co to jest? :( pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-09, 12:41   #1
ImYourDestiny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 408

co to jest? :( pomocy


hej dziewczyny 3 maja kochałam sie z chłopakiem ale najpierw przy pieszczeniu się zrobił mi palcówkę... nagle poszułam ból ale szybko ustąpił. Po stosunku zaczelo mnie piec. Partner powiedział mi, że poszlo trochę krwi i że mam rankę posmarowaliśmy trybiotykiem i poszliśmy spać. na drugi dzień było ok. Troszkę bolalo przy siusianiu ;/ dopiero jakieś 2 dni później ból zrobił się nie do zniesienia... nie mogłam kucnąć, rozłożyć szerzej nóg a najgorsze bylo oddawanie moczu raz tak mi się z bólu zakręciło w głowie, że myślałam, że zemdleje... OKROPNIE piecze. Nawet posmarowałam tą rankę spirytusem ale malo pomogło a dodatkowo mnie wyszczypało, następnego dnia zauważylam po lewej stronie (ranka jest po prawej) grudki takie podskórne które chyba bardziej szczypały mnie niż ta rana... poprostu coś strasznego a dziś zauważyłam, że mam do tego wyżej na wargach sromowych białe krosty... poprostu obrzydliwe.. nie mogłam iśc odrazu do ginekologa bo miałam okres a teraz muszę czekać do poniedziałku niewiem jak ja to wytrzymam... te krosty strasznie bolą a do tego ta rana piecze ;(
co to moze być?
mogłabym nawet zrobić i pokazać zdjęcia, ale trochę wstyd
ImYourDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 13:00   #2
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: co to jest? :( pomocy

możliwe, że partner coś Ci delikatnie uszkodził, powstała ranka i rozwinęła się jakaś infekcja - czy ze śluzem jest wszystko ok? nie pachnie 'inaczej'?

podobne objawy ma też opryszczka z tego co pamiętam

tak przez internet ciężko wydać diagnozę, można się tylko domyślać..

póki co smaruj się jakimiś maściami (np clotrimazolum), możesz też spróbować podmywać się tantum rosa (do kupienia w aptece).. ulgę może przyniesie, ale raczej nie wyleczy
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 13:17   #3
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: co to jest? :( pomocy

Cytat:
Napisane przez ImYourDestiny Pokaż wiadomość
hej dziewczyny 3 maja kochałam sie z chłopakiem ale najpierw przy pieszczeniu się zrobił mi palcówkę... nagle poszułam ból ale szybko ustąpił. Po stosunku zaczelo mnie piec. Partner powiedział mi, że poszlo trochę krwi i że mam rankę posmarowaliśmy trybiotykiem i poszliśmy spać. na drugi dzień było ok. Troszkę bolalo przy siusianiu ;/ dopiero jakieś 2 dni później ból zrobił się nie do zniesienia... nie mogłam kucnąć, rozłożyć szerzej nóg a najgorsze bylo oddawanie moczu raz tak mi się z bólu zakręciło w głowie, że myślałam, że zemdleje... OKROPNIE piecze. Nawet posmarowałam tą rankę spirytusem ale malo pomogło a dodatkowo mnie wyszczypało, następnego dnia zauważylam po lewej stronie (ranka jest po prawej) grudki takie podskórne które chyba bardziej szczypały mnie niż ta rana... poprostu coś strasznego a dziś zauważyłam, że mam do tego wyżej na wargach sromowych białe krosty... poprostu obrzydliwe.. nie mogłam iśc odrazu do ginekologa bo miałam okres a teraz muszę czekać do poniedziałku niewiem jak ja to wytrzymam... te krosty strasznie bolą a do tego ta rana piecze ;(
co to moze być?
mogłabym nawet zrobić i pokazać zdjęcia, ale trochę wstyd
Pewnie zaraził Cię jakimś paskudztwem!
Idź do lekarza i to jak najszybciej.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 13:54   #4
kalina2906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: co to jest? :( pomocy

Przede wszystkim nie powinnaą smarować miejsc intymnycj spirytusem to mogło tylko pogorszyć sprawe, czyli podrażnić twój naskórek który i tak był już podrażniony przez te skaleczenie.... raczej nie radziła bym Ci smarować tego miejsca jakimiś maśćmi chociaż by z tego względu ze nie wiesz jakiego typu jest ta infekcja... Możesz sobie tylko zaszkodzić... Postaraj sie nie myć tych okolić mydłem ponieważ ono bardzo niszczy naturalną flore bakteryjną twojej pochwy, na Twoim miejscu delikatnie przemywała bym te ranke i okolice specjalnymi żelami do mycia pochwy jeżeli takiego nie posiadasz mozesz użyć odrobine szamponu zawiera on mniej środków niszczących naturalną flore bakteryjną... Nie myj sie pod żadnym względem w gorącej wodzie powinna być ona ciepła.... I moja dobra rada po każdym sikaniu delikatnie obmyj te zainfekowane miejsca wtedy będą mniej szczypały...
kalina2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 14:57   #5
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: co to jest? :( pomocy

jest tyle mozliwosci...ale jak cie bardzo piecze, to mozesz sie zlosic na pogotowie przeciez, bo to moze byc cos powaznego...

choc ja bym obstawiala infekcje albo chorobe weneryczna
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 15:10   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: co to jest? :( pomocy

Do lekarza mozna isc majac okres w koncu chodzi o zdrowie a lekarz nie jedno juz widzial wiec idz natychmiast .
co to za pomysl z tym spirytusem ???

kup jakis porzadny plyn do higieny intymnej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 15:16   #7
TwojaNaZawsze
Raczkowanie
 
Avatar TwojaNaZawsze
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 174
Dot.: co to jest? :( pomocy

Ja bym się zgłosiła na pogotowie !
Dziewczyno nie męcz się ! Przecież cierpisz ! Nie zwlekaj do poniedziałku
__________________
W trzymaniu się z Nim za rękę najpiękniejsze jest to,że po chwili zapominam, która ręka jest moja



TwojaNaZawsze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 16:36   #8
campari
Raczkowanie
 
Avatar campari
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 376
Dot.: co to jest? :( pomocy

zapewne złapałaś jakąś infekcję, która się rozwinęła. Objawy mogą świadczyć o wszystkim, nie męcz się i wybierz do ginekologa jak najszybciej
__________________


good girls are made of sugar & spice, as for me,
I'm made of vodka & ice.





eat me.
drę koszule, łamię serca.
campari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 09:03   #9
ImYourDestiny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 408
Dot.: co to jest? :( pomocy

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
jest tyle mozliwosci...ale jak cie bardzo piecze, to mozesz sie zlosic na pogotowie przeciez, bo to moze byc cos powaznego...

choc ja bym obstawiala infekcje albo chorobe weneryczna
dziś jest już poprostu strasznie ;( tam gdzie była ranka powstał taki biały obrzydliwy nalot ;< jestem poprostu załamana co to za paskudztwo nigdy nie miałam jakiś nieprzyjemności w tamtym miejscu boli cały czas, piecze nie do zniesienia Niewiem czy iśc na to pogotowie... mam małe obawy czy tam są ginekolodzy?? Bo inny lekarz nie pomoże mi przecież
ImYourDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 09:26   #10
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: co to jest? :( pomocy

ja radze isc.. ja bym tyle dni nie wytrzymala w takim bolu...
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 14:15   #11
magnetik
Raczkowanie
 
Avatar magnetik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: 51°N 15°E
Wiadomości: 42
GG do magnetik
Dot.: co to jest? :( pomocy

to może być grzybica, też miała coś podobnego Poszłam do ginekologa i przepisał mi maść i tabletki, po jakimś czasie przeszło mi.

U mnie było wywołane to antybiotykami mimo ze brałam osłonę. Brałaś może niedawno jakieś antybiotyki lub inne leki, które mogą to powodować?
__________________
Na świecie istnieje jedyna rzecz warta życia: bezgranicznie kochać istotę, która kocha nas bezgranicznie.


Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam gdzie chcą
magnetik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 15:45   #12
Ewa1603
Raczkowanie
 
Avatar Ewa1603
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 173
GG do Ewa1603
Dot.: co to jest? :( pomocy

Jak najszybciej idź do ginekologa! nie zwlekaj,tylko lekarz może Ci pomóc.I broń Boże nic nie rób na własną rękę,żadnych spirytusów itp.Miejsca intymne są bardzo delikatne i możesz sobie jeszcze pogorszyć jak będziesz sama próbowała sobie pomóc.Nie ma co gdybać co to może być tylko szczerze Ci radzę żebyś udała się jak najszybciej do ginekologa.POZDRAWIAM I ŻYCZĘ ZDROWIA
Ewa1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 06:34   #13
ImYourDestiny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 408
Dot.: co to jest? :( pomocy

dziewczyny wczoraj nie moglam wytrzymac z bolu caly czas ryczałam aż postanowilam pojsc do szpitala. lekarz nawet nie mogl mnie dotknąć bo myślalam, ze spadne z fotela... sam powiedzial, ze mnie nie zbada bo by mnie to bardzo bolało. spojrzal tylko i powiedzial ze to pewnie grzybica, wypisal mi tabletki doustnie, dopochwowo i krem do smarowania ale nic a nic sie nie poprawiło do dzis a nawet jest gorzej, dziewczyny wrzucam zdjęcia wiem, że wstyd straszny ale moze ktoras z was miala cos podobnego...

tam gdzie mialam rane to juz jej nie ma zrosła mi się tak jakby z czymś...
hmm wiecie jak mamy nasz narząd prawda? To jest taka szczelinka, potem łechtaczka i znow taka szczelinka a ja tej po prawej stronie na dole nie mam ;( zrosła misię z tą raną boje sie, że ebde miala to jakos operacyjnie ;(

dla ludzi o silnych nerwach :

http://img11.imageshack.us/my.php?image=mmmmgwa.jpg

http://img11.imageshack.us/my.php?image=nnnnwmj.jpg
ImYourDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 09:14   #14
Ewa1603
Raczkowanie
 
Avatar Ewa1603
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 173
GG do Ewa1603
Dot.: co to jest? :( pomocy

Cytat:
Napisane przez ImYourDestiny Pokaż wiadomość
dziewczyny wczoraj nie moglam wytrzymac z bolu caly czas ryczałam aż postanowilam pojsc do szpitala. lekarz nawet nie mogl mnie dotknąć bo myślalam, ze spadne z fotela... sam powiedzial, ze mnie nie zbada bo by mnie to bardzo bolało. spojrzal tylko i powiedzial ze to pewnie grzybica, wypisal mi tabletki doustnie, dopochwowo i krem do smarowania ale nic a nic sie nie poprawiło do dzis a nawet jest gorzej, dziewczyny wrzucam zdjęcia wiem, że wstyd straszny ale moze ktoras z was miala cos podobnego...

tam gdzie mialam rane to juz jej nie ma zrosła mi się tak jakby z czymś...
hmm wiecie jak mamy nasz narząd prawda? To jest taka szczelinka, potem łechtaczka i znow taka szczelinka a ja tej po prawej stronie na dole nie mam ;( zrosła misię z tą raną boje sie, że ebde miala to jakos operacyjnie ;(

dla ludzi o silnych nerwach :

http://img11.imageshack.us/my.php?image=mmmmgwa.jpg

http://img11.imageshack.us/my.php?image=nnnnwmj.jpg

Cześć.Bierz te leki co Ci lekarz zapisał zgodnie z zaleceniami.Czasami tak jest,że od razu leki nie działają tylko dopiero po kilku dniach.Jeśli po kilku dniach nic Ci nie pomogą i nadal będziesz się tak męczyła to idź ponownie do ginekologa bo jak wiadomo każdy organizm jest inny i być może trzeba będzie zmienić leki,ale póki co trzymaj się zaleceń i bądź dobrej myśli.Faktycznie na załączonych fotkach nie wygląda to dobrze,ale mam nadzieję,że szybko Ci to przejdzie.POZDRAWIAM
Ewa1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 09:16   #15
kkkcelyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8
Dot.: co to jest? :( pomocy

Mi osobiście wygląda to na drożdżycę, ale powiem szczerze, że studiując na swoim kierunku także dermatologię to wiem, że nie zawsze można postawić diagnozę wg obrazu klinicznego.
kkkcelyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 09:43   #16
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: co to jest? :( pomocy

Cytat:
Napisane przez Ewa1603 Pokaż wiadomość
Cześć.Bierz te leki co Ci lekarz zapisał zgodnie z zaleceniami.Czasami tak jest,że od razu leki nie działają tylko dopiero po kilku dniach.Jeśli po kilku dniach nic Ci nie pomogą i nadal będziesz się tak męczyła to idź ponownie do ginekologa bo jak wiadomo każdy organizm jest inny i być może trzeba będzie zmienić leki,ale póki co trzymaj się zaleceń i bądź dobrej myśli.Faktycznie na załączonych fotkach nie wygląda to dobrze,ale mam nadzieję,że szybko Ci to przejdzie.POZDRAWIAM
otóż to
ja, gdy jakiś czas temu leczyłam drożdżycę to też musiałam troszkę poczekać - dopiero chyba po 2 dniach łykania leków przyszła ulga
więc się nie zrażaj, tylko bierz to co zalecił lekarz

jeśli jednak po ok. 5 dniach będzie bez zmian warto by, tak jak wspomniała koleżanka, wybrać się do ginekologa i zrobić odpowiednie badania - wtedy wyjdzie jakie bakterie Cię tam męczą i łatwiej będzie można dobrać leki

życzę powrotu do zdrowia!
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 15:03   #17
ImYourDestiny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 408
Dot.: co to jest? :( pomocy

kilka dni? to strasznie duzo czekania musze mieć ciągle lekko rozchylone nogi bo boli ociera się o siebie... byłam też dzisiaj u swojego ginekologa powiedział mi, że to zapalenie mieszków włosowych ale zrobiłto tak na odwal sie nawet przy rozmowie... chciałam powiedzieć mu od początku jak to było zaczełam od tego kiedy współżyłam a on "acha dobrze dobrze..." i zaczoł coś pisać o yasminelle... :| wkoncu troche go docisnełam powiedział mi że to od depilacji a następnie kiedy chlopak się we mnie rusza to podrażnia te miejsca wydepilowane... najbardziej martwi mnie ten spory kawałek "białego czegoś" zrosło mi się to tak jakby z wargą większą a przeciez tam powinna być przerwa... boje się, że bede miała na to jakiś zabieg

miałyście styczność z tym zapaleniem mieszków włosowych?
ImYourDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 18:42   #18
Ewa1603
Raczkowanie
 
Avatar Ewa1603
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 173
GG do Ewa1603
Dot.: co to jest? :( pomocy

I jak tam samopoczucie,leki zaczęły działać? POZDRAWIAM
Ewa1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.