Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-19, 02:17   #1
WrednyKociak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12

Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!


Hej Dziewczyny! 3 lata temu miałam kurs stylizacji paznokci i zdobnictwa metodą akrylową i żelową...sęk w tym, że niewiele się tam nauczyłam ale wtedy dla użytku własnego mi to nie przeszkadzało. Teraz jak przeglądam to forum i te nowsze wpisy to niejednokrotnie nie wiem o czym mowa...jakieś pipy edki, tunele itp....ale do czego zmierzam. Już mówię - mimo, że zrobiłam kurs to paznokci nie robiłam praktycznie wcale, może raz mamie i z 5 razy sobie...ale teraz zaczęłam studia na kierunku -kosmetolog- i prawie wszystkie dziewczyny z grupy robią tipsy...wiec też przeprosiłam się z moim kuferkiem, kupiłam nowe żele i teraz mam problem...bo nie pamiętam jak to się robi przeglądałam materiały szkoleniowe i niby robię wszystko jak należy, staram się nie zalewać skórek i nadawać im ładny kształt...ale te paznokcie na dzień następny mają zapowietrzenia a mamie jak zrobiłam na naturalnej płytce odpadły wszystkie -zaznaczam - WSZYSTKIE!na następny dzień! Jestem przerażona! Zwłaszcza ze nie wiem co zrobić z tym co teraz zrobiłam bo nie wiem jak je zdjąć?? Te bez zapowietrzeń normalnie mogę spiłować i zostawić tą cieniutką warstwę żel, ładnie wypolerować i pomalowaćlakierem + dać oliwkę ale co zrobić z tymi co są zapowietrzone?? Przecież nie mogę piłować ich aż do paznokcia bo przepiłuję płytkę!! A na kursie nie pamiętam by mi cokolwiek mówili na ten temat Błagam pomóżcie i proszę doradźcie czy może żele są złe, czy ja po latach nierobienia popełniam jakieś straszne błędy...może iść na doszkolenie?? Proszę o pomoc. Póki co i tak mam zamiar eksperymentować na sobie ale własnych paznokci też nie radocha zniszczyć. Jak będzie trzeba to dodam zdjęcia. I przepraszam że zaczęłam nowy wątek. Szukałam w wyszukiwarce czegoś podobnego ale nie umiałam dopasować. Jak coś to przepraszam. Pozdrawiam!!
__________________
Mój chłopak powiedział, że albo Kot, albo On... Tęsknie za nim czasami..

Jetem szczęśliwą posiadaczką najpiękniejszego czarnego kocura na świecie!

WrednyKociak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 07:44   #2
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

A powiedz jak przygotowujesz płtykę przed rozpoczęciem przedłużania?
Niewątpliwie doszkolenie byłoby najlepszym wyjściem, skoro 3 lata nie "siedziałaś w branży" to sporo się zmieniło od tego czasu, ciągle pojawiają się nowinki, nowe kształty, produkty itp. więc odświeżenie wiadomości i zapoznanie się z nowymi to podstawa. Napisz skąd jesteś to doradzimy jakiś kurs godny uwagi.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 08:50   #3
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

Oj kochana radzę Ci iść na doszkolenie, chyba, że masz mnóstwo wolnego czasu żeby przesortować wizaż. Ja póki co mam braki i korzystam z wizażu. W tej branży miałam przerwę 3 miesiące i już się pojawiły nowe kształty. Także jeśli chcesz "wrócić" radzę Ci się doszkolić, lub zatopić się w morzu wiedzy na wizażu.
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:41   #4
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

Też sądze, że przy tak duzych problemach przydałoby sie solidne doszkolnie, zwłaszcza, że piszesz, że kurs równiez był marny....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:01   #5
WrednyKociak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

Wiecie w porównaniu z tym co mi koleżanki opowiadają, które są świeżo po kursie to praktycznie ja wiem połowę z tego Ja umiem nakładać tylko żel na tips i naturalną płytkę - szablon/forma? - nigdy w życiu a z tego co słyszę o wiele mniej z tym pracy.
Byliczko płytkę przygotowuje tak:
Dezynfekuje ręce, delikatnie odsuwam skórki i błonki z paznokcia, odtłuszczam płytkę, matuje ją bloczkiem polerskim ewentualnie pilnikiem 240. Oczyszczam pył szczoteczką i paznokieć przemywam Cleanerem. Potem naklejam tips, opracowuje go daje primer na paznokieć (na tipsa nie) i potem normalnie żel...
A jestem z Katowic. Ile kosztuje takie doszkolenie bo przyznam, że nie mam kasy bo oprócz kosmetologii studiuje jeszcze farmacje i głównie na to idą mi pieniążki No ale jak będzie trzeba... Powiedzcie mi jeszcze czy żele Sunny Nails są dobre?? Bo takie mam teraz Przedtem jak robiłam na innych to nic sie nie działo Więc juz nie wiem czy ze mnie osioł czy żele do wymiany.
Załączam zdjęcia moich paznokci... Proszę o rady i krytykę co robię źle?...może ja za słabo odsuwam te skórki, może jednak zalewam skórki tym Quick finischem (bardzo rzadki jest a jak go źle i za mało nałożę to sie robią takie dziury ) Pozdrawiam Serdecznie!
__________________
Mój chłopak powiedział, że albo Kot, albo On... Tęsknie za nim czasami..

Jetem szczęśliwą posiadaczką najpiękniejszego czarnego kocura na świecie!

WrednyKociak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:28   #6
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

Doszkolenie raczej Ci sie przyda... bo już w opisie są błędy,
Cytat:
odtłuszczam płytkę, matuje ją bloczkiem polerskim ewentualnie pilnikiem 240.
(po co odtłuszczasz, skoro zaraz po tym ją matowisz? itp.....) a poza tym- sama napisałas, że nie umiesz posługiwać sie szablonami, które teraz są podstawą. Jak podejrzewam coverem też nie umiesz pracować?
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:29   #7
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

Z tego co piszesz to polecała bym jednak szkolenie podstawowe na początek, bo doszkolenie może w tym wypadku niewiele dać. Doszkolenie skupia się na szlifowaniu umiejętności poprawnego piłowania, aplikowania żelu, a skoro mówisz że szkolenie było marne to lepiej nauczyć się tego wszystkiego porządnie niż doszkalać to co już jest. W Katowicach szkoli Ania Gebala Papiez z ABC Nailstore. Kilkaset zł trzeba będzie wydać, ale zapewniam że warto.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 16:31   #8
WrednyKociak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

Albertyno coverem próbowałam robić i nawet mi to nieźle wychodziło ale żel jest taki sobie i nie kryje za dobrze. Na forum czytałam, że od DobrejRady jest dobry i z Basic. Ja muszę dawać bardzo grubą warstwę by nie było prześwitów. Wczoraj próbowałam robić na szablonie ale tylko jak zdjęłam szablon podeszło powietrze i wszystko odpadło ;/
Byliczko dziękuję za polecenie mi tej Pani. Jednak świadomość, że znowu miała bym wydać kilkaset złotych na kurs trochę mnie przeraża...
Póki co postaram się ćwiczyć ale jeśli efekty pozostaną bez zmian..to chyba faktycznie będę musiała iść na kurs od nowa
A znacie taka Panią z Dąbrowy Górniczej? Ma centrum Paznokci. Studio dłoni i stóp. Moja kuzynka tam była na szkoleniu ze zdobnictwa i podobno 650zł biorą za kurs. Moze tam isc?? Pracują na żelach Basic i Prestige wiec chyba dobre.

P.S Co sądzicie o paznokciach którch zdjęcia dodałam? Co poprawić nad czym pracować?
__________________
Mój chłopak powiedział, że albo Kot, albo On... Tęsknie za nim czasami..

Jetem szczęśliwą posiadaczką najpiękniejszego czarnego kocura na świecie!


Edytowane przez WrednyKociak
Czas edycji: 2010-08-19 o 16:33 Powód: Pytanie
WrednyKociak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 17:49   #9
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

jednym zdaniem:budowa leży... ja Ci radzę żebyś zadzwoniła do ani i zapytaj się czy warto robić w Twoim przypadku doszkolenie czy lepiej jednak wybrać się na kurs od nowa
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 18:15   #10
magdacz86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 42
GG do magdacz86
Smile Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

Ja też radze wybrac sie na doszkolenie, lub szkolenie kikaset złotych róznicy., zalezy jaki jest stopien twoich umiejetnosci. przeraza cie wydac kilka set złotych?? w inny sposób się nie nauczysz, 3 lata temu jeszcze cover nie był tak powszechny i na doszkoleniu tez dowiesz sie jak go użyć.warto wydac, a szybko ci sie to zwróci, nie ma potrzeby bys sama probowala, skoroo nie pamietasz co i jak. Minęły 3 lata a to bardzo duzo czasu, nawet my pracujące w zawodzie wciaz sie doszkalamy, ulepszamy , nie mozna stać w miejscu.
__________________
II V-CE Mistrzyni Polski w Zdobieniu Paznokci
Miniatury 2009
Instruktor stylizacji paznokci.
Masz pytania?? pisz

Edytowane przez magdacz86
Czas edycji: 2010-08-19 o 18:16
magdacz86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 18:24   #11
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

Cytat:
Napisane przez WrednyKociak Pokaż wiadomość
Albertyno coverem próbowałam robić i nawet mi to nieźle wychodziło ale żel jest taki sobie i nie kryje za dobrze. Na forum czytałam, że od DobrejRady jest dobry i z Basic. Ja muszę dawać bardzo grubą warstwę by nie było prześwitów. Wczoraj próbowałam robić na szablonie ale tylko jak zdjęłam szablon podeszło powietrze i wszystko odpadło ;/
Byliczko dziękuję za polecenie mi tej Pani. Jednak świadomość, że znowu miała bym wydać kilkaset złotych na kurs trochę mnie przeraża...
Póki co postaram się ćwiczyć ale jeśli efekty pozostaną bez zmian..to chyba faktycznie będę musiała iść na kurs od nowa
A znacie taka Panią z Dąbrowy Górniczej? Ma centrum Paznokci. Studio dłoni i stóp. Moja kuzynka tam była na szkoleniu ze zdobnictwa i podobno 650zł biorą za kurs. Moze tam isc?? Pracują na żelach Basic i Prestige wiec chyba dobre.

P.S Co sądzicie o paznokciach którch zdjęcia dodałam? Co poprawić nad czym pracować?
Jeśli miałabym radzić to Ania jest mistrzynią w stylizacji paznokci i to kilkukrotną, więc warto się od niej uczyć, a o Pani z Dąbrowy Górniczej nie słyszałam, a cena szkoleń zapewne się specjalnie nie różni.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 20:38   #12
WrednyKociak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

Dziękuje wam kochane za wypowiedzi! Nie pozostaje mi nic innego jak zacząć zbierać pieniążki i wybrać się znów na kurs. Byliczko jak byś mogła mi podać kontakt do Pani Ani albo jakąś jej stronę internetową. Było by mi dużo łatwiej. Dziękuję Wam wszystkim jeszcze raz!

Charolina wiem, że budowa leży - za płaskie są, prawda? Zero tunelu i w ogólę kicha ... dziękuję za wypowiedz

Pozdrawiam!

P.S Już znalazłam stronę tej Pani Ani wujek Google wie wszystko
__________________
Mój chłopak powiedział, że albo Kot, albo On... Tęsknie za nim czasami..

Jetem szczęśliwą posiadaczką najpiękniejszego czarnego kocura na świecie!


Edytowane przez WrednyKociak
Czas edycji: 2010-08-19 o 20:43 Powód: Znalazłam
WrednyKociak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 20:44   #13
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

proszę bardzo: http://abc-nailstore-katowice.pl/kontakt.php
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 11:55   #14
bitt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: okolice Będzina
Wiadomości: 495
GG do bitt
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

odpusc sobie tą Dąbrowe
bitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 22:53   #15
WrednyKociak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12
Dot.: Problem z paznokciami po latach przerwy. Pomocy!!

bitt - Czemu? Jakieś konkretne powody?
__________________
Mój chłopak powiedział, że albo Kot, albo On... Tęsknie za nim czasami..

Jetem szczęśliwą posiadaczką najpiękniejszego czarnego kocura na świecie!

WrednyKociak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.