Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-10-15, 14:47   #1081
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

dzis zrobi³am naleweczke 6ml z kilku kropel olejku lawendowego, rozmarynowego i 1 tymiankowego do tego sok ³opianowy i olej z pestek winogron, czuje ze skóra g³owy jest teraz oczyszczona i delikatnie mrowi
a zastanawia³am sie nad ampu³kami anastim ale kupie chyba tylko 28 ampu³ek seboradin straczy na 1 misiac codziennego wklepywania, radical powoduje wzmozona prace gruczo³ów ³ojowych

juz sama nie wiem co robic w³osy rosna jak szalone na d³ugosci a mam przeswity i wypadaja , malutko nowych w³osów
czy ktos s³ysza³ o wyciagu z ruszczyka?
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-15, 20:45   #1082
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

jeszcze mam do was pytanie co znaczyw mazid³ach ze cos jest rozpuszczalne w t³uszczach, tzn z czym mam to wymieszac??
i czy znacie jakis przepis na wykorzystanie takich sk³adników jak NIACYNAMID - WITAMINA B3
KERATYNA HYDROLIZOWANA
OLEJ Z NASION CZARNEJ PORZECZKI
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-16, 13:36   #1083
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ruszczyk ma dzia³anie obkurczaj±ce naczynia krwiono¶ne - jest dobry na ¿ylaki, cerê/skórê naczynkow±. W celu pobudzenia porostu/gêsto¶ci w³osów musisz rozszerzyæ naczynia w skórze g³owy, zio³a: lawenda, rozmaryn, tymianek, niacynamide, wp³ywaj± dobrze na kr±¿eni w skórze g³owy + od¿ywienie.

Z tego oleju + keratyna mo¿esz zrobiæ maseczkê.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-16, 13:56   #1084
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Ruszczyk ma dzia³anie obkurczaj±ce naczynia krwiono¶ne - jest dobry na ¿ylaki, cerê/skórê naczynkow±. W celu pobudzenia porostu/gêsto¶ci w³osów musisz rozszerzyæ naczynia w skórze g³owy, zio³a: lawenda, rozmaryn, tymianek, niacynamide, wp³ywaj± dobrze na kr±¿eni w skórze g³owy + od¿ywienie.

Z tego oleju + keratyna mo¿esz zrobiæ maseczkê.
to czemu ruszczyk jest w chronostimie od ducray??
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-17, 21:10   #1085
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
to czemu ruszczyk jest w chronostimie od ducray??
O kurcze, nie wiem, ale mo¿e siê dowiem. Ja na temat ruszczyka wiem, ¿e dobrze dzia³a na naczynka na twarzy/ciele, uszczelnia je.


Cytat:
Opis:
W sytuacji silnej utraty w³osów istotne jest nie tylko zahamowanie procesu wypadania, ale tak¿e pobudzenie wzrostu nowych w³osów. Efektywne rozwi±zanie obu tych zadañ oferuje Chronostim - kuracja przeciw przewlek³emu wypadaniu w³osów.

Chronostim to pierwszy preparat przeciwdzia³aj±cy wypadaniu w³osów poprzez wp³yw na naczynia w³osowate w sposób zgodny z biorytmami w³osa i ow³osionej skóry g³owy.

Chronostim Formu³a Dzieñ zawiera wyci±g z palmy sabalowej wzbogacony kwasem laurynowym. Sk³adniki te ograniczaj± aktywno¶æ 5-alfa reduktazy na ow³osionej skórze g³owy, powoduj±cej wypadanie w³osów (w godzinach porannych wska¼nik aktywno¶ci 5-alfa reduktazy jest najwy¿szy w ci±gu dnia). Dodatkowo formu³a zawiera nikotynian tokoferolu, który u³atwia przenikanie sk³adników aktywnych.

Chronostim Formu³a Noc zawiera wyci±g z ruszczyka bogaty w neoruscynê, aby stymulowaæ wydzielanie czynnika VEGF (vascular endothelial growth factor - czynnik wzrostu ¶ródb³onka naczyniowego), kluczowego dla wzrostu w³osów. Formu³a zawiera tak¿e GP4G (tetrafosforan diguanozyny) - silny stymulator aktywno¶ci komórkowej. GP4G stymuluje metabolizm komórkowy, co korzystnie wp³ywa na porost w³osów.
Mmmmm, Chronostim chyba jest g³ównie na ³ysienie androgenowe, mo¿liwe, ¿e ma co¶, co pomaga przeciwdzia³aæ temu zjawisku. Na wypadanie "normalne" raczej bym go nie stosowa³a.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-17, 22:18   #1086
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mario221 wiem ze jeszcze stosuja w mezoterapii ten ruszczyk...trzeba sie dowiedzieæ...co polecasz mi kupic do zagêszczenia w³osków w thantosie i mazid³ach?mam 2 ³yse placki symetrycznie 3 cm od skroni-nie zakola, ale za zakolami, nie wiem od czego moge wydac max 80 z³-100 z³) na razie robie maske z soku z ³opianu, oleju z pestek winogron i olejków eterycznych
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-18, 17:45   #1087
LifUnia
Zadomowienie
 
Avatar LifUnia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziewczynki mam pytanie.

Zawsze rozpuszcza³am adenozyne i skórkê jab³ka z nerilem albo seboradinem i konystencje mia³o normlana ten p.³yn by³ w miarê przejrzysty.
Dzisiaj rozpu¶ci³am ekstrakty z Jantarem i p³yn jest tkai mêtny bia³awy.. czy tak powinno byæ? Bo mieskzam juz z 30 min i nic sie nie zmienia
__________________
Biotin Challenge - 27/60
Kwas Foliowy - 27/120
Active Woman (Multivitamina) - 27/?
LifUnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 13:47   #1088
BelleMare
Raczkowanie
 
Avatar BelleMare
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 100
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez eyee Poka¿ wiadomo¶æ
jeszcze mam do was pytanie co znaczyw mazid³ach ze cos jest rozpuszczalne w t³uszczach, tzn z czym mam to wymieszac??
i czy znacie jakis przepis na wykorzystanie takich sk³adników jak NIACYNAMID - WITAMINA B3
KERATYNA HYDROLIZOWANA
OLEJ Z NASION CZARNEJ PORZECZKI
eyee

ja u¿ywam keratyny hydrolizowanej
mam na ni± dwa sposoby:
- dodaje kilka kropel do wax'u i na g³owê (mo¿na dodaæ tak¿e jedwab hydrolizowany oraz d-panthenol prowitaminê b5)
- robiê mazid³owy psikacz do w³osów: dowolny hydrolat (ja wzie³am aloesowy 10 ml) + kilka kropel keratyny + kilka kropel d-panthenolu , szczegó³owy przepis wiadomo gdzie

W³oskipo tych mieszankach s± rewelacyjne !!!
Po umyciu spryskuje je "psikaczem" i nie nak³adam ¿adnej odzywki ani nic wiêcej, w³osy mam nawil¿one, puszyste i b³yszcz±ce. A dodam, ¿e mam krêcone, bardzo trudne w pielêgnacji i z problemami...

Pozdrawiam
__________________
Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me...

Edytowane przez BelleMare
Czas edycji: 2009-10-19 o 13:49
BelleMare jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-19, 15:27   #1089
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Mario221 wiem ze jeszcze stosuja w mezoterapii ten ruszczyk...trzeba sie dowiedzieæ...co polecasz mi kupic do zagêszczenia w³osków w thantosie i mazid³ach?mam 2 ³yse placki symetrycznie 3 cm od skroni-nie zakola, ale za zakolami, nie wiem od czego moge wydac max 80 z³-100 z³) na razie robie maske z soku z ³opianu, oleju z pestek winogron i olejków eterycznych
Hmmmm, w Mazid³ach nowo¶æ to komórki macierzyste, moze warto siê skusiæ? Ja te¿ rozwa¿am, ale na razie mam sporo ró¿nych rzeczy. Jest to ekstrakt liposomwy, zatem chyba alkoholu nie wolno, detergentów np. z szamponów. Do Jantaru mo¿esz dodaæ. Poczytaj o komórkach, mnie to przekonuje. W Mazid³ach jest jeszcze ekstrakt z korzenia pokrzywy - jest, zdaje siê, lepszy na wypadanie/odrastanie - panowie na forum £ysienie.pl s± b. zadowoleni. Mo¿e zerknij tam zanim siê zdecydujesz.

Od Thanatosa, raczej adenozyna i skórka jab³ka, ekstrakt z Bhiringaraj - W³adcy w³osów, tylko niestety, podobnie jak skórka jab³ka brudzi/trudno siê rozpuszcza. Piperyna/ ektrakt z papryczki cayenne - dla lepszego wchóaniania. Ta pozycja raczej obowi±zkowa, bo, je¶li zdecydujesz siê na liposomowy ekstrakt z tych komórek macierzystych, to alkohol zdaje siê odpada, papryczka cayenne wypeni tê rolê, poza tym kwas hialuronowy ten najmniejszy pchnie skl±dniki w g³±b skóry. Mo¿esz wzi±æ oba, albo , je¶li zdecydujesz siê na jednego "pchacza", to we¼ lepiej ten kwas hialuronowy.

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

W ZSK s± liposomowe komlpelsy ektraktów: wzmacniaj±cy, przeciw³upie¿owy i taki z l-arginin±, kofein± i czym¶ tam jeszcze. Pamiêtaj, ¿e przy kofeinie nie wolno stosowaæ adenozyny - kofeina znosi dzia³anie adenozyny. S± fajne, niet³uste i du¿o tañsze - zatem, moze to dobry pomys³.

Poczytaj opisy sklepowe i wybierz
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-19, 19:55   #1090
LifUnia
Zadomowienie
 
Avatar LifUnia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

dziewczynki prosze o odpowiedz
__________________
Biotin Challenge - 27/60
Kwas Foliowy - 27/120
Active Woman (Multivitamina) - 27/?
LifUnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-20, 08:49   #1091
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez BelleMare Poka¿ wiadomo¶æ
eyee

ja u¿ywam keratyny hydrolizowanej
mam na ni± dwa sposoby:
- dodaje kilka kropel do wax'u i na g³owê (mo¿na dodaæ tak¿e jedwab hydrolizowany oraz d-panthenol prowitaminê b5)
- robiê mazid³owy psikacz do w³osów: dowolny hydrolat (ja wzie³am aloesowy 10 ml) + kilka kropel keratyny + kilka kropel d-panthenolu , szczegó³owy przepis wiadomo gdzie

W³oskipo tych mieszankach s± rewelacyjne !!!
Po umyciu spryskuje je "psikaczem" i nie nak³adam ¿adnej odzywki ani nic wiêcej, w³osy mam nawil¿one, puszyste i b³yszcz±ce. A dodam, ¿e mam krêcone, bardzo trudne w pielêgnacji i z problemami...

Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Hmmmm, w Mazid³ach nowo¶æ to komórki macierzyste, moze warto siê skusiæ? Ja te¿ rozwa¿am, ale na razie mam sporo ró¿nych rzeczy. Jest to ekstrakt liposomwy, zatem chyba alkoholu nie wolno, detergentów np. z szamponów. Do Jantaru mo¿esz dodaæ. Poczytaj o komórkach, mnie to przekonuje. W Mazid³ach jest jeszcze ekstrakt z korzenia pokrzywy - jest, zdaje siê, lepszy na wypadanie/odrastanie - panowie na forum £ysienie.pl s± b. zadowoleni. Mo¿e zerknij tam zanim siê zdecydujesz.

Od Thanatosa, raczej adenozyna i skórka jab³ka, ekstrakt z Bhiringaraj - W³adcy w³osów, tylko niestety, podobnie jak skórka jab³ka brudzi/trudno siê rozpuszcza. Piperyna/ ektrakt z papryczki cayenne - dla lepszego wchóaniania. Ta pozycja raczej obowi±zkowa, bo, je¶li zdecydujesz siê na liposomowy ekstrakt z tych komórek macierzystych, to alkohol zdaje siê odpada, papryczka cayenne wypeni tê rolê, poza tym kwas hialuronowy ten najmniejszy pchnie skl±dniki w g³±b skóry. Mo¿esz wzi±æ oba, albo , je¶li zdecydujesz siê na jednego "pchacza", to we¼ lepiej ten kwas hialuronowy.

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

W ZSK s± liposomowe komlpelsy ektraktów: wzmacniaj±cy, przeciw³upie¿owy i taki z l-arginin±, kofein± i czym¶ tam jeszcze. Pamiêtaj, ¿e przy kofeinie nie wolno stosowaæ adenozyny - kofeina znosi dzia³anie adenozyny. S± fajne, niet³uste i du¿o tañsze - zatem, moze to dobry pomys³.

Poczytaj opisy sklepowe i wybierz
dziewczyny dziekuje Wam bardzo. Zg³oszê sie jak wszystko kupie. Dorzuce jeszcze wit B3, wit E oraz ekstrakt z rozmarynu dziekuje!!
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 20:25   #1092
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 122
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ja ju¿ 3 razy robi³am wcierkê z adenozyny,skórki jab³ka,ekstraktu z pokrzywy,szyszek chmielu,aloesu i soku aloesowego na bazie wody brzozowej,ale w³osy dalej wypadaja masakrycznie,jak wypada³y W dodatku przy nasadzie s± paskudnie sztywne i jakby t³ustawe po tej wcierce.

Dosta³am próbkê EGCG czy co¶ takiego.Do czego mogê to wykorzystaæ??
Alien :* jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-21, 17:12   #1093
Diamante
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 92
GG do Diamante
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Alien :* Poka¿ wiadomo¶æ
Ja ju¿ 3 razy robi³am wcierkê z adenozyny,skórki jab³ka,ekstraktu z pokrzywy,szyszek chmielu,aloesu i soku aloesowego na bazie wody brzozowej,ale w³osy dalej wypadaja masakrycznie,jak wypada³y W dodatku przy nasadzie s± paskudnie sztywne i jakby t³ustawe po tej wcierce.

Dosta³am próbkê EGCG czy co¶ takiego.Do czego mogê to wykorzystaæ??
A wiesz ile trzeba stosowaæ preparaty od dermatologa, ¿eby zaczê³y dzia³aæ? Parê tygodni i to codziennie! Przynajmniej Nie martw siê, ja ze swoimi w³osami walczê ju¿ od 2 miesiêcy. Posz³am do dermatologa, do ginekologa i wszystko ze mn± ok. Ostatnio co¶ drgnê³o. A raczej jaki¶ miesi±c temu zauwa¿y³am, ¿e w³osy rosn± mi du¿o szybciej Od jakich¶ dwóch tygodni obserwujê praktycznie minimalne wypadanie. Po prostu kuracja wymaga czasu jak ka¿da...
A te sk³adniki, które wymieni³a¶ to wszystko? Bo je¿eli tak, to maj± nik³e szanse wnikaæ wg³±b cebulek... Poza alkoholem z wody brzozowej nie ma ¿adnego promotora przej¶cia przeskórnego. Tak jak wy¿ej: kwas hialuronowy ma³ocz±steczkowy, piperyna, liposomy, glikol. Gliceryna stabilizuje ekstrakty (gdzie ja to wyczyta³am) Ja stosujê hydromanil w ilo¶ci 6% z mazide³. Wiele osób go odrzuca ze wzglêdu na glikol, ale wychodzê z za³o¿enia, ¿e lepiej u¿yæ jednego nieprzyjaznego sk³adnika i mieæ nad nim kontrolê ni¿ ca³ej listy niezidentyfikowanych substancji ze sklepowych mazide³.
I jeszcze jedno: zauwa¿y³am to ja i mówi o tym wiele osób. Po zastosowaniu takiej super od¿ywczej mieszanki na w³osy mo¿e zdarzyæ siê, ¿e pocz±tkowo bêd± wypada³y bardziej. Czyta³am takie t³umaczenie tego zjawiska - wypadaj± w³osy, które i tak by wypad³y i nie da siê ich uratowaæ i robi± miejsce dla innych. Dziwne, ale mo¿e co¶ w tym jest.
Ja wcierkê trzymam np. ca³y dzieñ albo ca³± noc, a jak nie mam czasu to godzinkê przed myciem, a po myciu pryskade³ko od¿ywcze i jak na razie, od prawie 2 tygodni jest dobrze. Mam nadziejê, ¿e tak pozostanie.
Diamante jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-21, 18:10   #1094
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Diamante Poka¿ wiadomo¶æ
A wiesz ile trzeba stosowaæ preparaty od dermatologa, ¿eby zaczê³y dzia³aæ? Parê tygodni i to codziennie! Przynajmniej Nie martw siê, ja ze swoimi w³osami walczê ju¿ od 2 miesiêcy. Posz³am do dermatologa, do ginekologa i wszystko ze mn± ok. Ostatnio co¶ drgnê³o. A raczej jaki¶ miesi±c temu zauwa¿y³am, ¿e w³osy rosn± mi du¿o szybciej Od jakich¶ dwóch tygodni obserwujê praktycznie minimalne wypadanie. Po prostu kuracja wymaga czasu jak ka¿da...
A te sk³adniki, które wymieni³a¶ to wszystko? Bo je¿eli tak, to maj± nik³e szanse wnikaæ wg³±b cebulek... Poza alkoholem z wody brzozowej nie ma ¿adnego promotora przej¶cia przeskórnego. Tak jak wy¿ej: kwas hialuronowy ma³ocz±steczkowy, piperyna, liposomy, glikol. Gliceryna stabilizuje ekstrakty (gdzie ja to wyczyta³am) Ja stosujê hydromanil w ilo¶ci 6% z mazide³. Wiele osób go odrzuca ze wzglêdu na glikol, ale wychodzê z za³o¿enia, ¿e lepiej u¿yæ jednego nieprzyjaznego sk³adnika i mieæ nad nim kontrolê ni¿ ca³ej listy niezidentyfikowanych substancji ze sklepowych mazide³.
I jeszcze jedno: zauwa¿y³am to ja i mówi o tym wiele osób. Po zastosowaniu takiej super od¿ywczej mieszanki na w³osy mo¿e zdarzyæ siê, ¿e pocz±tkowo bêd± wypada³y bardziej. Czyta³am takie t³umaczenie tego zjawiska - wypadaj± w³osy, które i tak by wypad³y i nie da siê ich uratowaæ i robi± miejsce dla innych. Dziwne, ale mo¿e co¶ w tym jest.
Ja wcierkê trzymam np. ca³y dzieñ albo ca³± noc, a jak nie mam czasu to godzinkê przed myciem, a po myciu pryskade³ko od¿ywcze i jak na razie, od prawie 2 tygodni jest dobrze. Mam nadziejê, ¿e tak pozostanie.
A skórki i adenozyna na bazie jantaru ? Wniknie? Dodajê te¿ seboradinu po rozpuszczeniu ekstraktów. Przedtem dziewczyny pisa³y,¿e na wodzie brzozowej jest ok bo zawiera alko. U mnie w³osów ca³a masa nowych ro¶nie, ale nie wiem czy to efekt tej wcierki, bo po samym sebo mi juz ros³y.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-10-21 o 18:11
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-22, 11:56   #1095
Diamante
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 92
GG do Diamante
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
A skórki i adenozyna na bazie jantaru ? Wniknie? Dodajê te¿ seboradinu po rozpuszczeniu ekstraktów. Przedtem dziewczyny pisa³y,¿e na wodzie brzozowej jest ok bo zawiera alko. U mnie w³osów ca³a masa nowych ro¶nie, ale nie wiem czy to efekt tej wcierki, bo po samym sebo mi juz ros³y.
Specjalist± w tej kwestii nie jestem S± tu m±drzejsi ode mnie ale ¿eby taka wcierka z alkoholem dzia³a³a to stê¿enie alkoholu musi byæ spore, ko³o 20%. Wiêc zale¿y ile alkoholu jest w takiej mieszance. Dla moich w³osów to za du¿o dlatego u¿ywam innych "pchaczy", no i czêsto dodajê ekstraktów liposomowych z ZSK a ich nie ³±czy siê z alkoholem. O ile dobrze pamiêtam sk³ad seboradinu to jest tam alkohol i glikol, wiêc ok. Ale ¿eby nie mordowaæ w³osów alkoholem dobrze by³oby zastosowaæ te¿ inne wspomagacze. Takie jest moje skromne zdanie
Diamante jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-22, 12:28   #1096
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

A mo¿e by siê pokusiæ o zrobienie listy promotorów przej¶cia?

Alkohol (w stê¿eniu ok. 20%)
Glikol propylenowy
Lipodermina
Liposomy (np. ZSK)
Kwas hialuronowy ma³ocz±steczkowy

Piperyna i ekstrakt z papryki cayenne te¿ jak rozumiem.
[Czy kto¶(ia) zna ciê¿ar w³a¶ciwy tych dwóch produktów? Thanatos ich nie podaje).

Ogólne zasady: liposomów nie ³±czyæ z alkoholem.
A piperyna i cayenne (wg thanatosa) rozpuszczaj± siê w³a¶nie w alkoholu (zgodne jest to z prawd±?)

Co¶ jeszcze siê nada?
Poprawnie to zestawi³am?
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-23, 09:27   #1097
Diamante
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 92
GG do Diamante
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e by siê pokusiæ o zrobienie listy promotorów przej¶cia?

Alkohol (w stê¿eniu ok. 20%)
Glikol propylenowy
Lipodermina
Liposomy (np. ZSK)
Kwas hialuronowy ma³ocz±steczkowy

Piperyna i ekstrakt z papryki cayenne te¿ jak rozumiem.
[Czy kto¶(ia) zna ciê¿ar w³a¶ciwy tych dwóch produktów? Thanatos ich nie podaje).

Ogólne zasady: liposomów nie ³±czyæ z alkoholem.
A piperyna i cayenne (wg thanatosa) rozpuszczaj± siê w³a¶nie w alkoholu (zgodne jest to z prawd±?)

Co¶ jeszcze siê nada?
Poprawnie to zestawi³am?
Ciê¿aru w³a¶ciwego nie znam. Mam w planach zakup piperyny i innych thanatosowych subsancji, kiedy skoñcz± mi siê moje naw³osowe zapasy z mazide³ i ZSK.
Tutaj kopalnia wiedzy o promotorach: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...rne,t1261.html Kocham to forum!
Je¶li mówimy o glikolu to ka¿dy jest zaliczany do promotorów przejscia przeskórnego.
Na forum LU wyczyta³am, ¿e menthol. Jest s seboradinie o ile mnie pamiêæ nie myli...
Hydromanil jako produkt z³o¿ony, zawiera glikol. I robi fantastyczne rzeczy w w³osami
"Niskie stê¿enia AHA pozwalaj± u¿yæ ich jako potencjalnych promotorów przej¶cia przezskórnego dla substancji biologicznie czynnych." - http://kosmetologia.com.pl/index.php...egi&Itemid=732
Kwas mlekowy w stê¿eniu 1% u¿yty jest w niektórych mazid³owych formulacjach do w³osów, np. z lipodermin±.
Znalezione na biotechnologia.pl "Zastosowanie substancji chemicznych , które rozszerzaj± naczynia krwiono¶ne, zwiêksza prawdopodobieñstwo szybszego i zwiêkszonego wch³aniania substancji aktywnych.", czyli w³a¶nie piperyna i papryczka, mo¿e imbir?
Tutaj jest napisane, ¿e niacynamid poprawia ukrwienie i od¿ywienie cebulek w³osowych: http://www.biochemiaurody.com/sklep/lotioneclipta.html

Inne substancje jakie wyszuka³am to jakie¶ dziwne twory, których nazw nawet nie pamiêtam i raczej nie mamy mo¿liwo¶ci ich nabycia.

W moim naw³osnym mazidle jest niacynamid 4%, hydromanil 6%, kwas hialuronowy 2% i liposomy z ZSK 6-7%. Dodajê te¿ ekstraktu z korzenia pokrzywy 2%. U¿ywam tego jako wcierki przed myciem. Czasami robiê emulsjê z dodatkiem oleju rycynowego, kokosowego i ww. sk³adników z emulgatorem. W³osy s± wtedy bardziej miêkkie. Nie wiem, która z tych substancji dzia³a najlepiej, ale wiem, ¿e stan moich w³osów znacznie siê poprawi³. W³a¶ciwie wypadaj± tylko podczas mycia. Takie proporcje wypracowa³am podczas przynajmniej 10 prób. Niacynamid w takim stê¿eniu sprawia, ¿e w³osy wydaj± siê grubsze i s± uniesione u nasady, hydromanil daje piêkny po³ysk. Kwas hialuronowy w wy¿szym stê¿eniu "przewil¿a" w³osy, s± niby czyste a nie¶wie¿e.
Tyle ode mnie. Napisa³am tylko to, co wyczyta³am podczas mojego ponad rocznego przerzucania stron internetowych Normalnie to ja jestem ekonomista
Diamante jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-23, 13:01   #1098
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ja dodam od siebie: adenozyna, minoxidil czyli Loxon, malinowe ketony
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-23, 13:23   #1099
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja dodam od siebie: adenozyna, minoxidil czyli Loxon, malinowe ketony
Mario, czy glukozyd ketonu malinowego siê nada?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?357,glu...onu-malinowego
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 17:43   #1100
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

W³a¶nie te¿ siê zastanawiam, ale pojêcia nie mam. To mo¿e byæ to, ale mo¿e napisz do w³a¶cicielki? Wstrzymajcie siê z zakupem tego produktu
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-23, 18:33   #1101
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Diamante Poka¿ wiadomo¶æ
Specjalist± w tej kwestii nie jestem S± tu m±drzejsi ode mnie ale ¿eby taka wcierka z alkoholem dzia³a³a to stê¿enie alkoholu musi byæ spore, ko³o 20%. Wiêc zale¿y ile alkoholu jest w takiej mieszance. Dla moich w³osów to za du¿o dlatego u¿ywam innych "pchaczy", no i czêsto dodajê ekstraktów liposomowych z ZSK a ich nie ³±czy siê z alkoholem. O ile dobrze pamiêtam sk³ad seboradinu to jest tam alkohol i glikol, wiêc ok. Ale ¿eby nie mordowaæ w³osów alkoholem dobrze by³oby zastosowaæ te¿ inne wspomagacze. Takie jest moje skromne zdanie
Ok dziêki. Sebo samotny mnie rzeczywi¶cie deko podsusza³ na d³ugo¶ci. Ale mi dobrze robi³ na skórê g³owy.

P.S. Ale na tym w±tku jest jazda!!! Uwielbiam Was czytaæ.
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-25, 19:57   #1102
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie te¿ siê zastanawiam, ale pojêcia nie mam. To mo¿e byæ to, ale mo¿e napisz do w³a¶cicielki? Wstrzymajcie siê z zakupem tego produktu

Od Pani Katarzyny z ZSK dosta³am tak± odpowied¼ w sprawie glukozydu ketonu malinowego:
"Glukozyd ketonu malinowego jest rozpuszczaln± w wodzie (dziêki po³±czeniu z glukoz±) form± ketonu malinowego. W skórze ulega on przekszta³ceniu do ketonu malinowego"


Jaki werdykt Mario? Chyba mo¿na go stosowaæ na skalp?
Tylko trochê drogo to wychodzi...
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-26, 16:41   #1103
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

To chyba mo¿na, ale je¶li drogo wychodzi, to mo¿e co¶ tañszego? Jest przecie¿ sporo innych promotorów przej¶cia, my¶lê, ¿e je¶li skóra nie jest specjalnie wra¿liwa, to ró¿nicy na pewno nie zauwa¿y, a skutek ten sam.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-26, 18:32   #1104
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 122
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

A czy jaki¶ promotor da sie kupic nie w internecie??Bo nie op³aca mi sie to gdy potrzebujê tylko jednego sk³adnika
Alien :* jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-26, 18:35   #1105
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Alien :* Poka¿ wiadomo¶æ
A czy jaki¶ promotor da sie kupic nie w internecie??Bo nie op³aca mi sie to gdy potrzebujê tylko jednego sk³adnika
Spirytus

Edit: mo¿na te¿ kupiæ jaki¶ gotowy produkt (Jantar, Seboradin lotion, Joanna Rzepa) i dodaæ do niego jakie¶ pó³produkty.

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
To chyba mo¿na, ale je¶li drogo wychodzi, to mo¿e co¶ tañszego? Jest przecie¿ sporo innych promotorów przej¶cia, my¶lê, ¿e je¶li skóra nie jest specjalnie wra¿liwa, to ró¿nicy na pewno nie zauwa¿y, a skutek ten sam.
Jako promotor przej¶cia nie, ale jako sk³adnik wp³ywaj±cy na porost w³osów ;-)
Ale to mo¿e kiedy¶, zamierzam siê obkupiæ w inne mazid³a, pewnie starczy mi na pól roku ;-)

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2009-10-26 o 18:42
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-28, 16:39   #1106
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 122
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Spirytus
A mo¿e byæ salicylowy?
Chocia¿ nie wiem czy to dobry pomys³,woda brzozowa niby jest s³aba,a skóra g³owy mnie po niej piecze...
Alien :* jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-28, 20:08   #1107
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Alien :* Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e byæ salicylowy?
Chocia¿ nie wiem czy to dobry pomys³,woda brzozowa niby jest s³aba,a skóra g³owy mnie po niej piecze...
Z tego co wiem, salicylowy nie jest polecany.
Dziewczyny pisz±, ¿e spirytusu powinno byæ ok. 20% ¿eby pe³ni³ swoj± funkcjê. Je¶li skóra g³owy go nie toleruje spróbuj rozpu¶ciæ co masz do rozpuszczenia w Jantarze, jest robiony na bazie glikolu propylenowego.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-05, 20:42   #1108
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 167
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

a co na odro¶niêcie w³osów usuniêtych mechanicznie? przyjació³ka ma ³ysy placek po imprezie i sama nie wie jak to siê sta³o.

Edytowane przez maarcinka
Czas edycji: 2009-11-05 o 20:45
maarcinka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 09:26   #1109
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez maarcinka Poka¿ wiadomo¶æ
a co na odro¶niêcie w³osów usuniêtych mechanicznie? przyjació³ka ma ³ysy placek po imprezie i sama nie wie jak to siê sta³o.
Kole¿anka mo¿e kupiæ i stosowaæ gotowy produkt np. Seboradin niger z czarn± rzodkwi± albo zrobiæ w³asn± wcierkê na bazie Seboradinu, Joanny Rzepy, Jantaru, wody brzozowej/pokrzywowej itd z dodatkiem ekstraktów ro¶linnych (do kupienia na mazidla.com, http://thanatos.com.pl).
Przyk³adowe receptury:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...97&postcount=3
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=26
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=279
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 12:18   #1110
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

tak sobie was tu czytam i zastanawiam sie czy do mojej wcierki powinnam dodac troche alkoholu...

nad proporcjami jeszcze pracuje, zawsze przy przygotowywaniu mam otwartego excela i wyliczam maksymalne stezenia itp

ostatnio (wyszla za rzadka, wiec wiecej eclipty musi byc) - porcja na 2 g³owy (od razu wcieram tez w mame - polubila )
eclipta 16 ml
d-pantenol 0,54 (wychodzi ok 7-8 kropli)
niacynamid ok 5,5 ml
guarana 4,3
cococin 5,5
baz± do tego jest wywar z korzenia ³opianu (robie z lyzki rozdrobnionych korzeni i troszke wiecej niz szklanki wody - 60 ml odlewam do wcierki - reszta zostaje do przeplukania skory glowy po myciu)

jak myslicie - dodac troszke spirytu?
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.