Kremy niekomedogenne oczyszczająco/złuszczające - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-24, 18:09   #1
karoo21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23

Kremy niekomedogenne oczyszczająco/złuszczające


Witam
Od paru ładnych lat jak duża część z nas borykam się z trądzikiem (grudkowo-krostkowy, zaskórniki itd). Skóra bardzo szybko mi się zanieczyszcza, nie mam zmian ropnych ale bardzo wiele zaskórników zamkniętych i otwartych. Temat rzeka, wątków mnóstwo, tutaj chciałabym się skupić na jednym z elementów czyli delikatnym złuszczaniu i oczyszczaniu naszej problemowej cery w nocy, podczas wiosny/lata.
Jakie kremy tego typu polecacie? Oczywiście niekomedogenne i przeznaczone na noc. W dzień stosuje krem Eucerin kojąco-nawilżajacy z filtrem do cery trądzikowej, teraz jednak chciałabym dodatkowo działać w nocy. Znalazłam nowość Dermedic normacne preventi krem regulująco-oczyszczający na noc- czy wiecie coś na jego temat? stosowałyście go? Niestety nie moge znaleźć pełnego składu, oprócz wypisanych składników aktywnych.
karoo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:24   #2
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: oczyszczające/złuszczające kremy na noc

Effaclar K, ale pamiętaj o filtrze.
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 18:44   #3
karoo21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
Kremy niekomedogenne

Poszukuję kremu do cery tłustej i trądzikowej, który nie będzie jej dodatkowo zanieczyszczał czyli będzie niekomedogenny. Głównie chodzi mi o krem na noc złuszczający/oczyszczający. Zastanawiałam się nad różnymi kremami z firm aptecznych jak LRP, Avene, Eucerin, Dermedic itd. Jednak bez Waszej pomocy napewno wybiorę źle, bo średnio znam się na składach.
Aktualnie na dzień stosuję krem Eucerin Dermopurifyer nawilżająco kojący o składzie podanym tutaj: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...acy-spf30.html
Czy rzeczywiście jest niekomedogenny i ma dobry filtr? Czy może znacie lepsze kremy tego typu?
karoo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 18:47   #4
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Kremy niekomedogenne

podobno cetaphil jeszcze
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 19:06   #5
karoo21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
Dot.: Kremy niekomedogenne

Cetaphil stosuję na noc, żeby własnie tak neutralnie nawilżyć skórę
Jednak teraz chciałabym chociaz co drugą noc stosować coś oczyszczająco-złuszczającego.
Kochane, a co powiecie o Avene, Hydrance Optimale Legere UV SPF 20 jako krem na dzień? http://marisa-kirei88.blogspot.com/2...re-spf-20.html tutaj jest jego skład. Lepszy niż ten Eucerin?
karoo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 07:00   #6
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Kremy niekomedogenne

Cytat:
Napisane przez karoo21 Pokaż wiadomość
Cetaphil stosuję na noc, żeby własnie tak neutralnie nawilżyć skórę
Jednak teraz chciałabym chociaz co drugą noc stosować coś oczyszczająco-złuszczającego.
Kochane, a co powiecie o Avene, Hydrance Optimale Legere UV SPF 20 jako krem na dzień? http://marisa-kirei88.blogspot.com/2...re-spf-20.html tutaj jest jego skład. Lepszy niż ten Eucerin?
Ja lubię kosmetyki Eucerin, a Avene jakoś mi nie podchodzi... Ale to jest indywidualna sprawa - najlepiej, jak poprosisz o próbki w aptece i sama wypróbujesz, co jest dla Ciebie dobre
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 13:40   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kremy niekomedogenne

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
podobno cetaphil jeszcze
Cetaphil może działac komedogennie i acnegennie- jest na glicerynie. Komedogennosc to kwestia indywidualna. Mnie np. zapycha "niezapchyajaca" gliceryna
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 14:18   #8
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kremy niekomedogenne

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Cetaphil może działac komedogennie i acnegennie- jest na glicerynie. Komedogennosc to kwestia indywidualna. Mnie np. zapycha "niezapchyajaca" gliceryna
Nie ma podstaw, aby twierdzić, że dany kosmetyk "zapycha" z powodu gliceryny w składzie. O "zapychaniu" decyduje cała kompozycja składników kosmetyku. Podatność na czynniki komedogenne może być kwestią indywidualną, natomiast komedogenność danego składnika czy kosmetyku da się stwierdzić obiektywnie w testach. Testy nie wykazały komedogenności gliceryny, zresztą nikt się nie smaruje samą gliceryną.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post34731209
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post35575990

Cetaphil był przebadany pod kątem komedogenności i nie stwierdzono takiego działania. Wpływu na powstawanie zmian zapalnych chyba nie sprawdzano. Jednak Karoo21 pytała o kremy "oczyszczające" i złuszczające, Cetaphil do takich nie należy.

Z kremów przetestowanych zarówno pod względem komedogenności (zaskórniki), jak i aknegenności (zmiany zapalne) przychodzi mi na myśl NeoStrata Sheer Hydration SPF 15 z N-acetyloglukozaminą. Osobiście nie próbowałam, ale wygląda interesująco. Polecałabym szczególnie do cery wrażliwej, przy problemach z tolerancją kwasów. O wpływie NAG na cerę trądzikową: http://www.strefalekow.pl/product_le...nej_ulotka.pdf.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-29 o 14:31
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 14:34   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kremy niekomedogenne

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie ma podstaw, aby twierdzić, że dany kosmetyk "zapycha" z powodu gliceryny w składzie. O "zapychaniu" decyduje cała kompozycja składników kosmetyku. Podatność na czynniki komedogenne może być kwestią indywidualną, natomiast komedogenność danego składnika czy kosmetyku da się stwierdzić obiektywnie w testach. Testy nie wykazały komedogenności gliceryny, zresztą nikt się nie smaruje samą gliceryną.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post34731209
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post35575990

Cetaphil był przebadany pod kątem komedogenności i nie stwierdzono takiego działania. Wpływu na powstawanie zmian zapalnych chyba nie sprawdzano.

Z kremów przetestowanych zarówno pod względem komedogenności (zaskórniki), jak i aknegenności (zmiany zapalne) przychodzi mi na myśl NeoStrata Sheer Hydration SPF 15. Osobiście nie próbowałam, ale wygląda interesująco. Polecałabym szczególnie do cery wrażliwej, przy problemach z tolerancją kwasów.
Stosowałam różne kosmetyki i te które powodowały zaskórniki, wzmożony tradzik itd. poddałam swojej analizie składowej. Nie jestem ekspertem od tego, ale postanowiłam dojść do tego po czym moja skóra wygląda gorzej. Stwierdziłam, że na poczatku składu często przejawiała się m.in. gliceryna. Stąd doszłam do tego,że to wina gliceryny. Czyli bardzo mozliwe jest że to przez połączenie np. gliceryny+ polysorbate 20 ?


Druga sprawa: Czy wiesz może czy ta ksiazka (Prevention of Cosmetic Problems, rozdział 16 książki Preventive Dermatology, ed. R. A. Norman, jest w j. polskim przetłumaczona???

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-06-01 o 12:15
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:35   #10
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kremy niekomedogenne

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Stwierdziłam, że na poczatku składu często przejawiała się m.in. gliceryna. Stąd doszłam do tego,że to wina gliceryny.
Gliceryna jest tanim, skutecznym humektantem, dlatego pojawia się w wielu kosmetykach. Jej stężenie nie musi być wcale wysokie, nawet jeśli znajduje się wysoko w składzie. Nawet największe "zapychacze" stają się mniej szkodliwe w niskich stężeniach lub w zależności od podłoża. Analizowanie składów nigdy nie zastąpi testów na własnej skórze.

To, co uznajemy za trądzik kosmetyczny, ma często więcej wspólnego z naszą psychiką niż konkretnym kosmetykiem. https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post30002846. Glicerynofobia jest wg mnie irracjonalna, ale każdy robi, co uważa za słuszne. Dobre placebo nie jest złe . Jak ktoś wierzy, że winna jest gliceryna, to wybierając kosmetyki bez niej, może lepiej oceniać stan swojej cery.

Robiłam na sobie testy rozmaitych formulacji, substancji, czystych olejów. Doszłam do wniosku, że najbardziej odpowiadają mi lekkie emulsje z minimalnym stężeniem emulgatorów. Po odstawieniu kwasów stwierdziłam jednak, że tylko substancje eksfoliacyjne robią różnicę in plus, gdy ich nie stosuję, cera zanieczyszcza się niezależnie od tego, czym się smaruję. Efekt był taki sam, nawet gdy całkowicie zrezygnowałam z nawilżaczy (poza hydrolatem).

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Czy wiesz może czy ta ksiazka (Prevention of Cosmetic Problems, rozdział 16 książki Preventive Dermatology, ed. R. A. Norman, jest w j. polskim przetłumaczona???
Nie jest.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-29 o 15:56
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:43   #11
karoo21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
Dot.: Kremy niekomedogenne oczyszczająco/złuszczające

Faktycznie mnie Cetaphil wcale nie zapycha wcale i moja skóra praktycznie go nie czuje
W końcu dokonałam wyboru ! Jak myślicie, udany?
Kupiłam na noc uriage hyseac krem z kwasami aha,
a na dzień Avene, Cleanance High Protection 30 SPF (Emulsja ochronna do skóry tłustej i trądzikowej - wysoka ochrona).
Myślicie, że taka skóra jak moja (zanieczyszczająca się, z zaskórnikami) przetrwa do jesieni z tymi kosmetykami? Plus oczywiście żel do twarzy Avene,Cleanance. Na jesieni zastosuje mocniejszą kuracje ze współpracą z dermatologiem i ginekologiem/endokrynologiem, ponieważ u mnie jest to też niestety kwestia hormonalna.
karoo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 15:45   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kremy niekomedogenne

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Gliceryna jest tanim, skutecznym humektantem, dlatego pojawia się w wielu kosmetykach. Jej stężenie nie musi być wcale wysokie, nawet jeśli znajduje się wysoko w składzie. Nawet największe "zapychacze" stają się mniej szkodliwe w niskich stężeniach lub w zależności od podłoża. Analizowanie składów nigdy nie zastąpi testów na własnej skórze.

To, co uznajemy za trądzik kosmetyczny, ma często więcej wspólnego z naszą psychiką niż konkretnym kosmetykiem. https://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post30 002846. Glicerynofobia jest wg mnie irracjonalna, ale każdy robi, co uważa za słuszne. Dobre placebo nie jest złe . Jak ktoś wierzy, że winna jest gliceryna, to wybierając kosmetyki bez niej, może lepiej oceniać stan swojej cery.

Robiłam na sobie testy rozmaitych formulacji, substancji, czystych olejów. Doszłam do wniosku, że najbardziej odpowiadają mi lekkie emulsje z minimalnym stężeniem emulgatorów. Po odstawieniu kwasów stwierdziłam jednak, że tylko substancje eksfoliacyjne robią różnicę in plus, gdy ich nie stosuję, cera zanieczyszcza się niezależnie od tego, czym się smaruję. Efekt był taki sam, nawet gdy całkowicie zrezygnowałam z nawilżaczy (poza hydrolatem).

Chodzi, o to, że woda która jest przed nią może zapełniac np. 90% kosmetyku, a gliceryna na miejscu nr 2 może mieć niewielką resztę całkowitej objętości kosmetyku? Ok. rozumiem- czyli testować ale kosmetyki, a na pojedyncze składniki patrzec z większą rezerwą, bo każdy ma inny rodzaj cery. Dziekuję za wyjasniene

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-29 o 16:02 Powód: Edycja cytatu
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:49   #13
karoo21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
Dot.: Kremy niekomedogenne

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie ma podstaw, aby twierdzić, że dany kosmetyk "zapycha" z powodu gliceryny w składzie. O "zapychaniu" decyduje cała kompozycja składników kosmetyku. Podatność na czynniki komedogenne może być kwestią indywidualną, natomiast komedogenność danego składnika czy kosmetyku da się stwierdzić obiektywnie w testach. Testy nie wykazały komedogenności gliceryny, zresztą nikt się nie smaruje samą gliceryną.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post34731209
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post35575990

Cetaphil był przebadany pod kątem komedogenności i nie stwierdzono takiego działania. Wpływu na powstawanie zmian zapalnych chyba nie sprawdzano. Jednak Karoo21 pytała o kremy "oczyszczające" i złuszczające, Cetaphil do takich nie należy.

Z kremów przetestowanych zarówno pod względem komedogenności (zaskórniki), jak i aknegenności (zmiany zapalne) przychodzi mi na myśl NeoStrata Sheer Hydration SPF 15 z N-acetyloglukozaminą. Osobiście nie próbowałam, ale wygląda interesująco. Polecałabym szczególnie do cery wrażliwej, przy problemach z tolerancją kwasów. O wpływie NAG na cerę trądzikową: http://www.strefalekow.pl/product_le...nej_ulotka.pdf.
Faktycznie, ja już zamiast dokładnie analizować składy szukam informacji na opakowaniu czy jest niekomedogenny i testuje go na sobie, bo coś rzeczywiście niekomedogennego możemy uznać za takie gdy nasza skóra źle zareaguje na dany kosmetyk co niekoniecznie bedzie świadczyło, że zawiera ,,zapychające" substancje, które spowodują wysyp zaskórników u każdego.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Chodzi, o to, że woda która jest przed nią może zapełniac np. 90% kosmetyku, a gliceryna na miejscu nr 2 może mieć niewielką resztę całkowitej objętości kosmetyku? Ok. rozumiem- czyli testować ale kosmetyki, a na pojedyncze składniki patrzec z większą rezerwą, bo każdy ma inny rodzaj cery. Dziekuję za wyjasniene
Widzę, że doszłyśmy do podobnych wniosków
karoo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 18:38   #14
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Kremy niekomedogenne oczyszczająco/złuszczające

Cytat:
Napisane przez karoo21 Pokaż wiadomość
Kupiłam na noc uriage hyseac krem z kwasami aha, a na dzień Avene, Cleanance High Protection 30 SPF (Emulsja ochronna do skóry tłustej i trądzikowej - wysoka ochrona).
Myślicie, że taka skóra jak moja (zanieczyszczająca się, z zaskórnikami) przetrwa do jesieni z tymi kosmetykami? Plus oczywiście żel do twarzy Avene,Cleanance. Na jesieni zastosuje mocniejszą kuracje ze współpracą z dermatologiem i ginekologiem/endokrynologiem, ponieważ u mnie jest to też niestety kwestia hormonalna.
Wszystkie te kremy miałam i opisze je po kolei:
uriage - bardzo fajny krem na noc dla cery tłustej z trądzikiem, wygładza cere, uspokaja, pojawia się mniej niespodzianek. Dobry na noc jest też Cleanance K.
Krem Avene z filtrem jak dla mnie był troche za "ciężki", ale ja go stosowałam tylko na wyjeździe w ciepłych krajach także nie wypowiem się o stosowaniu codziennie. Zwykły cleanance na dzień jest też bardzo fajny, lekka konsystencja i nie świece się po nim.
Żel Cleanance jest delikatny ale dobrze oczyszcza.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 10:58   #15
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Odp: Kremy niekomedogenne oczyszczająco/złuszczające

Dla mnie rewelacyjny jest effaclar duo. Zanim zaczęłam go używac non stop borykałam się z zaskórnikami, grudkami i wypryskami, a moja skóra bardzo szybko się zanieczyszczała. Codziennie musiałam nakładac jakieś masci na wypryski używać dużo korektora. A odkąd stosuję effaclar (jakos od grudnia), mam naprawdę czystą skórę, a wypryski pojawiają się bardzo.sporadycznie. Dużym plusem był też brak wysypu na początku. Dlatego ze swojej strony mogę polecić ten krem. A do oczyszczania mydło aleppo, które sprawdziło się u mnie lepiej niż żele do mycia twarzy i ocm.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 23:24   #16
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Odp: Kremy niekomedogenne oczyszczająco/złuszczające

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Dla mnie rewelacyjny jest effaclar duo. Zanim zaczęłam go używac non stop borykałam się z zaskórnikami, grudkami i wypryskami, a moja skóra bardzo szybko się zanieczyszczała. Codziennie musiałam nakładac jakieś masci na wypryski używać dużo korektora. A odkąd stosuję effaclar (jakos od grudnia), mam naprawdę czystą skórę, a wypryski pojawiają się bardzo.sporadycznie. Dużym plusem był też brak wysypu na początku. Dlatego ze swojej strony mogę polecić ten krem. A do oczyszczania mydło aleppo, które sprawdziło się u mnie lepiej niż żele do mycia twarzy i ocm.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A mi akurat effaclar duo przesuszył buzię... Z kremami to jednak jest indywidualna sprawa
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.