Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-08-29, 16:47   #151
Tyniulka
Przyczajenie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Czesc dziewczyny. Pisze bo jestem zalamana. Nie wiem ile juz kasy wydalam na leczenie tradziku. W koncu dostalam izotek. Biore 5dzien 2x20mg. I od 3dni mam ucisk w klatce piersiowej. Jakies 2lata temu mialam astme ktora po ciazy minela. Mowilam o tym lekarzowi ale stwierdzil ze izotek i astma nie szkodza sb. Tymczasem ciezej mi sie oddycha. Juz nie wiem czy mam to odstawic czy brac 1tabletke dziennie. Dodatkowo od jakoegos czasu mam chyba lojotokowe zapalenie skory. Masci pomagaja w trakcie smarowania po odstawiwniu za max 3dni wszystko wraca. Siedze i rycze. Tradzik lecze 13 lat...
Tyniulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 07:31   #152
sskers
batonik

Cytat:
Napisane przez Tyniulka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Pisze bo jestem zalamana. Nie wiem ile juz kasy wydalam na leczenie tradziku. W koncu dostalam izotek. Biore 5dzien 2x20mg. I od 3dni mam ucisk w klatce piersiowej. Jakies 2lata temu mialam astme ktora po ciazy minela. Mowilam o tym lekarzowi ale stwierdzil ze izotek i astma nie szkodza sb. Tymczasem ciezej mi sie oddycha. Juz nie wiem czy mam to odstawic czy brac 1tabletke dziennie. Dodatkowo od jakoegos czasu mam chyba lojotokowe zapalenie skory. Masci pomagaja w trakcie smarowania po odstawiwniu za max 3dni wszystko wraca. Siedze i rycze. Tradzik lecze 13 lat...
Ja mam astmę, brałam acnenormin w końskich dawkach i nic mi się nie działo. Więc idź do lekarza, może zbieg okoliczności.

Swoją drogą mi po tych 3.5 roku od leczenia trądzik na twarzy wrócił pełną parą

sskers jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 08:17   #153
Tyniulka
Przyczajenie

Jednak okazalo sie ze nie moge tego lykac. Teraz pytanie co ja mam z tym zrobic? Mam 2opakowania jedno cale z drugiego zuzylam kilka tabletek. Moge to komus odsprzedac czy przyjma mi to w aptece i zwroca czesc kwoty? Nie wiem czy legalne sa ogloszenia w stylu sprzedam izotek choc na necie pelno tego.
Stary 2017-09-13, 09:19   #154
Akacja123456
Przyczajenie

Hej dziewczyny,

bylam dzisiaj u derma.
Musze zaprzestac brac Izotek. Mam wrazenie, ze znacznie pogorszyl mi sie ostatnio sluch. Z natury slysze zle, ale ostatnio jest gorzej.
derm zakazal brac dalej.

Moje czolo wyglada teraz jak pupa niemowlaka bralam 4 miesiace, 20mg wieczorem. Mialam lekki tradzik, strone wczesniej dodalam fote przed.

Jak myslicie, wroci mi toto?
Derm przepisal mi differin, zebym smarowala.

Ktos byl w podobnej sytuacji?

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Tyniulka Pokaż wiadomość
dgffv.
Sprzedaz lekow na recepte jest nielegalne.
Akacja123456 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 15:38   #155
Tyniulka
Przyczajenie

Mhm tak myslalam. Oddam je do apteki zeby mi nie zalegaly w domu.
Stary 2017-09-18, 15:19   #156
Copykat
Zakorzenienie

Czy jest tu ktoś, kto miał 2 lub więcej kuracji retinoidami?
Mam 30 lat, trądzik od ok. 16 roku życia. 8 lat temu przeszłam kurację izotekiem, po której miałam ładną cerę przez ok rok. Od tej pory raz lepiej raz gorzej. Nie mam jakiegoś strasznie nasilonego trądziku, ale nie idzie go niczym zaleczyć. 2 lata temu byłam u dermatologa, namawiał mnie na ponowne leczenie, ale się nie zdecydowałam. W międzyczasie zaszłam w ciążę, urodziłam 5 miesięcy temu. Cera ani w ciąży ani po spacjalnie mi się nie poprawiła. Za miesiąc mam wizytę u dermatologa i się zastanawiam czy jednak nie zrobić drugiej kuracji. Lekarz twierdzi, że po ponownym leczeniu praktycznie nie zdażają się nawroty, ale po pierwszym też niby miał trądzik zniknąć na zawsze i g.wno

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 15:50   #157
visionAM
Zakorzenienie

Po pierwszym leczeniu szanse na nawrót są zawsze i nie sądzę żeby lekarz o tym nie informował. Ja bym na Twoim miejscu zdecydowała się na drugą kurację.
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 20:33   #158
Copykat
Zakorzenienie

Już nie pamiętam czy lekarz mnie informował, to było prawie 10 lat temu... Ale powszechna opinia jest, a przynajmniej wtedy była taka, ze po leczeniu izo trądzik znika na zawsze. Teraz wiem, że to nieprawda, ale mam nadzieję że jak się przeleczę drugi raz ( a jestem już prawie zdecydowana) to może uda się z tym w końcu rozprawić. Dlatego jestem ciekawa, czy ktoś miał dwie kuracje i czy rzeczywiście druga pomogła.

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 00:11   #159
miyavi666
Raczkowanie

A czy może wypowiedzieć się jakaś dziewczyna która przeszła kuracje Np 2,3 lata temu i do tej pory ma ładna cerę i trądzik nie wraca?
miyavi666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 10:03   #160
martuunia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez miyavi666 Pokaż wiadomość
A czy może wypowiedzieć się jakaś dziewczyna która przeszła kuracje Np 2,3 lata temu i do tej pory ma ładna cerę i trądzik nie wraca?
Ja - odpukać! co prawda nie mam już idealnej cery jak w trakcie kuracji, ale jest dużo dużo lepiej. Niedoskonałości wyskakują sporadycznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-09-19, 23:27   #161
miyavi666
Raczkowanie

Super, dzięki! 👌🏻🙏🏻
miyavi666 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości