Czerwone zmiany wokół oczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-15, 14:34   #1
package
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 390

Czerwone zmiany wokół oczu


Witam!
Od ponad pół roku walczę z trądzikiem za pomocą Aknenorminu (retinoidy). No i trądziku jako tako się pozbyłam, za to od ponad miesiąca borykam się z czerwonymi krostkami na całej twarzy, głównie wokół oczu, nosa...
Miesiąc temu moja dermatolog nie przyglądając się nawet, powiedziała, że jest to podrażnienie - dostałam receptę na maść Cortineff. Pomogło ale na krótko - poza tym maść tą można stosować max 2 tygodnie...
Następna wizyta dopiero 5 września, a ja już nie wiem co mam robić...
Myślałam, że może jest to uczulenie na tusz do rzęs, lub podkład, więc odstawiłam wszystko, stosuję tylko żel do mycia dla wrażliwców i alergików z Pharmaceris (linia A) oraz krem dla wrażliwców i alergików Physiogel.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i ma pomysł jak to zwalczyć?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-08-14 19.27.55.jpg (107,5 KB, 18 załadowań)
package jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 11:06   #2
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Czerwone zmiany wokół oczu

trądzik to nie może być bo nie powstaje on w okolicach oczu. możliwe że jest to uczulenie na przyjmowane leki, domowych sposobów nie znam. a jak dawno temu odstawiłaś kosmetyki? ale jeśli pojawiło się to po przyjmowanych lekach to wątpie że jest to uczulenie na tusz itd. stosuj może narazie krem łagodzący na okolice oczu i czekaj na wizytę u dermatologa. i nie krępuj się tylko powiedz wprost że nie chcesz kolejnego kremu który ci nie pomoże bo jej się nie będzie chcialo ciebie zbadać. ma dokładnie obejrzeć i zdiagnozować, a jak nie ma pewności, to powiedz ze w takim razie nie ma po co ci przepisywac kolejnego kremu który moze jeszcze bardziej uczulić. a retinoidy dalej stosujesz czy juz nie
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.