Prosicie o probki w aptekach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-07, 10:35   #1
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135

Prosicie o probki w aptekach?


Zawsze testujecie filtry przed zakupem? I jak generalnie reaguja aptekarki na taka prosbe?
w zeszlym roku przeszlam sie po kilku aptekach w katowicach proszac o probki [wole przetestowac cos na co wydaje kilkadziesiat zl], i w niektorych bez problemy dostalam kremiki, widac ze byly ich pelne szuflady, a niektorych reakcja jakbym prosila o piłę mechaniczna
Ciekawa jestem waszych wrażen, pozdrawiam
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 10:48   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Prosze o próbki, choć łatwo nie jest. Mówię, że jestem alergikiem i musze najpierw wypóbowac krem zanim kupię całe opakowanie. CZęsto jest jednak tak, że jak coś kupuje to panie farmaceutki same wrzucają mi jakieś próbki. Najczęściej jakimś dziwnym trafem dostaję HOL avene
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 10:52   #3
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Ja testowałam kremy przed zakupem w aptekach stacjonarnych tylko 2 razy: Photoderm Flush i Avene emulsję matującą: tylko takie 2 próbki udało mi się zdobyć. Teraz kupuję z aptekach internetowych i stamtąd dostałam próbki, jak o nie poprosiłam.
Panie w aptekach stacjonarnych jakoś niechętnie dzielą się próbkami i działają tym na swoją szkodę: sporo osób zrezygnuje z kupienia kremu za kupę kasy, jak nie mają możliwości przestowania.

Ja jakiś pechowiec jestem
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 10:53   #4
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Ja również proszę o próbki, zwłaszcza filtrów, ponieważ trudno znależć tego jedynego, a pozatym nie chcę się zrujnować za coś czego nie będę używać A dostaję najczęściej lekkie kremy nawilżające
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 10:54   #5
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Ja zawsze proszę o próbki, zanim kupię całe opakowanie. Do tej pory nie spotakałam się z niechęcią.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 11:06   #6
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Ja się z niechęcią nigdy nie spotkałamjeśli już to z odpowiedzią "niestety,ale nie ma". Z dostaniem filtrów Biodermy przynajmniej ja nie mam większych problemów,ale Avene czy LPR to już jest.
Jedna pani farmaceutka z apteki powiedziała mi,że oni nie maja i nie dają próbek dlatego,że po prostu zamawiają za małe ilości tych produktów i nie dostaja w związku z tym w hurtowanich próbek.Kazała mi iść po próbki do jakis duzych aptek najlepiej tych które sa w galeriach,bo oni podobno biora od samych producentów większe ilości i dostają próbki.
Jest jeszcze jeden sposób.Ja chodzę do prywatnego dermatologa i u niej moge upomnieć sie o próbki,bo je ma.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 11:40   #7
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Ja chodze po aptekach, ale próbek filtrów nigdy nie mieli. Tylko wczoraj moja mama zdobyła próbkę Vichy. Nawet sie nie dziwię, że tka trudno u mnie o próbki, bo samych filtrów tez brakuje
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 17:15   #8
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

U mnie w mieście nie ma dużych aptek i co za tym idzie nie ma próbek (raz tylko dostałam próbkę SVR50, ale to chyba za trzecim podejściem. Pani w aptece nawet nie wiedziała, że coś takiego mają, więc możliwe że nawet była przeterminowana ) Jak na razie zdobyłam tylko próbki przez wymianę z Beoneself i Paulą (dzięki dziewczyny ). No i ostatnio mój tata był u dermatologa i dostał mleczko SVR, więc ja też sobie wypróbuję
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:35   #9
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Ja dostaje bez problemu próbki,w szczególnosci teraz jak są dostawy filtrów . A tak własciwie to moja mama większosc próbek zdobyła,bo ją zawsze wysyłam,bo samej mi tak głupio o cos poprosic
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 21:09   #10
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

w swoim mieście nawet nie pytam, każdego filtra mają po jednej sztuce, a gdy pytam kiedy będzie nowa dostawa to kiwają smutno głową i mówią, że nieprędko ale we Wrocku molestuję, często panie po rozmowie ze mną nt. jakiegoś kosmetyka same coś dorzucają na spróbowanie - w pt dyskutowalam z panią, czy mają starą wersję fluidu 100 Biodermy, pani mi tłumaczyła, że są nowe oznaczenia, ale ja pytałam o stare zapasy znienacka dorzuciła mi Biodermę 50+ dwie małe tubki-próbki
Jak wyżej napisano - apteki internetowe prowadzą w tej kwestii
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 21:38   #11
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Chodze do aptek, gdzie probki wrzucane sa jako gratisy przy zakupach (mily gest). Jesli interesuje mnie cos konkretnego, to po prostu prosze.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 22:57   #12
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Ja zawsze proszę o próbki, łaski nie robią.
Na szczęście, mam już swoje przemiłe apteki, gdzie panie mnie znają i same się chwalą, jakie cudeńka mają - i tym mnie zarzucają.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 23:08   #13
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

nie, ani razu nie prosilam no ale mam tak milego pana w aptece ze jak ide sam mi zawsze daje jakie tylko ma ostatnio sie za to zdziwilam bo.. roznosli po mieszkaniach w bloku probki nivea , praktycznie chyba po 10 probek roznych kremow z ulotkami
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 00:02   #14
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Ja także proszę o próbki w aptekach,na początku bylo mi trochę głupio, ale już sie nauczyłam i upominam sie jak kupuje jakis kosmetyk. Nawet mówię jaką chciałbym dostać i na której mi zależy najbardziej .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 07:31   #15
Debora86
Raczkowanie
 
Avatar Debora86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 65
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Cytat:
Napisane przez moee
nie, ani razu nie prosilam no ale mam tak milego pana w aptece ze jak ide sam mi zawsze daje jakie tylko ma ostatnio sie za to zdziwilam bo.. roznosli po mieszkaniach w bloku probki nivea , praktycznie chyba po 10 probek roznych kremow z ulotkami
U mnie we Wrocku tez chodzili po osiedlach i rozdawali próbki ale nie mam zamiaru ich zużyć...
Debora86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 20:13   #16
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

ja często dostaje jak kupuje coś z Vichy
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 16:26   #17
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Potwierdzam! Kupując kosmetyki w dużych aptekach (np. w centrach handlowych) nie spotkałam się jeszcze z odmową dołączenia próbki. To taka transakcja wiązana. Jeśli już coś kosztownego kupiłam, a dostanę próbkę innego kosmetyku, to mogę do nich wrócić i... dokupić coś jeszcze. Jeśli pytam o jakiś konkretny kosmetyk, a jest jego próbka, dostaję ją. Gdy jej nie ma, często dostaję próbkę podobnie działającego kosmetyku konkurencyjnej firmy. Pytajmy, dziewczyny, o próbeczki! Być może wkrótce będzie to standard, nie trzeba będzie o nie prosić!
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 21:24   #18
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

A ja kupuję coś w aptece dopiero, jak dostanę w niej próbkę - po prostu wchodzę i proszę. Jak mówią, że nie ma, to bardzo mi przykro, mogę iść do innej z 5 (!) aptek w odległości 200 metrów od mojego domu
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 10:49   #19
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

ja ostatnio wyszłam rozczarowana z apteki..kupiłam kilka nie_tanich kosmetyków a w siateczce nie znalazła się ani jedna próbeczka..
czasami oczywiście o nie proszę ale chwilami człowiek ma dość proszenia się o coś co powinno być przecież standartem..miłym dodatkiem do zakupów.. i zaproszeniem do kolejnych

zaczęłam się zastanawiać czy może apteki płacą za te próbki? może to dla nich jakiś koszt skoro traktują osobę, która o nie pyta jakby była jakimś żebrakiem :0 jakby chciała rzeczy niemal niemożliwej.. jakby przyszła obrabować aptekę

to taka mała refleksja z ostatnich dni

jeżeli okaże się że AWS dokłada jakieś próbeczki chyba przerzucę się na zakupy w necie..może będzie to parę złotych więcej kosztować..ale przynajmniej będzie okazja żeby wypróbować coś nowego
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-01, 12:12   #20
anamnezis
Rozeznanie
 
Avatar anamnezis
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 572
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Cytat:
Napisane przez obca
zaczęłam się zastanawiać czy może apteki płacą za te próbki? może to dla nich jakiś koszt skoro traktują osobę, która o nie pyta jakby była jakimś żebrakiem :0 jakby chciała rzeczy niemal niemożliwej.. jakby przyszła obrabować aptekę
Ja się czuję dokłądnie tak samo. Jakbym przyszła i próbowała coś wyłudzić, albo naciągnąc aptekę na coś. Nie wiem, wykorzystać?
Do diaska co się dzieje z tymi aptekami?
Owszem spotkałam się z kilkoma, gdzie b. miłe panie chętnie szukały czy maja, a jak nie miały dokładnie tego co chciałam, to dawały próbkę czegoś podobnego (mimo, że nic nie kupiłam). Takie sytuacje jednak są rzadkością, zwykle mam wrażanie, że pani mówiąc "nie ma" patrzy na mnie jakos tak nieprzyjaźnie. Ale może sobie coś ubzdurałam
__________________
Był czas, kiedy żyłem tylko dlatego,
że musiałem żyć.
Lecz teraz żyję, ponieważ jestem wojownikiem
i pragnę powrócić przed oblicze Tego,
w imię Którego zawsze walczyłem.
anamnezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:06   #21
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Cytat:
Napisane przez obca
ja ostatnio wyszłam rozczarowana z apteki..kupiłam kilka nie_tanich kosmetyków a w siateczce nie znalazła się ani jedna próbeczka..
czasami oczywiście o nie proszę ale chwilami człowiek ma dość proszenia się o coś co powinno być przecież standartem..miłym dodatkiem do zakupów.. i zaproszeniem do kolejnych

zaczęłam się zastanawiać czy może apteki płacą za te próbki? może to dla nich jakiś koszt skoro traktują osobę, która o nie pyta jakby była jakimś żebrakiem :0 jakby chciała rzeczy niemal niemożliwej.. jakby przyszła obrabować aptekę

to taka mała refleksja z ostatnich dni

jeżeli okaże się że AWS dokłada jakieś próbeczki chyba przerzucę się na zakupy w necie..może będzie to parę złotych więcej kosztować..ale przynajmniej będzie okazja żeby wypróbować coś nowego
AwS zawsze dokłada próbeczki Jak kupowałam mleczko Avenki i dwa opakowania Srzypovity dorzucili chyba z 7 próbek
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:22   #22
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

A ja myślę, że z tymi próbeczkami to jest tak, że chętnie dają je tam, gdzie mają naprawdę spory zapas, czyli właśnie w Centrach Handlowych. W swojej aptece owszem próbki dostaję, ale dopiero jak poproszę. Raz zdarzyło się, że przy okazji zakupu Avene Ystheal+ pod oczy dostałam dwie próbki tego kremu do twarzy ot tak sobie dla wypróbowania, bez proszenia o nie, a przecież takie gratisy to powinna być norma a nie wyjątek. Ostatnio kupowałam trzy filtry Avene, ale już o próbeczkach Panie zapomniały. Troszkę mnie to irytuje, że same nie ruszą głową i nie zaproponują czegoś nowego, nie zainteresują klienta czymś, czego byc może nie zna. Wydawałoby się, że zainteresowanie klienta nowymi produktami właśnie poprzez wręczenie mu próbek do przetestowania leży w interesie apteki, bo wiadomo klient, któremu wręczona próbka np. kremiku podpsuje przyjdzie kupić jego opakowanie pełnowymiarowe. Niestety, często się zdarza, że zamiast próbeczki trafiać do rąk klientów lądują np. na Allegro i nie tylko.

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2006-06-01 o 16:44
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:37   #23
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

mam koleżanke faramceutkę, próbki w aptekach otrzymuja , a nawet bardzo dużo, jednak próbki rozmywaja sie w powietrzu.... Koleżanka mówi że czesto chciałby sama dla siebie cos wziąć i spróbowac ale juz nie ma... panie starsze stażem, maja pewie wieksze prawo...
Kiedyś do Asco ruticalu dostali kremy z wit A+E, duzo ich było (nawet mi koleżanka sprezentowała) i wystawiła je koło kasy żeby klientom rozdawać, poszła do toalety, po powrocie kremów juz nie było. Ktos sie nimi zaopiekował.

A w pobliskiej aptece czasmi daja próbki, kiedys pojawiła się seria kosmetyków Dolivia, zapytałam panią co to takiego.... a ona że da mi próbki to sobie przetestuję no i dobrze bo później kupiłam odzywke do włosów.

A najbardziej cenie sobie zakupy w internetowym aptekusie, próbek bez liku, głownie Vichy i reklamóweczki -przydatne na sniadanie do pracy
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 15:37   #24
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Prosicie o probki w aptekach?

Jak prosiłam o próbki w Superpharm, to kobieta mnie potraktowała niezbyt fajnie, ogólnie nie bardzo pozytywnie odniosła się do takiego pytania z mojej strony :|
W innych miejscach o próbki nie prosiłam, bo jakoś nigdy nie miałam okazji.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.