Laserowa korekta wady wzroku - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-30, 11:53   #1831
Bartos17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam wszystkich. Rok temu przeszedłem zabieg mikrosoczewkowej korekcji wzroku Lentivu w Optegra Wrocław u lek. Piotra Marszalika. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że jestem mega zadowolony. Wada zniknęła niemal całkowicie (na jednym oku pozostało -0,25 na drugim wada zeszła do zera). Przed zabiegiem miałem wadę: op: -1,75 i cyl -1,25 natomiast ol: -1,5 i cyl -2,00. Zabieg odbyłem w grudniu 2015 roku.
Jakiś czasu temu otrzymałem od Optegry list, w którym mogę polecić swoim znajomym zabieg lub/i wizytę kwalifikacyjną w ich klinikach. Osoba która skorzysta z mojego polecenia otrzyma rabat na wizytę kwalifikacyjną w cenie 179 zł i 10% na każdy zabieg wykonany w ich klinikach do dnia 30.04.2017 roku. Pomyślałem, że ktoś kto jest już zdecydowany mógłby dzięki temu trochę zaoszczędzić. Jeżeli ktoś chciałby u nich wykonać taki zabieg lub udać się na wizytę, a ma jakieś pytania to z chęcią odpowiem. Na potwierdzenie mam wszystkie dokumenty, paragony.
Pozdrawiam
Bartos17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 13:37   #1832
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Przepraszam bardzo ale lentivu to za chwile i z lodówki mi wyskoczy. Dajcie że spokój... to autorska metoda tej sieci ośrodków...

Poza tym, nie można polecać komuś jakieś metody w internecie bo metodę dobiera lekarz po wywiadzie i badaniu.
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 19:36   #1833
bartek93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam, orientuje się ktoś kiedy mniej więcej pojawiają się promocje/groupony ? Cena w tej chwili odstrasza, 9000 za parę oczu w optegrze (lentivu), w promocji 2 tysiące taniej.
bartek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 20:17   #1834
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Dorotii83 Pokaż wiadomość
Przepraszam bardzo ale lentivu to za chwile i z lodówki mi wyskoczy. Dajcie że spokój... to autorska metoda tej sieci ośrodków...

Poza tym, nie można polecać komuś jakieś metody w internecie bo metodę dobiera lekarz po wywiadzie i badaniu.
Wiekszosc ludzie sie kwalifikuje do wszystkiego, wtedy to kwestia twojego wyboru (dostaniesz to za co zaplacisz).
No fakt, to jest relex smile a nie jakies lentivu, w dodatku jeszcze probuja wszystkim wcisnac, ze to ich "autorska udoskonalona metoda"...


Cytat:
Napisane przez bartek93 Pokaż wiadomość
Witam, orientuje się ktoś kiedy mniej więcej pojawiają się promocje/groupony ? Cena w tej chwili odstrasza, 9000 za parę oczu w optegrze (lentivu), w promocji 2 tysiące taniej.
Co i raz daja jakas promocje, poczekaj z miesiac i pewnie juz bedzie.
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 12:08   #1835
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dziewczyny, nie wiem czy to pytanie już się pojawiło, nie jestem w stanie przejrzeć całego wątku.
Chcę dowiedzieć się, czy w ogóle mogę podejść do laserowej korekty wzroku. Czy może to ocenić zwykły okulista, czy muszę iść do jakiejś kliniki w której ten zabieg jest przeprowadzany?
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 12:14   #1836
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem czy to pytanie już się pojawiło, nie jestem w stanie przejrzeć całego wątku.
Chcę dowiedzieć się, czy w ogóle mogę podejść do laserowej korekty wzroku. Czy może to ocenić zwykły okulista, czy muszę iść do jakiejś kliniki w której ten zabieg jest przeprowadzany?
Musisz sie zglosic do kliniki ktora wykonuje takie zabiegi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 14:37   #1837
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Bardo dziękuję
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-12, 09:32   #1838
bartek93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Zdarzyło się komuś usłyszeć różne diagnozy ? Byłem w sumie już trzy razy na wizycie kontrolnej/kwalifikacyjnej, na pierwszej usłyszałem, że kwalifikuję się zarówno do Lentivu jak i do Femto, przy czym ta druga będzie lepsza ze względu na dość wysoki astygmatyzm oraz ze względu na doświadczenie operatora, który stwierdził, że moja wada w przypadku Lentivu jest na granicy sukcesu,wada to oko lewe -4 astygmatyzm 2, oko prawe -3,25 astygmatyzm -3,25. Na ostatniej wizycie byłem badany przez innego lekarza i on powiedział, że kwalifikuję się do obu metod przy czym przekonywał mnie w stronę Lentivu ze względu na mniejszą inwazyjność, szybsze gojenie itd itp. Teraz jest promocja i chcę się poddać zabiegowi, ale nie jestem przekonany do końca co do metody. Osobiście wolałbym lentivu ale chciałbym uniknąć sytuacji, w której po zabiegu okazałoby się, że muszę nosić okulary. Jest ktoś kto miał lentivu z dużym astygmatyzmem i chce się podzielić efektami ?
bartek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 19:33   #1839
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mam pytanie do osób po korekcji krótkowzroczności. Czy to normalne, że po korekcji wady pogarsza się widzenie z b. bliska? Ja jestem przyzwyczajona, że pewne rzeczy robię z kilkucentymetrowej odległości. Z soczewką kontaktową (mimo, że nie koryguję nią do 0 a do ok -0,5-075 dioptrii) już nie widzę z tak bliska a z dalsza też nie bo to precyzyjna robota jest. Czy po zabiegu też tak jest?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 20:47   #1840
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób po korekcji krótkowzroczności. Czy to normalne, że po korekcji wady pogarsza się widzenie z b. bliska? Ja jestem przyzwyczajona, że pewne rzeczy robię z kilkucentymetrowej odległości. Z soczewką kontaktową (mimo, że nie koryguję nią do 0 a do ok -0,5-075 dioptrii) już nie widzę z tak bliska a z dalsza też nie bo to precyzyjna robota jest. Czy po zabiegu też tak jest?
Po korekcji to znaczy ile? Pare dni?
Znajomy mial minusy i po zabiegu mial problemy z widzeniem z bliska (najlepiej widzial tak "po srodku"). Potem poprawilo mu sie na dal, a na koncu widzenie z bliska.
Oczywiscie jak ci sie oko wygoi to widzisz dobrze od bliska do daleka (o ile ci wady nei przekorygowali na +).
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 06:32   #1841
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jak się ma sprawa z soczewkami? Mogę je nosić bezpośrednio przed operacja.? Nie mogę bez nich pracować.
Na czym polega rekonwalescencja?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-20, 09:39   #1842
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez AnnaAleksndra Pokaż wiadomość
Jak się ma sprawa z soczewkami? Mogę je nosić bezpośrednio przed operacja.? Nie mogę bez nich pracować.
Na czym polega rekonwalescencja?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Soczewek nie można nosić przed kwalifikacją (chyba do 2 tygodni w zależności od typu) ale nie wiem właśnie jak między kwalifikacją a zabiegiem. Też się nad tym zastanawiam bo zaczęłam nosić soczewki aby mieć jakieś wyobrażenie jak będzie po korekcji (jak na razie odnotowałam gorsze widzenie/gorszą akomodację bliży oraz częstsze zezowanie drugiego oka).

Rekonwalescencja - trzeba uważać aby nie dźgnąć sobie maskarą i zaciskać oczy pod prysznicem zwłaszcza przy spłukiwaniu szamponu
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 17:15   #1843
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Soczewek nie można nosić przed kwalifikacją (chyba do 2 tygodni w zależności od typu) ale nie wiem właśnie jak między kwalifikacją a zabiegiem. Też się nad tym zastanawiam bo zaczęłam nosić soczewki aby mieć jakieś wyobrażenie jak będzie po korekcji (jak na razie odnotowałam gorsze widzenie/gorszą akomodację bliży oraz częstsze zezowanie drugiego oka).

Rekonwalescencja - trzeba uważać aby nie dźgnąć sobie maskarą i zaciskać oczy pod prysznicem zwłaszcza przy spłukiwaniu szamponu
Dzięki za odpowiedź. Daj znać za jakiś czas jak sje będziesz czuła.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 08:15   #1844
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez AnnaAleksndra Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Daj znać za jakiś czas jak sje będziesz czuła.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ale ja nie robiłam (jeszcze) zabiegu. Na razie noszę soczewkę na oku, które chciałam zoperować aby zaobserwować jakbym widziała no i mam wątpliwości właśnie ze względu na pogorszenie widzenia z bliska oraz zezowanie. Ja mam różnowzroczność, która rozwijała się stopniowo przez wiele lat i nie stosowałam żadnej korekcji więc mój mózg jest przyzwyczajony i skorygowanie wady paradoksalnie może mi pogorszyć komfort widzenia.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 09:53   #1845
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez AnnaAleksndra Pokaż wiadomość
Jak się ma sprawa z soczewkami? Mogę je nosić bezpośrednio przed operacja.? Nie mogę bez nich pracować.
Na czym polega rekonwalescencja?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ja nie mogłam ani przed kwalifikacją ani przed zabiegiem.

Rekonwalescencja - dostajesz L4. Przy SMILE w Mavit Warszawa to zwolenienie do max miesiąca. Ja po tygodniu po zabiegu poszłam do pracy (nie miałam wyboru zaczynałam nową pracę, ale obiłam sobie 5 minut przewy od komputera na każdą godzinę i patrzyłam w dal, dawałam oczom odpocząć - wszystko było ok)
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 23:15   #1846
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Friese, jaką masz wadę po operacji? Miałaś korekcję do zera? Ja jestem po wstępnym badaniu w mavicie u dr Kramasz, wada -8,00 i -7,00, wg doktor nie ma szansy na korekcję do zera. Na pewno zostanie ok-1,00, może więcej, to okaże się po drugiej konsultacji. Waham się czy nie skonsultować się z kimś innym, czy już decydować się na drugą wizytę w mavicie i korekcję. Nie powiem, żeby mnie cieszyła perspektywa tego, że moze zostać wada(dużo mniejsza, ale zawsze). Polecacie jeszcze jakieś kliniki? Trochę boje się decydować o tym pochopnie, jednak to oczy...
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 07:46   #1847
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Friese, jaką masz wadę po operacji? Miałaś korekcję do zera? Ja jestem po wstępnym badaniu w mavicie u dr Kramasz, wada -8,00 i -7,00, wg doktor nie ma szansy na korekcję do zera. Na pewno zostanie ok-1,00, może więcej, to okaże się po drugiej konsultacji. Waham się czy nie skonsultować się z kimś innym, czy już decydować się na drugą wizytę w mavicie i korekcję. Nie powiem, żeby mnie cieszyła perspektywa tego, że moze zostać wada(dużo mniejsza, ale zawsze). Polecacie jeszcze jakieś kliniki? Trochę boje się decydować o tym pochopnie, jednak to oczy...
Ale dlaczego ma tyle zostać? Tak z założenia czy nie da się inaczej?
Przecież w zależności od metody można usuwać wady do od -10 do minus kilkunastu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 22:06   #1848
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dr stwierdziła,że owszem, może ustawić laser nawet na -12, ale lepiej nie robić korekcji do końca ze względu na rogówkę. Badania wstępne wyszły ok i grubość rogówki nie jest gdzieś w dolnych granicach, jej zdaniem przy takiej wadzie nawet -2,00 to będzie dla mnie szok. Z pewnością, ale mimo wszystko nie wszystkie czy warto się narażać skoro dalej będę musiała nosić okulary to prowadzenia samochodu, oglądana telewizji itd
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 16:04   #1849
zosiadenisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam,

którą klinikę polecacie w Poznaniu?

Optegra czy coś innego? Czy może w ogóle lepiej dojechać gdzieś indziej?

dziękuję za odpowiedź
zosiadenisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-02, 07:36   #1850
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja umęczona po kilku tygodniach noszenia soczewek znów rozpatruję zabieg ale strasznie się boję pogorszenia widzenia z bliska, zwłaszcza za parę lat. Z soczewką jest super do dali, czytania czy komputera ale już takie bardzo precyzyjne rzeczy, które robię z b. bliskiej odległości (np. makijaż, depilacja brwi) są dużo trudniejsze bo widzę zdecydowanie mniej wyraźnie niż bez soczewki. Tylko, że soczewkę mogę zawsze zdjąć a efekty zabiegu będą nieodwracalne.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 13:14   #1851
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Dr stwierdziła,że owszem, może ustawić laser nawet na -12, ale lepiej nie robić korekcji do końca ze względu na rogówkę. Badania wstępne wyszły ok i grubość rogówki nie jest gdzieś w dolnych granicach, jej zdaniem przy takiej wadzie nawet -2,00 to będzie dla mnie szok. Z pewnością, ale mimo wszystko nie wszystkie czy warto się narażać skoro dalej będę musiała nosić okulary to prowadzenia samochodu, oglądana telewizji itd
ja mialam wade przed SMILE na -8 i -11.
Laser zdejmuje max 8/9 dioptrii.
Teraz mam 0 oraz -2.
Chodzę na codzien bez okularow, zakladac powinnam do auta - ale zapominam i naprawde nie moge narzekac na jakosc widzenia.


Poczekaj jesli nie jestes pewna.

Dla mnie to NAJLEPSZA DECYZJA zycia, nie moglam nosic juz soczewek przez ciagle infekcje oka, po prostu oczy sie juz nimi znudzily i reagowaly zawsze zapaleniem spojowek jak zakladalam nawet jakdrozsze jednodniowe soczewki ..


POLECAM, bo z -11 na -2 to cos wspanialego!
z -8 na 0 to jak wygrane zycie


mam skutek ubocznym o ktorym mnie informowali: ROZSZCZEPIANIE SWIATEL NOCA, i niestety, przed jazda autem musze brac kropelki BIPROPLAST, ktore sa jedyne na rynku dla osob po korekcji wzroku, obecnie naukowcy pracuja nad specjalnie dedykowanymi dla osob po korekcji, bo BIPROPLAST jest dla osob z nadcisnieniem i obnizaja cisnienie w oku , dzieki czemu zrenica sie nie powieksza a ja moge prowadzic auto nocą.


ALE mimo wszystko - bylo warto

...tylko inną metodą niż SMILE bym się napewno nie zdecydowała.
Czytałam te forum 2 lata przd operacja i jak weszło SMILE to padła decyzja na korektę.



Powodzenia w wyborze
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 14:10   #1852
Kaska1919
Przyczajenie
 
Avatar Kaska1919
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja też sie zastanawiam czy to zrobić...
__________________
Życia dawnego nie ma. Musiało odejść. Rozumiem.
Kaska1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 08:29   #1853
zosiadenisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cześć, poczytałam i wiem już, że robię zabieg. Odebrałam nowe okulary i tak mnie wszystko mierzi na nosie, że mam dość.

z lektury mi wynika, że SMile i Lentivu to ta sama metoda, tym samy urządzeniem, tylko każda z klinik nazwała ją inaczej po swojemu.

mam -2, wizytę mam w czwartek, zobaczymy do której metody mnie zakwalifikują
zosiadenisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 11:05   #1854
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez zosiadenisek Pokaż wiadomość
Cześć, poczytałam i wiem już, że robię zabieg. Odebrałam nowe okulary i tak mnie wszystko mierzi na nosie, że mam dość.

z lektury mi wynika, że SMile i Lentivu to ta sama metoda, tym samy urządzeniem, tylko każda z klinik nazwała ją inaczej po swojemu.

mam -2, wizytę mam w czwartek, zobaczymy do której metody mnie zakwalifikują
Tak, SMILE i LENTIVU to ta sama metoda.
Wykonywana najnowszym laserem femtosekundowym VisuMax firmy Carl Zeiss.


Napewno go mają:
Mavit: http://www.mavit.pl/zakres-uslug/oku...relex-r-smile/
Optegra: http://optegra.com.pl/Korekcja-Wzrok...rekcja-wzroku#



Od radzu Ci mówię że Warszawa Optegra idzie na masówke. Warszawa Mavit zastanawia się i wiem że osobom z wadą -2 by radzili się zastanowić w Mavicie a w Optegrze zapewne by Cię wzięli na zabieg ... ale weź proszę nakładkę na moje zdanie bo ja bardzo nie lubię Optegry bo nie wysiili się w moim przypadku tylko po prostu odrzucili i mieli za mało wiedzy.

Dopytaj czy taka wada jest dobra do operacji. Czy jest różnica u osób z -2 a u osób z -5 odnośnie tego jak zachowuje się oko PO operacji...

powinni Ci wyjaśnić no ale mi w optegrze kwalifikacja zajęła 45 min i nie dowiedziałam się praktycznie nic co z okiem się będzie działo, usłyszałam o 1 skutku ubocznym a np w Mavit kwalifikacja to 3-4h - dodam że to ta sama kwota kwalifikacji czyli 250 zł.


Tak jestem za Mavit, bo tam miałąm operowane oczy i uważam że pacjent ma być najważniejszy na świecie jak przychodzi na kwalifikacje i lekarz ma się skupić i powiedzieć WSZYSTKO a nie odhaczyć i brać kolejnego pacjenta. To jest oko które będzie operowane a nie zabieg kosmetyczny.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2017-03-03 o 11:07
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 11:10   #1855
rosalinda123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 14
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Miałam korektę w maju zeszłego roku: z -4 zeszło mi do 0 i się nadal utrzymuje. Robiłam w Warszawie na Grzybowskiej.
__________________
http://mestetyczna.pl/

Edytowane przez rosalinda123
Czas edycji: 2017-03-03 o 12:36
rosalinda123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 11:14   #1856
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Kwalifikacja niby ważna 3 miesiące ale myślicie, że decydując się pod koniec tego czasu nie warto byłoby się jednak jeszcze raz przebadać? Podobno robią badanie przed samym zabiegiem ale nie wiem na ile ono jest szczegółowe.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 11:21   #1857
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez rosalinda123 Pokaż wiadomość
Miałam korektę w maju zeszłego roku: z -4 zeszło mi do 0 i się nadal utrzymuje. Robiłam w Warszawie na Grzybowskiej.
Grzybowska i OkoLaser była moim pierwszym wyborem jak myślałam o laserowej korekcie bo maja tam Szaflika (który nistety dowiedziałam się że nie operuje) ale też wspaniałą i zdolną panią Gadomską

..ale niestety nie maja SMILE także temu ich nie wybrałam. Ale słyszałam o nich super opinie

Świetnie że u Ciebie z okiem jest dobrze cały czas.



Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Kwalifikacja niby ważna 3 miesiące ale myślicie, że decydując się pod koniec tego czasu nie warto byłoby się jednak jeszcze raz przebadać? Podobno robią badanie przed samym zabiegiem ale nie wiem na ile ono jest szczegółowe.
ja w dniu zabiegu miałam tylko sprawdzane oko pod takim urządzeniem ze światełkiem - lekarz patrzyła czy oko jest czyste, czy nie ma infekcji, czy wszystko z nim w porządku. Nic więcej więc może dopytaj co robią przed zabiegiem - czy coś powtarzają..
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 17:52   #1858
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez zosiadenisek Pokaż wiadomość
(...) mam -2, wizytę mam w czwartek, zobaczymy do której metody mnie zakwalifikują
Z tego co pamiętam, to mi przy kwalifikacji powiedziano, że zaleca się korekcję od co najmniej -3. Słowo klucz - zaleca się - bo jeśli się uprzesz, to pewnie zrobią Ci i z -2, wszak 'klient nasz pan'. Ale mimo wszystko warto posłuchać opinii lekarza na temat korekcji bardzo małych wad. Owszem, komuś kto ma -2 wydaje się, że widzi dość słabo, ale nie zapominajmy, że korekcję robi się też np. osobom z -8.

A co do wizyty kwalifikacyjnej - ja starałem się ustawić wszystko tak, by czas pomiędzy nimi był jak najkrótszy. I tak jednego dnia miałem drugą wizytę kwalifikacyjną (tę trwającą ok. 3h), a następnego dnia sam zabieg.

Edytowane przez kmff
Czas edycji: 2017-03-03 o 17:55
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 08:32   #1859
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

No właśnie ja mam -2,75 po zakropieniu (bez -3) i zastanawiam się czy to nie za mało aby robić zabieg. Problem w tym, że drugie oko mam lekko na plus więc okulary nie wchodzą w grę (nie może być ponoć takiej różnicy między szkłami) a soczewkę kiepsko toleruję. Puki co radzę sobie jakoś bez korekcji ale wzrok coraz bardziej mi się męczy.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 09:03   #1860
macloud11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Dorotii83 Pokaż wiadomość
Przepraszam bardzo ale lentivu to za chwile i z lodówki mi wyskoczy. Dajcie że spokój... to autorska metoda tej sieci ośrodków...

Poza tym, nie można polecać komuś jakieś metody w internecie bo metodę dobiera lekarz po wywiadzie i badaniu.
Jestem zdania, że jak samemu nie zadbasz o swoje zdrowie, to możesz się później mocno rozczarować...
Dla tych którzy zastanawiają się nad metodami wklejam ciekawą tabelkę z porównaniem metod. Proszę tych bardziej doświadczonych o komentarz i odpowiedź na pytanie, jeśli tabelka nie przekłamuje, to dlaczego lekarze nie mówią pacjentom: "Statystycznie najbardziej bezpieczną metodą jest epi-lasik z Custom View/Wavefront, ale rekonwalescencja dłuższa i metoda jest bolesna". Z tego co śledziłem wstecz nikt tego porównania nie przytaczał...a jeśli te dane są wiarygodne to porównanie rzuca wiele światła na opisywane metody, szczególnie na ostatnio coraz częściej zachwalaną Lentivu/Smile.

https://qph.ec.quoracdn.net/main-qim...2a131c4a42d9-c

I jeszcze ciekawostka, FDA ( US Food & Drug Administration) dopuszcza metodę Smile dla wad -1 do -8 i astygmatyzm max -0,5... u nas i w Europie koryguje się wady znacznie powyżej tych parametrów (szczególnie jeśli chodzi o astygmatyzm).

Komentarz po dwóch dniach dochodzenia o co chodzi:
Tabelka z linku powyżej to prawdopodobnie jakiś bubel, może chodzić jak zawsze o kasę...Przypuszczalnie kliniki, których nie stać na inwestycje w nowe urządzenia wypisują w internecie negatywne opinie na temat nowych metod, żeby nie stracić klientów...Tak podobno było w USA (stąd tabelka powyżej, bez żadnego wiarygodnego źródła, badań itd), i tak chyba dzieje się w Polsce, każdy chwali metody, które ma w ofercie:
Tutaj przykładowy link, gdzie jest napisane o przewadze metod powierzchowniowych
http://www.artlife.com.pl/pl/oferta/...y-korekcji.php
A tu o przewadze nowoczesnych metod (femtolasiku nad lasikiem, czyli lasera nad nożem), ale za to z przypisami, badaniami naukowymi i ich autorami, obszerną bibliografią:
http://www.blikpol.pl/femtolasik/60-...adania-naukowe
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf p150040c.pdf (445,5 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez macloud11
Czas edycji: 2017-03-08 o 09:55
macloud11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-16 18:28:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.