Przerwa w stosowaniu tabletek. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-30, 22:12   #1
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703

Przerwa w stosowaniu tabletek.


Jest wiele wątków a propos całkowitego odstawienia tabletek, jednak nie mogłam znaleźć większej ilości infotmacji na temat przerwy w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Jak często należy ją stosować?
Na jak długi okres czasu?
Czy czujecie wahania nastrojów, czy tyjecie, czy w jakis sposób zmieniło sie funkcjonowanie organizmu w czasie trwania przerwy?
Czy rozpoczęcie nowego opakowania tabletek po zakończeniu przerwy może powodować plamienia, bóle głowy, itp. - tak jak w przypadku zaczynania stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Czekam na Wasze opinie.
__________________
Aparat kryształowy górny łuk od 02.12.2006 r
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 09:22   #2
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Przerwa w stosowaniu tabletek.

Cytat:
Napisane przez Oleńka =) Pokaż wiadomość
Jest wiele wątków a propos całkowitego odstawienia tabletek, jednak nie mogłam znaleźć większej ilości infotmacji na temat przerwy w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Jak często należy ją stosować?
Na jak długi okres czasu?
Czy czujecie wahania nastrojów, czy tyjecie, czy w jakis sposób zmieniło sie funkcjonowanie organizmu w czasie trwania przerwy?
Czy rozpoczęcie nowego opakowania tabletek po zakończeniu przerwy może powodować plamienia, bóle głowy, itp. - tak jak w przypadku zaczynania stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Czekam na Wasze opinie.
to wszystko zalezy od opinii lekarza,wg mnie oni roznie mowia o stosowaniu co jakis czas przerwy...z reguly chyba przerwa nie powinna trwac krocej niz trzy miesiace... wiecej na ten tamat moge powiedziec na przykladzie mojej kolezanki...bo sama nie robilam jeszcze takiej przerwy..on zrobila ja po 4 latach przyjmowania tabletek,miala ja zrobic na czas,az pojawia sie trzy okresy,a od czwartego miala zaczac znow przyjmowac tabletki.czula sie dobrze,nie narzekala na nic tyleeee wiem......
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 13:27   #3
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Przerwa w stosowaniu tabletek.

WYdaje mi się, że nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi - na różnych wątkach pojawiają się różne opinie co do konieczności robienia przerw. Jeszcze parę lat temu spotykałam się z podejściem, że powinno się robić takie przerwy, natomiast przy obecnej antykoncepcji nie ma wcale takiej potrzeby - tak zresztą twierdzi dwóch moich lekarzy. Na forum zdania się podzielone - część dziewczyn twierdzi że ich lekarze zalecają takie przerwy, cześć - że nie ma takiej potrzeby.
Ja spotkałam się osobiście z podejściem że nowoczesna antykoncepcja nie wymaga robienia przerw. Jeśli jednak już zdecydujesz się robić przerwę to nie powinna ona być krótsza niż 3 cykle.
Co do reakcji organizmu - każdy inaczej przechodzi odstawienie tabletek, także nikt Ci nie powie jak akurat zareaguje Twój organizm. W wątku o odstawieniu tabletek są naprawdę różne przypadki.
Ja osobiście robiłam kiedyś przerwę, która trwała chyba z tego co pamiętam jakiś rok (było to spowodowane problemami zdrowotnymi), później wróciłam do tabletek. Nigdy nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych przy braniu czy odstawieniu tabletek typu bóle głowy itp. Natomiast po odstawieniu miałam bardzo bolesne miesiączki i bardzo obfite (jakieś 2-3 m-ce). Później wszystko się "unormowało". Co do regularności to po odstawieniu miałam nadal regularny okres.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 16:06   #4
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Przerwa w stosowaniu tabletek.

Dziekuje za odpowiedz. Po dwoch latach stosowania marvelonu lekarz zalecil mi zrobienie przerwy. Dziekuje za informacje, ze powiinna ona trwac trzy cykle. czyli mam rozumiec ze przy trzecim krwawieniu od odstawienia tabletek-czyli po trzech pelnych cyklach, podczas pierwszego dnia tej trzeciej miesiaczaki powinnam zazyc pierwsza taletke?
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 18:35   #5
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Przerwa w stosowaniu tabletek.

Mi też ginek zalecił zrobienie przerwy w stosowaniu tabletek Nie mówił ile, ale liczyłam koło 4 miesięcy, mam nadzieję, że tyle starczy. Tabletki biorę krótko, bo 1 rok 6 miesięcy.
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 23:05   #6
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Przerwa w stosowaniu tabletek.

Według mojej ginekolog (z resztą dobrej i polecanej) przerwę powinno się robić co około 2 lata na minimum 3 miesiace
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 00:12   #7
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Przerwa w stosowaniu tabletek.

każdy ginekolog twierdzi inaczej - moja jest zdania że jeżeli wyniki badań są w normie to nie ma potrzeby robić przerw. ale jak już robisz, to faktycznie minimum 3 miesiąca, a najlepiej pół roku.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 00:27   #8
Mischel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 34
Dot.: Przerwa w stosowaniu tabletek.

Wszelkie informacje o tabletkach znajdziesz na ulotce!!! ulotkę masz w każdym opakowaniu tabletek, wystarczy trochę poczytac i wszystkiego się tam dowiesz... ja tam nie wiem... moje koleżanki biorą już od tak ok. 5-3 lata bez przerwy i nic, ginekolog nie zaleca żadnej przerwy , a one czują się świetnie jak same twierdzą... ja biorę dopiero ROK czasu i na razie jest wszystko Perfekt !!!!
Mischel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 00:52   #9
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Przerwa w stosowaniu tabletek.

Akurat jeśli chodzi o przerwę w braniu, to tej informacji w ulotce nie ma, bo tak na prawdę jest niepotrzebna.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 01:02   #10
Mischel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 34
Dot.: Przerwa w stosowaniu tabletek.

mi ginekolog nigdy nie wspominał o żadnej przerwie... a jakie tabletki zażywasz??
Mischel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 10:01   #11
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Przerwa w stosowaniu tabletek.

Cytat:
Napisane przez Mischel Pokaż wiadomość
mi ginekolog nigdy nie wspominał o żadnej przerwie... a jakie tabletki zażywasz??
nie ma znaczenia jakie się bierze
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 11:00   #12
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Przerwa w stosowaniu tabletek.

Z tego co słyszałam to na 3 miesiące sie powinno przerwe robić.. ale lepiej dokładnie to z ginem ustalić.
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.