Proszę o radę w doborze kremu do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-11, 11:21   #1
pulpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20

Proszę o radę w doborze kremu do twarzy


Witam.

mam 27 lat.
mam zdecydowanie sucha, wrazliwa cere. dermatolog okreslil ja jako atopową. zawsze mialam problemy z uczuciem sciagniecia skory na twarzy (i nie tylko).
długi czas borykalam sie z zaczerwienieniami, przesuszeniem - wychodzily mi takie czerwone suche 'placki'. skonczylo sie to, gdy przestalam uzywac wody do mycia twarzy - dzis tylko cetaphil bez wody i ew. tonik.
ciagle mam jednak watpliwosci co do kremu do twarzy. kosmetyczka stwierdzila ze w moim wypadku tylko kremy odżywcze (w rzeczy samej - wszelkie nawilzajace były zwyczajnie za slabe, uczucie sciagniecia pojawialo sie zaraz po wklepaniu a w konsekwencji przesuszenie). mysle, ze miala racje - od 2-3 lat ratuje mnie la roche posay, nutritic 2,5 (dawniej 5). buzia czuje sie po nim doskonale, ale niestety- po ok godzinie zaczynam sie błyszczeć.
dlatego tez chcialabym zmienic ten krem.moze na jakis z wersja na dzien (lzejszy) i na noc?
poza tym, mam kruche naczynka no i pojawiaja sie pierwsze zmarszczki- mimiczne.
problem jest takze ze specyfikiem pod oczy i na powieki. zwykle maja one konsystencje zelu, co jest chyba dla mnie niedobre, bo wysusza..zdaje sobie sprawe, ze powinnam zaczac uzywac specyfików pod oczy juz przeciwzmarszczowych, ale wszelkie dostepne - na pierwsze zmarszczki) sa zwykle w zelu, a jak nie w zelu, to i tak mi wysuszaja okolice oczu (uzywalam la roche posay z lewoskretna wit.c, flos lek, roznorakie eris oraz wiele wiele produktow z vichy - próbki).
mam bardzo delikatna skore wokol oczu, z cieniami, naczynkami i wszystkim co najmilsze.przede wszystkim o wysuszenie tam bardzo łatwo, dlatego spodziewam sie tam koszmarnych zmarszczek.

bardzo prosze o porade co do doboru kremu do twarzy i pod oczy.
pulpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 14:22   #2
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Proszę o radę w doborze kremu do twarzy

a może bioderma sensibio? To sa kremy do wrażliwej, naczynkowej cery, ale również nawilżające. Ja ze swojej strony mogę polecić A dermę exoomega, bądz La roche posay lipikar baume. Ze wskazaniem na a dermę. A zamiast cethapilu, ja yużywa płyn micelarny biodermy z serii sensibio własnie. Też mam skórę atopową i przetestowałam już bardzo dużo
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 14:26   #3
aleksis09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Dot.: Proszę o radę w doborze kremu do twarzy

Ja bym Ci poradziła iść do dobrego dermatologa, który dobierze odpowiedni krem... Napewno w twoim przypadku potrzebny bedzie dobry apteczny krem
aleksis09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 14:28   #4
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Proszę o radę w doborze kremu do twarzy

racja dermatolog może posiadac jakieś próbki, ale też nie jest w 100 % pewny, ze akurat ten bedzie dobry. Po aptekach sie radzę przejść tez. Opisać swój problem dadzą coś na pewno. Ale po takich wiekszych.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 14:48   #5
pulpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Proszę o radę w doborze kremu do twarzy

ach, dermatolodzy. kazdy mowi co innego. doszlam do wniosku ze nalezy sie do nich zwracac tylko w sytuacji emergency, tzn jak sie zdarzy jakis widoczny dramat. ostatnia moja wizyta u dr. byla wlasnie z takiej okazji - dostalam ataku wysuszenia twarzy, skora mi niemal odpadala a w okol oczu czerwone placki- dermatolog uleczył mnie jakas robiona mikstura i polecil wlasnie la roche posay odzywczy no i cetaphil bez wody. to połaczenie zasadniczo mi odpowiada jesli chodzi o komfort skory, ale na dzien la roche nie jest najlepszy, bo jak wspomnialam- świeci sie.
nawilżajace kremy raczej odpadaja bo sa za slabe dla mnie.przynajmniej zaden ze stosowanych mnie nie zadowolił (hydrafazy z la roche, analogiczne vichy, roc, eris).
no i najwiekszy problem z przeciwzmarszczkowym pod oczy i na powieki. tu juz zupelnie nie mam pojecia czego powinnam uzywac, bo gdy doradzaja mi panie z aptek (tych duzych i eleganckich) specyfiki na pierwsze zmarszczki, to zwykle sa to żele wysuszajace mnie permanentnie.
w tym momencie testuje vichy liftactiv cxp - dostalam próbki- na razie nic mnie nie podraznia i nie wysusza ale przeczytalam, ze to dla pan po 40....
daje szanse jeszcze A/A zel chlodzacy pod oczy i na powieki (napisano, ze przeciwzmarszczkowy), mam kilka probek, ale nie daje mu wiekszych szans, jako że jest to żel.
generalnie mam dosc wydawania pieniedzy na nietrafione kremy.
wciaz - pomocy.
dramat.
pulpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 14:51   #6
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Proszę o radę w doborze kremu do twarzy

wiesz, ja mam co prawda niecałe 20 lat, ale kupiłam sobie serum skinindyvidual z Oriflame, ma on taka kuleczkę i jest to konsystencja kremu, nie zelu. Wg mnie dobrze nawilża, a jest dla osób powyżej 25roku zycia i ma za zadanie likwidowac zmarszczki. Nie wysusza i nie podrażnia, a moja skóra i cera sa bardzo wymagające.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.