Kryminologia i studia w Gdańśku:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-07, 13:58   #1
madd1905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8

Kryminologia i studia w Gdańśku:)


Cześć w tym roku zdaję maturę i pora zastanowić się nad studiami... Od pewnego czasu w głowie siedzi mi tylko kryminologia no ale niestety można ją studiować praktycznie tylko w Gdańsku:/ miasto piękne ale niestety oddalone od mojego domu rodzinnego o ok. 500 km... Uparta jestem więc od pewnego czasu staram się jak najwięcej dowiedzieć i nawet moi bliscy chyba się już pogodzili, że za rok mogę być już tak daleko:/ nie mówię, że będzie łatwo bo na pewno nie będzie bo sama w obcym mieście bez nawet jednej znajomej osoby ale dam rade A więc może któraś z Was studiuję kryminologie i może mi coś powiedzieć o tym kierunku albo czy warto studiować na Uniwersytecie Gdańskim? Zastanawiam się też nad tym czy studiować zaocznie i wtedy pracować w tygodniu czy studiować dziennie ( nie płacąc za studia co dla mnie jest wielkim plusem ) i pracować jakoś w dorywczo w weekendy albo popołudniami? Nie wiem czy dam rade jakoś sie utrzymać studiując dziennie, napewno mogę liczyć na jakąś pomoc finansową od mamy ale nie chce polegać tylko na niej bo też nie ma za wiele. W wakacje po maturach planuje pójść do pracy żeby odłożyć jakąś kase na początek mojego dorosłego życia nie chce też mieszkać w akademiku tylko chce wynająć jakąś kawalerke tylko to wiąże się ze sporymi kosztami ok. 1700 złotych miesięcznie... Co radzicie drogie Wizażanki?
madd1905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 14:38   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Jak nie masz wystarczająco kasy na studiowanie to nie pchałbym się w wynajmowanie kawalerki tylko poszukał jakiegoś pokoju jednoosobowego.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 10:57   #3
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Jak nie masz wystarczająco kasy na studiowanie to nie pchałbym się w wynajmowanie kawalerki tylko poszukał jakiegoś pokoju jednoosobowego.
zgadzam się w stu procentach.
chociaż i kawalerkę poniżej 1700zł miesięcznie na bank znajdziesz, nawet w tych bardziej "studenckich" dzielnicach

Co do kryminologii to się nie wypowiem - z opowieści znajomych wiem tyle, że było sporo niezadowolonych osób.

Dorabianie na studiach dziennych - da radę, myślę, że bez większych problemów, ale na kokosy bym nie liczyła.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 15:20   #4
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Stanowczo odradzam przeprowadzkę do Gdańska oddalonego o 500 km tylko po to, aby studiować kryminologię. Ten kierunek jest na wydziale prawa i administracji i znajome z prawa mówią, że ich wykładowcy, którzy uczą również studentów tej kryminologii po prostu się z nich śmieją. Studia te nie dają konkretnego fachu w ręku, tylko uczysz się wszystkiego i niczego. Pracę po nich można znaleźć, ale na pewno nie będzie to łatwe. Jak wybierałam sobie kierunek studiów, to mnie również zaciekawiła kryminologia i kryminalistyka, ale po researchu szybko o tych kierunkach zapomniałam.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 19:40   #5
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
z opowieści znajomych wiem tyle, że było sporo niezadowolonych osób.
Nie ma co sie dziwić. Część osób nie odróżnia kryminologii od kryminalistyki i zamiast cudów rodem z CSI, okazuje sie że studiują zwykłą socjologię pomieszaną z resocjalizacją.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 20:16   #6
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Nie ma co sie dziwić. Część osób nie odróżnia kryminologii od kryminalistyki i zamiast cudów rodem z CSI, okazuje sie że studiują zwykłą socjologię pomieszaną z resocjalizacją.

Zgadzam się Co prawda nie studiowałam ani kryminologii ani kryminalistyki (znam różnice) ale odradzam. Moim zdaniem studiowanie tego to strata czasu bo nie bardzo wiem co można się uczyć na kierunku kryminologia przez 3 lata. Miałam na studiach zajęcia z kryminologii i były potwornie nudne, sama teoria. Byłam nimi bardzo rozczarowana. Natomiast kryminalistyka była bardzo ciekawa. Jak wyjdzie mi ścieżka kariery to pójdę na studia podyplomowe z kryminalistyki bo mi się przydadzą. Uważam że jest to dobry kierunek ale tylko jako podyplomówka.

Ze strony UG:
"Kierunek Kryminologia zapewnia zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych dających wysokie kwalifikacje do pracy w szeroko pojętym wymiarze sprawiedliwości (np. policja, kuratorzy, służba więzienna), a także w organizacjach pozarządowych (np. mediatorzy, pracownicy społeczni)."

Bardzo ogólnikowo, a w praktyce odpada policja i służba więzienna. Mediatorzy raczej wiele nie zarabiają.

Radzę poszukać innego kierunku.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 18:52   #7
secondcoming
Przyczajenie
 
Avatar secondcoming
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Wiadomości: 13
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

W tamtym roku składałam nawet papiery na kryminologię do Gdańska, bo też byłam strasznie zafascynowana tym kierunkiem, na szczęście nie udało mi się tam dostać i poszłam na prawo. Nabór był przeznaczony dla 50 osób (w tym chyba jest 60 miejsc), a chętnych było ponad 2000. Tak, dwa tysiące
W każdym razie, moja znajoma się dostała i nie jest zbytnio zadowolona. Uczą się strasznych pierdół, wszystkiego i niczego w ilościach dosyć sporych. Więc jeśli masz tam się tarabanić ponad 500 kilosów to... odpuść sobie Dziś praktycznie żaden kierunek nie daje pracy, no, prócz medycyny, a tym bardziej ten twór. Na pewno znajdziesz coś ciekawszego, jeszcze jest czas.
secondcoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 11:32   #8
madd1905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

dzięki wszystkim za rady mam jeszcze sporo czasu do zastanowienia i zapewne wszystko sobie dokładnie przemyśle a polecacie UG do studiowania? nie mam ochoty mieszkać w Warszawie gdzie zapewne wybierze się większość moich rówieśników ze szkoły. Myślę także o Wrocławiu albo Poznaniu
madd1905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 11:42   #9
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Cytat:
Napisane przez madd1905 Pokaż wiadomość
dzięki wszystkim za rady mam jeszcze sporo czasu do zastanowienia i zapewne wszystko sobie dokładnie przemyśle a polecacie UG do studiowania? nie mam ochoty mieszkać w Warszawie gdzie zapewne wybierze się większość moich rówieśników ze szkoły. Myślę także o Wrocławiu albo Poznaniu
Jakbym miała możliwość wyboru między tymi uczelniami, na pewno nie poszłabym na UG. Nie jest to zła uczelnia, ale tłuc się taki kawał drogi specjalnie dla niej? Raczej nie
__________________
Nie bierz życia na poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 21:10   #10
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Cytat:
Napisane przez Jace Pokaż wiadomość
Jakbym miała możliwość wyboru między tymi uczelniami, na pewno nie poszłabym na UG. Nie jest to zła uczelnia, ale tłuc się taki kawał drogi specjalnie dla niej? Raczej nie
zgadzam się.

wszystko co prawda zależy od kierunku, ale ja osobiście, gdybym wybierała jeszcze raz to celowałabym w poznań.
uczelnia nie jest zła, ale w promieniu tych 500km znajdziesz cos duzo lepszego
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 13:03   #11
DaenerysT
Raczkowanie
 
Avatar DaenerysT
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Cytat:
Napisane przez madd1905 Pokaż wiadomość
dzięki wszystkim za rady mam jeszcze sporo czasu do zastanowienia i zapewne wszystko sobie dokładnie przemyśle a polecacie UG do studiowania? nie mam ochoty mieszkać w Warszawie gdzie zapewne wybierze się większość moich rówieśników ze szkoły. Myślę także o Wrocławiu albo Poznaniu
Zależy co chcesz studiować i na jakiej uczelni ?

500km na taki kierunek... to żaden pewniak tylko fajnie brzmiący twór, moim zdaniem. Mój kolega mieszkał 500km od domu, ale on studiował automatykę i robotykę :P
__________________
You're the reason why I'm thinking
I don't wanna smoke on these cigarettes no more


DaenerysT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 13:33   #12
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Cytat:
Napisane przez madd1905 Pokaż wiadomość
Cześć w tym roku zdaję maturę i pora zastanowić się nad studiami... Od pewnego czasu w głowie siedzi mi tylko kryminologia no ale niestety można ją studiować praktycznie tylko w Gdańsku:/ miasto piękne ale niestety oddalone od mojego domu rodzinnego o ok. 500 km... Uparta jestem więc od pewnego czasu staram się jak najwięcej dowiedzieć i nawet moi bliscy chyba się już pogodzili, że za rok mogę być już tak daleko:/ nie mówię, że będzie łatwo bo na pewno nie będzie bo sama w obcym mieście bez nawet jednej znajomej osoby ale dam rade A więc może któraś z Was studiuję kryminologie i może mi coś powiedzieć o tym kierunku albo czy warto studiować na Uniwersytecie Gdańskim? Zastanawiam się też nad tym czy studiować zaocznie i wtedy pracować w tygodniu czy studiować dziennie ( nie płacąc za studia co dla mnie jest wielkim plusem ) i pracować jakoś w dorywczo w weekendy albo popołudniami? Nie wiem czy dam rade jakoś sie utrzymać studiując dziennie, napewno mogę liczyć na jakąś pomoc finansową od mamy ale nie chce polegać tylko na niej bo też nie ma za wiele. W wakacje po maturach planuje pójść do pracy żeby odłożyć jakąś kase na początek mojego dorosłego życia nie chce też mieszkać w akademiku tylko chce wynająć jakąś kawalerke tylko to wiąże się ze sporymi kosztami ok. 1700 złotych miesięcznie... Co radzicie drogie Wizażanki?
Nie ma sensu isc na kryminologie, bo nic po tym nie bedziesz umiała To jest fajny kierunek jako uzupełnienie do prawa czy cos. Może być pomyślała o chemii kryminalistycznej? Skad jestes tak w ogole?
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 18:02   #13
madd1905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

okolice Puław teraz po Waszych komentarzach zaczynam wątpić w sens pójścia na kryminologie:/ najgorsze jest to, że kompletnie nie mam pomysłu na siebie i to co chce robić w życiu i studiować... nie chce iść na kierunek po którym będę pracowała na kasie w supermarkecie bo jest to kompletnie bez sensu... chcę, żeby studia były dla mnie przyjemnością chociaż odrobinkę bo wiem, że to sporo nauki ale przecież to będzie najlepszy czas w moim życiu dlatego chcę dobrze wybrać uczelnie i kierunek
madd1905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 13:27   #14
secondcoming
Przyczajenie
 
Avatar secondcoming
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Wiadomości: 13
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Cytat:
Napisane przez madd1905 Pokaż wiadomość
okolice Puław teraz po Waszych komentarzach zaczynam wątpić w sens pójścia na kryminologie:/ najgorsze jest to, że kompletnie nie mam pomysłu na siebie i to co chce robić w życiu i studiować... nie chce iść na kierunek po którym będę pracowała na kasie w supermarkecie bo jest to kompletnie bez sensu... chcę, żeby studia były dla mnie przyjemnością chociaż odrobinkę bo wiem, że to sporo nauki ale przecież to będzie najlepszy czas w moim życiu dlatego chcę dobrze wybrać uczelnie i kierunek
To rzeczywiście niezły kawałek Blisko masz "Uć", Uniwersytet Łódzki też jest niezły. A nie oszukujmy się, że praktycznie wszędzie są takie same kierunki, no odliczając już np. tę kryminologię w Gga, budowę jachtów w Szn czy filologię malajsko-tajską w Pzn - takich wymysłów jest trochę, ale tak to wszystko na tzw. jedno kopyto.
Jedyna rada, wybierz to, co Cię w miarę interesuje i nie jest jakimś totalnym shitem, żebyś nie szła na uczelnię jak na skazanie
__________________
If I could be free from the sinner in me
secondcoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 09:47   #15
krysiamaz75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Super kierunek! Gdybym była młodsza bardzo chętnie bym to studiowała. Zawsze interesowałam się takimi rzeczami, niestety studiowałam bardzo dawno temu i nawet nie wiedziałam, że istnieją takie kierunki. Szkoda! Zazdroszczę!
krysiamaz75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 08:34   #16
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Cytat:
Napisane przez madd1905 Pokaż wiadomość
okolice Puław teraz po Waszych komentarzach zaczynam wątpić w sens pójścia na kryminologie:/ najgorsze jest to, że kompletnie nie mam pomysłu na siebie i to co chce robić w życiu i studiować... nie chce iść na kierunek po którym będę pracowała na kasie w supermarkecie bo jest to kompletnie bez sensu... chcę, żeby studia były dla mnie przyjemnością chociaż odrobinkę bo wiem, że to sporo nauki ale przecież to będzie najlepszy czas w moim życiu dlatego chcę dobrze wybrać uczelnie i kierunek
Na UMCS jest chemia kryminalistyczna, moja koleżanka na tym jest, bardzo sobie chwali. Dużo zajęć praktycznych
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 10:15   #17
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Ja studiuję kryminologię - zapraszam do tego wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=685871&page=7

Kilka najświeższych postów o tym kierunku jest właśnie o moich odczuciach, a nie ma sensu ich tutaj powtarzać.

Ogólnie jeśli marzysz o pracy rodem z CSI to są to marzenia ściętej głowy.
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.



Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 18:25   #18
madd1905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Dzięki za wszystkie informacje Kryminologia to moje marzenie i wiem, że po tym nie będę żadnym CSIem albo czymś podobnym - nie na tym mi zależy wiem czym zajmuję sie kryminologia myślałam też żeby studiować jednocześnie geodezje i kryminologie ( taki plan awaryjny ) . Ostatnio trochę wydarzyło w moim życiu i to nic dobrego i jednak chyba podejmę decyzję o mieszkaniu bliżej domu a kryminologia może kiedyś w innym życiu Dzięki za wszystkie rady
madd1905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-09, 07:51   #19
KonJola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2
Dot.: Kryminologia i studia w Gdańśku:)

Ukończyłam kierunek kryminologia i kryminalistyka na WSKZ i to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu Tematyka mega ciekawa i dzięki ukończeniu tych studiów udało mi się zdobyć prace w laboratorium technicznym. Nie ma co dokładać marzenia, trzeba je spełniać
KonJola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-09 08:51:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.