Co z tym efektem ubocznym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-03, 13:29   #1
ciekawska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 26

Co z tym efektem ubocznym?


Jak już chyba kiedyś pisałam ginekolog przepisala mi tabletki pochodne progesteronu. No i wszystko było dobrze do czasu aż wyskoczyła mi dość pokaźna pokrzywka(jeden z efektów ubocznych). Po zaprzestaniu brania tych tabletek zauważyłam kolejny skutek. Tym razem nadmierne owłosienie! Jestem wsciekła jak nie wiem. Na przedramieniu zagescily mi sie wlosy i staly sie dosc sporej dlugosci, do tego pojawily sie tez na ramieniu Nie wiem co teraz mam z tym zrobić. Moze ktoś mógłby mi cokolwiek poradzić, co z tym zrobic?

Ciekawe czy teraz, jakbym chciala dostac jakies tabletki antykoncepcyjnie to tez bedzie na mnie eksperymentowac z tabletkami hormonalnymi az mi wlosy na czole wyrosna Jak dla mnie to nie do pomyslenia zeby przepisywac tabletki bez uprzednich badan. Lekarz sobie wybiera tabletki jakie jemu pasuja a nie w zgodzie z organizmem pacjentki. Chory kraj. Wrr.
ciekawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 18:38   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Co z tym efektem ubocznym?

no niestety !!!!!!!!!!!!!ja też przed przepisniem tabl nie miałam badań.Musiałabys zmienic lekarza i rzeczywiście mu oipowiedzieć o swoich obawach i objawach żeby potraktował Twój problem powaznie , bo rzeczywiście nie jest za dobrze z tego co piszesz

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 14:46   #3
MAGWA
Raczkowanie
 
Avatar MAGWA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 37
Dot.: Co z tym efektem ubocznym?

Wiesz ja na Twoim miejscu to nie brałabym więcej tych tabletek,a najlepiej byłoby gdybyś jeszcze raz skonsultowała się z tym lekarzem,i opowiedziała o swoich dolegliwościach po tych tabletkach>Trzymaj się będzie dobrze pa pa
__________________
MAGWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 15:13   #4
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: Co z tym efektem ubocznym?

Radze zmienic lekarke,jednak badania hormonalne raczej nie sprawdzaja sie przy przepisywaniu konkretnych tabletek antykoncepcyjnych.Po prostu szuka sie azx w koncu nie trafi sie na swoje
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 18:33   #5
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Co z tym efektem ubocznym?

Cytat:
Napisane przez ciekawska

Ciekawe czy teraz, jakbym chciala dostac jakies tabletki antykoncepcyjnie to tez bedzie na mnie eksperymentowac z tabletkami hormonalnymi az mi wlosy na czole wyrosna Jak dla mnie to nie do pomyslenia zeby przepisywac tabletki bez uprzednich badan. Lekarz sobie wybiera tabletki jakie jemu pasuja a nie w zgodzie z organizmem pacjentki. Chory kraj. Wrr.
w sumie to nie przychodzą mi do głowy żadne badania, które mógłby zlecić lekarz, przewidując, że wystąpi taki problem, serio. i to nie zależy od kraju wcale
jeśli jest znany jakiś stan, przy którym nie są zalecane tabletki, to jest on wypisany w ulotce w rozdziale "Przeciwskazania". natomiast rozdział "Działania uboczne" obejmuje wszystko, co może wystąpić i większości nie wiadomo, dlaczego, ot co.
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 19:29   #6
Sao
Raczkowanie
 
Avatar Sao
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Co z tym efektem ubocznym?

Ale jeżeli ktoś ma wiecej niż powinien progesteronu (przykładowo) i dostaje tabletki zawierające progesteron? Jeżeli wcześniej zrobić badania hormonalne, to by było wiadomo, więc nie mówcie, że nie da się zrobić badań. Powinno się zrobić profil hormonalny przed zażywaniem tabletek.
__________________
"Abashed the Devil stood and felt how awful Goodness is..."
Sao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 21:08   #7
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Co z tym efektem ubocznym?

w zasadzie tak, ale jaki to ma związek z nadmiernym porostem włosów jako działaniem ubocznym?

nie mówię, że badania w ogóle są bez sensu, tylko że nie uda się tak przebadać, żeby być pewnym, że nie wystąpią żadne działania uboczne.

na miejscu Ciekawej też bym poszukała innego lekarza, ale zgodzę się z tym, że nie tak łatwo dobrać sobie tabletki i trzeba wypróbować chyba czasem dużo, jeśli chce się je brać
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.