Tabletki, a poprawa cery... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-05, 19:58   #31
linadka
Rozeznanie
 
Avatar linadka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 769
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

Odnawiam temat

Ja brałam Diane35 jakieś 2 lata temu, powodem były problemy z cerą. wzięłam chyba 3 opakowania, cera mi się poprawiła cudownie! Potem gin zmienił mi na mercilon i przestałam brać chyba po 3 opakowaniu z własnej głupoty (zapomniałam o tabletce 2dni pod rząd i stwierdziłam, że to dobry moment żeby przestać brać). Strasznie przytyłam, jakieś 10 kilo, miałam twarz okrągłą jak księżyc w pełni - po odstawieniu tabletek schudłam 15 kilo w dość szybkim tempie! Cera utrzymywała mi się w dobrym stanie przez jakieś pół roku, potem pomogło oczyszczanie u kosmetyczki. Po dwóch latach moje problemy z trądzikiem wróciły (od wakacji). Próbowalam wszystkiego, zapłaciłam majątek za leki od dermatologa, w końcu wróciłam do ginekologa (nie da się inaczej wyleczyć trądziku hormonalnego), dostałam jeanine i właśnie jestem w trakcie trzeciego opakowania. Cera się poprawiła, nie mam już problemów. I tu moje pytanie : Kiedy (po ilu miesiącach) mam odstawić tabletki i co mam robić potem, żeby stan cery się utrzymał? Czy są jakieś środki zapobiegające trądzikowi czy do końca życia mam z nim walczyć? Nie chce brać tabletek bo strasznie po nich puchnę (już czuję wpływ jeanine na biodrach...). Macie jakieś pomysły? Może odstawić tabletki i jednocześnie zacząć brać jakieś witaminy, może cynk? POMOCY!
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away...
linadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 22:20   #32
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

Mysle, ze jezeli Twoj tradzik jest hormonalny (mialas robione badania hormonow?) to nic oprocz hormonow nie pomoze, chyba ze sam przejdzie z wiekiem albo po ciazy albo gdy sie zacznie klimakterium. Jezeli nie chcesz brac tabletek na stale to pogadaj z ginekologiem, moze bedziesz brac po 3 opakowania, a potem odstawiac na pol roku albo jakos tak. Sam cynk i witaminy, a nawet masci na tradzik hormonalny nie pomoga.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:18   #33
linadka
Rozeznanie
 
Avatar linadka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 769
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

Tak, miałam robione badania hormonalne. Tego się właśnie obawiałam, że będę skazana na te tabletki Ale może rzeczywiście to jest dobry pomysł, żeby brać kilka opakowań co pół roku. Dzięki
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away...
linadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:19   #34
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

ja zle tolerowalam tabletki to bralam po 7z opakowania- od 7do 14 dnia cyklu
spytaj o to swojego dermatologa (ma to jednak taki minus, ze okres mialam co21 dni)
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:27   #35
linadka
Rozeznanie
 
Avatar linadka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 769
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

I to pomagało? Nie rozchwiałaś się jeszcze bardziej hormonalnie? I jak Twoja buźka na to reagowała?
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away...
linadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 14:10   #36
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

nie rozchwialam sie- zreszta nie sadze, ze moglo byc jeszcze gorzej tabletki naprawde mi nie sluzyly...
buzia najlepiej reagowala jak bralam normalnie syndi- a biorac po 7tabl z cyklu nic nie wyskakiwalo- no moze czasem
teraz biore cerabit, pije bratka 2x dziennie i 1x dziennie drozdze- hormony odstawilam zupelnie
2x w tyg maseczka oczyszczajaca i 2x w tyg peeling + codzienne nawilzanie a na przebarwienia acne derm
jak czasem cos wyskoczy benzacne lub acnefan
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:43   #37
linadka
Rozeznanie
 
Avatar linadka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 769
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

też muszę odstawić, bo nic dobrego z tego nie mam...Najwyżej będę wracać co jakiś czas. a co myślisz o łykaniu cynku? też używałam acnefanu, ale w sumie tak średnio byłam zadowolona...My baby to mamy zawsze pod górkę ;/

Szukałam czegoś o cerabicie, ale niewiele wygooglowałam...Mogłabyś napisać o tym coś więcej ?
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away...

Edytowane przez linadka
Czas edycji: 2009-03-07 o 19:47
linadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 20:50   #38
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

ciezko mi napisac cos wiecej bo biore dopiero pierwsze opakowanie... ma w skladzie cynk- a jest od cynku sporo drozsze
w sumie nie wiem co moge polecic bo stosuje kilka rzeczy na raz i nie wiem co konkretnie pomaga
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 21:54   #39
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

Odświeżę wątek. Może ktoś jeszcze używa Diane35. Zaczęłam ja brać i jestem ciekawa efektów. Męczę się z moją cerą już kilka lat. A jestem już jakiś czas po 20. Jestem dobrej myśli.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 10:28   #40
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

Cytat:
Napisane przez RoxyFM Pokaż wiadomość
Odświeżę wątek. Może ktoś jeszcze używa Diane35. Zaczęłam ja brać i jestem ciekawa efektów. Męczę się z moją cerą już kilka lat. A jestem już jakiś czas po 20. Jestem dobrej myśli.
I jak tam?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 22:20   #41
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
I jak tam?
Jestem w trakcie 3 listka. Na 1-2 strasznie mnie wysypało. Teraz już się poprawia. Mało kiedy mi coś wyjdzie. Na razie to mam jeszcze jakieś ślady po syfach wcześniejszych. Polecacie coś na przebarwienia potrądzikowe?
Dziś byłam po recepty na nowe opakowania. I dr powiedziała mi, że po roku już powinno być super. No jestem ciekawa jak to będzie dalej.

Edytowane przez RoxyFM
Czas edycji: 2016-02-01 o 22:47
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-02, 07:08   #42
WiolkaKlaman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 39
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

Ja należę do grona kobiet którym tabletki nie poprawiły cery, a początkowo wręcz przeciwnie- moja cera oszalała...
WiolkaKlaman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 11:36   #43
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Tabletki, a poprawa cery...

Mnie strasznie sypało na Yazie i Qlairze, na Diane35 było ok. One jakby nawet wysuszały cerę. Ginekolog mi mówił, że o efektach można mówić po pół roku brania.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-02 11:36:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.