Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-11-06, 13:31   #1111
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
tak sobie was tu czytam i zastanawiam sie czy do mojej wcierki powinnam dodac troche alkoholu...

nad proporcjami jeszcze pracuje, zawsze przy przygotowywaniu mam otwartego excela i wyliczam maksymalne stezenia itp

ostatnio (wyszla za rzadka, wiec wiecej eclipty musi byc) - porcja na 2 g³owy (od razu wcieram tez w mame - polubila )
eclipta 16 ml
d-pantenol 0,54 (wychodzi ok 7-8 kropli)
niacynamid ok 5,5 ml
guarana 4,3
cococin 5,5
baz± do tego jest wywar z korzenia ³opianu (robie z lyzki rozdrobnionych korzeni i troszke wiecej niz szklanki wody - 60 ml odlewam do wcierki - reszta zostaje do przeplukania skory glowy po myciu)

jak myslicie - dodac troszke spirytu?
Wg. mojej nieprofesjonalnej wiedzy przyda³by siê tutaj spirytus, bo je¶li dobrze zrozumia³am w miksturze nie ma ¿adnego promotora przej¶cia?
Ponoæ wystarczy 20% alkoholu.

O innych promotorach przej¶cia:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1097
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1098
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1099
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 15:47   #1112
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomo¶ci: 355
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Czy dobra bedzie wcierka z takich skladnikow:

*Phytopharm, Succus Urticae , Sok z pokrzywy

* Phytopharm , Succus Betulae, Sok z brzozy

*Phytopharm , Succus Bardanae , Sok z ³opianu

*Enterosol ,p³yn zawiera :
kora dêbu (Quercus cortex) – 9,05 g,
kora wierzby (Salicis cortex) – 9,05 g,
ziela sza³wii (Salviae herba) – 9,05 g,
ziela bylicy bo¿ego drzewka (Artemisiae abrotani herba) – 9,05 g,
ziela tymianku (Thymi herba) – 4,52 g,
ziela krwawnika (Millefolii herba) – 4,52 g,
ziela glistnika (Chelidonii herba) – 1,81 g.

*Biostymina
*witaminy a i e
*olejek tymiankowy
*olejek cedrowy
*olejek rozmarynowy
*odzywka Jantar

Mogê to wszystko zmieszac? Mniej wiecej po kilka kropli kazdego?? Mogê dodac jeszcze olejki np rycynowy?? Przepraszam za glupie pytania ale nie jestem az tak zorientowana
__________________
szpilka666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 16:00   #1113
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez szpilka666 Poka¿ wiadomo¶æ
Czy dobra bedzie wcierka z takich skladnikow:

*Phytopharm, Succus Urticae , Sok z pokrzywy

* Phytopharm , Succus Betulae, Sok z brzozy

*Phytopharm , Succus Bardanae , Sok z ³opianu

*Enterosol ,p³yn zawiera :
kora dêbu (Quercus cortex) – 9,05 g,
kora wierzby (Salicis cortex) – 9,05 g,
ziela sza³wii (Salviae herba) – 9,05 g,
ziela bylicy bo¿ego drzewka (Artemisiae abrotani herba) – 9,05 g,
ziela tymianku (Thymi herba) – 4,52 g,
ziela krwawnika (Millefolii herba) – 4,52 g,
ziela glistnika (Chelidonii herba) – 1,81 g.

*Biostymina
*witaminy a i e
*olejek tymiankowy
*olejek cedrowy
*olejek rozmarynowy
*odzywka Jantar

Mogê to wszystko zmieszac? Mniej wiecej po kilka kropli kazdego?? Mogê dodac jeszcze olejki np rycynowy?? Przepraszam za glupie pytania ale nie jestem az tak zorientowana
Moim skromnym zdaniem mo¿esz to wszystko razem zmieszaæ.
Nie wiem (bo tak dobrze siê nie znam czy zawarto¶æ Enterosol jest warto¶ciowa dla w³osów, poczytaj o tych zielach albo poczekaj na odpowied¼ m±drzejszej osoby ;-)

Oleje, np. rycynowy raczej nie zmieszaj± siê z t± mieszank±.

Ps. znalaz³am fajny zbiorczy post
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...7&postcount=50

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2009-11-06 o 16:10
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 16:39   #1114
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
tak sobie was tu czytam i zastanawiam sie czy do mojej wcierki powinnam dodac troche alkoholu...

nad proporcjami jeszcze pracuje, zawsze przy przygotowywaniu mam otwartego excela i wyliczam maksymalne stezenia itp

ostatnio (wyszla za rzadka, wiec wiecej eclipty musi byc) - porcja na 2 g³owy (od razu wcieram tez w mame - polubila )
eclipta 16 ml
d-pantenol 0,54 (wychodzi ok 7-8 kropli)
niacynamid ok 5,5 ml
guarana 4,3
cococin 5,5
baz± do tego jest wywar z korzenia ³opianu (robie z lyzki rozdrobnionych korzeni i troszke wiecej niz szklanki wody - 60 ml odlewam do wcierki - reszta zostaje do przeplukania skory glowy po myciu)

jak myslicie - dodac troszke spirytu?
A sk±d wzi±æ korzeñ ³opianu. W aptekach pyta³am to suszonego brak.
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 16:49   #1115
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
A sk±d wzi±æ korzeñ ³opianu. W aptekach pyta³am to suszonego brak.
Spróbuj popytaæ w zielarskich
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 16:51   #1116
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
A sk±d wzi±æ korzeñ ³opianu. W aptekach pyta³am to suszonego brak.
w dozie jest. tutaj

kosztuje tylko 1,65 a teoretycznie powinien wystarczyc na 20 uzyc (juz widze ze wystarczy na mniej - moze moja lyzka ma wiecej niz 5 g)

Edytowane przez anka.d
Czas edycji: 2009-11-06 o 16:55
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 17:11   #1117
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomo¶ci: 355
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Moim skromnym zdaniem mo¿esz to wszystko razem zmieszaæ.
Nie wiem (bo tak dobrze siê nie znam czy zawarto¶æ Enterosol jest warto¶ciowa dla w³osów, poczytaj o tych zielach albo poczekaj na odpowied¼ m±drzejszej osoby ;-)

Oleje, np. rycynowy raczej nie zmieszaj± siê z t± mieszank±.

Ps. znalaz³am fajny zbiorczy post
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...7&postcount=50
Dziekuje. Jeszcze jedno pytanie. Czytalam ze o.eteryczne moga poparzyc skore?? W jakich ilosciach je mieszac z czym innym zeby sie nie poparzyc??
__________________
szpilka666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 20:11   #1118
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Poka¿ wiadomo¶æ
Spróbuj popytaæ w zielarskich
Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
w dozie jest. tutaj

kosztuje tylko 1,65 a teoretycznie powinien wystarczyc na 20 uzyc (juz widze ze wystarczy na mniej - moze moja lyzka ma wiecej niz 5 g)

Ok. Dziêkujê. W olejku ³opian bardzo mi s³u¿y³, a o ekstrakcie z ³opianu nie s³ysza³am jeszcze.
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 20:24   #1119
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez szpilka666 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje. Jeszcze jedno pytanie. Czytalam ze o.eteryczne moga poparzyc skore?? W jakich ilosciach je mieszac z czym innym zeby sie nie poparzyc??
Przypuszczam, ¿e na opakowaniu bêdzie podane zalecane stê¿enie.
Mazid³a zalecaj± (na stronie ichnich olejków):
- sera i kremy do twarzy, mleczka do cia³a: 3-5 kropli na 10 ml; 7-25 kropli na 25 ml; 20-60 kropli na 100 ml;
- szampony i ¿ele myj±ce: 1%
- kominek aromaterapeutyczny: 5-10 kropli;
- kompres: 5 kropli na pó³ szklanki wody;
- masa¿ aromaterapeutyczny: 2-5 kropli na 10 ml (³y¿kê sto³ow±) oleju no¶nikowego; 15-30 kropli na 50 ml oleju no¶nikowego

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 20:34   #1120
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez szpilka666 Poka¿ wiadomo¶æ
Czy dobra bedzie wcierka z takich skladnikow:

*Phytopharm, Succus Urticae , Sok z pokrzywy

* Phytopharm , Succus Betulae, Sok z brzozy

*Phytopharm , Succus Bardanae , Sok z ³opianu

*Enterosol ,p³yn zawiera :
kora dêbu (Quercus cortex) – 9,05 g,
kora wierzby (Salicis cortex) – 9,05 g,
ziela sza³wii (Salviae herba) – 9,05 g,
ziela bylicy bo¿ego drzewka (Artemisiae abrotani herba) – 9,05 g,
ziela tymianku (Thymi herba) – 4,52 g,
ziela krwawnika (Millefolii herba) – 4,52 g,
ziela glistnika (Chelidonii herba) – 1,81 g.
*Biostymina
*witaminy a i e
*olejek tymiankowy
*olejek cedrowy
*olejek rozmarynowy
*odzywka Jantar

Mogê to wszystko zmieszac? Mniej wiecej po kilka kropli kazdego?? Mogê dodac jeszcze olejki np rycynowy?? Przepraszam za glupie pytania ale nie jestem az tak zorientowana
mi siê wydaje ze je¶li dodasz te wszystkie "bazy" ( w sensie te wszystkie p³yny) to stê¿enie dobroczynnych sk³adników bedzie za ma³e zeby co¶ zdzia³aæ... proponowa³abym wybraæ max. 2 p³yny i ze sob± mieszaæ , poza tym witaminy a i e nie dodasz bo one siê rozpuszczaj± w t³uszczach , co do olejków - to powinno byæ na opakowaniu napisane ile mo¿na dodaæ, a rycyna siê nie rozpu¶ci bo to olej a nie olejek eteryczny (jest zasadnicza ró¿nica miêdzy nimi)

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
tak sobie was tu czytam i zastanawiam sie czy do mojej wcierki powinnam dodac troche alkoholu...

nad proporcjami jeszcze pracuje, zawsze przy przygotowywaniu mam otwartego excela i wyliczam maksymalne stezenia itp

ostatnio (wyszla za rzadka, wiec wiecej eclipty musi byc) - porcja na 2 g³owy (od razu wcieram tez w mame - polubila )
eclipta 16 ml
d-pantenol 0,54 (wychodzi ok 7-8 kropli)
niacynamid ok 5,5 ml
guarana 4,3
cococin 5,5
baz± do tego jest wywar z korzenia ³opianu (robie z lyzki rozdrobnionych korzeni i troszke wiecej niz szklanki wody - 60 ml odlewam do wcierki - reszta zostaje do przeplukania skory glowy po myciu)

jak myslicie - dodac troszke spirytu?
robisz codziennie now± porcjê wcierki? bo taki wywar ma "wa¿no¶æ" ok . 1-2 dni....
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 20:53   #1121
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez viki1988 Poka¿ wiadomo¶æ
robisz codziennie now± porcjê wcierki? bo taki wywar ma "wa¿no¶æ" ok . 1-2 dni....
jak robilam tylko dla siebie to robilam na 2 razy (wszystkie skladniki sa sypkie, wiec to przechowywalam w zamknietym pudelku, a w dniu wcierania dodawalam tylko pantenol i robilam swiezy wywar).
teraz robie porcje na raz, ale chyba wymieszam pozostala eclipte z reszta sypkich, bo odmierzanie wszystkiego 0,5 ml lyzeczka jest troche upierdliwe

wywar z lopianu zawsze robie swiezy. na opakowaniu napisane jest zeby odcedzac po 15 minutach od zagotowania, ja skalp przemywam dopiero rano, czyli po conajmniej 8 godzinach i juz wtedy zmienia kolor (swiezy wywar jest delikanie zó³tawy, taki odstany zywo zielony - jakby rozpuscic w wodzie sporo ludwika

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

no i tylko od jednej z was dostalam sugestie zeby dodac spirytusu? wlasnie zabieram sie za mazianie, wiec chetnie przeczytam jeszcze jakas rade...
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 21:03   #1122
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
jak robilam tylko dla siebie to robilam na 2 razy (wszystkie skladniki sa sypkie, wiec to przechowywalam w zamknietym pudelku, a w dniu wcierania dodawalam tylko pantenol i robilam swiezy wywar).
teraz robie porcje na raz, ale chyba wymieszam pozostala eclipte z reszta sypkich, bo odmierzanie wszystkiego 0,5 ml lyzeczka jest troche upierdliwe

wywar z lopianu zawsze robie swiezy. na opakowaniu napisane jest zeby odcedzac po 15 minutach od zagotowania, ja skalp przemywam dopiero rano, czyli po conajmniej 8 godzinach i juz wtedy zmienia kolor (swiezy wywar jest delikanie zó³tawy, taki odstany zywo zielony - jakby rozpuscic w wodzie sporo ludwika

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

no i tylko od jednej z was dostalam sugestie zeby dodac spirytusu? wlasnie zabieram sie za mazianie, wiec chetnie przeczytam jeszcze jakas rade...
no przyda³by sie jaki¶ promotor przej¶cia... ale szczerze mówi±c ja bym poprostu zainwestowa³a w sok z ³opianu (http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p4583-Succu..._lopianu_100_g) i wtedy mo¿na zrobiæ tygodniow± porcjê
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 21:21   #1123
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

ten sok z lopianu niby udogodnienie, ale cenowo to bardzo kiepsko. takie 100 g (czyli w przyblizeniu 100 ml) wystarczy mi na 2 razy na 2 glowy. a kosztuje ponad 5 z³, a suszony korzen tylko 1,60 z³ i wystarcza na conajmniej kilkanascie uzyc. a spirytus akurat znalazlam jakis w kuchni - chyba tak bedzie taniej.
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 21:25   #1124
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
ten sok z lopianu niby udogodnienie, ale cenowo to bardzo kiepsko. takie 100 g (czyli w przyblizeniu 100 ml) wystarczy mi na 2 razy na 2 glowy. a kosztuje ponad 5 z³, a suszony korzen tylko 1,60 z³ i wystarcza na conajmniej kilkanascie uzyc. a spirytus akurat znalazlam jakis w kuchni - chyba tak bedzie taniej.
no co ty.... 20-30 ml wcierki powinno wystarczaæ na ok. tydzieñ....
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 21:31   #1125
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
ten sok z lopianu niby udogodnienie, ale cenowo to bardzo kiepsko. takie 100 g (czyli w przyblizeniu 100 ml) wystarczy mi na 2 razy na 2 glowy. a kosztuje ponad 5 z³, a suszony korzen tylko 1,60 z³ i wystarcza na conajmniej kilkanascie uzyc. a spirytus akurat znalazlam jakis w kuchni - chyba tak bedzie taniej.
Zaraz zaraz. Spirytus lub co¶ na jego bazie to tylko do wcierki w skórê g³owy, absolutnie nie na w³osy!
Na w³osy spokojnie dajesz wywar wodny z ³opianu z dodatkami, bez alkoholu i tu ¿adnych promotorów przej¶cia nie trzeba.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 21:44   #1126
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

a gdzie ja napisalam ze ja to daje na wlosy???
caly czas pisalam o wcierkach, a wcierka to tylko w skalp jest, nie? (tym co zostaje z wywaru splukuje glowe, leje z kubeczka, wiec na wlosy tez leci - nie uzylabym przeciez spirytusu

a 30 ml to mi schodzi jednorazowo na cala glowe (nakladam strzykawka, dosc dokladnie na cala skore glowy)

Edytowane przez anka.d
Czas edycji: 2009-11-06 o 21:46
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 21:48   #1127
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
a gdzie ja napisalam ze ja to daje na wlosy???
caly czas pisalam o wcierkach, a wcierka to tylko w skalp jest, nie?

a 30 ml to mi schodzi jednorazowo na cala glowe (nakladam strzykawka, dosc dokladnie na cala skore glowy)
Wybacz, zmyli³y mnie ilo¶ci, niektórzy k³ad± 2 ml na g³owê, mi schodzi 7-8ml, nie pomy¶la³abym, ¿e trzeba a¿ 30 ml
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 21:55   #1128
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
a gdzie ja napisalam ze ja to daje na wlosy???
caly czas pisalam o wcierkach, a wcierka to tylko w skalp jest, nie? (tym co zostaje z wywaru splukuje glowe, leje z kubeczka, wiec na wlosy tez leci - nie uzylabym przeciez spirytusu

a 30 ml to mi schodzi jednorazowo na cala glowe (nakladam strzykawka, dosc dokladnie na cala skore glowy)
za du¿o- marnujesz wcierke,bo i tak wiecej nie zdzia³a, nak³adaj przedzia³kami i potem "rozmasuj" na ca³± skórê glowy, wiecej ni¿ 6-7 ml nie powinno Ci schodziæ
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-06, 22:02   #1129
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

no wlasnie nakladam przedzialkami... rozumiem ze jak nakladam sobie to moze mi sie wiecej marnowac bo niedokladnie widze, ale na glowe mamy schodzi mi niewiele mniej! staram sie robic to tak, zeby niezostawiac suchej skory, przedzialek co ok. 2 cm i wzd³u¿ jadê strzykawk± i powoli dociskam t³ok. owszem kilka centymetrow wlosa od skoryjest tez mokre, ale to chyba normalne. nie mam pojecia jak dajecie rade z 7ml, a 3 to juz w ogole. 3ml to mi plynu na wyczyszczenie 1 soczewki schodzi, nie wiem jak taka ilosc jest w stanie 'zawilgocic' taka powierzchnie jaka ma skalp.

chyba córka marnotrawna potrzebuje filmu instruktazowego :P
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-07, 09:55   #1130
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomo¶ci: 355
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Przypuszczam, ¿e na opakowaniu bêdzie podane zalecane stê¿enie.
Mazid³a zalecaj± (na stronie ichnich olejków):
- sera i kremy do twarzy, mleczka do cia³a: 3-5 kropli na 10 ml; 7-25 kropli na 25 ml; 20-60 kropli na 100 ml;
- szampony i ¿ele myj±ce: 1%
- kominek aromaterapeutyczny: 5-10 kropli;
- kompres: 5 kropli na pó³ szklanki wody;
- masa¿ aromaterapeutyczny: 2-5 kropli na 10 ml (³y¿kê sto³ow±) oleju no¶nikowego; 15-30 kropli na 50 ml oleju no¶nikowego

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Dziêkuje

Cytat:
Napisane przez viki1988 Poka¿ wiadomo¶æ
mi siê wydaje ze je¶li dodasz te wszystkie "bazy" ( w sensie te wszystkie p³yny) to stê¿enie dobroczynnych sk³adników bedzie za ma³e zeby co¶ zdzia³aæ... proponowa³abym wybraæ max. 2 p³yny i ze sob± mieszaæ , poza tym witaminy a i e nie dodasz bo one siê rozpuszczaj± w t³uszczach , co do olejków - to powinno byæ na opakowaniu napisane ile mo¿na dodaæ, a rycyna siê nie rozpu¶ci bo to olej a nie olejek eteryczny (jest zasadnicza ró¿nica miêdzy nimi)
Nie wiedzia³am. W takim razie zrobie tak jak mówisz.
__________________
szpilka666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-08, 18:50   #1131
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Wit B3
Walina
Tyrozyna
Lizyna
Kwas asparaginowy
Wyci±g z Ruszczyka 5% - stymuluje produkcjê VEGF
Tetrafosforan diguanozyny 0.5% - wzmacnia metabolizm komórkowy
Nikotynamid 2% - dzia³a naczynio rozszerzaj±co
P-Liposomy
tetrafosforan diguanozyny
nikotynian tokoferolu
wyci±g z drzewa oliwnego
Biotyna


poszukuje tych sk³adników, czesc jest w mazid³ach...czy wystarczy jak rozpuszczê je w wodzie??
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-08, 19:00   #1132
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
no wlasnie nakladam przedzialkami... rozumiem ze jak nakladam sobie to moze mi sie wiecej marnowac bo niedokladnie widze, ale na glowe mamy schodzi mi niewiele mniej! staram sie robic to tak, zeby niezostawiac suchej skory, przedzialek co ok. 2 cm i wzd³u¿ jadê strzykawk± i powoli dociskam t³ok. owszem kilka centymetrow wlosa od skoryjest tez mokre, ale to chyba normalne. nie mam pojecia jak dajecie rade z 7ml, a 3 to juz w ogole. 3ml to mi plynu na wyczyszczenie 1 soczewki schodzi, nie wiem jak taka ilosc jest w stanie 'zawilgocic' taka powierzchnie jaka ma skalp.

chyba córka marnotrawna potrzebuje filmu instruktazowego :P
Mo¿e zamiana strzykawki na buteleczkê z aplikatorem mog³aby byæ pomocna?
Ja zaczesujê w³osy do ty³u potem kre¶lê równoleg³e linie aplikatorem, pochylam g³owê i robiê to samo z ty³u. Potem masujê.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-08, 19:15   #1133
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

jaki aplikator masz na mysli, syrenko?

i czy my na pewno rozmawiamy o tych samych jednostkach?? 30 ml to przeciez kieliszek do wódki i o wersja mniejsza (bo sa tez 40ml)
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-08, 19:26   #1134
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
jaki aplikator masz na mysli, syrenko?

i czy my na pewno rozmawiamy o tych samych jednostkach?? 30 ml to przeciez kieliszek do wódki i o wersja mniejsza (bo sa tez 40ml)

Np. buteleczki kuracji wzmacniaj±cej Rzepa Joanna albo Dermedic maj± dziubki, którymi fajnie siê aplikuje p³yn na skórê.

Jestem ¶wiadoma ró¿nicy miêdzy 8 a 30 ml chocia¿by z tego wzglêdu, ¿e 100 mililitrowa buteleczka owej Rzepy, Jantaru, Dermedicu czy innej wcierki starcza³aby mi na 3 dnia a nie 2 tygodnie
Je¶li robiê wcierki wg w³asnego przepisu zazwyczaj jest to dawka 3-dniowa maj±ca 20-25ml.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-10, 14:27   #1135
magdaSEM
Rozeznanie
 
Avatar magdaSEM
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zielona wyspa
Wiadomo¶ci: 869
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Receptura

Kolejna od¿ywka, tym razem przed myciem.

Bierzemy szklane naczynie np. miseczkê i dodajemy takie oto sk³adniki:

*woda brzozowa/pokrzywowa (lub obie)

*kilka kropel witamienk Juwit

* olejki eteryczne: 2 krople tymiankowego, 2 krople drzewa cedrowego, 3 krople lawendy, 3 krople rozmarynu

* olej jojoba

*olej z pestek winogron

*olej kokosowy

* mozecie te¿ dodaæ np. miodu, tretinoinki, jaki¶ ekstrakt np. GTE, fluid z biosiark± (ja dodaje ten ostatni)

Moczymy w³osy, ods±czmy nadmiar wody rêcznkiem iwcieramy od¿ywkê w skórê, robi±c przy tym delikatny i dok³adny masa¿.

Efekt: w³osy nawil¿one, od¿ywionw, po kilku miesi±cach stosowania wyra¿nie grubsze i duuuzo odrostów, no bo przecie¿ o to chodzi, prawda?

UWAGA: je¿eli komu¶ sie w³osy przet³uszczaj± to nie polecam dodawaæ oliwy z pestek winogron ani oleju kokosowego, ograniczyæ ilo¶æ oleju jojoba do kilku kropli, mozna dodaæ olejek herbaciany np. 5-6 kropel, ³adnie odzwie¿y, wybije bakterie
Czy mogê zamieniæ wodê brzozowa/pokrzywow± na cos innego, w Irlandii niestety ne maj± takiego czego¶?? I czy pod nazw± Juwit kryje siê witamina C?
__________________
Wiosna.
MOJE MAKABRESKI
http://www.eioba.pl/strzyga/articles
magdaSEM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-10, 17:03   #1136
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez magdaSEM Poka¿ wiadomo¶æ
Czy mogê zamieniæ wodê brzozowa/pokrzywow± na cos innego, w Irlandii niestety ne maj± takiego czego¶?? I czy pod nazw± Juwit kryje siê witamina C?
Mo¿na zamieniæ. Mo¿esz daæ troszkê alkoholu zamiast tego.
A wodê brzozow±/pokrzywow± mo¿na zrobiæ samemu: zalaæ odpowiednie zio³a wódeczk± i odstawiæ do "przegryzienia".

Juvit to witaminka C w p³ynie
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-11, 16:08   #1137
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Czy to mo¿liwe,¿e pod wp³ywem stosowania wcierek w³osy zmieni± strukturê? Mam taki efekt,¿e jeszcze jaki¶ rok, dwa lata temu mia³am proste, przeciêtnie gêste w³osy. Teraz po mniej wiêcej roku wcierkowania mam krêc±c± siê, puszyst± szopê. Fakt,¿e w³osy zagê¶ci³y mi siê niemal dwukrotnie ale jednocze¶nie zmieni³ mi siê zupe³nie ich charakter. Mia³am proste zwisaj±ce str±czki a teraz mam burzê kêdziorków. Mia³a która¶ z was podobny efekt?
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-11, 16:41   #1138
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 464
GG do illegale
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
Czy to mo¿liwe,¿e pod wp³ywem stosowania wcierek w³osy zmieni± strukturê? Mam taki efekt,¿e jeszcze jaki¶ rok, dwa lata temu mia³am proste, przeciêtnie gêste w³osy. Teraz po mniej wiêcej roku wcierkowania mam krêc±c± siê, puszyst± szopê. Fakt,¿e w³osy zagê¶ci³y mi siê niemal dwukrotnie ale jednocze¶nie zmieni³ mi siê zupe³nie ich charakter. Mia³am proste zwisaj±ce str±czki a teraz mam burzê kêdziorków. Mia³a która¶ z was podobny efekt?
Ja te¿ mia³am kiedy¶ proste jak drut w³osy, zaczê³am stosowaæ wode pokrzywow±, brzozow±, ¿el Palomy i mnóstwo innych mazide³ do w³osów i w³osy faluj± mi siê lekko gdy ich po umycie dok³adnie nie rozczesze i niczym nie spryskam.
Zawsze marzy³am o lokach Ja bym siê cieszy³a na Twoim miejscu
Podobno z lokami jest tak, ¿e maj± w³a¶nie inn± struktur±, na w³osie w jednym miejscu jest trochê bardziej gruby, w innym mniej i to powoduje ich skrêt. Mo¿e w³osy np. pod wp³ywem keratyny itp. niereguralnie siê pogrubiaj±?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynno¶æ tarczycy zaburzenia od¿ywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu od¿ywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-11, 16:49   #1139
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez illegale Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ mia³am kiedy¶ proste jak drut w³osy, zaczê³am stosowaæ wode pokrzywow±, brzozow±, ¿el Palomy i mnóstwo innych mazide³ do w³osów i w³osy faluj± mi siê lekko gdy ich po umycie dok³adnie nie rozczesze i niczym nie spryskam.
Zawsze marzy³am o lokach Ja bym siê cieszy³a na Twoim miejscu
Podobno z lokami jest tak, ¿e maj± w³a¶nie inn± struktur±, na w³osie w jednym miejscu jest trochê bardziej gruby, w innym mniej i to powoduje ich skrêt. Mo¿e w³osy np. pod wp³ywem keratyny itp. niereguralnie siê pogrubiaj±?
illegale, w Twoim przypadku prawdopodobnie lepsza pielêgnacja wydoby³a fale z Twoich w³osów. Im w³osy lepiej nawil¿one i od¿ywione tym lepiej siê krêc± (te oczywi¶cie, które maj± do tego tendencjê).
Cokolwiek spowodowa³o, ¿e krêc± Wam siê w³osy zapraszam do w±tku o w³osach krêconych.

Cytat:
Napisane przez eyee Poka¿ wiadomo¶æ
Wit B3
Walina
Tyrozyna
Lizyna
Kwas asparaginowy
Wyci±g z Ruszczyka 5% - stymuluje produkcjê VEGF
Tetrafosforan diguanozyny 0.5% - wzmacnia metabolizm komórkowy
Nikotynamid 2% - dzia³a naczynio rozszerzaj±co
P-Liposomy
tetrafosforan diguanozyny
nikotynian tokoferolu
wyci±g z drzewa oliwnego
Biotyna


poszukuje tych sk³adników, czesc jest w mazid³ach...czy wystarczy jak rozpuszczê je w wodzie??
Poniewa¿ nikt nie odpowiedzia³, wiêc ja powiem co wiem ;-)
Wiêkszo¶æ substancji z twojej listy nic mi nie mówi, je¶li nie ma w¶ród nich promotora przej¶cia takowy bêdzie potrzebny. Listê p.p. mo¿na znale¼æ 1-2 strony wcze¶niej.

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2009-11-11 o 16:58
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-11, 16:56   #1140
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¯ory
Wiadomo¶ci: 282
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

majreg.. nie pomogê Ci niestety, bo wcieram wcierki od niedawna, ale chcia³am Ci zadaæ pytanie, mianowicie, czy przed rozpocczêciem stosowania wcierek wypada³y Ci w³osy? i czy podczas ich stosowania wystêpowa³o u Ciebie linienie? je¶li tak, to jak d³ugo trwa³o i ile mniej wiecej w³osów wypada³o?
i ostatnie: czy stosowa³a¶jakie¶ specjalne ¶rodki na gêsto¶æ i grubo¶æ w³osów \(np adenozyna, skórka jablka, etc?)
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o w³osy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.