Chlorowana woda = problemy z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 17:03   #1
htrewy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3

Chlorowana woda = problemy z cerą


Witam,
chciałabym poradzić się w pewnej kwestii. Otóż od jakichś 3 lat, czyli od czasu kiedy się przeprowadziłam, moja cera zaczęła być nieznośna. W końcu zorientowałam się, że najprawdopodobniej problemem jest wyjątkowo chlorowana woda w mieszkaniu.
Na początku zaczęło się od wyprysków na dekolcie (których nigdy wcześniej nie miałam, również w czasie okresu dojrzewania), zaczęłam unikać kontaktu wody z kranu z twarzą, jednak tam, gdzie w woda spływała, czyli po bokach twarzy, momentalnie pojawiały się pryszcze.
Do tego sporej wielkości, bolesne wypryski na skórze głowy. Udało mi się do tego przyzwyczaić, jednak teraz problem powrócił i jest podwójnie uporczywy, ponieważ oprócz wspomnianych wyprysków moja twarz niesamowicie się wysusza, dosłownie pokrywa się suchą warstwą naskórka. Kremy nawilżające i peelingi pomagają na max. dzień.
Czy może ktoś miał podobny problem, jest w stanie coś poradzić? Czuję się absolutnie bezsilna.
htrewy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 17:30   #2
Shadii
Wtajemniczenie
 
Avatar Shadii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 578
Dot.: Chlorowana woda = problemy z cerą

Cytat:
Napisane przez htrewy Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym poradzić się w pewnej kwestii. Otóż od jakichś 3 lat, czyli od czasu kiedy się przeprowadziłam, moja cera zaczęła być nieznośna. W końcu zorientowałam się, że najprawdopodobniej problemem jest wyjątkowo chlorowana woda w mieszkaniu.
Na początku zaczęło się od wyprysków na dekolcie (których nigdy wcześniej nie miałam, również w czasie okresu dojrzewania), zaczęłam unikać kontaktu wody z kranu z twarzą, jednak tam, gdzie w woda spływała, czyli po bokach twarzy, momentalnie pojawiały się pryszcze.
Do tego sporej wielkości, bolesne wypryski na skórze głowy. Udało mi się do tego przyzwyczaić, jednak teraz problem powrócił i jest podwójnie uporczywy, ponieważ oprócz wspomnianych wyprysków moja twarz niesamowicie się wysusza, dosłownie pokrywa się suchą warstwą naskórka. Kremy nawilżające i peelingi pomagają na max. dzień.
Czy może ktoś miał podobny problem, jest w stanie coś poradzić? Czuję się absolutnie bezsilna.
Ja tak miałam, może nie w tak zaawansowanej formie jak opisujesz, ale jednak. Zaczęłam studia w innym mieście i z cerą zaczął się dramat. Rada? Myję twarz wodą mineralną, którą kupuję. Włosy myję tą z kranu, bo nie zauważyłam problemów, ale wiem, że niektórzy też myją wodą mineralną. To chyba jedyna rada, bo wody w kranie nie zmienisz. A cera wysusza się przez ten chlor, to samo mam na ciele po prysznicu, dlatego non stop nawilżam.
__________________
!



Shadii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 17:32   #3
oineso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 163
Dot.: Chlorowana woda = problemy z cerą

Chloru do pewnego stopnia mozna pozbyc się gotujac wodę co najmniej 5 minut bez przykrycia. Nie wiem na ile to będzie skuteczne.
oineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 18:00   #4
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Chlorowana woda = problemy z cerą

Może przerzuć się na płyn micelarny czy hydrolat, a z mycia buzi wodą zrezygnuj całkowicie? Ja tylko myję wieczorem, jak robię peeling, rano przemywam właśnie micelem, tonikiem lub hydrolatem.
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 11:53   #5
htrewy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3
Dot.: Chlorowana woda = problemy z cerą

No właśnie łudziłam się, że może ktoś rzuci jakimś złotym środkiem, a nie okaże się że jednak będę musiała postawić na wodę mineralną. Mycia twarzy wodą i tak unikam, choć wątpię żebym potrafiła to całkiem wyeliminować,bo jednak nie ma nic przyjemniejszego niż poranna, zimna woda.
Co do pryszniców, to moja skóra na ciele chyba się już przyzwyczaiła, bo towarzyszą mi tylko wysuszenia łokci, kolan i suche placki w okolicach pach.
Zakupię płyn miceralny i przetestuję wodę ze źródła oligocenki, z osiedla obok
htrewy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 21:06   #6
aga__b87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Chlorowana woda = problemy z cerą

mialam taki sam problem! pryszczy jako takich nie bylo do wyciśniecia, tylko takie jakby pęcherzyki skóra napięta, sucha, okropnie się z nią czułam, aż do momentu gdy zaczęłam myć wodą przegotowaną, naprawde pomoga!
aga__b87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.