Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-09, 15:30   #1
martynka221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 15
Unhappy

Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę


Witam, może to się wydać dziwne, ale swoją cerę "pielęgnuję" używając jedynie wody i mleczka do demakijażu. Muszę to zmienić ale na kosmetykach sie w ogóle nie znam... Jednak chciałabym używać jakichś delikatnych, najlepiej bez żadnych barwników, bezzapachowych itd..

Mam 19 lat
Cera : wrażliwa, sucha, bez wyprysków ale bardzo szorstka...mam już widoczne zmarszczki na czole co mnie przeraża bo dziewczyny dookoła mają gładkie, świeże cery jak na młode dziewczyny przystało....

Do niedawna używałam raz na jakiś czas peelingu enzymatycznego z ziaji, ale przeraziłam się gdy ostatnio wyszła nowa szata graficzna i okazuje się, ze jest to peeling przeznaczony dla pań +30..... nie wiem czy nie wyrządziłam sobie czasem szkody tym peelingiem...Raz byłam na mikrodermabrazji, ale też się wkurzyłam, gdy dowiedziałam się, że to zabiegi dla dojrzałych kobiet....

Nie mam pojęcia czego używać... czy mam kupić sobie już jakiś krem, maseczki i jakiś żel/pianka itp do mycia twarzy?

Bardzo proszę o poradę czego używać .... najlepiej osobę, która sie na tym zna...Nie chcę w wieku 20 lat wyglądać na 30...

Edytowane przez martynka221
Czas edycji: 2011-06-09 o 15:32
martynka221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 16:13   #2
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę

poszukaj w wyszukiwarce, jest mnóstwo wątków na ten temat
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 17:17   #3
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę

Spraw sobie jakiś krem nawilżający.
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 20:58   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę

Z delikatnych żeli do mycia twarzy mogę polecić Lirene "Delikatny kremowy żel do mycia twarzy" ( w różowej tubie, do cery b.suchej). Dobrze zmywa makijaż, nie wysusza i nie zawiera SLS
__________________

Edytowane przez nynka_1987
Czas edycji: 2011-06-09 o 21:00
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 21:54   #5
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez martynka221 Pokaż wiadomość
Witam, może to się wydać dziwne, ale swoją cerę "pielęgnuję" używając jedynie wody i mleczka do demakijażu. Muszę to zmienić ale na kosmetykach sie w ogóle nie znam... Jednak chciałabym używać jakichś delikatnych, najlepiej bez żadnych barwników, bezzapachowych itd..

Mam 19 lat
Cera : wrażliwa, sucha, bez wyprysków ale bardzo szorstka...mam już widoczne zmarszczki na czole co mnie przeraża bo dziewczyny dookoła mają gładkie, świeże cery jak na młode dziewczyny przystało....

Do niedawna używałam raz na jakiś czas peelingu enzymatycznego z ziaji, ale przeraziłam się gdy ostatnio wyszła nowa szata graficzna i okazuje się, ze jest to peeling przeznaczony dla pań +30..... nie wiem czy nie wyrządziłam sobie czasem szkody tym peelingiem...Raz byłam na mikrodermabrazji, ale też się wkurzyłam, gdy dowiedziałam się, że to zabiegi dla dojrzałych kobiet....

Nie mam pojęcia czego używać... czy mam kupić sobie już jakiś krem, maseczki i jakiś żel/pianka itp do mycia twarzy?

Bardzo proszę o poradę czego używać .... najlepiej osobę, która sie na tym zna...Nie chcę w wieku 20 lat wyglądać na 30...
Po pierwsze peeling enzymatyczny nie jest dla kobiet dojrzałych - peeling enzymatyczny jest dla każdej cery, bez wyjątku młoda czy dojrzała, jest idealny właśnie dla cery wrażliwej, ponieważ nie podrażnia jej tak jakbyś użyła peelingu ziarnistego. Ja polecam peeling enzymatyczny z firmy Lirene - jest idealny dla skóry suchej, wrazliwej (koszt około 20zł) powinnaś go nakładać bynajmniej 2 razy w tygodniu w wieczornych godzinach...
Po każdym peelingu użyj maski nawilżającej, ja polecam maseczki z firmy bieledna AWOKADO (możesz kupić ją w saszetkach w drogeriach, cena około 3zł)
Drugą rzeczą jest - mikrodermabrazja - to też bujda o tym, że jest to zabieg dla cery dojrzałej
Mikrodermabrazja ma też zastosowanie spłycenia zmarszczek, jeśli jakotakie posiadasz możesz spokojnie chodzić na ten zabieg. Napewno Ci nie zaszkodzi, poproś tylko kosmetyczkę aby dostosowała ci harmonogram wizyt i częstotliwości odpowiednią do twojej cery i twojego problemu.
Pamiętaj, że każda skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia!!!, na noc polecam Ci krem Humektan - jest to idealny krem nawilżający dla cery wrazliwej, przesuszonej, jest bezzapachowy i bardzo delikatny (koszt: około 9zł)
Na dzień spróbuj Kremu nawilżającego chroniący przed promieniowaniem UV La Roche-Posay Hydraphase XL Riche (cena troche spora, bo około 70zł, ale warto) Na tą pore krem z filterm uv jest jak najbardziej na duży + !!
Polecam Ci też emulsje do mycia twarzy CETAPHIL (cena około 40zł) jest to produkt apteczny polecany przez dermatologów, przeznaczony dla osob z bardzo wrazliwą, przesuszoną skóra twarzy.
Do demakijażu polecam mleczko nawilżające dla skóry wrazliwej z firmy GARNIER (około 17zł), jest to produkt hipoalergiczny więc nie musisz się martwić o jakiś skutkach ubocznych. Znakomicie zmywa makijaż i dodatkowo łagodzi podrażnienia.
Do demakijażu oczu polecam kosmetyk do zmywania oczu z Ziaji "uniwersalny", ponieważ mniej podrażnia niż ten dwufazowy (cena 5-6zł)

pozdrawiam

ps. zapomniałam o tonizacji :P Polecam tonik Soraya Care&control (cena około 12zł) - wybierz ten oczyszczający, ponieważ jest jeszcze antybakteryjny, który może przesuszać, a ten oczyszczający jest w sam raz odświeża i łagodzi twarz. Z tej seri jest też tonik z minerałów morskich "nawilżający" też jest jak najbardziej na TAK poszukaj w drogeriach.
Pamiętaj, że po każdym demakijażu, trzeba ztonizowac twarz w celu przywrócenia naturalnego pH skóry. Tak samo rano - tonik działa odświeżająco, usuwa brud, kurz po nocy... potem można spokojnie nalożyć krem i wsio
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana

Edytowane przez n-nika
Czas edycji: 2011-06-09 o 22:11
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 07:49   #6
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez n-nika Pokaż wiadomość
Po pierwsze peeling enzymatyczny nie jest dla kobiet dojrzałych - peeling enzymatyczny jest dla każdej cery, bez wyjątku młoda czy dojrzała, jest idealny właśnie dla cery wrażliwej, ponieważ nie podrażnia jej tak jakbyś użyła peelingu ziarnistego. Ja polecam peeling enzymatyczny z firmy Lirene - jest idealny dla skóry suchej, wrazliwej (koszt około 20zł) powinnaś go nakładać bynajmniej 2 razy w tygodniu w wieczornych godzinach...
(...)

OFF

przynajmniej, a nie bynajmniej - bynajmniej to nie przynajmniej

bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z następującą partykułą nie);


poza tym kosmetyki firm, które ty używasz - tak się domyślam - niekoniecznie tak samo będą działać na skórę autorki

Edytowane przez SamSzef
Czas edycji: 2011-06-10 o 07:51
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 11:21   #7
martynka221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę

...

Edytowane przez martynka221
Czas edycji: 2011-06-10 o 22:16
martynka221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 11:23   #8
martynka221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez n-nika Pokaż wiadomość
Po pierwsze peeling enzymatyczny nie jest dla kobiet dojrzałych - peeling enzymatyczny jest dla każdej cery, bez wyjątku młoda czy dojrzała, jest idealny właśnie dla cery wrażliwej, ponieważ nie podrażnia jej tak jakbyś użyła peelingu ziarnistego. Ja polecam peeling enzymatyczny z firmy Lirene - jest idealny dla skóry suchej, wrazliwej (koszt około 20zł) powinnaś go nakładać bynajmniej 2 razy w tygodniu w wieczornych godzinach...
Po każdym peelingu użyj maski nawilżającej, ja polecam maseczki z firmy bieledna AWOKADO (możesz kupić ją w saszetkach w drogeriach, cena około 3zł)
Drugą rzeczą jest - mikrodermabrazja - to też bujda o tym, że jest to zabieg dla cery dojrzałej
Mikrodermabrazja ma też zastosowanie spłycenia zmarszczek, jeśli jakotakie posiadasz możesz spokojnie chodzić na ten zabieg. Napewno Ci nie zaszkodzi, poproś tylko kosmetyczkę aby dostosowała ci harmonogram wizyt i częstotliwości odpowiednią do twojej cery i twojego problemu.
Pamiętaj, że każda skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia!!!, na noc polecam Ci krem Humektan - jest to idealny krem nawilżający dla cery wrazliwej, przesuszonej, jest bezzapachowy i bardzo delikatny (koszt: około 9zł)
Na dzień spróbuj Kremu nawilżającego chroniący przed promieniowaniem UV La Roche-Posay Hydraphase XL Riche (cena troche spora, bo około 70zł, ale warto) Na tą pore krem z filterm uv jest jak najbardziej na duży + !!
Polecam Ci też emulsje do mycia twarzy CETAPHIL (cena około 40zł) jest to produkt apteczny polecany przez dermatologów, przeznaczony dla osob z bardzo wrazliwą, przesuszoną skóra twarzy.
Do demakijażu polecam mleczko nawilżające dla skóry wrazliwej z firmy GARNIER (około 17zł), jest to produkt hipoalergiczny więc nie musisz się martwić o jakiś skutkach ubocznych. Znakomicie zmywa makijaż i dodatkowo łagodzi podrażnienia.
Do demakijażu oczu polecam kosmetyk do zmywania oczu z Ziaji "uniwersalny", ponieważ mniej podrażnia niż ten dwufazowy (cena 5-6zł)

pozdrawiam

ps. zapomniałam o tonizacji :P Polecam tonik Soraya Care&control (cena około 12zł) - wybierz ten oczyszczający, ponieważ jest jeszcze antybakteryjny, który może przesuszać, a ten oczyszczający jest w sam raz odświeża i łagodzi twarz. Z tej seri jest też tonik z minerałów morskich "nawilżający" też jest jak najbardziej na TAK poszukaj w drogeriach.
Pamiętaj, że po każdym demakijażu, trzeba ztonizowac twarz w celu przywrócenia naturalnego pH skóry. Tak samo rano - tonik działa odświeżająco, usuwa brud, kurz po nocy... potem można spokojnie nalożyć krem i wsio
Bardzo dziękuję za poradę, na pewno sprawdzę te produkty!
Jednak ciągle zastanawia mnie ten peeling enzymatyczny. Skoro jest dla każdego to czemu napisali na opakowaniu +30 ? ... nie wygląda to zachęcająco...
martynka221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 13:04   #9
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę

Tak sobie myślę, że spokojnie możesz go używać, nie powinien zaszkodzić, przynajmniej ja używałabym, a do 30-tki trochę mi brakuje I proponuję przejrzeć KWC, jest wiele kosmetyków do cery suchej i wrażliwej
__________________

Edytowane przez nynka_1987
Czas edycji: 2011-06-10 o 13:06
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 20:41   #10
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez SamSzef Pokaż wiadomość
poza tym kosmetyki firm, które ty używasz - tak się domyślam - niekoniecznie tak samo będą działać na skórę autorki

Ale ja jej nie każe kupowac tego, tylko zaproponowałam!!! gdyby każdy chciał na forum pisac "poszukaj sobie na google" to nie byloby sensu pisania na forum, a dziewczyna napisała żeby ktoś jej doradził - jeśli jej nie będą pasowac to nie kupi - proste.
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 12:12   #11
majkazpoznania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 13
Dot.: Jak mam dbać o cerę? proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez martynka221 Pokaż wiadomość
Witam, może to się wydać dziwne, ale swoją cerę "pielęgnuję" używając jedynie wody i mleczka do demakijażu. Muszę to zmienić ale na kosmetykach sie w ogóle nie znam... Jednak chciałabym używać jakichś delikatnych, najlepiej bez żadnych barwników, bezzapachowych itd..

Mam 19 lat
Cera : wrażliwa, sucha, bez wyprysków ale bardzo szorstka...mam już widoczne zmarszczki na czole co mnie przeraża bo dziewczyny dookoła mają gładkie, świeże cery jak na młode dziewczyny przystało....

Do niedawna używałam raz na jakiś czas peelingu enzymatycznego z ziaji, ale przeraziłam się gdy ostatnio wyszła nowa szata graficzna i okazuje się, ze jest to peeling przeznaczony dla pań +30..... nie wiem czy nie wyrządziłam sobie czasem szkody tym peelingiem...Raz byłam na mikrodermabrazji, ale też się wkurzyłam, gdy dowiedziałam się, że to zabiegi dla dojrzałych kobiet....

Nie mam pojęcia czego używać... czy mam kupić sobie już jakiś krem, maseczki i jakiś żel/pianka itp do mycia twarzy?

Bardzo proszę o poradę czego używać .... najlepiej osobę, która sie na tym zna...Nie chcę w wieku 20 lat wyglądać na 30...

witaj, przede wszystkim zadbaj o prawidłowe nawilżenie swojej skóry, dobrze, ze uzywasz produktu do demakijażu, ale pamiętaj, że po zmyciu twarzy mleczkiem zawsze powinnaś nalożyć tonik, tak by przywrócic odpowiednie ph skórze. Koniecznie natomiast wpowadź do swojej pielęgnacji krem, na początek może to być pordukt całodobowy, jesteś osobą bardzo młodą, więc nie potzrebujesz silnie działających preparatów antystarzeniowych na noc. Z kremów poleciłabym Ci te, ktore zawierają kwas hialuronowy, nawilży on skórę, wypełni zmarszczki, a także nie ma właściwości drażniących. Dobrze by było, gdybyś odiwedziła sprawdzoną kosmetyczkę, po obejrzeniu Twojej skóry zaproponuje Ci odpowiedni zabieg i dalsze kroki pielęgnacji, na pewno nie zaszkodzą Ci zabiegi z maskami algowymi, nawilżą skórę prez co zniknie uczucie dyskomfortu. Poproś tez o próbke odpowiedniego dla Ciebie porduktu, tak byś mogła przetestować go sobie w domu, zanim wydasz większe pieniądze. Moje zdanie jest takie, że lepiej jest mieć jeden krem nawet droższy a dobrej, sprawdzonej jakości, niż 5, z których tak naprawdę nie korzystasz.
majkazpoznania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.