Skreślenie z listy studentów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 17:34   #1
Hila18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3

Skreślenie z listy studentów


Mam taki problem bo nie zdążyłam na czas uzbierać podpisów właściwie brakuje mi jednego, ale przedmiot w usosie mam zaliczony tylko nie mogę złapać profesora żeby zdobyć wpis. Zadzwoniono do mnie z dziekanatu że jutro zostanę skreślona jeśli nie oddam indeksu a jak oddam bez wpisu to i tak mnie skreślą albo będę musiała wziąć warunek a na to mnie nie stać. Możecie mi powiedzieć co mogę zrobić w tej sytuacji? Bo nie wiem czy jak mnie skreślą będę mogła się od tej decyzji odwołać? Trochę się stresuję a zostało mi już tylko 1,5 roku do skończenia magisterki. Słyszałam jeszcze o podrobieniu wpisu ale trochę się jednak boję takiego rozwiązania....
Hila18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 17:38   #2
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Skreślenie z listy studentów

warunek . bo jak skresla to juz po ptakach...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 17:51   #3
enchant
Raczkowanie
 
Avatar enchant
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 288
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Cytat:
Napisane przez Hila18 Pokaż wiadomość
Mam taki problem bo nie zdążyłam na czas uzbierać podpisów właściwie brakuje mi jednego, ale przedmiot w usosie mam zaliczony tylko nie mogę złapać profesora żeby zdobyć wpis. Zadzwoniono do mnie z dziekanatu że jutro zostanę skreślona jeśli nie oddam indeksu a jak oddam bez wpisu to i tak mnie skreślą albo będę musiała wziąć warunek a na to mnie nie stać. Możecie mi powiedzieć co mogę zrobić w tej sytuacji? Bo nie wiem czy jak mnie skreślą będę mogła się od tej decyzji odwołać? Trochę się stresuję a zostało mi już tylko 1,5 roku do skończenia magisterki. Słyszałam jeszcze o podrobieniu wpisu ale trochę się jednak boję takiego rozwiązania....
Jak za brak podpisu można zostać skreślonym z listy studentów? Pierwsze słyszę. Co masz jeszcze na sumieniu?

Co do podrabiania - wyjątkowo głupia myśl.
enchant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 17:52   #4
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Cytat:
Napisane przez Hila18 Pokaż wiadomość
Mam taki problem bo nie zdążyłam na czas uzbierać podpisów właściwie brakuje mi jednego, ale przedmiot w usosie mam zaliczony tylko nie mogę złapać profesora żeby zdobyć wpis. Zadzwoniono do mnie z dziekanatu że jutro zostanę skreślona jeśli nie oddam indeksu a jak oddam bez wpisu to i tak mnie skreślą albo będę musiała wziąć warunek a na to mnie nie stać. Możecie mi powiedzieć co mogę zrobić w tej sytuacji? Bo nie wiem czy jak mnie skreślą będę mogła się od tej decyzji odwołać? Trochę się stresuję a zostało mi już tylko 1,5 roku do skończenia magisterki. Słyszałam jeszcze o podrobieniu wpisu ale trochę się jednak boję takiego rozwiązania....
Pogadaj z panią w dziekanacie, co zrobić w takiej sytuacji.
Przecież to chore, żeby były takie problemy z powodu braku wpisu. Co innego, gdyby brakowało zaliczenia.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 17:53   #5
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Nie mogą Cię od tak skreślić. To jest postępowanie administracyjne.
Procedura się już rozpoczęła, dostałaś polecony do domu? Powinno być tak - list polecony z informacją o rozpoczęciu postępowania, na który masz czas się ustosunkować w terminie 14 dni. Jeśli nie odbierzesz, po ok. tygodniu drugi polecony i znów 14 dni. Dopiero wtedy może zostać podjęta decyzja o skreśleniu.
Poza tym, jak skreślą, to też nie kiła i mogiła, tylko składasz indeks ze wszystkimi wpisami i prośbą o ponowne wpisanie na listę studentów.
Najlepiej idź do dziekanatu albo do dziekana, powiedz, że masz zaliczone, nie masz tylko wpisu. Albo złóż podanie o przedłużenie sesji z tego powodu, że profesor jest nieobecny na uczelni, z podaniem daty, kiedy będzie i kiedy będziesz mogła dostać wpis.
A przede wszystkim spytaj w domu, czy ktoś za Ciebie odebrał polecony z uczelni.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 17:55   #6
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Albo łap profesora gdziekolwiek się obraca, załatw jego numer komorkowy itd.

Edytowane przez Bysanda
Czas edycji: 2014-03-19 o 11:26 Powód: przywrócenie treści
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:06   #7
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Od decyzji o skreśleniu jak najbardziej możesz się odwołać i podać jako przyczynę niemożność zdobycia wpisu. Najlepiej gdybyś miała do ewentualnego wglądu dowody na to, że próbowałaś się z wykładowcą kontaktować, umawiać (np. maile) - bo rozumiem, że chodzi o jego nieobecność, a nie sytuację, że on ma normalnie zajęcia z innymi grupami, tylko w innych godzinach niż Ty.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Procedura się już rozpoczęła, dostałaś polecony do domu? Powinno być tak - list polecony z informacją o rozpoczęciu postępowania, na który masz czas się ustosunkować w terminie 14 dni. Jeśli nie odbierzesz, po ok. tygodniu drugi polecony i znów 14 dni. Dopiero wtedy może zostać podjęta decyzja o skreśleniu.
Niekoniecznie. Z mojej uczelni przychodzi tylko zawiadomienie o skreśleniu, od którego można się odwołać w ciągu 14 dni. Wcześniej żadnych informacji nie ma.
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 18:16   #8
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Cytat:
Napisane przez isza89 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Z mojej uczelni przychodzi tylko zawiadomienie o skreśleniu, od którego można się odwołać w ciągu 14 dni. Wcześniej żadnych informacji nie ma.
To zgodne z Kodeksem Postępowania Administracyjnego?

W każdym razie, nie jest skreślona, póki nie otrzyma do domu listu poleconego z informacją o skreśleniu a wtedy 14 dni na odwołanie lub jeśli się nie odwoła 14 dni na wykonalność decyzji, informacja przez telefon nie ma żadnych skutków prawnych.

Autorko, a wiesz, kiedy ten profesor będzie na uczelni?

Edytowane przez jesienny_lisc
Czas edycji: 2014-03-18 o 18:18
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:20   #9
enchant
Raczkowanie
 
Avatar enchant
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 288
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym

Art. 190.
1. Kierownik podstawowej jednostki organizacyjnej skreśla studenta z listy studentów, w przypadku:
1) niepodjęcia studiów;
2) rezygnacji ze studiów;
3) niezłożenia w terminie pracy dyplomowej lub egzaminu dyplomowego;
4) ukarania karą dyscyplinarną wydalenia z uczelni.

2. Kierownik podstawowej jednostki organizacyjnej może skreślić studenta z listy studentów, w przypadku:
1) stwierdzenia braku postępów w nauce;
2) nieuzyskania zaliczenia semestru lub roku w określonym terminie;
3) niewniesienia opłat związanych z odbywaniem studiów.

3. Od decyzji, o których mowa w ust. 1 i 2, przysługuje odwołanie do rektora. Decyzja rektora jest ostateczna.


Takich decyzji nie przekazuje się w rozmowie telefonicznej.
Słyszałam o praktykach skreślania z powodu braków wpisów w indeksie (nie mylmy z zaliczeniami) ale były one niezgodne z prawem i zawsze po odwołaniu się studenci byli przywracani na listę.

Zaliczenie masz i to jest najważniejsze.

Edytowane przez enchant
Czas edycji: 2014-03-18 o 18:23
enchant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:24   #10
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Brzmi trochę, jakby uczelnia chciała wyłudzić kasę z warunku.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:26   #11
enchant
Raczkowanie
 
Avatar enchant
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 288
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Brzmi trochę, jakby uczelnia chciała wyłudzić kasę z warunku.
Też mam takie wrażenie...
enchant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 18:34   #12
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
To zgodne z Kodeksem Postępowania Administracyjnego?
Podobno tak. Nie wnikałam.

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
W każdym razie, nie jest skreślona, póki nie otrzyma do domu listu poleconego z informacją o skreśleniu a wtedy 14 dni na odwołanie lub jeśli się nie odwoła 14 dni na wykonalność decyzji, informacja przez telefon nie ma żadnych skutków prawnych.
Z tym jak najbardziej się zgadzam. Ten telefon był raczej taką wstępną informacją, żeby autorka podjęła jakieś kroki zanim ją skreślą.
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:36   #13
Hila18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Skreślenie z listy studentów

No właśnie problem polega na tym że od miesiąca latam za profesorem a on mówi że wpis da mi tylko na dyżurze a od miesiąca na dyżur nie przyszedł bo a) miał zebranie (2 razy pod rząd!) b) dwa tygodnie był na urlopie. A listu nie dostałam. Po prostu dostałam telefon z dziekanatu że jak do jutra nie doniosę indeksu to jutro mnie skreślą z listy studentów. Mówiłam że dopiero w czwartek profesor ma kolejny dyżur i wtedy mogę znowu iść i spróbować dostać wpis ale pani powiedziała że ją to nie interesuje i koniec.
Hila18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:40   #14
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Brzmi trochę, jakby uczelnia chciała wyłudzić kasę z warunku.
Też mi się tak wydaje. U nas jak nie ma się wpisu z jakiegoś szczególnego powodu (np. długa nieobecność wykładowcy), to panie z dziekanatu same przepisują z protokołu.

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Hila18 Pokaż wiadomość
No właśnie problem polega na tym że od miesiąca latam za profesorem a on mówi że wpis da mi tylko na dyżurze a od miesiąca na dyżur nie przyszedł bo a) miał zebranie (2 razy pod rząd!) b) dwa tygodnie był na urlopie. A listu nie dostałam. Po prostu dostałam telefon z dziekanatu że jak do jutra nie doniosę indeksu to jutro mnie skreślą z listy studentów. Mówiłam że dopiero w czwartek profesor ma kolejny dyżur i wtedy mogę znowu iść i spróbować dostać wpis ale pani powiedziała że ją to nie interesuje i koniec.
To idź jutro do dziekanatu, przedstaw sytuację i zapytaj, co masz ich zdaniem zrobić. Na wszelki wypadek miej już przygotowane podanie o przedłużenie terminu składania indeksu, w którym opiszesz powód. A jak się nie zgodzą, to będziesz się odwoływać.
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:41   #15
Hila18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Skreślenie z listy studentów

tak też chyba zrobię bo co innego mi pozostaje? nie zapłacę 500 zł warunku za przedmiot który już raz zaliczyłam ;/
Hila18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:43   #16
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Cytat:
Napisane przez Hila18 Pokaż wiadomość
No właśnie problem polega na tym że od miesiąca latam za profesorem a on mówi że wpis da mi tylko na dyżurze a od miesiąca na dyżur nie przyszedł bo a) miał zebranie (2 razy pod rząd!) b) dwa tygodnie był na urlopie. A listu nie dostałam. Po prostu dostałam telefon z dziekanatu że jak do jutra nie doniosę indeksu to jutro mnie skreślą z listy studentów. Mówiłam że dopiero w czwartek profesor ma kolejny dyżur i wtedy mogę znowu iść i spróbować dostać wpis ale pani powiedziała że ją to nie interesuje i koniec.
Jakaś straszna Halinka Ci się trafiła. Dziś napisz do profesora mail, opisz sytuację, że potrzebujesz wpisu i pojawisz się w czwartek, żeby go dostać. Idź w czwartek, może akurat będzie. Jak tak, to w czwartek czy piątek oddasz indeks, może nawet listu nie zdążą wysłać.
Jak nie - odwołanie, jak nie zadziała, wyposażasz się w ustawę, orzeczenia sądu i piszesz odwołanie do rektora.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:49   #17
konwalia_15
Raczkowanie
 
Avatar konwalia_15
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 101
GG do konwalia_15
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Miałam podobną sytuację teraz, Pani prof. już nieuchwytna, a w usos ocena jest. Poprosiłam dziekana, aby mi zrobił ten wpis (może to uczynić z racji swojego urzędu w wyjątkowych sytuacjach). Pani w dziekanacie przepisała mi do indeksu tę ocenę z usos i dała dziekanowi do podpisu.
__________________
Wybrałam życie bez mięsa,
zdrowie i świat wolny od okrucieństwa.



konwalia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 19:40   #18
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Skreślenie z listy studentów

Przecież wpisu może ostatecznie dokonać jeszcze dziekan, czy tam prodziekan. Poza tym tylko Ty jesteś w takiej sytuacji? Bo jak nie dopilnowałaś terminu, a wszyscy inni wpis mają to już trochę Twój problem.

A i skreślenie jest decyzją administracyjną, więc przysługuje Ci odwołanie.
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 20:40:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.