Czy opłaca się założyć coś swojego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-15, 20:16   #1
kosmak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 71

Czy opłaca się założyć coś swojego?


Jestem cały czas w progresie na masażu - będę specjalistką masażu leczniczego i klasycznego. I tak sobie myślę... może by coś swojego założyć jak już skończę? Jakiś taki mały salonik, swoją jednoosobową małą działalność. Jak myślicie, byłoby zapotrzebowanie?
kosmak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 21:32   #2
mmalo
Raczkowanie
 
Avatar mmalo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 66
Dot.: Czy opłaca się założyć coś swojego?

to co myślą wizażanki nijak nie przekłada się na realia Twojego miasta proponuje zrobić rozeznanie na rynku (określić konkurencję, za pomocą ankiet sprawdzić jaki rodzaj masażu i czy w ogóle byliby chętni itd.). wiesz, chcąc założyć coś swojego i zaangażować się nie można się porywać z motyką na słońce

z perspektywy mojego niewielkiego miasta wiem, że prywatne osoby przyjmujące nie oficjalnie, w domach, specjalizujące się w masażu leczniczym mają wzięcie i są cenione, ale można je policzyć na palcach jednej ręki no i znam je poprzez "pocztę pantoflową".
__________________
wake up and live!
mmalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 22:21   #3
AnastazjaB
Przyczajenie
 
Avatar AnastazjaB
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 27
Dot.: Czy opłaca się założyć coś swojego?

Ja polecam
Mam własną działalność tylko specjalizującą się odrobinę w czymś innym i widzę, że ma to sens

Pytanie tylko czy jesteś wystarczająco wytrwała żeby to dźwignąć. Musisz liczyć się z tym, że aby zebrać odpowiednia bazę klientów, zdobyć renomę potrzeba czasu, zależnie od źródeł podaje się od 1-2lat. Na początku jest to praca 24h/7dni w tygodniu... na początku też zysku nie ma, wszystko trzeba wrzucić w rozwój, też myślę zacznie się zwracać gdzieś po roku.

Za to jednak masz nieograniczone możliwości rozwoju i niesamowitą satysfakcję z pracy
__________________
Facebook: AnastazjaBalon
- zapraszam do obserwowania i komentowania prac

Dokładne informacje: www.anastazjabalon.com

Mój blog: thebestmakeupartist.blogs pot.com
AnastazjaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 00:29   #4
kosmak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 71
Dot.: Czy opłaca się założyć coś swojego?

No właśnie, coraz bardziej się utwierdzam w tym, że jest to dobry pomysł. Wykształcenie odpowiednie będę miała, podejście jak najbardziej pozytywne i jakiś zapas finansowy na start. Bardzo bym chciala żeby się udało, ostatnio nawet mi nauczycielka w szkole powiedziała, że to super pomysł i trzyma za mnie kciuki.
kosmak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 09:44   #5
saysej
Przyczajenie
 
Avatar saysej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Czy opłaca się założyć coś swojego?

Cokolwiek ktoś Ci powie na "nie", to jedno jest pewne, nie zrażaj się. To, że będziesz miała wykształcenie i chęć do pracy to już jest połowa sukcesu. Sama jestem teraz na etapie kombinowania z własnym biznesem (kosmetyka). Od ponad pół roku to obmyślam i już przeróżnych rzeczy sie nasłuchałam, złych i dobrych, od doświadczonych i od tych mniej zorientowanych... ale nie poddaje się. Wychodzę z założenia, że jak ktoś nie gra to nie wygrywa.
We własnym biznesie poza tym, ze można czasem więcej zarobić niż pracując u kogoś, to jeszcze człowiek robi to co lubi najczęściej (a przynajmniej do tego dąży), daje z siebie wszystko (bo wie, ze robi to dla siebie) i można mieć niesamowitą satysfakcje. Często ludzie zostają na lata przy własnym biznesie, nawet jeśli zarabiają na tym średnią krajową... Może jestem za młoda, może jeszcze mało wiem... ale dobrze jest spróbować, jeśli ma się odwagę, ambicje i wsparcie bliskich osób.
saysej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.