Stepper - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-08-12, 19:01   #121
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
stepper- ćwiczenia

Właśnie zaopatzryłam sie w stepper, ale nie mam pojęcia jak mam ćwiczyć
Chcę uwysmuklić uda i ujędrnić pośladki
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 19:23   #122
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: stepper- ćwiczenia

Temat steppera był już omawiany na forum wiele razy.Przejrzyj sobie wątki,a na pewno znajdziesz odpowiedzi na dręczące cię pytania.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-30, 12:46   #123
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Stepper skrętny

yy czym się różni stepper skrętny od zwykłego?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-31, 13:59   #124
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Question Co o nim sądzicie?

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu STEPPERa.
Oczywiście problemem są pieniądze. Nie chcę po raz kolejny 'sępić' z rodziców, a sama mam b. mało kaski.
Znalazłam w sklepie internetwym taki oto stepper: http://www.arbex.istore.pl/sklep,114...,142695,0.html i chciałam poznać Wasze opinie na jego temat. Kosztuje bardzo mało i to jest wielki plus. Bo ponoć np. w marketach ceny nie schodzą poniżej 150zł
Czy sądzicie, że to urządzonko będzie OK? A może któraś z Wizażanek ma stepper do sprzedania?
Czy kupowałyście kiedyś w tym sklepie internetowym? Czy coś ryzykuję?

Proszę o pomoc
okretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-31, 14:21   #125
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Co o nim sądzicie?

Ja mam stepper w domu. Początkowo podchodziłam do niego z dużym entuzjazmem, niestety szybko mi to minęło Jeśli jesteś zdyscyplinowaną, energiczną osobą, to polecam ci ćwiczenia na tym urządzeniu. Ja po powrocie ze szkoły nie mam już siły na wyczerpujące ćwiczenia A szkoda, bo zauważałam jakieś tam efekty. Może jeszcze powrócę do mojego steppera. A - ćwiczyłam 45 min codziennie
I rzeczywiście stepper jest bardzo tani, ja za swój zapłaciłam 160 zł. Kupowałam w zwykłym sklepie, nie przez Internet. I nawet jeśli okaże się, że nie są to cwiczenia dla ciebie, to jakiejś ogromnej straty nie będzie
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-31, 16:21   #126
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Co o nim sądzicie?

Mógłby ktoś jeszcze się wypowiedzieć...?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-31, 16:52   #127
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Dot.: Co o nim sądzicie?

ja się osobiscie na stepperach nie znam, ale myslę, że możesz go poszukać na allegro. Sa nowe i uzywane, może któryś będzie ci pasował? Ogólnie chyba nie ma między nimi zbyt dużej różnicy bo wydaje mi się że to nie jest skomplikowane urządzenie
Pozdrawiam
__________________
Be Yourself. Always.
elganja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 16:58   #128
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Co o nim sądzicie?

rowniez zgadzam sie,ze mozesz na allegro go poszukac.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-31, 17:39   #129
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Co o nim sądzicie?

Tyle że na allegro są 2 razy droższe niż w sklepie internetwym, o który pytałam
okretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-01, 08:12   #130
Orka
Rozeznanie
 
Avatar Orka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 912
GG do Orka
Dot.: Stepper skrętny

Cytat:
Napisane przez okretka
yy czym się różni stepper skrętny od zwykłego?

Kiepska jestem w tłumaczeniu, ale spróbuję Na zwykłym stepperze chodzisz tylko w pionie, a na skrętnym również na boki, więc pracują też mięśnie skośne brzucha i mam nadzieję, że sam brzuch również. Już kupiłam sobie ten stepper, ale trudno mi napisać coś konkretnego o efektach, ponieważ zaraz po zakupie wykupiłam karnet na siłownie, a sprzęcik stoi i się kurzy Jednak od 03 września (karnet mi się kończy) ćwiczę w domku, to zobaczymy czy będą jakieś efekty.
Orka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-13, 18:33   #131
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Stepper skrętny

No wlasnie. Wczoraj tez sie spotkalam z takim stepperem na allegro. kosztowal cos 220 zl i pisalo, ze najbardziej pracuja uda, brzuch i biodra chyba. wiec tez jestem zainteresowana. jesli cos wiecie, to piszcie
livy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-13, 18:40   #132
agawe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 71
Dot.: Stepper skrętny

piszcie piszcie bo ja też sie zastanawiam nad rodzajem steppera kupuje go od tygodnia i sie nie moge zdecydować
agawe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-14, 07:03   #133
Orka
Rozeznanie
 
Avatar Orka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 912
GG do Orka
Dot.: Stepper skrętny

Cytat:
Napisane przez livy
No wlasnie. Wczoraj tez sie spotkalam z takim stepperem na allegro. kosztowal cos 220 zl i pisalo, ze najbardziej pracuja uda, brzuch i biodra chyba. wiec tez jestem zainteresowana. jesli cos wiecie, to piszcie

Porozglądaj się po supermarketach. Ja kupiłam swój przez intenet za ok. 250,- po czym znalazłam prawie identyczny w Realu za ok. 150,- Niestety nie potrafię napisać o efektach, bo niedługo po tym jak go kupiłam zapisałam się na siłownię i stepper praktycznie się kurzy ale ja osobiście bardziej męczyłam się na nim niż na zwykłym, więc sądzę, że i efekty regularnych ćwiczeń będą lepsze.
Orka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-28, 16:30   #134
jwit
Raczkowanie
 
Avatar jwit
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 60
Dot.: stepper

jak sadzę steper to też ćwiczenia aerobowe, mi najbardziej zależy na spalaniu tłuszczyku a nigdzie nie moge znaleźć ile sie spala kalorii ćwicząc na steperku. Moze ktoś mnie poratuje i poda jakie jest spalanie kalorii?
jwit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-28, 19:41   #135
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: stepper

Mój stepper pokazuje, że przez pół godziny spalam jakieś 200 kcal. Nie wiem, czy tak jest zawsze, czy zależy to od wagi i tempa "chodzenia" Ja staram się utrzymywać równe tempo i nie przemęczam się jakoś bardzo
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-09, 19:53   #136
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
stepper czy rower?

Chcę popracować nad nogami, wykształcić łydki, wzmocnić uda. Chciałabym się dowiedzieć od specjalistek (bo ja jestem laikiem) w co lepiej zainwestować: w stepper czy rower do ćwiczeń? Jak często i jak długo powinny trwać treningi?
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-09, 20:56   #137
Lybra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 21
kalorie spalane na steperze

Witajcie, chciałabym zapytać czy wiecie ile kalorii można spalić podczas półgodzinnych ćwiczeń na steperze?? Mam steper z liczniekiem ale suma spalonych kalorii pokazanych na tym liczniku jest zbyt piękna to około 900 !!!. Ćwiczę pół godzinki bez przerwy 2 min szybko i 2 umiarkowanie. Co wy na to, może powinnam jednak inaczej? Pomóżcie, chciałabym spalić jak najwięcej tłuszczyku.
Lybra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 07:25   #138
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: kalorie spalane na steperze

Właśnie, dołączam do pytania bo zastanawiam się nad kupnem stepera. jakie sa efekty ćwiczeń? czy to dobre uzupełnienie odchudzania? Podzielcie się swoimi odczuciami, drogie użytkowniczki steperów
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 08:14   #139
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: kalorie spalane na steperze

Wydaje mi się, ze licznik pokazuje jedno zero za dużo. W ciągu pół godziny na stepperze spalisz około 90-120 kcal. Jednak przynajmniej na początku stepper działa nie tylko aerobowo ale również siłowo (jeśli poprawnie na nim ćwiczysz) i wtedy spalasz dodatkowe kalorie jeszcze kilka godzin po treningu.
Jeśli chcemy pozbyć się tłuszczyku, stepper jest dobrym urządzeniem, jednak jak w przypadku każdego innego nie ma co liczyć na cud, że w tydzień - dwa uzyskamy wymażoną sylwetkę. Jak zwykle liczy się wytrwalość i konsekwencja w działaniu, czego Wam i sobie życzę

U mnie stepper przynosił bardzo dobre rezultaty, już po kilku treningach uda i pośladki wyglądały zdecydowanie lepiej, schodził też tłuszczyk z brzuszka ale każdy organizm jest inny i u każdego będzie to inaczej wyglądało.
W grudniu mam zamiar przywieźć sobie stepperek z domu i będę na nim ćwiczyć
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-10, 09:25   #140
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Thumbs up Dot.: stepper czy rower?

Ja mam ten sam problem tyle że słabą wolę...a raczej jestem bardzo niesystematyczna. MAm w domu i rowerek stacjonarny i stepper-najlepiej miec oba przyrządy ale wg mnie efekty można szybciej zaobserwować jeżdżąc na rowerku-swego czasu miałam szczupłe nóżki(uda, łydki, kolanka) i mniejszą pupe własnie dzieki jeździe na tym sprzęcie. NAjlepiej jeżdzić choć 3 razy w tygodniu jak najdłużej (od 30 min w zwyż)-i na obciążeniu najsłabszym ale nie do końca na luzie ....bo wtedy nogi ci zeszczupleją ale bedziesz mieć flaki....a jak ustawiasz leciutki opór to będą pięknie ukształtowane i twarde(czyt. jędrne)....pozbedziesz się też cellulitu (o ile go posiadasz)....stepper jest fajny ale nogi robią się muskularne...przynajmniej u mnie (choć sie rozciągam)-najlepiej mieszać ćwiczenia na stepperze i rowerze....stepper świetnie zbija i ujędrnia ciało ale za to efekt wizualny jest niezadowalający...a rowerek ładnie wysmukli-SZCZERZE POLECAM ROWEREK!!!!!!!!!!
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 11:22   #141
Kochanka1
Raczkowanie
 
Avatar Kochanka1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 69
Dot.: kalorie spalane na steperze

Zależy od wielu czynników- Twojej wagi, typu stepera, regulacji obciążenia, utrzymanego tętna, sposobu ćwiczenia...
Średnio w 30 min to jakieś 200-300 kcal.
10 kcal na minutę.
Kochanka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 17:12   #142
nurthena
Raczkowanie
 
Avatar nurthena
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 206
Dot.: kalorie spalane na steperze

hey wydaje mi sie, ze okolo 250-250 kcal, tak pamietam bo keidsy sprawzalam jak sama cwiczylam. Steper przynsi bardzo dobre efekty wedlug mnie, naprawde bylam zadowolona. Jesli poprzedisz stepper najpierw cwiczeniami (rozciaganie, brzuszki troszq silowych) to efekty beda jeszcze lepsze
zycze wytrwalosci :d
__________________
**** Jeżeli chcesz o czymś zapomnieć, to znaczy, że nie możesz przestać o tym myśleć....****
nurthena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 22:02   #143
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: stepper czy rower?

Wielkie dzięki za gruntowny opis Przekonałaś mnie do rowerka Ale jak będę narzekała na nadmiar gotówki to kupię też stepper
Do tej pory używałam tylko wioślarza, ale jakoś nie przepadam za nim, więc nie ćwiczyłam systematycznie, za to chodzić i "rowerować" lubię, więc pewnie nie będzie większego problemu z systematycznością
Raz jeszcze dzięki
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 08:05   #144
annannann
Raczkowanie
 
Avatar annannann
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: stepper czy rower?

steper jak dla mnie jest bardziej męczący, raz w sumie udało mi sie godzinę stepować, ale na takim domowym, poluzowanym z deczka, na siłowni już tak łatwo nie poszło, ale na rowerku przy 4 czy 5 poziomie obciązenia godzinkę idzie znośnie pokonać, a nóżki rzeczywiście pięknie smukleją tylko siedzenie boli przez pierwszy okres, plama potu zostaje mało apetyczna hehe....ale kto by się mokrym tyłkiem w imię figury przejmował
__________________
KOCHAĆ I UMRZEĆ Z MIŁOŚCI....


CO NAS NIE ZABIJE, TO NAS WZMOCNI...
annannann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 09:39   #145
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: stepper czy rower?

Zdecydowanie rower! Najlepiej na czczo z odpowiednim tętnem min. 30 minut. Wtedy jest najlepsze spalanie Po ćwiczeniach siłowych rower także jest niezły i tłuszczyk też ładnie się spala
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 12:50   #146
Lybra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 21
Dot.: kalorie spalane na steperze

Dziękuję za odpowiedzi, wiedziałam, ze to niemożliwe (a z drugiej strony szkoda ) ale "bez pracy nie ma kołaczy" jak to mówią więc zamierzam popracować. Wcześniej ćwiczyłam na urządzeniu o nazwie Body-Space i jestem strasznie zadowolona z rezultatów, staraciłam po 15 treningach oczywiście rozłożonych w czasie po 3 cm z uda, bioder i brzucha. Teraz chciałabym przy pomocy stepera i ćwiczeń w domu ten rezultat utrzymać a nawet poprawić Jestem bardzo zmotywowana do ćwiczeń, myślę o zapisaniu się na siłownie i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Dzięki jeszcze raz i zawsze czekam na więcej rad
Lybra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 19:46   #147
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: stepper czy rower?

Dzięki Dziewczyny

Po ćwiczeniach na czczo na pewno dostałabym mdłości
Moim problemem nie jest tłuszczyk, nie chcę wysmuklić nóg, a jedynie popracować nad mięśniami. Mam bardzo szczupłe łydki i głównie na nich chciałabym się skupić, a uda wzmocnić. Zdecydowałam, że kupię rowerek
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 15:29   #148
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: stepper czy rower?

Zrozumiałam że chcesz wyszczuplić nogi i zrzucić tłuszczyk, ale jeśli masz bardzo szczupłe łydki to co innego i spokojnie możesz maszerować na steperze Na steperze łydki troszkę mogą się rozbudować, więc w twoim wypadku byłoby to korzystne Wzmocnisz całe nóżki. Jeśli nie masz problemu z tłuszczykiem to polecam najpierw ćwiczenia a na koniec steperek
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 19:19   #149
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: stepper czy rower?

Cytat:
Napisane przez MoniaK
Zrozumiałam że chcesz wyszczuplić nogi i zrzucić tłuszczyk, ale jeśli masz bardzo szczupłe łydki to co innego i spokojnie możesz maszerować na steperze Na steperze łydki troszkę mogą się rozbudować, więc w twoim wypadku byłoby to korzystne Wzmocnisz całe nóżki. Jeśli nie masz problemu z tłuszczykiem to polecam najpierw ćwiczenia a na koniec steperek
Rozumiem. No i znowu się zawahałam między rowerkiem a stepperem Ale jednak raczej rower
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-13, 08:19   #150
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: stepper czy rower?

Powodzenia
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.