Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-29, 23:05   #61
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Również się melduję !

Cytat:
Napisane przez surrrykatka Pokaż wiadomość
(...) Myślałam że ortodonta - rzekomo lekarz - po wzięciu wycisków i zrobieniu zdjęć powie mi o WSZYSTKICH możliwych metodach leczenia.
Po prostu liczyłam na to że poinformują mnie podobnie jak u laryngologa. W końcu to jest leczenie prywatne, a one podchodzą, jakbym była na nich zmuszona i mi robią łaskę że coś robią.(...)
Wydaje mi się, że ortodoncja jest o tyle specyficzna, że nie jest to jeden zabieg, który wszystko załatwia. Ortodonta robi wyciski, zdjęcia, a później pomiary w specjalnym programie. Ocenia jaka jest wada i wybiera najlepszą według niego formę leczenia, które to będzie trwało dłuższy okres czasu. Każdy przypadek jest inny, indywidualny. Owszem, może zaproponować do wyboru aparat metalowy, kryształowy itd. Ale tak na prawdę on decyduje jak będzie Cię leczyć.
Swoją drogą nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy to przychodzę do ortodonty na pierwszą wizytę, a on wymienia mi 10 różnych metod które można zastosować (nie wydaje mi się, żeby jakiś przypadek miał aż tyle możliwości) i mam sama zdecydować, która jest najlepsza Przy czym oczywiście dobrą opcją jest pójście do kilku ortodontów, którzy mogą mieć różne koncepcje leczenia i wybór tego, który Ci najbardziej odpowiada (który wydaje Ci się najbardziej rzetelny).

Minai powiem Ci, że jestem bardzo zadowolona z efektu jedynie te nieszczęsne przebarwienia na dolnych zębach... Muszę mojego ortodontę o to dopytać, bo niestety jak na przebarwienia to wydają mi się one zbyt symetryczne...
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 23:27   #62
surrrykatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kolonia surykatek w Namibii
Wiadomości: 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Również się melduję !



Wydaje mi się, że ortodoncja jest o tyle specyficzna, że nie jest to jeden zabieg, który wszystko załatwia. Ortodonta robi wyciski, zdjęcia, a później pomiary w specjalnym programie. Ocenia jaka jest wada i wybiera najlepszą według niego formę leczenia, które to będzie trwało dłuższy okres czasu. Każdy przypadek jest inny, indywidualny. Owszem, może zaproponować do wyboru aparat metalowy, kryształowy itd. Ale tak na prawdę on decyduje jak będzie Cię leczyć.
Swoją drogą nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy to przychodzę do ortodonty na pierwszą wizytę, a on wymienia mi 10 różnych metod które można zastosować (nie wydaje mi się, żeby jakiś przypadek miał aż tyle możliwości) i mam sama zdecydować, która jest najlepsza Przy czym oczywiście dobrą opcją jest pójście do kilku ortodontów, którzy mogą mieć różne koncepcje leczenia i wybór tego, który Ci najbardziej odpowiada (który wydaje Ci się najbardziej rzetelny).

Minai powiem Ci, że jestem bardzo zadowolona z efektu jedynie te nieszczęsne przebarwienia na dolnych zębach... Muszę mojego ortodontę o to dopytać, bo niestety jak na przebarwienia to wydają mi się one zbyt symetryczne...
Ale czy ja wymagam mówienia od razu na pierwszy rzut oka? Nie wymagam, od laryngologa również nie wymagałam. I laryngolog również mogła powiedzieć jedynie co jej wydaje się najlepsze, a jednak przedstawiła mi wszystkie opcje leczenia, bo jak sama mówi - uznaje że człowiek ma mieć prawo wyboru, nawet jeżeli nie jest to opcja najlepsza - jak ja miałam do wyboru zamykanie krypt, mimo że mogłoby to odnieść tymczasowy efekt. Powiedziała mi o tym, ale miałam wybór.
Ja uważam że ortodonta powinien zrobić mi wyciski, zrobić zdjęcia i powiedzieć jakie mam OPCJE. I moja dentystka przyznała mi rację w tym zakresie. To, że wielce (nie)szanowna pani doktor nie dysponuje metodą clear aligner to znaczy że ma mnie nie poinformować że w ogóle MAM taką opcję? To jest po prostu nie w porządku.
Jest jedna podstawowa zasada, o której lekarze zapominają a która jest podstawą - to pacjent - pełnoletni lub rodzice - decyduje. Zawsze. Lekarz może podjąć działanie na własną rękę jedynie w przypadku zagrożenia życia kiedy pacjent nie może wyrazić swojej woli. Więc nie, ona bez mojej zgody nie może mi założyć mi niczego na zęby i wypada, żeby poinformowała mnie jakie mam opcje nawet jeśli dla niej oznacza to stratę pacjenta, bo w tej chwili jest w moich oczach zwykłą naciągaczką i więcej już tam zwyczajnie nie pójdę - właśnie szukam innego gabinetu i jedyne na co patrzę to posiadanie w ofercie wszystkiego - od licówek, poprzez aparat kryształowy, poprzez lingwalny aż do clear alignera. Doszłam do wniosku że to zwyczajni "biznesmeni" i tylko wtedy powiedzą mi o WSZYSTKIM jeżeli nie będzie się to wiązać ze stratą klienta. Moje mniemanie o ortodontach (zwłaszcza tych paniach) pójdzie znacznie w dół jeżeli w innych gabinetach dowiem się że clear aligner albo stripping i licówki są dla mnie możliwe i lepsze - bo efekt clear alignera jest już po roku leczenia, potem tylko retencja. Uznam po prostu, że proponują tylko to co mają jak zwykłe handlary. Zwlaszcza że nie są tanie a ja powiedziałam wprost że interesuje mnie jak najwyższy poziom estetyki. A o istnieniu clear alignera niestety dowiaduję się od dentystki, a nie od ortodontki. I tego, że można leczyć nim stłoczenie i zgryz głęboki (zwłaszcza że obie wady nie są u mnie bardzo nasilone) za jego pomocą również. Więc chyba dentystka coś tam na ten temat wie, z pewnością więcej niż ja. Ona mnie kantować nie chce, bo nie dysponuje i nie robi takich rzeczy, powiedziała co wie.
Moja dentystka powiedziała że przy drobnych wadach (a sama zobacz na zdjęcie zębów które wrzuciłam) jest bardzo dużo możliwości i jej zdaniem powinnam poszukać innego ortodonty który mi przynajmniej wszystko przedstawi i najwyżej coś zasugeruje - ale poinformuje mnie o wszystkim.

Edytowane przez surrrykatka
Czas edycji: 2015-12-29 o 23:35
surrrykatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 09:36   #63
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
Witam, czy ktoś z Was zakładał aparat w Czechach?
chciałam zakładać na Słowacji, ale rozmyślilam się
teraz jak patrze na to pod kątem oszczędności czasu, to dobrze zrobiłam
bo teraz na wizytę jeżdżę na dosłownie 5 min by dokręcić śruby i wychodzę, a jazda 1,5h by wejść na 5 min do gabinetu mija się z celem, a rachunek końcowy się wyrównuje. Mógłby się tez zdarzyć mandat za szybką jazdę i to w euro

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
Ja na szczęście mieszkam w Czechach więc u mnie odpadają koszty dojazdów czy noclegów.
Może się ktoś znajdzie jeszcze? na czeskich forach niestety widze tylko posty sprzed kilku lat, no i przede wszystkim Czesi są jeszcze troche "w tyle" i fora nie są tak popularne jak w Polsce więc ciężko uzyskać jakąś odpowiedź
co chcesz konkretnie wiedzieć ?
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 11:09   #64
Rapaszka
Rozeznanie
 
Avatar Rapaszka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 857
GG do Rapaszka Send a message via Skype™ to Rapaszka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny, czy któraś z Was mając aparat miała odwapnienie zębów ? Jak temu zaradzić ?
__________________
20.08.2015
08.09.2019
19.06.2021
Rapaszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 12:55   #65
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez letitiah Pokaż wiadomość
Mogę się dołączyć? Co prawda niedługo mi ściągają, ale co tam ;p
Haha jasne A jak efekty, jesteś zadowolona?

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Dołączam i ja
Dziś orto zmieniła mi łuk na 18 jak tylko kieł wejdzie do łuku będziemy przesuwać zęby w prawo troszeczkę generalnie leczenie idzie bardzo dobrze chociaż kieł mógłby być trochę posłuszniejszy ale po załączonych zdjęciach zobaczycie, że i tak jest różnica- zdj. Wrzesień i grudzień Załącznik 6111222Załącznik 6111223
Ładnie idzie kieł, już jest naprawdę dobrze. I strasznie zazdroszczę Ci kształtu jedynek, dlaczego moje nie mogą być dłuższe i wyglądać jak Twoje?

Cytat:
Napisane przez Selva Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad założeniem aparatu. Czy może mi ktoś doradzić??

Mój przypadek jest nieco skomplikowany.
Problem ze szczęką mam od dziecka.W wieku 12-13 lat nosiłam aparat ruchomy który miał skorygować wadę zgryzu i przechylenie zębów. Niestety spowodował u mnie jedynie duże stłoczenie i zwężenie szczęki a wada zgryzu pozostała. Tym sposobem lewa dolna jedynka jest całkowicie poza linią zębów, a górne jedynki wystają przed dwójkami. Pozostałe zęby są mocno ściśnięte, tak że nitkowanie sprawia mi problemy. Z powodu tego stłoczenia brzegi zębów mi się ścierają i psują, w efekcie prawie wszystkie były już leczone.
W dodatku mam 4 niewyrżnięte, osadzone głęboko w kości ósemki, które jeszcze pogarszają sytuację.

Generalnie zęby są moim kompleksem i przez dużą część życia (mam 30 lat) unikałam uśmiechaniem się pełną gębą. Chciałam założyć aparat, ale dopiero konsultacja z ortodontą uświadomiła mi skalę problemu (generalnie mi przeszkadzają tylko wystające jedynki). Otóż moje leczenie trwało by minimum 4 lata, i musiałabym się poddać chirurgicznemu usuwaniu wszystkich ósemek, plus do tego w końcowej fazie leczenia chirurgicznemu wydłużaniu żuchwy. Poza tym koszty całego leczenia zostały oszacowane na prawie 40 tys złotych!
Kompletnie mnie to odstraszyło i zrezygnowałam. Zmieniłam podejście na filozoficzne. Postanowiłam zaakceptować siebie i swoje zęby, zaczęłam się w końcu bez skrępowania uśmiechać.

Teraz problem niestety wrócił, bo podczas wizyty u stomatologa zablokowywały mi się stawy żuchwowe (nie mogłam zamknąć buzi) i dostałam kategoryczny nakaz założenia aparatu .

I nie wiem co robić. Już samo usunięcie ósemek jest dla mnie problemem, gdyż prowadzę własną działalność i jeśli nie mogłabym pracować po usuwaniu każdej przez 10 dni (muszę być całkowicie sprawna w pracy) to nie stać było by mnie na przeżycie, a co dopiero na aparat.

Co tu robić?
Ja bym przede wszystkim poszła na konsultacje do innego ortodonty.
Co do ósemek to miałam chirurgicznie usuwane wszystkie, ale na dwóch zabiegach, czyli na jednym zabiegu lewa górna i dolna, na kolejnym prawa strona. Nie wiem jaka masz pracę i na ile musisz fizycznie pracować, ale myślę że sporo szybciej niż po 10 dniach doszłabyś do siebie na tyle, aby w miarę dobrze funkcjonować.
A operacja żuchwy to z jakiego powodu? Mi też orto ją zalecał, mam tyłozgryz który w wieku 24 lat jego zdaniem leczy się tylko operacyjnie (chociaż na 1 wizycie mówił że spróbujemy wyciągami). Ale u mnie to jest tak, że powiedział że jeśli jej nie zrobię to po prostu będzie gorszy efekt wizualny, bo góra będzie bardziej z przodu niż dół. Z tym że dowiaduję się z internetu, że od nieskorygowanego zgryzu zęby mogą się na nowo krzywić, więc sama nie wiem jak to będzie, ale na operację na pewno się nie zdecyduję.


Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość

Minai powiem Ci, że jestem bardzo zadowolona z efektu jedynie te nieszczęsne przebarwienia na dolnych zębach... Muszę mojego ortodontę o to dopytać, bo niestety jak na przebarwienia to wydają mi się one zbyt symetryczne...
Mam też problem z żółtymi przebarwieniami na dole

Cytat:
Napisane przez Rapaszka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was mając aparat miała odwapnienie zębów ? Jak temu zaradzić ?
Ja mam... Ale miałam przed założeniem aparatu, nowe mi chyba nie powstały. Zamierzam spróbować Tooth Mousse, dentystka mówiła mi że jest taki zabieg ICON na odwapnienia, ale to po zdjęciu aparatu.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół

Edytowane przez Minai
Czas edycji: 2015-12-30 o 12:56
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 13:15   #66
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

surrrykatka przeczytałam wszystkie Twoje wypowiedzi w tym wątku i sama nie wiem co o tym myśleć. Patrząc na to z boku moim zdaniem nie powinnaś zakładać aparatu, bo nigdy nie będziesz z niego zadowolona.

Napisałaś, że "to żadna orto mnie nie powstrzyma przed zdjęciem gumek które będą mi w mówieniu przeszkadzać ". To jaki jest sens podejmowania przez Ciebie leczenia, skoro już teraz nie zamierzasz słuchać wskazówek lekarza? Żaden ortodonta nie da Ci gwarancji leczenia, jeśli nie będziesz robiła tego co mówi. Skuteczne leczenie, nawet z pozoru małych wad, wymaga samozaparcia i mniejszych lub większych wyrzeczeń. Założyłaś już hyraxa, a teraz masz wątpliwości co do dalszej części leczenia? Trochę tego nie mogę zrozumieć.

To, że Ci anestezjolog powiedział, że się obudzisz na 100% to też nieprawda, bo oni takiej pewności nigdy nie mają. Tak samo nie ma pewności, że Twoje zęby po leczeniu będą takie jak sobie wymarzysz. Trzeba uwzględnić anatomiczne możliwości, a także jak mówiła moja ortodontka, indywidualne tendencje do przemieszczania się zębów, resorpcji korzeni itp.

Napisałaś, że przedłużanie rzęs jest męczące i ciężkie, serio? przecież dla każdej kobiety to przyjemność móc coś "ulepszyć" w swoim wyglądzie i poczuć się lepiej, pewniej. Każda z nas na tym wątku przywiązuje uwagę do swojego wyglądu i dba o niego, z tego powodu również zakładamy aparat. Jednak tekst o rzęsach rozłożył mnie na łopatki



Ja za dwa tygodnie zakładam bihelix i mam nadzieję, że jeszcze w styczniu górny łuk. Postaram się zrobić zdjęcia i wstawić tutaj przed leczeniem
Co do usuwania ósemek, to ja pozbyłam sie wszystkich, również zalążków. Jeśli ktoś potrzebuje kogoś sprawdzonego w Krakowie (i to na NFZ, krótkie terminy) to mam kogoś do polecenia
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 13:44   #67
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

O właśnie Selva, ósemki mogłabyś usunąć na NFZ żeby zmniejszyć koszty.

Surykatko, po tym co napisała owocelki dotarło do mnie, że założyłaś hyrax a nie byłaś zdecydowana na dalsze leczenie? A hyrax przypadkiem nie sprawia, że rozrywa się szew podniebienny i zaczyna się robić przerwa miedzy jedynkami?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-30, 14:21   #68
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Surykatko, po tym co napisała owocelki dotarło do mnie, że założyłaś hyrax a nie byłaś zdecydowana na dalsze leczenie? A hyrax przypadkiem nie sprawia, że rozrywa się szew podniebienny i zaczyna się robić przerwa miedzy jedynkami?
Sprawia chyba że stłoczenia są na tyle ogromne, że tego nie widać. Jednak zazwyczaj widać jakieś szparki.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 14:24   #69
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

I jeszcze co do leczenia przezroczystymi nakładkami - to przecież to nie jest tak że dostajesz 1 nakładkę i ją nosisz cały czas leczenia, te nakładki się jakoś bardzo często zmienia i koszty tego są bardzo wysokie.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 20:36   #70
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Też się melduję

U mnie jak na razie bez zmian. Kolejna wizyta 9 stycznia, zobaczymy co dalej bo mam wrażenie, ze mi wszystko stanęło w miejscu.

Też w planie mam operację, ale to dopiero w końcowym etapie leczenia i może nie będzie konieczna.

A jak czytam wypowiedzi co niektórych to mi cycki opadają. I tyle w temacie
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 21:24   #71
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Już niedługo do was dołączę. Pierwsze wizyta za 2 tygodnie. Zastanawiam się czy już nie zrobić tych specjalistycznych zdjęć zębów by ograniczyć ilość płatnych wizyt przed samym założeniem drutów. Tylko nie pamiętam jak to się nazywało i przez to nie mogę znaleźć gabinetów które to u mnie oferują. Myślicie, że jak na pierwszą wizytę przyjdę już z tymi zdjęciami to wszystko pójdzie znacznie szybciej? Jestem cała podekscytowana i nie mogę się doczekać
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-30, 21:37   #72
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Robiłam zakupy i dostałam takie gratisy:
myślicie że mogę używać pasty dla dzieci i wybielającej?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG1193.jpg (91,6 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG1194.jpg (76,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG1195.jpg (85,3 KB, 30 załadowań)
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 22:36   #73
surrrykatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kolonia surykatek w Namibii
Wiadomości: 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

A ja dziś byłam w gabinecie który wyszukałam w necie Zadzwoniłam, jakaś miła pani powiedziała że mogę przyjść dzisiaj bo między świętami a sylwestrem mają spokój To poszłam, jako że to 20 minut autem tylko
Taki przypadek i pierwszy raz jestem zadowolona!!! Pożaliłam się na innych ortodontów, nie mieli ruchu więc się mną zajęli chyba też dlatego że się tak żaliłam Wybuliłam co prawda 3 stówki ale zajęli się mną porządnie i widziałam zaangażowanie
Obejrzała mnie pani ortodontka i jej mąż - stomatolog. Pokazałam zdjęcia, ale zrobili mi na miejscu jakieś własne. Zdjęli mi hyraxa. Powiedzieli: niepotrzebne katowanie. Zrobi mi jeszcze wyciski, ale po zdjęciach mówi że już może ocenić.
Mam jedynie stłoczenie. Według pani ortodontki to mała wada.
Możliwe metody: piłowanie i licówki oczywiście tak, choć odradza, bo jej zdaniem niepotrzebnie spiłuję sobie szkliwo, clear aligner, aparat językowy - najprostszy z możliwych, żadne incognito ze złota a 8 tysięcy. 2,5 za łuk (ale wizyty 300 ale za wizyty bulą rodzice ), bo to jedynie stłoczenie, więc ingognito nie jest potrzebne. Super. Czas leczenia krótszy niż przy zwykłym. Zrobią mi wycenę wszystkich metod - piłowania i licówek, clear alignera (na dole mogłabym nosić króciutko bo są prawie idealnie proste, na górze trochę dłużej) i lingwalnego, powiedziałam że chcę znać wszystkie za i przeciw
Nieprzyjemna informacja - wyrywamy ósemkę, tę która wyszła, niestety. Inne monitorujemy. Powiedziała że czasem ekstrakcja zębów jest dla estetyki - na której mi zależy - dużo lepsza. Moją wadę można by było leczyć bez ekstrakcji, ale powiedziała że będzie to trwało dłużej i ogranicza nam wybór metod (np. clear alignera).
Powiedziała, że po założeniu lingwalnego w max pół roku będę miała idealne zęby. Oczywiście będę go nosić dłużej niż pół roku, ale przecież go nie widać. Retencja też będzie niewidoczna. Żadnych elementów widocznych z przodu.
I trzeba będzie rozciąć dziąsło i założyć szwy. Strasznie się boję. Ale w sumie już wolę się ciąć niż zakładać coś widocznego
Coś mi się wydaje, że pewnie wezmę ten lingwalny, bo nie będzie trzeba pamiętać o noszeniu płytek przezroczystych, ale jeszcze zobaczę plany leczenia trochę wybulę za 2 a nie jeden, ale wolę już tak niż jak u tych innych bab, które mi nie powiedziały, bo nie miały. I jednak mogę mieć lingwalny. Cud nad cudami, a raczej durnota tamtych pseudo-lekarzy-handlar.
surrrykatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 22:59   #74
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

To dobrze Nie zapomnij, że przy lingwalnym mowa jest zaburzona, sepleni się, rani język i higiena jest mocno utrudniona Ale przy Twoich obawach o nienaganny wygląd na pewno korzystniejszy A tym bardziej clear alinger, skoro wada nie jest wielka.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 23:21   #75
surrrykatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kolonia surykatek w Namibii
Wiadomości: 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
To dobrze Nie zapomnij, że przy lingwalnym mowa jest zaburzona, sepleni się, rani język i higiena jest mocno utrudniona Ale przy Twoich obawach o nienaganny wygląd na pewno korzystniejszy A tym bardziej clear alinger, skoro wada nie jest wielka.
Na pewno clear aligner będzie korzystniejszy na dole, bo babeczka mówiła że na oko jej zdaniem będą tylko 2 zestawy tych nakładek i potem tylko retencyjna na stałe. Nie wiem jak z górą.
surrrykatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-31, 07:52   #76
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Już niedługo do was dołączę. Pierwsze wizyta za 2 tygodnie. Zastanawiam się czy już nie zrobić tych specjalistycznych zdjęć zębów by ograniczyć ilość płatnych wizyt przed samym założeniem drutów. Tylko nie pamiętam jak to się nazywało i przez to nie mogę znaleźć gabinetów które to u mnie oferują. Myślicie, że jak na pierwszą wizytę przyjdę już z tymi zdjęciami to wszystko pójdzie znacznie szybciej? Jestem cała podekscytowana i nie mogę się doczekać
u mnie wyglądało to tak, że na pierwszej wizycie, orto omówiła wstępnie wadę i co wg niej będzie do zrobienia (uprzedziła, że dokładny plan leczenia przedstawi jak zobaczy zdjęcia), zapytała czy się decyduje i czy robimy wyciski. Na tej wizycie oprócz wycisków zrobiono mi pantomogram, w kojelnym tygodniu miałam donieść zdj. cefalometryczne, żeby już na 2 wizycie orto mogła ten plan leczenia przedstawić, więc myślę, że te to dobry pomysł aby zrobić wszystkie zdj wcześniej.
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-31, 10:44   #77
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
u mnie wyglądało to tak, że na pierwszej wizycie, orto omówiła wstępnie wadę i co wg niej będzie do zrobienia (uprzedziła, że dokładny plan leczenia przedstawi jak zobaczy zdjęcia), zapytała czy się decyduje i czy robimy wyciski. Na tej wizycie oprócz wycisków zrobiono mi pantomogram, w kojelnym tygodniu miałam donieść zdj. cefalometryczne, żeby już na 2 wizycie orto mogła ten plan leczenia przedstawić, więc myślę, że te to dobry pomysł aby zrobić wszystkie zdj wcześniej.
Bardzo ci dziękuję. Szczególnie za nazwy: pantomogram i cefalometryczne. Tego potrzebuję. Szkoda, że w moim gabinecie tego nie robią. Zgaduję, że nie ma szans zrobić tego na NFZ?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-31, 11:33   #78
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Bardzo ci dziękuję. Szczególnie za nazwy: pantomogram i cefalometryczne. Tego potrzebuję. Szkoda, że w moim gabinecie tego nie robią. Zgaduję, że nie ma szans zrobić tego na NFZ?
Wydaje mi się, że jedną w roku panoramę można zrobić na NFZ (miałam tak zrobioną w trakcie usuwania 8), ale nie wiem czy trzeba mieć skierowanie czy nie.
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-31, 11:40   #79
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jedną w roku panoramę można zrobić na NFZ (miałam tak zrobioną w trakcie usuwania 8), ale nie wiem czy trzeba mieć skierowanie czy nie.
Dziękuję będę dzwonić od poniedziałku i się pytać. Już wiem, że moja przychodnia oferuje te zdjęcia na płycie cd. Wole analogi ale może orto to nie robi różnicy.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-31, 14:22   #80
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mój ortodonta robił mi wszystkie zdjęcia w swoim gabinecie, były w formie elektronicznej bo później analizował je w programie komputerowym.

Na pierwszej wizycie na wszelki wypadek miałam ze sobą analogowe zdjęcie panoramiczne które kiedys zrobiłam dla chirurga szczękowego. Niektóre prywatne gabinety robiące przeswietlenia również wymagają skierowania od lekarza pomimo tego ze sie za zdjęcie placi chodzi o to żeby ludzie się bez celu nie naswietlali :P
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-31, 18:12   #81
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Mój ortodonta robił mi wszystkie zdjęcia w swoim gabinecie, były w formie elektronicznej bo później analizował je w programie komputerowym.

Na pierwszej wizycie na wszelki wypadek miałam ze sobą analogowe zdjęcie panoramiczne które kiedys zrobiłam dla chirurga szczękowego. Niektóre prywatne gabinety robiące przeswietlenia również wymagają skierowania od lekarza pomimo tego ze sie za zdjęcie placi chodzi o to żeby ludzie się bez celu nie naswietlali :P
Od poniedziałku będę dzwonić i pytać. Dzisiaj albo nie odbierali albo ja już czasu nie miałam. Spytam jakie woli moja orto, a w gabinetach ile płatne i czy obowiązkowe skierowanie.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-01, 16:04   #82
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Tak najlepiej ja płaciłam 100 zl za oba zdjęcia i w tym była też wizyta.

Ogólnie zrobiłam roczne podsumowanie i wyliczyłam że póki co przygoda z aparatem kosztowała mnie ok. 4500 zł.
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-01, 20:50   #83
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Tak najlepiej ja płaciłam 100 zl za oba zdjęcia i w tym była też wizyta.

Ogólnie zrobiłam roczne podsumowanie i wyliczyłam że póki co przygoda z aparatem kosztowała mnie ok. 4500 zł.
WOOOW! To ja mam chyba drogą orto. Według cennika na stronie zwykły metalowy dwa łuki wyniesie mnie 4 tysiaki,a gdzie tu rok wizyt?
Ale wiem, że jest dobra. Koleżance uratowała zęby gdy nikt nie chciał się tego podjąć. Przez inną orto prawie je straciła.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 12:22   #84
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
WOOOW! To ja mam chyba drogą orto. Według cennika na stronie zwykły metalowy dwa łuki wyniesie mnie 4 tysiaki,a gdzie tu rok wizyt?
Ale wiem, że jest dobra. Koleżance uratowała zęby gdy nikt nie chciał się tego podjąć. Przez inną orto prawie je straciła.
Też się zdziwiłam, że w sumie nie jest tak źle
Ale póki co największy koszt to był aparat - 3000 zł za dwa łuki. Pozostałe koszty to 120 zł miesięcznie za wizyty. Póki co (odpukać) nie miałam jakiś dodatkowych kosztów
Zobaczymy co będzie w drugim roku leczenia, a wiadomo że na koniec czeka jeszcze retencja i możliwe, że pojawią się jeszcze jakieś zabiegi - nie mam pojęcia czy np. za piłowanie zębów mój orto coś bierze... okaże się w praniu
Tak jak mówisz, ważne żeby efekty były! 4000 zł za dwa łuki to nie jest jeszcze zła kwota
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 12:46   #85
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Melduję się i ja

u mnie jak na razie spokój, nic się nie dzieje. Wizyta dopiero za tydzień.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 14:07   #86
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja też się melduję
czy któraś z Was miała aparat ruchomy - na łuku, który wymaga jedynie lekkiej korekcji? Czy już lepiej clear aligner?
Mam propozycję przez ortodontę noszenia aparatu ruchomego i chcę się na to zdecydować, bo myślę, że opcja jest tańsza i mniej widoczna a jeśli się będzie nosiło go przez większość dnia to myślę, że siły działające na zęby muszą zrobić swoją robotę...
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 14:15   #87
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Ja też się melduję
czy któraś z Was miała aparat ruchomy - na łuku, który wymaga jedynie lekkiej korekcji? Czy już lepiej clear aligner?
Mam propozycję przez ortodontę noszenia aparatu ruchomego i chcę się na to zdecydować, bo myślę, że opcja jest tańsza i mniej widoczna a jeśli się będzie nosiło go przez większość dnia to myślę, że siły działające na zęby muszą zrobić swoją robotę...
Jako nastolatka nosilam ponad 2 lata i niewiele dal
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 14:16   #88
Ankara28
Zadomowienie
 
Avatar Ankara28
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej wszystkim nie wiem czy do was dołączę, bo jeszcze się zastanawiam nad aparatem
Chodzi o to, że mam krzywą dwójkę górną, reszta zębów jest prosta. Trochę mi to przeszkadza. Czy jest jakieś inne wyjście niż tradycyjny aparat?
Ankara28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 14:21   #89
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cześć. Ile czasu zajęło Wam założenie aparatu od konsultacji? Ja idę do 4 ortodonty i tak dużo osób poleca, że być może w końcu trafię na odpowiedniego.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 15:01   #90
Jamamjuzdosc
Raczkowanie
 
Avatar Jamamjuzdosc
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 88
Darmowe leczenie ortodontyczne? (dr. Kostrzewa)

Przeczytałam gdzies ze istnieje mozliwosc darmowego leczenia ortodontycznego w Warszawie w Akademii Medycznej. Czy cos takiego jest tam mozliwe lub w jakimkolwiek innym miejscu? I czy ktos kojarzy może.doktor Kostrzewę, gdzie ona przyjmuje i jakies informacje o niej?
Jamamjuzdosc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.