dziwne zaczerwienienie na klacie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 21:36   #1
Philips86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 23

dziwne zaczerwienienie na klacie


Witam, mam taki problem jak na zdjeciu poniżej, dawniej pojawialo mi sie jak skoczylem na solarke, ale posmarowałem z 2-3dni linomagiem i znikało. bo wydaje sie to wysuszone wiec nawilżałem, teraz niesterty juz nie znika choc smarune non stop linem. a jeszcze jak sie zapomne i podrapie to jest bardzo czerwone, nie wiem czym to brać żeby zeszło. moze zamiast linomagu differen -zel? ale jeszcze bardziej wysuszac?

Philips86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 10:12   #2
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: dziwne zaczerwienienie na klacie

Po pierwsze - czy to zaczerwienienie swędzi? Piecze? Jeśli tak to musisz się udać do dermatologa, bo może to byś po prostu uczulenie na coś, a uczuleń jest pełno więc nie byłabym w stanie nic powiedzieć.
Jeśli po prostu jest i nic się z tym nie dzieje to poczekaj kilka dni może samo zejdzie no i oczywiście unikaj solarium. Nie tylko z powodu tego, że widocznie masz wrażliwą skórę, ale widzę, że masz tez dużo pieprzyków - nadmierna ilość pieprzyków to jeden z przeciwskazań solarium! To może skończyć się nawet czerniakiem
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 13:00   #3
Philips86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 23
Dot.: dziwne zaczerwienienie na klacie

no tak to nie swedzi ale jak podrapie to zaczyna i wtedy juz mnie korci drapac robi sie bardzo czerwone, jak nie smaruje niczym to suche sie robi bardzo wiec smaruje dalej linomagiem bo po tym troche bledsze jest.

mam dosc jasna karnacje ale na solarium chodze raz na 2tygodnei teraz bo cwicze i miesnie lepiej wygladaja na oplaonym ciele wiec z tego nie zrezygnuje, tylko zakryje to miejsce jakims listkiem czy czyms zeby tego nie wysuszac bardziej
Philips86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 14:01   #4
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: dziwne zaczerwienienie na klacie

Cytat:
Napisane przez Philips86 Pokaż wiadomość
no tak to nie swedzi ale jak podrapie to zaczyna i wtedy juz mnie korci drapac robi sie bardzo czerwone, jak nie smaruje niczym to suche sie robi bardzo wiec smaruje dalej linomagiem bo po tym troche bledsze jest.

mam dosc jasna karnacje ale na solarium chodze raz na 2tygodnei teraz bo cwicze i miesnie lepiej wygladaja na oplaonym ciele wiec z tego nie zrezygnuje, tylko zakryje to miejsce jakims listkiem czy czyms zeby tego nie wysuszac bardziej
Są pewne kremy na takie dolegliwości, niestety nie znam ich nazwy... z solarium "nie zrezygnujesz"? Chyba do czasu jak naprawdę coś złego Ci się stanie :P teraz słońce wychodzi więc może lepiej poopalać się na dworze?
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.