Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie Porady i dyskusje na tematy związane z profilaktyką, rozpoznawaniem, przebiegiem i leczeniem chorób człowieka. Pamiętaj: porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza i ma jedynie funkcję informacyjną!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-05, 19:25   #1
Safia
Raczkowanie

Dobry psycholog na NFZ- Wrocław

Witam, pilnie poszukuję dla jednej osoby dobrego psychologa we Wrocku, który przyjmuje na NFZ i nie ma do niego zbyt odległych terminów (max miesiąc). Czy możecie kogoś doradzić? niestety, w sieci o dziwo nie mogę nikogo znaleźć...
Zapomnialam dodać, że to ma być dla osoby, która podejrzewa u siebie depresję...

Edytowane przez Safia
Czas edycji: 2011-12-05 o 20:03
Safia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 19:30   #2
rnm
Wtajemniczenie

Dot.: Dobry psycholog na NFZ- Wrocław

Cytat:
Napisane przez Safia Pokaż wiadomość
Witam, pilnie poszukuję dla jednej osoby dobrego psychologa we Wrocku, który przyjmuje na NFZ i nie ma do niego zbyt odległych terminów (max miesiąc). Czy możecie kogoś doradzić? niestety, w sieci o dziwo nie mogę nikogo znaleźć...
http://www.trr.info.pl/ spróbuj tu.

rnm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 19:35   #3
Safia
Raczkowanie

rnm a kogoś konkretnego stamtąd polecasz czy ogólnie tą przychodnię?
Stary 2012-06-24, 12:36   #4
ameliamaj
Raczkowanie

GG do ameliamaj

Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
z tego co mi wiadomo, oni nie maja stalej psychoterapii, tylko 1 wizyte, na reszte skieruje cie pani terapeutka gdzie indziej- nie maja miejsc. No chyba ze jestes w jakiejs drastycznej sytuacji to moga zrobic wyjatek.
ameliamaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:49   #5
Noodle Soup
Zadomowienie

Podbijam - zna ktoś dobrego psychologa na NFZ, który ma niezbyt odległe terminy? Jeżeli nie koniecznie na NFZ, to też chętnie dowiem się, kogo polecacie prywatnie.
Noodle Soup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 11:37   #6
heybabki
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Podbijam - zna ktoś dobrego psychologa na NFZ, który ma niezbyt odległe terminy? Jeżeli nie koniecznie na NFZ, to też chętnie dowiem się, kogo polecacie prywatnie.

Hejka,
We Wrocławiu jest sporo dobrych specjalistów. W samym centrum jest kilku. Mając problemy związkowe ze swoim TŻ wybraliśmy się do -REKLAMA-. Mieliśmy straszne konflikty interesów poniekąd związane z jego i troszkę! moją upartością. Pani Katarzyna powymyślała nam wspólne rozwiązania, sugestie, których powinniśmy się trzymać przy każdej sytuacji. Po dwóch terapiach nasze reacje na nowo się odbudowały. Nie wiem jak Pani Kasia podchodzi do spraw związanych z depresją, ale na spotkaniach jest całkiem miła atmosfera, która pomaga się otworzyć i skupić na problemie. Generalnie mogę polecić, jeśli temat nadal aktualny
PS
nie wiem czy na NFZ

Edytowane przez sublime
Czas edycji: 2013-10-07 o 10:25 Powód: reklama
heybabki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 10:18   #7
ingebr
Przyczajenie

na NFZ nie polecam, tam mają takich "specjalistów", że szkoda gadać, ewentualnie możesz sprawdzić, czy ktoś z NFZ przyjmuje też prywatnie to już lepiej świadczy o takim psychologu, ale nie oszukujmy się nigdy Ci nikt tyle uwagi nie poświęci jak prywatnie, z takich dobrych psychologów to mogę polecić Panią Izabelę z poradni Alter Ego, konkretna i sympatyczna babka, a przy tym bardzo skuteczna
ingebr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 17:08   #8
Safia
Raczkowanie

Tylko nie każdego stać na korzystanie z usług prywatnych specjalistów.
A czy istnieje jakiś bezpłatny punkt psychologiczny dla studentów (z całego Wrocławia, nie tylko z danej uczelni)? Nie chodzi już o typową terapię a o zwykłą poradę psychologiczną...Wiem, że na polibudzie istnieje takie miejsce, lecz korzystać z niego mogą tylko studenci PWr.
EDIT: natrafiłam w sieci na Stowarzyszenie Interwencja na Podwalu, które zajmuje się bezpłatnym poradnictwem psychologicznym w kryzysowych sytuacjach. Może ktoś z Was wie coś więcej o ich działalności?

Edytowane przez Safia
Czas edycji: 2013-10-14 o 19:53
Safia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 21:08   #9
TOMORROW
Zakorzenienie

A depresją nie powinien zająć się psychiatra? Depresja wymaga leczenia, a psycholog to nie lekarz.
TOMORROW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 21:52   #10
Safia
Raczkowanie

Z depresją (i innymi ciężkimi zaburzeniami) oczywiście powinno się iść w pierwszej kolejności do psychiatry, który ewentualnie pokieruje do psychologa na jakąś terapię. Ale jeśli ktoś (tak jak np. ja) znajduje się chwilowo w kryzysowej sytuacji (ma problemy osobiste, które musi jakoś poukładać a nie wie jak) może skorzystać od razu z porady psychologa jeśli czuje taką potrzebę.
Stary 2014-08-21, 20:04   #11
fishunia
Przyczajenie

Safia i jak udało się Tobie kogoś godnego polecenia znaleźć? Aktualnie sama poszukuję i byłabym wdzięczna za wszelkie namiary

heybabki mogłabyś powiedzieć coś więcej o tej Pani Katarzynie psycholog. Jej nazwisko? Gdzie przyjmowała?

Pozdrawiam serdecznie dziewczyny
fishunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 16:11   #12
miewka
Przyczajenie

Ja leczyłam depresję prywatnie u p. Boryczki z Alter Ego. Próbowałam chodzić, na nfz, ale raz że mi proponowane godziny nie pasowały (praca i studia), to jeszcze trafiłam na dwóch antypatycznych przedstawicieli swojego fachu.
I tak Tomorrow, depresję powinno się leczyć - ale jedyne co ma do zaproponowania psychiatra to tabletki, po których śpisz lub patrzysz tępo w sufit - nie rozwiązuje to żadnego problemu, powoduje tylko nowe (koleżanka przytyła 30 kg na takiej terapii, zawaliła studia). Terapia u psychologa ma na celu zlikwidowanie przyczyn depresji - zaniżonego poczucia własnej wartości, lęków, bagażu danego przez rodziców... I naprawdę rozmowa może pomóc. Dziewczyny, jeśli widzicie, że jakaś Wasza bliska koleżanka ma problem ze sobą, mówi że jest beznadziejna (często pod przykrywką żartu), to nie zostawiajcie jej samej sobie, proszę Was o to bardzo, bo właśnie Wasze wsparcie może kogoś uchronić przed upadkiem.
miewka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 08:29   #13
kitkatam
Przyczajenie

Kiedyś w trr pracowała p.Dominika. Uratowała mi życie jak mój narzeczony zginął w wypadku tydzień przed naszym ślubem. Dziś jestem szczęśliwa i tylko dzięki niej.Wspaniała osoba.
kitkatam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 21:47   #14
tungus
Raczkowanie

Nie wiem czy na NFZ, ale mogę doradzić wizytę na ul. Legnickiej we Wrocławiu. Wizyta u p. Magdaleny Senderowskiej myślę, że jest dobrym wyborem dla kogoś kto poszukuje pomocy fachowego psychologa.
Stary 2016-08-07, 22:34   #15
meliandra
Rozeznanie

We Wrocławiu chyba do żadnego psychologa nie dostaniesz się na nfz. Najpierw musisz iść do psychiatry, a on ewentualnie skieruje Cie do psychologa. Osobiście odradzam. Psychiatra oczywiście przepisze Ci leki, które Cie otumanią i w niczym nie pomogą. Wysłucha Twojego problemu jednym uchem z łaską i raczej nic nie doradzi. Podobnie z psychologiem na nfz. Lepiej iść do kogoś znającego się na rzeczy. W przeciwnym razie zamiast pomóc to może jeszcze bardziej zaszkodzić.
meliandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 07:09   #16
basia_pn
Raczkowanie

A psychoterapia? Można gdzieś we Wrocławiu na NFZ iść? Czy tylko prywatnie?
Stary 2017-09-13, 23:47   #17
maxikk
Przyczajenie

Polecam psycholog Dagmarę Czarną, kontakt na psycholog-wroclaw.net
jak coś mogę porozmawiać na priv.
maxikk jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości