-04, 16:21   #3878
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Dziękuję Wam za odpowiedzi Poshh, nie piłam przez słomkę, ani nie płukałam jamy ustnej przez pierwsze dni, bo wiem, że nie wolno
Byłam u chirurga, przyczyną bólu okazał się suchy zębodół. Dostałam aspirynę do rany i od razu lepiej Mam też brać antybiotyk.
Dziś też usuwałam drugą zatrzymaną ósemkę (też na dole), z lekkim nacięciem dziąsła (obyło się bez szwów ), mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej. Strasznie się cieszę, że to wszystko już za mną.
A jakby ktoś z Krakowa potrzebował dobrego chirurga, to gorąco polecam lek. Rafała Szloska z Denta- med
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 10:17   #3879
zizixx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

Wiesz co, to chyba zależy od konkretnego organizmu i od zęba i jego ułożenia. U mnie też zabieg był całkowicie bezbolesny. Tak jak Ty czułam tylko ciągnięcie i ucisk. Potem miałam tydzień L4 i byłam na lekach przeciwbólowych ale generalnie było znośnie. Moja koleżanka za to miała z tą ósemką niezłe przeboje, bo zabieg niby był w porządku, nic jej w trakcie nie bolało, ale jak zeszło znieczulenie, to prawie mdlała z bólu. Była cała opuchnięta, miała szczękościsk, nie mogła jeść i ogólnie jedna wielka masakra. Każdy to odczuwa indywidualnie więc też nie można tak generalizować i mówić że to nic wielkiego. Trzeba się przygotować na wszystko
zizixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 14:14   #3880
monissio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 182
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

Pewnie masz racje. Ja tez mam osemke do usuniecia i wole sie jednak przygotowac na to ze moze byc ciezko. A mozna wiedziec gdzie robilas taki zabieg. Pisalas w innym watku, ze jestes z Krakowa wiec zakladam ze gdzies tam, a sama mieszkam na obrzezach
monissio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 15:44   #3881
Lafernea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 60
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ankua90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny Polećcie mi gdzie mogę bezproblemowo usunąc ósemki w Warszawie na NFZ
ja też jestem ciekawa... jak to wygląda.
potrzeba skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i zdjęcie ? dobrze doczytałam ?
Lafernea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-21, 22:46   #3882
Kathe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kathe
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 369
GG do Kathe
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Proszę o pomoc

mam 26 lat, spore plomby na 1,1 2,2 na dodatek na 1 i 2 mialam kanalowe leczenie, ostatnio wymienialam sobieplombe przy jednyce i po 2 tyg wypadla mi plomba z kawalkiem jedynki mam zalozona plombe poraz 3 z jakims drucikiem, ale boje sie gryzc, czuje sie mega niekomfootwo i gdy tylko cos jem to oje sie ugryzc na ta jedynke, co jest bardzo trudne, o ugryzieniu jakblka chyba moge pomarzyc bylam na konsultacji u dwoch stomatologow i stwierdzili, ze jestem za mloda na koronki, ale tez nie daja gwarancji ile ta ploma wytrzyma, moze 2 dni jeszcze a moze 10 lat , czy ktoras ma na tych czterech przednich zebach koronki?
aa i stomatolog stwierdzil, ze mam male dziasla i spore sa szanse na stan zaplany miedzy koronka a dziaslem
__________________
Nasz Ślub

Aniołek 31.08.2012 r.

Maleństwo


<ciach_reklama>
Kathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 16:21   #3883
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Mam pytanie dotyczące diastemy.


Otóż między jedynkami mam tak jak tutaj: https://www.google.pl/search?q=diast...26-O_3Iv7WM%3A to dziąsło (?) czy wędzidełko pomiędzy.

Myślę nad kompozytem - jak on będzie wykonany? Czy stomatolog musi to wyciąć i wtedy zrobić kompozyt równo na całości? Czy zostawia to i po prostu dokleja niżej? Pytam, bo mam wizytę u stomatologa już w środę i chciałabym się uporać z tym za jednym zamachem, a jak będzie konieczne wycięcie tego wędzidełka, to pewnie nie będzie można od razu podczas tej samej wizyty zalepić...
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 00:30   #3884
nana3721
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cześć,
Mam 24 lata i w tamtym roku usuwałam dolną szóstkę, w tym roku muszę po drugiej stronie u dołu usunąć również szóstkę i siódemkę. Niestety mam bardzo słabe zęby, były długo leczone już od gimnazjum, na ten moment nie da się ich już uratować. Pod koniec przyszłego roku mam zamiar zrobić implanty na brakujące zęby.
Patnie brzmi czy te z was , które miały usunięty ząb ale nie w wieku dorastania, tylko od 18 wzwyż i nie było to związane z ósemkami, zakładaniem aparatu ani złym/ krzywym zgryzem czy niemieszczącymi się zębami( mam proste i równe zęby o prawidłowym rozmieszczeniu i zgryzie) zauważyły u siebie jakieś zmiany związane z przemieszczeniem się i wysuwaniem się innych zębów lub zanikiem kości szczęki albo zmianami w kształcie twarzy. Pytam bo jest to większa ilość niż brak jednego zęba. Zastanawiam się czy przez rok lub dwa możne dojść do poważnych zmian. Mój dentysta mówi abym jak najszybciej zrobiła implant, oczywiście w jego klinice, bo mogą być tego złe skutki. Na ten moment nie dysponuje taką kwotą aby zapłacić za implanty ale w przyszłym roku już tak i nie wiem czy szczęka wytrzyma taki czas. Dzięki za informacje
nana3721 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 18:45   #3885
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nana3721 Pokaż wiadomość
Cześć,
Mam 24 lata i w tamtym roku usuwałam dolną szóstkę, w tym roku muszę po drugiej stronie u dołu usunąć również szóstkę i siódemkę. Niestety mam bardzo słabe zęby, były długo leczone już od gimnazjum, na ten moment nie da się ich już uratować. Pod koniec przyszłego roku mam zamiar zrobić implanty na brakujące zęby.
Patnie brzmi czy te z was , które miały usunięty ząb ale nie w wieku dorastania, tylko od 18 wzwyż i nie było to związane z ósemkami, zakładaniem aparatu ani złym/ krzywym zgryzem czy niemieszczącymi się zębami( mam proste i równe zęby o prawidłowym rozmieszczeniu i zgryzie) zauważyły u siebie jakieś zmiany związane z przemieszczeniem się i wysuwaniem się innych zębów lub zanikiem kości szczęki albo zmianami w kształcie twarzy. Pytam bo jest to większa ilość niż brak jednego zęba. Zastanawiam się czy przez rok lub dwa możne dojść do poważnych zmian. Mój dentysta mówi abym jak najszybciej zrobiła implant, oczywiście w jego klinice, bo mogą być tego złe skutki. Na ten moment nie dysponuje taką kwotą aby zapłacić za implanty ale w przyszłym roku już tak i nie wiem czy szczęka wytrzyma taki czas. Dzięki za informacje
Jesteś młoda, przez rok-dwa lata nie powinno być żadnych zmian.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 10:58   #3886
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Na pewno zęby będą się trochę "rozsuwać" następując na wolne miejsca. Dentysta ma rację mówiąc, żeby robić implant jak najszybciej, bo potem może się po prostu nie zmieścić.
Ja miałam usuwane 4 zęby (po jednym z każdej ćwiartki) po 18. r.ż. i jak dla mnie było to tylko korzystne - zęby się ładnie porozsuwały choć nie miałam wcześniej jakichś strasznych problemów ze zgryzem. Tylko dolne jedynki miałam trochę za blisko siebie i przez to pod kątem, po wyrywaniu siódemek trochę się naprostowały. Teraz, po mniej więcej 5-6 latach od usuwania ostatniej 7. nie mam nawet szczeliny szerszej w tym miejscu, ładnie mi pozostałe zęby naszły. Nawet dentysta już nie rozróżnia. Mam trochę większe szczeliny między pozostałymi zębami, ale dla mnie to jest też korzystne, bo miałam dość ciasno już w tej szczęce. A i dzięki temu ósemki ładnie się zmieściły. Więc podsumowując - nawet u dorosłego zęby będą "dążyły" do uzupełnienia szczeliny - jeśli więc chcesz w nią coś wkładać rób to jak najszybciej. To jak szybko Ci się szczeliny zejdą zależy od indywidualnych uwarunkowań. Ale nie czekałabym mimo wszystko zbyt długo...

Edytowane przez paula54
Czas edycji: 2016-12-27 o 11:01
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 19:14   #3887
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Usunelam 4 ósemki (pojedynczo) z 3 tygodniowymi przerwami na NFZ w MCS. Polecam !!!
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 11:13   #3888
rosalinda123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 14
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Przed założeniem aparatu wiele lat temu musiałam osunąć 4 zdrowe 8, a nawet miałam 2 dziewiątki Jedna mi została do dziś, bo malutka była Aż studenci u chirurga się dziwili z tych dziewiątek
__________________
http://mestetyczna.pl/

Edytowane przez rosalinda123
Czas edycji: 2017-03-03 o 12:38
rosalinda123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 09:48   #3889
CrispyCookie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 211
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Usuwałam wczoraj czwartą, ostatnią ósemkę (do aparatu). Z czym się zgadzam, to że dolne ósemki są o wiele gorsze niż górne, po usunięciu górnych niewiele czułam. Za to nieprawdą jest, że ósemka zatrzymana, schowana głęboko w dziąśle będzie bardziej bolała niż zwykła, wyrośnięta. Miałam jedną dolną zatrzymaną, leżącą poziomo, po usunięciu czyli dłutowaniu prawie zero bólu, opuchlizny, itp. Wczoraj usuwałam normalną dolną ósemkę, wyrosła prawidłowo a dziś umieram, nawet Ketonal nie pomaga, twarz mam z tamtej strony sinozieloną i opuchniętą...
CrispyCookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-26, 11:42   #3890
pauliii_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Hej, ja 3 dni temu usuwałam prawie wszystkie zęby z przodu i posiadam teraz protezę natychmiastową.
Jestem dość młodą osobą, ale niestety moich zębów nie dało się uratować. Pierwszym pomysłem były korony i mosty, ale większość dentystów nie chciało się tego podjąć, bo według nich korony wytrzymają tylko chwilkę, i kilkanaście tysięcy pójdzie w błoto.
Od razu umiałam mówić, jeść, nic nie boli, nie uwiera. Ale nie mogę na siebie patrzeć w lustro i do tego strasznie denerwuje mnie ten plastik w buzi. Docelowo Pani stomatolog chce mi robić protezę szkieletową. Czy są tu młode posiadaczki protez i poradzą, jak to przezwyciężyć ? Chce mi się cały czas płakać, nie wiem czy kiedykolwiek się do tego przyzwyczaję.
pauliii_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 13:23   #3891
CrispyCookie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 211
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pauliii_p Pokaż wiadomość
Hej, ja 3 dni temu usuwałam prawie wszystkie zęby z przodu i posiadam teraz protezę natychmiastową.
Jestem dość młodą osobą, ale niestety moich zębów nie dało się uratować. Pierwszym pomysłem były korony i mosty, ale większość dentystów nie chciało się tego podjąć, bo według nich korony wytrzymają tylko chwilkę, i kilkanaście tysięcy pójdzie w błoto.
Od razu umiałam mówić, jeść, nic nie boli, nie uwiera. Ale nie mogę na siebie patrzeć w lustro i do tego strasznie denerwuje mnie ten plastik w buzi. Docelowo Pani stomatolog chce mi robić protezę szkieletową. Czy są tu młode posiadaczki protez i poradzą, jak to przezwyciężyć ? Chce mi się cały czas płakać, nie wiem czy kiedykolwiek się do tego przyzwyczaję.
Ja jeszcze posiadaczką protezy nie jestem, aczkolwiek już była o tym mowa nieraz u dentystki, bo mam problemy z dziąsłami wynikające z cukrzycy i wisi nade mną jej perspektywa. Jestem przed 30 i powiem Ci, że wiele razy o tym myślałam, na początku byłam na nie, teraz jest to dla mnie całkowicie obojętne, pogodziłam się że najpewniej w niedługiej przyszłości będzie proteza i nie traktuję tego jako coś złego, mimo że też mam niewiele lat.
CrispyCookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 14:23   #3892
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Usuwałam dwie ósemki z jednej strony niecałe 2 tygodnie temu. Nic nie płaciłam, ponieważ zabieg odbył się w ramach programu testowania leków przeciwbólowych. Górna ósemka to pikuś, wyszła szybko, dolna była dłutowana, bólu zero, ale czułam okropne ciągnięcie. Po zabiegu brak bólu, jedynie dyskomfort. Po tygodniu zdjęcie szwów, wszystko ładnie wygojone. Czekam teraz na wyznaczenie terminu usunięcia pozostałych ósemek.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 22:13   #3893
mamamopsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Witam bardzo pieknie.
Jestem nowa na forum, ze tak powiem "moj pierwszy wystep" i pomyslalam ze moze podziele sie moim doswiadczeniem odnosnie aparatu ortodonycznego i "przetrwalech zebow mlecznych 3". Otorz jakies 8 lat temu w trakcie wizyty u dentysty poinformowano mnie ze mam gorne trojki mleczne o czym moi kochani, zabiegani rodzice nie mieli pojecia bo jak to mama powiedziala, nie chcialam otworzyc geby zeby sprawdzic zeby czy cos sie dzieje. Litosci!!!!
na zdj rentgenowskim rzeczywiscie wyszlo ze stale trojki leza sobie w podniebieniu zaraz za jedynkami. No coz, zgryzu pieknego nie mialam co zawsze ale to zawsze bylo moim kompleksem, z braku kasy, zblizajacym sie wyjazdem z kraju zepchnelam jakiekolwiek plany zwiazane z zebami w zapomnianie. Od 8 miesiecy jestem szczesliwa posiadaczka aparatu stalego Ja, stara baba, ze tak powiem kobieta w kwiecie wieku i 8 dni temu mialam zabieg odsloniecia stalych trojek w podniebieniu. Zabieg krotki, bezbolesny do nastepnego dnia. Potem zaczyna sie dramat dlatego czytam i oczom nie wierze ze nikt potem nie ma problemow z jedzeniem czy nawet piciem jakis gestrzych koktajli. Ja o zgrozo nie moge jesc. Boli mnie cale podniebienie, dodatkowo z podniebienia az do trzonowych 6 ida sprezynki ktore odciagaja te zeby do tylu bo korzenie sa zaczepione o ktores korzenie. Wczoraj w pracy z jednego okienka caly dzien puszczala mi sie krew.
Zdaje sobie sprawe ze jeszcze dluga droga przedemna i wiele lotow do Polski. Na stale mieszkam w Angli a leczenie mam we Wroclawiu.
Czy ktos mial tzw okienkowanie, jak dlugo to bolalo bo prawde mowiac trace juz cierpliwosc ze kiedykolwiek to przestanie bolec.
mamamopsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 16:59   #3894
sophisticated_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 87
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Paulina1988 Pokaż wiadomość
witam,mam wiele kompleksów z powodu moich "szpar" mam proste zęby ale kazdy jest oddzielony i do tego nie są białe .czy aparat dałby rade wyrównac moje zęby??chciałabym miec normalne.....
Hej, aparat raczej da efekt chwilowy, ponieważ diastema jest tak silną cechą charakterystyczną, nawet po dłuższym okresie noszenia aparatu może się rozejść, pozostałe zęby również. Po udanym, zakończonym leczeniu ortodontycznym możesz jednak zdecydować się na wkładkę na noc, tzw. aparat ruchomy, ale będziesz musiała nosić go co noc regularnie do końca życia, bo jak przestaniesz to zeby będą się rozchodzić. Z kompozytem bym nie eksperymentowała - to jednak zawsze uszkodzenie szkliwa na dużej powierzchni no i ciało obce, które z czasem może zmienić kolor, będzie może nawet widać granicę między Twoim zebem a dopełnieniem Powodzenia!
sophisticated_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 23:18   #3895
lek_dent_Karolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 7
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sophisticated_90 Pokaż wiadomość
Hej, aparat raczej da efekt chwilowy, ponieważ diastema jest tak silną cechą charakterystyczną, nawet po dłuższym okresie noszenia aparatu może się rozejść, pozostałe zęby również. Po udanym, zakończonym leczeniu ortodontycznym możesz jednak zdecydować się na wkładkę na noc, tzw. aparat ruchomy, ale będziesz musiała nosić go co noc regularnie do końca życia, bo jak przestaniesz to zeby będą się rozchodzić. Z kompozytem bym nie eksperymentowała - to jednak zawsze uszkodzenie szkliwa na dużej powierzchni no i ciało obce, które z czasem może zmienić kolor, będzie może nawet widać granicę między Twoim zebem a dopełnieniem Powodzenia!
Nie do końca się z tym zgadzam.
Najważniejsze to pójść do ortodonty w tej sprawie, on oceni konkretny przypadek.
Czasem niewielkie szpary można zamknąć kompozytem bądź licówkami - kompozyt faktycznie, co kilka lat trzeba wymieniać ze względów estetycznych, lecz plusem jest fakt że zęby po zabiegu praktycznie są nienaruszone. Licówek tak często wymieniać nie trzeba, one nie będą się odznaczały jednak ich założenie wiąże się preparacją zęba - kolokwialnie mówiąc ze spiłowaniem jego części.
Szpary można również zamknąć aparatem stałym - trzeba się liczyć jednak z tym że leczenie będzie trwało ok 2 lat plus obowiązkowo retencja - czyli utrzymanie efektu. A więc poza tym, że aparat stały 2 lata, to później konieczne jest noszenie aparatu ruchomego - ma początku bardzo dużo, również w dzień, później już tylko na noc, odstawianie musi być stopniowe. Retencję nosi się przynajmniej tyle ile trwało leczenie razy dwa. Czasem nawet do końca życia (na noc oczywiście).
Ach i oczywiście - często przy zamykaniu diastemy, nieważne jaką metodą, konieczne jest podcięcie wędzidełka
Tak więc diastemę można jak najbardziej zamknąć trwale i bez nawrotów, trzeba się jednak zastanowić jaka metoda będzie najlepsza dla danego pacjenta
lek_dent_Karolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 13:40   #3896
anulka9001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 50
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Wyrywałam ósemkę w xxx i tak ze 2 dni po mnie jeszcze bolało. Dużo zależy od umiejętności dentysty, bo jeśli ból się utrzymuje dłużej to chyba coś poszło nie tak. Lepiej u kogoś innego to skonsultować, żeby potem nie mieć większych problemów.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-04-17 o 22:35
anulka9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 18:16   #3897
mariekler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Czy ktoś może polecić dobrego chirurga stomatologa w Poznaniu ? Mam też ósemki do wyrwania, które źle leżą.
mariekler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 08:25   #3898
Ayume
Raczkowanie
 
Avatar Ayume
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 137
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Czy źle wyrastająca ósemka (przy wąskiej szczęce) może powodować lekką asymetrie twarzy?
Ayume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 17:59   #3899
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Jest tu może ktoś, komu wyrasta/wyrastała ósemka, której nie trzeba usuwać bo nie ma ku temu wskazań (rośnie prawidłowo) ?

Jakieś dwa miesiące temu częściowo pojawił się wierzchołek dolnej ósemki. Potem był spokój, nic nie bolało. Jednak w poniedziałek obudziłam się z bólem okolicy tego "wierzchołka", wieczorem dziąsło w tym miejscu spuchło. Następnego dnia spuchł też policzek... W środę byłam u dentysty, który powiedział, że to niewielki stan zapalny związany z wyrzynaniem się zęba ale że na tym etapie nie warto faszerować się antybiotykami, dostałam tylko jakiś antybakteryjny zastrzyk. Dziś mamy piątek a ból nadal nie minął, muszę brać 3x dziennie ibuprom żeby jakoś normalnie funkcjonować. Opuchlizna policzka pomału schodzi..

Czy ktoś miał podobną sytuację?
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 11:30   #3900
Elika34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!

Na Twoim miejscy wybrałabym się ponownie na konsultacje stomatologiczną, ale może do innego gabinetu, żeby sprawdzić opinie u innego stomatologa. Mi 8 wyrastały, bez większych komplikacji, więc nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej kwestii, poza tym, że niestety dwie górne musiałam usunąć, co dość często się zdarza Mogę polecić Ci dobry gabinet stomatologiczny, gdzie ja leczę swoje zęby http://trzebnica.dentonica.pl/ , mają tam świetnych specjalistów i na pewno Ci pomogą.
Elika34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-02 01:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.