3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-19, 13:01   #1
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117

3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?


Witam, mam 24 lata i 3 zeby mleczne (3 trojki). Nie wiem co powinnam zrobic z tym fantem Zapytalam o to mojego dentyste, ale nie potrafil odpowiedziec mi jednoznacznie :| Prosze o opinie, porady...
Pozdrawiam
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 13:03   #2
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

To dla mnie bardzo zaskakujące, żeby jeszcze w tym wieku były takie ząbki
Ale jakie opcje przyjął dentysta?
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 13:21   #3
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Ja bym nic nie robiła tylko zdała sie na nature.
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 14:23   #4
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

m.a.r.t.a. w sumie zadnych opcji nie przyjal chyba nie chcial sie wypowiadac na ten temat bo jest mlody (i moze niedoswiaczony).
Wiem, to dziwne, ze osoba w moim wieku ma 3 mleczaki. Myslalam, ze ostatni mleczak wypadl mi w 1 klasie LO. Juz wtedy bylo zaskoczeniem, ze 15-letnia osoba traci mleczak w tym wieku... a tu sie okazalo, ze mam jesczze 3 niespodzianki bleeee

Moj maz wysyla mnie na wyrywanie, a ja sie boje Takasobieaniu, chcialabym zdac sie na nature, ale czy moge?
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 14:43   #5
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Chyba powinnas skonsultować to z innym stoamtologiem.
Ale w sumie jeśli te zęby mają się dobrze to po co je usuwać?
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 15:21   #6
Kamajla
Przyczajenie
 
Avatar Kamajla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 27
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Witam. Miałam podobną sytuację w ostatniej klasie liceum - został mi jeden mleczak, dokładnie górna piątka. Moja dentystka od razu wysłała mnie na rtg zęba żeby sprawdzić czy pojawi się nowy czy nie. Na zdjęciu widać było, że pod tym mleczakiem "czeka" już nowy jednak mleczak był zdrowy i nie było potrzeby go usuwać. Kilka miesięcy później zrobiłam drugie rtg, bo stały ząb zaczął naciskać na mleczny. W takiej sytuacji dentystka postanowiła wyrwać zęba. I rzeczywiście niedługo potem zaczął rosnąć nowy.
Może rzeczywiście udaj się do innego stomatologa, zobaczysz co powie.
Pozdrawiam
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Kamajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 16:21   #7
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Moje rtg pokazuje, ze pod mleczakami sa stale zeby, ale moj stomatolog nic nie powiedzial czy on naciska na mleczaka czy nie.
A ostatni zab mleczny, ktory mi wypadl w wieku 15 lat, byl wypychany przez zab staly, zaczal sie ruszac i w koncu sam mi wypadl :|
Chyba naprawde powinnam pojsc do innego stomatologa hyh
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-19, 16:54   #8
pine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

ja mam niestety gorsza sytuacje. mam 17 lat i mam dwa zeby mleczne. 2 i 3 gorna i nie mam zadnego stalego zeba w trakcie 'czekania'. od malego czekam az bede miala 18 lat aby moc zrobic koronki ale okazalo sie, ze moge juz w tym wieku robic jedynie co tobie radze to poczekac az zab sam wypadnie, a staly urosnie, bo zadnych koronek nie potrzebujesz.
pine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 17:40   #9
Anastazja#
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja#
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: niedaleko TG
Wiadomości: 3 878
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Kochana- koniecznie zgłoś sie do specjalisty ortodonty. W tym wieku to już nie ma na co czekać. Nawet jesli Twój dentysta Ci usunie te nieszczęsne mleczne trójki, wcale nie gwarantuje to, że na ich miejscu pojawią się stałe ząbki. Może jest tam dla nich po prostu za mało miejsca, albo są źle ustawione. Zabierz swoje zdjęcie rtg i idź do dobrego ortodonty, on Ci wszystko powie i wytłumaczy. Może Cię czekać długie leczenie, ale myślę, że warto. POWODZENIA i nic się nie bój
Anastazja# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 20:56   #10
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

hyh dzieki dziewczyny za rady... chyba jednak zglosze sie do ortodonty, tylko nie wiem czy on zdazy cokolwiek ze mna zrobic bo w nastepnym tygodniu wyjezdzam na troche dluzej...
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:09   #11
katarinkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Witam, ja mam 21 lat i wciąż mam 1 mleczaka. Niestety okazało się,że pod nim nie ma zawiązki stałego zęba... Mam więc radę dla tych, dla których nie jest jeszcze za późno- wyrwijcie te mleczaki, bo blokują wam rozwój stałego ząbka. Pozdrawiam
katarinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-22, 12:14   #12
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Cytat:
Napisane przez katarinkaa Pokaż wiadomość
Witam, ja mam 21 lat i wciąż mam 1 mleczaka. Niestety okazało się,że pod nim nie ma zawiązki stałego zęba... Mam więc radę dla tych, dla których nie jest jeszcze za późno- wyrwijcie te mleczaki, bo blokują wam rozwój stałego ząbka. Pozdrawiam
wydaje mi się, że jesli nie masz pod spodem stałego zęba, to ten mleczak niczego ci nie blokuje, może stały ząb jeszcze się wykluje.
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 10:06   #13
fresz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Cytat:
Napisane przez mishki Pokaż wiadomość
Witam, mam 24 lata i 3 zeby mleczne (3 trojki). Nie wiem co powinnam zrobic z tym fantem Zapytalam o to mojego dentyste, ale nie potrafil odpowiedziec mi jednoznacznie :| Prosze o opinie, porady...
Pozdrawiam
Witaj!
Miałam podobny problem ale nie na taką skalę( 1 mleczak). Radze Ci jak najszybciej udać się do dobrego ortodonty.Jeśli ząbki do tej pory nie wyszły to moga same nie wyjść. Potrzbują fachowej pomocy. Natura płata nam rózne figle, a zakończenia wcale nie zabawne. Po krótce mój przypadek. Też odkryty póxno -22 lata. Ząb stały w dziąśle, zaklinowany, trójka siedzi twardo i nic nie wróżyło, że wypadnie. Wszyscy to ignorowali. W końcu trafiłam do ortodonty, który kazał natychmiast usuwać trójkę mleczną i ciągnać aparatem zle ustawiony ząb z dziąsła, bo zdrowa dwójka była zagrozona. Jeśli zdałabym się na naturę. Teraz miałabym dwa sztuczne zęby- 2,3-kę.
fresz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 11:35   #14
hebe20
Raczkowanie
 
Avatar hebe20
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

mozesz nie mieć zawiązków( nie pamietam czy to się tak fachowo nazywa)?? tych stałych trójek i dlatego trójki ci nie rosną. Musisz dostać od stomatologa skierowanie na zdjecie rentgenowskie, ono wyjasni czy są te trójki, czy ich nigdy nie będzie.

Ja tak miałam. W wieku 18 lat miałam dwójki mleczne, koszmarnie to wyglądało. Oczywiście okazało się ze dwójek stałych nigdy mieć nie będe bo one po prostu nie wyrosną. Podobnie zresztą nie mam trzech piętek oraz nigdy nie będe mieć zębów mądrości. Sprawę dwójek załatwiły mostki porcelanowe, i w wieku 19 lat nareszcie zaczełam się uśmiechac pełną gębą bo nie miałąm się już czego wstydzić myślę że w Twoim przypadku taki mostek porcelanowy też będzie niezbedny, bo dwie trójki z przodu to już spora luka w uzebieniu.
hebe20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 11:41   #15
aldara.35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Witajcie.mam podobny problem ale dotyczy mojej 12 letniej córki.Chodzi o to ze ma w górnej szczęce tylko 2 zęby stałe z przodu (2 siekacze)Sama sobie rozchwiała mleczną 2 ale ta nowa wyrosnięta 2 bardziej mi wygląda na kieł.Poza tym ma reszte mlecznych ząbków .Boje sie ze nie ma zawiązków lub są one zatrzymane w szczęce.trochę sie obawiam wizyty o ortodonty aby nie potwierdził mojej czarnej wizjii,ale oczywiście pójde. Co tym myślicie?Poczekać jeszcze czy nie bardzo juz jest na co?
aldara.35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 11:58   #16
hebe20
Raczkowanie
 
Avatar hebe20
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Cytat:
Napisane przez aldara.35 Pokaż wiadomość
Witajcie.mam podobny problem ale dotyczy mojej 12 letniej córki.Chodzi o to ze ma w górnej szczęce tylko 2 zęby stałe z przodu (2 siekacze)Sama sobie rozchwiała mleczną 2 ale ta nowa wyrosnięta 2 bardziej mi wygląda na kieł.Poza tym ma reszte mlecznych ząbków .Boje sie ze nie ma zawiązków lub są one zatrzymane w szczęce.trochę sie obawiam wizyty o ortodonty aby nie potwierdził mojej czarnej wizjii,ale oczywiście pójde. Co tym myślicie?Poczekać jeszcze czy nie bardzo juz jest na co?
nie ma się co martwic na zapas.
a córka nie miała robionego rtg??? ono wyjasni czy są zawiązki. Jest jescze młoda może zabki wyrosną.

Pewien dentysta powiedział mi że coraz cześciej zdarzają się takie przepadki , że ludziom nie wrastają piątki. A kiedy spytałam o przyczyny tego, to nie umiał jasno powiedzieć. Powiedział , ze to wynik ewolucji że
piątki zanikają, i że nastepnym krokiem będzie zanikanie dwójek. W związku z tym jestem następnym ogniwem ewolucji bo nie miałam dwóch dwójek, trzech piątek i zębów mądrości. A ja zawsze myslałam że mamusia za mało wapnia jadła w czasie ciąży
hebe20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 11:54   #17
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

hej ja mam 20 lat i jednego mleczaka (tez trojke) kilka lat temu mielam skierowanie na usuniecie go ale nie poszlam, bylam na wielu kontrolach ale zaden lekarz nic na niego nie mówił. Zreszta wyglada on normalnie chyba przejde sie jednak do stoamtologa
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 16:20   #18
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Ja jak wroce do Polski napewno pojde do ortodonty...
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 22:00   #19
grochZfasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 68
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Ja mysle ze nie ma co czekac, im szybciej tym lepiej, rowniez mam mleczaka (kieł) stały zab utkwił, ale zdecydowałam sie na leczenie żałuje tylko ze tak poźno podjelam ostatecznie te decyzje, mam 22 lata, pozdrawiam
grochZfasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-01, 02:56   #20
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

grochZfasola, wyrwali Tobie tego mleczaka? I czy wyszedl ten staly?
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 10:41   #21
grochZfasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 68
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

na razie mleczak sie jeszcze trzyma, tymczasem przeszłam przez zabieg odsłonięcia stałego zęba (utkwił na podniebieniu) i teraz bede cierpliwie czekać czy ten ząb zejdzie na miejsce mleczaka swoje doswiadczenia opisałam w temacie : aparat ortodontyczne cz II , str 116, tam są 3 posty dotyczace mojego zabiegu. zapraszam do czytania jesli masz jakies pytania postaram sie odp.
grochZfasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 23:56   #22
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

grochZfasola, poczytalam troche dokladniej o co chodzi z tym zabiegiem i jestem przerazona!!! Bo pierwsze - mysle, ze bedzie bolalo, a po drugie - ja mam AŻ 3 takie zeby i mysle sobie czy wypali, zeby wszystkie naraz zrobic...
grochZfasola, nie wiesz czy nieusuniecie takich zebow negatywnie wpywa na zdrowie? JAkie sa skutki niewyrwania ich?
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 17:43   #23
grochZfasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 68
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

witaj
napisałam że dostaje sie znieczulenie, i nie boli tylko ze sam zabieg jest nieprzyjemny. Po wykonaniu zabiegu może troszkę boleć ale bierze sie tabletki przeciwbólowe i mija a na 2 dzień jest naprawdę dobrze

nie wiem niestety jak to sie robi kiedy ma sie potrójny problem musisz zapytać ortodonty, porozmawiać z chirurgiem o propozycjach leczenia.

ortodonta poinformował mnie o skutkach niepodjęcia sie leczenia. I takie są. Nie chcę cię wprowadzać w błąd, ale wokół zatrzymanego zęba tworzy się jakaś otoczka, która nie jest zbyt korzystna dla twojego zdrowia, pozatym może coś złego dziać sie z innymi zębami, akurat u mnie zatrzymany kieł skierowany jest na 2, więc mógłby narobić mi tam zamieszania. E efekcie mogłabym utracić dwójkę. Po jakiś czasie trzeba byłoby usunać zatrzymanego zęba. a to podobno bardziej skomplikowany zabieg aniżeli odsłonięcia kła i sprowadzanie go na własciwie jemu miejsce.

najlepiej będzie jeżeli skonsultujesz sie z lekarzem.

ale nie czekaj za długo, takie leczenia trwa (np. u mnie ok 2 lat, nawet do 2,5-3). wydaje mi się ze im szybciej tym lepiej, jak już sie podejmiesz leczenia będziesz miała miłą swiadomość ze coś robisz z tymi ząbkami i nie będziesz ciągle sie zastanawiać co masz robić,
grochZfasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 16:03   #24
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Masz racje, jak tylk wroce do Polski postaram sie zalatic te sprawe (chociaz sie boje heheh)
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 11:23   #25
grochZfasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 68
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

jak najszybciej
grochZfasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 20:33   #26
nolciaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

ja też mam ten problem. mam 16 lat i 2 mleczaki (górne). byłam na przeswietleniu i dentysta mi powiedzial ze nie mam zawiazek na stale zeby. w monim przypadku bede miala wstawione sztuczne. ale jezeli np dziecko jest mniejsze i nie ma stałych a już powinny być warto zrobić rtg . mój starszy brat tez nie miał 2 tylko ze 1 ale wcześnie mu wypadła i 3 zastąpiła lukę i nie widać tego ze nie ma 1 zęba. w moim przypadku jest za późno bo mam już 3 i gdyby mi tamte wyleciały to miała bym szpary.
nolciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:59   #27
aska_k9
Raczkowanie
 
Avatar aska_k9
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 108
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Mam pytanie... nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Ortodonta wykonuje zabieg "sciagania" zeba, a te mleczaki sa usuwane, czy same wypadaja przez to ze te stałe napieraja?
aska_k9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 18:56   #28
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Ja mam podobny problem: 25 lat i sześć mleczaków (wszystkie trójki i dwie górne dwójki). To u mnie niestety dziedziczne-taki problem ma też moja mama i jej tata.
Od ponad dwóch lat noszę aparat, bo przy okazji wyrównuję wadę zgryzu. W październiku natomiast będą mi robić implanty, a potem ściągać aparat.
Czy ktoś też tak miał? Nie wyobrażam sobie co zrobię, jak mi te zęby wypadną (chociaż przez te kilkanaście lat jakoś mi nie wypadły i na szczęście się nie psują). Mój dentysta i ortodonta też nie wiedzą czemu tak mam...

U mnie dodatkowo jest taki problem, że nie mam zawiązków stałych zębów i te implanty to podobno jedyny ratunek dla mnie...

Edytowane przez hanjah
Czas edycji: 2008-08-13 o 18:57 Powód: dopisek
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 20:02   #29
TheTen
Raczkowanie
 
Avatar TheTen
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Ja mam podobny problem: 25 lat i sześć mleczaków (wszystkie trójki i dwie górne dwójki). To u mnie niestety dziedziczne-taki problem ma też moja mama i jej tata.
Od ponad dwóch lat noszę aparat, bo przy okazji wyrównuję wadę zgryzu. W październiku natomiast będą mi robić implanty, a potem ściągać aparat.
Czy ktoś też tak miał? Nie wyobrażam sobie co zrobię, jak mi te zęby wypadną (chociaż przez te kilkanaście lat jakoś mi nie wypadły i na szczęście się nie psują). Mój dentysta i ortodonta też nie wiedzą czemu tak mam...

U mnie dodatkowo jest taki problem, że nie mam zawiązków stałych zębów i te implanty to podobno jedyny ratunek dla mnie...

ja mam bardzo podobnie. mam lewa gorna 2 i 3 mleczaki i to bez zawiazkow. i prawa gorna dwojke stala ale nie rozwinieta czy jakos tak. mialam do wyboru albo implanty albo 2 mostki na 2 i 3 porcelanowe i koronka na jedna 2. wybralam druga opcje - tansza i nie ma ryzyka, ze sie implanty nie przyjma.
TheTen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 20:10   #30
sylwiatoja
Raczkowanie
 
Avatar sylwiatoja
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 131
Dot.: 3 mleczaki w wieku 24 lat - co robic?

ja tez mam taki problem, pisałam kiedyś juz na forum o tym.. Mam 22 lata i mleczne górne trojki. Boje sie tego , przede wszystkim nie mogę sobie pozwolic na bycie bez zebow Narazie są zdrowe, lecz sama nie wiem co jest najlepszym rozwiazaniem w takiej sytuacji.. Leczenie zapewne jest dlugie a zwlekanie pewnie tez nie dobre.. Jestemw kropce
__________________

Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są ładne
sylwiatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.