Krem nawilżający bez parafiny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-07, 09:58   #1
xxxckxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 71
Exclamation

Krem nawilżający bez parafiny


Dziewczyny jakie są najlepsze kremy nawilżające bez parafiny? Albo może powinnam używać natłuszczających?

Moja cera jest dziwna, nie potrafię jej określić. Na pewno jest trądzikowa. Po myciu jest sucha do tego stopnia, że na twarzy (szczególnie na czole i policzkach) pojawiają się miejscami plamy wysuszone (nie wiem jak to określić). Za to rano jak się budzę świecę się jak po posmarowaniu olejem

Póki co używam:
1. Do przemywania twarzy płynu micelarnego z biedry
2. Do smarowania na dzień Ziaja krem nawilżający matujący https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-matujacy.html
3. Do smarowania na noc Ziaja krem liście manuka https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ym-na-noc.html
jednak nie używam tego kremu codziennie, właśnie z powodu przesuszenia
4. Na noc smaruję też twarz olejem arganowym (czystym, nie olejkiem)

Planuję kupić też olej kokosowy, ale może macie jakieś sprawdzone kremy w miarę przystępnej cenie? A może powinnam jednak pójść do dermatologa?
xxxckxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 12:14   #2
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Uuch podpinam się do pytania! Jestem w trakcie poszukiwań dobrego (naturalnego) kremu nawilżającego na dzień. Mam cerę normalną ze skłonnościami do przesuszania się.

Na noc co drugi dzień wcieram kokosowy olej na noc, rano myję twarz mydełkiem marsylkim l'occitane i kokos rzeczywiście odżywia, ale na dzień pod makijaż przydałby się się porządny, nie tłusty, nawilżający krem.
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 18:01   #3
Teanetante
Raczkowanie
 
Avatar Teanetante
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 91
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Uuch podpinam się do pytania! Jestem w trakcie poszukiwań dobrego (naturalnego) kremu nawilżającego na dzień. Mam cerę normalną ze skłonnościami do przesuszania się.

Na noc co drugi dzień wcieram kokosowy olej na noc, rano myję twarz mydełkiem marsylkim l'occitane i kokos rzeczywiście odżywia, ale na dzień pod makijaż przydałby się się porządny, nie tłusty, nawilżający krem.
Może spróbuj czegoś z serii Garniera Hydra Adapt, np. ten albo ten. Miałam ten pierwszy i był ok, ale ja mam cerę mieszaną, więc dla Ciebie bardziej odpowiedni powinien być ten drugi. Nie można powiedzieć, że są to kremy naturalne, ale krzywdy nie robią, nie kosztują dużo, więc przetestować można W razie czegoś, skorzystają nogi, albo inne częsci ciała
Teanetante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 09:04   #4
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Cytat:
Napisane przez Teanetante Pokaż wiadomość
Może spróbuj czegoś z serii Garniera Hydra Adapt, np. ten albo ten. Miałam ten pierwszy i był ok, ale ja mam cerę mieszaną, więc dla Ciebie bardziej odpowiedni powinien być ten drugi. Nie można powiedzieć, że są to kremy naturalne, ale krzywdy nie robią, nie kosztują dużo, więc przetestować można W razie czegoś, skorzystają nogi, albo inne częsci ciała
Teanetante, mam zielony (nawilżająco-matujący) z tej serii i jest okropny, dałam mu w recenzji 2 gwiazdki. Świecę się po nim strasznie ( ja z suchą cerą...), po krótkim czasie widać przesuszone skórki i nie nawilża tak jak ma (ma w składzie alkohol bardzo wysoko). Może ten różowy byłby lepszy, ale nie wiem czy chcę jeszcze ryzykować z Hydrą..
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 21:14   #5
Teanetante
Raczkowanie
 
Avatar Teanetante
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 91
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Teanetante, mam zielony (nawilżająco-matujący) z tej serii i jest okropny, dałam mu w recenzji 2 gwiazdki. Świecę się po nim strasznie ( ja z suchą cerą...), po krótkim czasie widać przesuszone skórki i nie nawilża tak jak ma (ma w składzie alkohol bardzo wysoko). Może ten różowy byłby lepszy, ale nie wiem czy chcę jeszcze ryzykować z Hydrą..
No cóż, większość kremów do cery mieszanej/tłustej ma to do siebie, że jeszcze bardziej wysusza i zamiast matu otrzymujemy najczęściej efekt a la bombka choinkowa tym bardziej, jeśli w składzie mają alkohol, którego Ty ze swoją cerą skłonną do przesuszeń powinnaś unikać, nawiasem mówiąc :P Ja bym dała szansę temu różowemu, moja koleżanka niedawno go zakupiła i jest naprawdę gęsty, treściwy.
Teanetante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 19:39   #6
xxxckxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 71
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Może jeszcze ktoś się wypowie?
xxxckxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 20:27   #7
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Na dzień używam lekkiego kremu rokitnikowego z Sylveco i muszę powiedzieć, że u mnie sprawdza się wręcz genialnie i jestem z niego mega zadowolona. Wreszcie jakiś mnie nie zapycha, a nawilża moją facjatę i pozostawia ją w dotyku taką dziwną, fajną, ale nie oblepioną.

Na noc szukam jeszcze ideału, jak na razie mieszam lekki rokitnikowy z Sylveco z kroplą-dwiema olejku arganowego. Myślę nad kupnem brzozowego z betuliną albo jakiegoś rosyjskiego.

Edytowane przez avciaxt
Czas edycji: 2014-12-14 o 20:31
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 23:26   #8
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Mi też długo zajęły poszukiwania dobrego kremu na dzień, który naprawdę dobrze nawilżałby moją cerę... Większość niestety tylko wysusza. Póki co uzywam kremu Młodzieńczy blask z Bielendy, mam ten nawilżający i muszę przyznać że chyba jest to jeden z lepszych kremów jakie stosowałam, nadaje się też pod podkład, więc myślę że warto wypróbować
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 09:21   #9
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

ten krem mlodzienczy blask jest bardzo fajny, tez go uzywam pod podklad i nawilza moja skore w odpowiedni sposob, w sensie nie za mocno wiec nie zatyka i nie za malo wiec nie jest zbyt sucha
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 11:32   #10
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Cytat:
Napisane przez xxxckxxx Pokaż wiadomość
Może jeszcze ktoś się wypowie?
Właśnie odkryłam mój hit na zimę. Masło z orzecha makadamia Alverde (kosmetyki naturalne). Niby jest to masło do ciała do skóry bardzo suchej, ale u mnie sprawdziło się na twarzy. Długotrwale nawilża bardzo suchą skórę, daje uczucie ukojenia , wchłania się matu (!) no ma bardzo przyjazny skład.
Minus, dostępne jedynie w sklepach DM, czyli nie w Polsce. Cena około 3,50 euro za 200ml
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 13:36   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Właśnie odkryłam mój hit na zimę. Masło z orzecha makadamia Alverde (kosmetyki naturalne). Niby jest to masło do ciała do skóry bardzo suchej, ale u mnie sprawdziło się na twarzy. Długotrwale nawilża bardzo suchą skórę, daje uczucie ukojenia , wchłania się matu (!) no ma bardzo przyjazny skład.
Minus, dostępne jedynie w sklepach DM, czyli nie w Polsce. Cena około 3,50 euro za 200ml

U mnie z kolei to masło to koszmarna pomyłka, nie dałam nawet rady zużyć do końca i musiałam się ratować konkretnymi kuracjami dla skóry łuszczącej się i z AZS. Być może alkohol w składzie tak zadziałał, być może cała receptura nie dla mnie. No ale co skóra, to gust.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 08:01   #12
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie z kolei to masło to koszmarna pomyłka, nie dałam nawet rady zużyć do końca i musiałam się ratować konkretnymi kuracjami dla skóry łuszczącej się i z AZS. Być może alkohol w składzie tak zadziałał, być może cała receptura nie dla mnie. No ale co skóra, to gust.
Kurcze, brzmi strasznie. A jaką masz cerę? I miałaś już przed tym taką reakcję na alkohol/inne kosmetyki?
Nie widzę w składzie masła nic "toksycznego", może masz alergię na któryś ze składników? Ja mam ewidentną alergię na jeden z kremów OLAY, obsypuje mnie krostami i puchnę na buraka, ale z kosmetykami naturalnymi nigdy nie miałam takich problemów...
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 08:07   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Kurcze, brzmi strasznie. A jaką masz cerę? I miałaś już przed tym taką reakcję na alkohol/inne kosmetyki?
Nie widzę w składzie masła nic "toksycznego", może masz alergię na któryś ze składników? Ja mam ewidentną alergię na jeden z kremów OLAY, obsypuje mnie krostami i puchnę na buraka, ale z kosmetykami naturalnymi nigdy nie miałam takich problemów...
Nie używałam tego masła na twarz, unikam takich ciężkich kosmetyków, to raczej nie służy tłustej skórze. To nie była też alergia, po prostu słaba receptura + duża ilość alkoholu - to jest dla mnie znacznie gorsze niż składniki, którym przypisuje się toksyczne działanie. W ogóle kosmetyki Alverde to jest w moim przypadku niewypał.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 08:49   #14
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie używałam tego masła na twarz, unikam takich ciężkich kosmetyków, to raczej nie służy tłustej skórze. To nie była też alergia, po prostu słaba receptura + duża ilość alkoholu - to jest dla mnie znacznie gorsze niż składniki, którym przypisuje się toksyczne działanie. W ogóle kosmetyki Alverde to jest w moim przypadku niewypał.
No to rzeczywiście kwestia gustu (i cery!) Dla mojej suchej cery większośc kremów jest zbyt lekkich i słabych (zwłaszcza w zimie), a ten akurat dobrze i na długo ją nawilża. Nie odczuwam dyskomfortu z obecności alkoholu, ale wiem, że dużo ludzi go nie toleruje. Znalezienie odpowiedniego kosmetyku to nieraz kwestia dłuuugich poszukiwań.

Co do Alverde, mają gorsze i słabsze kosmetyki, lubię ich olejki i produkty dla dzieci. Słyszałam negatywne opinie o ich kosmetykach do wizażu, aczkolwiek sama się na nie nie skusiłam.
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 09:11   #15
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

MooGoo, MSM Soothing Cream, 75 ml - krem na dzień (Australia)

Comvita, Radiance Plus Lotion, 50 ml (Nowa Zelandia)

Comvite możesz kupić z Amazona lub ich strony internetowej. MooGoo ja kupuję stacjonarnie, ale ja nie mieszkam w pl. Oba są genialne i delikatne.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 09:30   #16
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 139
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Ja polecam krem z aa hial+ collegen
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdę ciekawie
BasiaSmoter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 11:13   #17
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Krem nawilżający bez parafiny

Bioderma, Hydrabio UV, Fluide Hydrant SPF15/UVA 15 (Fluid nawilżający z fitrem UV), KWC
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Xylitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat., Aluminum Starch Octenylsuccinate, Ptfe, Stearyl Dimethicone, C20-22 Alkyl Phosphate, Peg-100 Stearate, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glyceryl Stearate, Barium Sulfate (Ci 77120), C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Creatine, Tocopheryl Acetate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Xylitylglucoside, Cyclomethicone, Polyisobutene, Hexyldecanol, Dimethicone, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Citric Acid, Xanthan Gum, Ectoin, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Fragrance (Parfum)
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-16 12:13:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.