Kosmetyki naturalne - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-28, 16:58   #2371
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość


olejek waniliowy - rozumiem, że chodzi Ci o to, że syntetyczny?
a co złego w tej przynależności?

Waniliowy olejek eteryczny czy absolut są po prostu kosztowne (cena porównywalna do różanego), zbyt drogie, by je dodawać do mydła za kilka zł, a producentka informuje o stosowaniu wyłącznie naturalnych olejków eterycznych. Ciekawi mnie, co tam jest. Informacja jest nieprecyzyjna.

W przynależności do The European Directory of Soap & Cosmetics Makers nic złego nie ma, logo zawsze podnosi prestiż. W ich katalogu są rękodzielnicy, np. polska Lavea, ale wolałabym, żeby mydlarnia popisała się stosowaniem certyfikowanych półproduktów, badaniami toksykologicznymi czy czymś takim.

Zastanawiam się, czy ta firma jest wiarygodna i warto u nich kupować (podoba mi się mydło jogurtowe, pokrzywowe, żywokostowe, geraniowe i świeży balsam). Farma jest mała, produkcja ręczna, co mnie pociąga i jest zaletą, ale taka chałupnicza produkcja może mieć też swoje wady (np. związane ze standaryzacją jakości). Właścicielka na swoim blogu podpiera się tekstami z popularnych źródeł, a to nie dodaje jej wizerunkowi profesjonalizmu.

Wiem, że marudzę, ale jakoś nie potrafię się bez refleksji poddać wizażowym modom.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-05-28 o 17:37 Powód: błąd j.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 17:23   #2372
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja wielką znawczynią biochemii nie jestem, używam tylko najprostszych hydrolatów, olejków czy preparaty z naturalisa, sama kosmetyków nie robię bo nie umiem, ale jak przyszła paczka z naturalisa, a w niej same cuda, to brat tylko spojrzał na mnie z politowaniem Zestaw małego chemika - to jest to!
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 17:40   #2373
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy ta firma jest wiarygodna i warto u nich kupować (podoba mi się mydło jogurtowe, pokrzywowe, żywokostowe, geraniowe i świeży balsam). Farma jest mała, produkcja ręczna, co mnie pociąga i jest zaletą, ale taka chałupnicza produkcja może mieć też swoje wady (np. związane ze standaryzacją jakości). Właścicielka na swoim blogu podpiera się tekstami z popularnych źródeł, a to nie dodaje jej wizerunkowi profesjonalizmu.

Wiem, że marudzę, ale jakoś nie potrafię się bez refleksji poddać wizażowym modom.
Czy mogłabyś trochę jaśniej? W jaki sposób takie mydełka mogą tracić na jakości?
Nie poddaję Twojej opini w wątpliwość, po prostu chciałabym się dowiedzieć co i jak, aby móc mądrze wybrać.
Wydawało mi się, że mydło robione metodą ręczną na zimno na bazie olejów i olejków eterycznych jest bardzo dobre. Składy na stronie są podane.
Z mojego punktu widzenia lawendowa farma jest lepsza niż lush. A do tego polska (lubię wspierać lokalne działalności). Dla mnie to akurat nie jest żadna moda, od dawna szukałam naturalnych mydeł w dobrej cenie.
Proszę o odpowiedź.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-05-28 o 17:41
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 17:41   #2374
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Waniliowy olejek eteryczny czy absolut są po prostu kosztowne (cena porównywalna do różanego), zbyt drogie, by je dodawać do mydła za kilka zł, a producentka informuje o stosowaniu wyłącznie naturalnych olejków eterycznych. Ciekawi mnie, co tam jest. Informacja jest nieprecyzyjna.

W przynależności do The European Directory of Soap & Cosmetics Makers nic złego nie ma, logo zawsze podnosi prestiż. W ich katalogu są rękodzielnicy, np. polska Lavea, ale wolałabym, żeby mydlarnia popisała się stosowaniem certyfikowanych półproduktów, badaniami toksykologicznymi czy czymś takim.

Zastanawiam się, czy ta firma jest wiarygodna i warto u nich kupować (podoba mi się mydło jogurtowe, pokrzywowe, żywokostowe, geraniowe i świeży balsam). Farma jest mała, produkcja ręczna, co mnie pociąga i jest zaletą, ale taka chałupnicza produkcja może mieć też swoje wady (np. związane ze standaryzacją jakości). Właścicielka na swoim blogu podpiera się tekstami z popularnych źródeł, a to nie dodaje jej wizerunkowi profesjonalizmu.

Wiem, że marudzę, ale jakoś nie potrafię się bez refleksji poddać wizażowym modom.
A może napisz do właścicielki maila ze swoimi wątpliwościami, to się wszyscy dowiemy co i jak?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 19:37   #2375
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A może napisz do właścicielki maila ze swoimi wątpliwościami, to się wszyscy dowiemy co i jak?
O tym samym pomyślałam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 19:44   #2376
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś trochę jaśniej? W jaki sposób takie mydełka mogą tracić na jakości?
Nie poddaję Twojej opini w wątpliwość, po prostu chciałabym się dowiedzieć co i jak, aby móc mądrze wybrać.
Wydawało mi się, że mydło robione metodą ręczną na zimno na bazie olejów i olejków eterycznych jest bardzo dobre. Składy na stronie są podane.
Z mojego punktu widzenia lawendowa farma jest lepsza niż lush. A do tego polska (lubię wspierać lokalne działalności). Dla mnie to akurat nie jest żadna moda, od dawna szukałam naturalnych mydeł w dobrej cenie.
Proszę o odpowiedź.

Ja odnoszę wrażenie, że te mydła zyskaly ostatnio na popularności; w końcu skądś się o nich dowiedziałam. Inne czynniki, z powodu których mam dystans do wizażowych mód, zachowam dla siebie

Mnie też pociąga idea produktu z lokalnie występujących składników (na ile to możliwe, dlatego przyglądam się Farmie.

Przeprowadziłam rozeznanie na stronie internetowej, no i to zwróciło moją uwagę. To może być drobna nieścisłość, ale w czasach, gdy na Allegro sprzedają mydło z przetopionego Białego Jelenia z dodatkami płatków kwiatowych a dystrybutorzy polecają używanie mydeł "najstarszych we Wszechświecie" to wolę jednak zasięgnąć opinii. Tylko z tym mam problem.

W dużych firmach proces produkcji jest kontrolowany, każda partia produktu musi mieć ściśle określone, takie same właściwości. W przypadku domowej produkcji i użycia, np. składników pochodzenia naturalnego, poszczególne serie wyrobu mogą się różnić.
Małe firmy dysponują też zazwyczaj mniejszymi środkami na badania.

Jeśli rzemieślnik opracował dobrą recepturę, używa składników dobrej jakości i jest biegły w tym, co robi, to nie powinno to być wadą No i skoro te mydła są sprzedawane, to ktoś musiał dopuścić je do obrotu.

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A może napisz do właścicielki maila ze swoimi wątpliwościami, to się wszyscy dowiemy co i jak?
Mogę napisać. Zawsze warto zweryfikować źródło. Przy okazji dowiem się w jakim stopniu są przetłuszczone.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 19:51   #2377
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ja odnoszę wrażenie, że te mydła zyskaly ostatnio na popularności; w końcu skądś się o nich dowiedziałam. Inne czynniki, z powodu których mam dystans do wizażowych mód, zachowam dla siebie

Mnie też pociąga idea produktu z lokalnie występujących składników (na ile to możliwe, dlatego przyglądam się Farmie.

Przeprowadziłam rozeznanie na stronie internetowej, no i to zwróciło moją uwagę. To może być drobna nieścisłość, ale w czasach, gdy na Allegro sprzedają mydło z przetopionego Białego Jelenia z dodatkami płatków kwiatowych a dystrybutorzy polecają używanie mydeł "najstarszych we Wszechświecie" to wolę jednak zasięgnąć opinii. Tylko z tym mam problem.

W dużych firmach proces produkcji jest kontrolowany, każda partia produktu musi mieć ściśle określone, takie same właściwości. W przypadku domowej produkcji i użycia, np. składników pochodzenia naturalnego, poszczególne serie wyrobu mogą się różnić.
Małe firmy dysponują też zazwyczaj mniejszymi środkami na badania.

Jeśli rzemieślnik opracował dobrą recepturę, używa składników dobrej jakości i jest biegły w tym, co robi, to nie powinno to być wadą No i skoro te mydła są sprzedawane, to ktoś musiał dopuścić je do obrotu.



Mogę napisać. Zawsze warto zweryfikować źródło. Przy okazji dowiem się w jakim stopniu są przetłuszczone.
Super Daj znać jak się czegoś dowiesz z tym Białym Jeleniem, to serio serio?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 20:01   #2378
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Super Daj znać jak się czegoś dowiesz z tym Białym Jeleniem, to serio serio?
Aukcji nie widziałam, ale dziewczyna chwaliła się, że coś takiego sprzedała. I ja w to wierzę...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 20:07   #2379
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

A tak w ogóle Dziewczyny ponawiam pytanie.
Jakiś czas temu pytałam was czy wiecie coś o firmie Salco. Reklamują się jako naturalne, ale no wiemy jak to bywa. Odpowiedziała mi tylko jedna z was, że nie wie nic o tej firmie, ale wątpi, że są naturalni, dlatego ponawiam.
Pytam, bo spodobał mi się od nich pewien zestaw.
http://www.salco.pl/
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 20:58   #2380
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
No i skoro te mydła są sprzedawane, to ktoś musiał dopuścić je do obrotu.

Byłam świadkiem zakładania kilku maleńkich firm (akurat nie kosmetycznych) i uwierz mi, nikt niczego do "obrotu nie dopuszcza".
W niektórych galeriach internetowych i na Allegro można też kupić jedzenie domowe i daję sobie głowę obciąć, że nikt tego nawet nie badał.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 22:10   #2381
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A tak w ogóle Dziewczyny ponawiam pytanie.
Jakiś czas temu pytałam was czy wiecie coś o firmie Salco. Reklamują się jako naturalne, ale no wiemy jak to bywa. Odpowiedziała mi tylko jedna z was, że nie wie nic o tej firmie, ale wątpi, że są naturalni, dlatego ponawiam.
Pytam, bo spodobał mi się od nich pewien zestaw.
http://www.salco.pl/
nie podali na stronie składu, więc trudno powiedzieć jak z naturalnością

Edit: już znalazłam składy na lilinatura.pl Niestety nie są naturalne: w balsamie np. propylene glycol i DMDM Hydantoin; mleczko do kąpieli z SLS, peeling chyba najlepszy skład, ale jest BHT . Wszędzie wysoko Parfum.
__________________


Edytowane przez kotwilka
Czas edycji: 2011-05-28 o 22:15
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 22:28   #2382
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27177782]
Byłam świadkiem zakładania kilku maleńkich firm (akurat nie kosmetycznych) i uwierz mi, nikt niczego do "obrotu nie dopuszcza".
W niektórych galeriach internetowych i na Allegro można też kupić jedzenie domowe i daję sobie głowę obciąć, że nikt tego nawet nie badał.
[/QUOTE]


Nie brzmi to dobrze, ale może trzeba uwierzyć w biurokrację? :/

Znalazłam coś takiego http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...59:0209:pl:PDF
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 22:48   #2383
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
nie podali na stronie składu, więc trudno powiedzieć jak z naturalnością

Edit: już znalazłam składy na lilinatura.pl Niestety nie są naturalne: w balsamie np. propylene glycol i DMDM Hydantoin; mleczko do kąpieli z SLS, peeling chyba najlepszy skład, ale jest BHT . Wszędzie wysoko Parfum.

Dziękuję za odpowiedź.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 00:23   #2384
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Radze uważać na kosmetyki Ziaja i tego typu cuda. Micel bardzo dobrze oczyszcza cerę i z reguly nie potrzeba niczego więcej oprócz jakiegoś peelingu 1-2 razy w tygodniu czy maseczki oczyszczajacej. Jednak oferowane w standardowych drogeriach i aptekach micele niestety jeszcze bardziej zanieczyszczaja skórę i szkodzą, niż oczyszczają. Warto więc wydać parę zl wiecej i mieć jeden konkretny oczyszczacz np AA eco czy Argile Provence, niż kupić tanio niewiadomo co i w ilu rodzajach.
Hmm, probowalam wlasnie AA ale nie z serii Eco.
Bylam zachwycona jak szybko uporal sie z moim makijazem!

A dlaczegoz to idradzasz kochana Ziaje? Wydaje mi sie taka delikatna, zazwyczaj na sklad ten nie narzeka sie na wizazu..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 12:08   #2385
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

A ja dzisiaj zapytam z innej strony. Znacie może jakieś strony internetowe, gdzie można poczytać o nowościach w kosmetykach naturalnych oraz ogólnie o eko?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 12:59   #2386
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj zapytam z innej strony. Znacie może jakieś strony internetowe, gdzie można poczytać o nowościach w kosmetykach naturalnych oraz ogólnie o eko?
Mam tego całe mnóstwo w ulubionych Generalnie strony anglojęzyczne:
http://www.safecosmetics.org/ - moja klasyka gatunku, od tej strony zaczynałam zbierać wiedzę o kosmetykach naturalnych, w newsroomie znajdziesz też polecane przez nich blogi i ksiązki
http://www.chemicalbodyburden.org/ - o tym, co się odkłada w organiźmie ze szkodliwych substancji znajdujących się m.in. w kosmetykach
http://www.gorgeouslygreen.com/ - blog, porady, kosmetyki naturalne, książka pod tym samym tytułem
http://linahansonblog.wordpress.com/ - makijazystka, która przeszła na dobrą stronę mocy i maluje teraz tylko kosmetykami naturalnymi
http://christycoleman.com/blog - też blog makijażystki, która pokazuje, jak uzyskać look z topowych pokazów mody przy użyciu naturalnych kosmetyków
http://www.spiritbeautylounge.com/ - eko w wersji lux, sklep (niestety USA, brak wysyłki do Polski, choć z drugiej strony może i lepiej, bo bym zbankrutowała od ręki), blog, porady, itp.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 13:12   #2387
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Hmm, probowalam wlasnie AA ale nie z serii Eco.
Bylam zachwycona jak szybko uporal sie z moim makijazem!

A dlaczegoz to idradzasz kochana Ziaje? Wydaje mi sie taka delikatna, zazwyczaj na sklad ten nie narzeka sie na wizazu..

Nigdy nie patrzy się na markę, ani na opis producenta, tylko na sklady. Jeden producent ma w ofercie zazwyczaj kilkadziesiat do nawet kilkuset produktów, z których każdy ma zupelnie inny sklad, tak więc AA Eco to tak naprawdę zupelnie coś innego, niż AA sensitiv, czy też AA anti-alergique itp. BA! Nawet nie należy się sugerować jednym produktem, że skoro on ma dobry sklad, to cala seria będzie mieć taki.

Dlaczego odradzam Ziaję? O to wlaśnie chodzi w tym wątku, żeby sobie tlumaczyć co jest naturalne, a co nie i co jest szkodliwe, a co nie. Tak więc Ziaja to dobra, tania polska firma, niestety nie produkuje naturalnych kosmetyków, nawet nie ma żadnej serii, którą możnaby przypisać pod naturalną. Produkuje natomiast ze skladników takich samych, jak każda inna firma nastawiona na zysk, np Kolastyna, AA, Bielenda, Garnier, L'oreal, Olay, Dior, Gucci, Mac itede, skladników, które nie maja prawa bytu w kosmetykach certyfikowanych jako naturalne, gdyż przez pewne instytuty badań, pewne organizacje dzialajace na rzecz środowiska naturalnego oraz pewnych niezależnych uczonych uznane są za szkodliwe dla czlowieka. Co do tego czy Ziaja ma dobrą opinie, to też bym polemizowala, bo na tym wątku akurat chyba nie ma. Dla pewności wrzuć sklad tego micela, którego używasz, to Ci powiem o co chodzi. Nie będę się dlużej rozpisywać, bo wychodzi z tego takie biadolenie. W każdym razie, jeśli jesteś osobą, której dotyczą mniejsze bądź większe problemy skórne, to zastanów się, czy przypadkiem ta delikatna, jak ja nazwalaś Ziaja nie jest tego przyczyną.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 13:22   #2388
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dla mnie Ziaja to typowy greenwashing (czyli udaje, że jest naturalna, a w rzeczywistości jest wręcz szkodliwa), nie ma nic naturalnego, do tego wprowadza klientow w błąd pisząc z gwiazdką "składnik zaaprobowany przez ecocert", a dalej na liście kancerogenne składniki
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 14:26   #2389
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dokladnie Sicilia. Np naturalny krem oliwkowy Ziaji w skladzie na pierwszym miejscu lub na drugim po wodzie ma parafinę, na końcu rządek parabenów, pomiedzy jakieś silikony, akryle, a oliwa z oliwek gdzieś tam lekko wystaje tylko. Co to za nazwa w ogóle????????
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 14:42   #2390
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Swietne! http://www.gorgeouslygreen.com/blog/...ents-to-avoid/ CHyba od tego zaczne analize moich skladkow..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 14:44   #2391
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dla mnie Ziaja to typowy greenwashing (czyli udaje, że jest naturalna, a w rzeczywistości jest wręcz szkodliwa), nie ma nic naturalnego, do tego wprowadza klientow w błąd pisząc z gwiazdką "składnik zaaprobowany przez ecocert", a dalej na liście kancerogenne składniki
dokładnie może zrobimy listę firm które nabijają konsumentów w butelkę?

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Mam tego całe mnóstwo w ulubionych Generalnie strony anglojęzyczne:
http://www.safecosmetics.org/ - moja klasyka gatunku, od tej strony zaczynałam zbierać wiedzę o kosmetykach naturalnych, w newsroomie znajdziesz też polecane przez nich blogi i ksiązki
http://www.chemicalbodyburden.org/ - o tym, co się odkłada w organiźmie ze szkodliwych substancji znajdujących się m.in. w kosmetykach
http://www.gorgeouslygreen.com/ - blog, porady, kosmetyki naturalne, książka pod tym samym tytułem
http://linahansonblog.wordpress.com/ - makijazystka, która przeszła na dobrą stronę mocy i maluje teraz tylko kosmetykami naturalnymi
http://christycoleman.com/blog - też blog makijażystki, która pokazuje, jak uzyskać look z topowych pokazów mody przy użyciu naturalnych kosmetyków
http://www.spiritbeautylounge.com/ - eko w wersji lux, sklep (niestety USA, brak wysyłki do Polski, choć z drugiej strony może i lepiej, bo bym zbankrutowała od ręki), blog, porady, itp.
szkoda ze na tej liście nie ma polskich stron, swiadczy to o tym, że nasza swiadomość eko jest jeszcze daleko w lesie
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 15:25   #2392
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nigdy nie patrzy się na markę, ani na opis producenta, tylko na sklady. Jeden producent ma w ofercie zazwyczaj kilkadziesiat do nawet kilkuset produktów, z których każdy ma zupelnie inny sklad, tak więc AA Eco to tak naprawdę zupelnie coś innego, niż AA sensitiv, czy też AA anti-alergique itp. BA! Nawet nie należy się sugerować jednym produktem, że skoro on ma dobry sklad, to cala seria będzie mieć taki.

Dlaczego odradzam Ziaję? O to wlaśnie chodzi w tym wątku, żeby sobie tlumaczyć co jest naturalne, a co nie i co jest szkodliwe, a co nie. Tak więc Ziaja to dobra, tania polska firma, niestety nie produkuje naturalnych kosmetyków, nawet nie ma żadnej serii, którą możnaby przypisać pod naturalną. Produkuje natomiast ze skladników takich samych, jak każda inna firma nastawiona na zysk, np Kolastyna, AA, Bielenda, Garnier, L'oreal, Olay, Dior, Gucci, Mac itede, skladników, które nie maja prawa bytu w kosmetykach certyfikowanych jako naturalne, gdyż przez pewne instytuty badań, pewne organizacje dzialajace na rzecz środowiska naturalnego oraz pewnych niezależnych uczonych uznane są za szkodliwe dla czlowieka. Co do tego czy Ziaja ma dobrą opinie, to też bym polemizowala, bo na tym wątku akurat chyba nie ma. Dla pewności wrzuć sklad tego micela, którego używasz, to Ci powiem o co chodzi. Nie będę się dlużej rozpisywać, bo wychodzi z tego takie biadolenie. W każdym razie, jeśli jesteś osobą, której dotyczą mniejsze bądź większe problemy skórne, to zastanów się, czy przypadkiem ta delikatna, jak ja nazwalaś Ziaja nie jest tego przyczyną.
Strasznie się zakręciłam... już nie wiem od czego zacząć. Interesuje mnie to wszystko, szkoda że nie zdawałam chemii tylko biologię rozszerzoną...
Moja skóa nazbyt wrażliwa to nie jest w sumie, ale zauważyłam szybko, że służy jej pielęgnacja naturalna [biochemia urody.pl] dlatego tak złapałam apetyt na więcej
Zaraz zobaczę ten micel...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 21:29   #2393
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Chce mi się wyć. Od kiedy wyskoczyły mi pryszcze po toniku mamy to je zaczęłam wyciskać i jest ich więcej i na dodatek mam już 4 rany, bo to zeskrobałam. Moja twarz wygląda tragicznie, nie pamiętam kiedy tak wyglądała. A dopiero, co mnie mama chwaliła, że dawno nie miałam tak ładnej, nie wiem już co robić.

A tak z innej beczki to zaopatrzyłam się w książkę: E213, o której była już tutaj mowa i wreszcie nie będę musiała z każdym składem lecieć do was i zawracać wam głowę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-05-30 o 21:39
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 21:41   #2394
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Hej Dziewczyny, dawno nie pisałam. Z cerą u mnie w miarę ok, ale mam problem z ciałem, a konkretnie z ramionami i trochę plecy. Wyskakują mi krosty, już od jakiegoś czasu, a teraz wiadomo lato to lipa z tymi krostami. Ponieważ nigdy nie miałam na ciele tego typu problemów, to myślę że zapychają mnie balsamy. I tu problem bo używam tego co tanie czyli babydreamy ( balsamy, oliwki) i alterra. Ponieważ pielęgnacja ciała strasznie mnie nudzi to często je zmieniam. No ale fakt faktem ramiona wyglądają nieciekawie, używam tych rzeczy już prawie od roku, pamiętam że na początku było strasznie, potem w miarę ok, a teraz znowu jest źle. A może to jakieś potówki mi się porobiły, ale raczej wydaje mi się że to zapchanie. Czy polecacie coś do ciała co na pewno nie zapcha i żeby było tanie i najlepiej bez zapachu, bo ciągle mam faze na olejki eteryczne Myślałam też żeby kupić sobie dużą butle jojoby, ale trochę drogo by mnie to wyniosło.

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2011-05-30 o 21:42
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 00:50   #2395
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Chce mi się wyć. Od kiedy wyskoczyły mi pryszcze po toniku mamy to je zaczęłam wyciskać i jest ich więcej i na dodatek mam już 4 rany, bo to zeskrobałam. Moja twarz wygląda tragicznie, nie pamiętam kiedy tak wyglądała. A dopiero, co mnie mama chwaliła, że dawno nie miałam tak ładnej, nie wiem już co robić.

A tak z innej beczki to zaopatrzyłam się w książkę: E213, o której była już tutaj mowa i wreszcie nie będę musiała z każdym składem lecieć do was i zawracać wam głowę.
Oooooo narobiłaś mi ochoty na tę lekturę!
A co do twarzy... hormony mną dosłownie rzucają i na czole wycisnęłam z cztery krostki. Tzn.. pryszcze. Też jestem załamana... na nos sudocrem.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 01:10   #2396
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Mam tego całe mnóstwo w ulubionych Generalnie strony anglojęzyczne:
http://www.safecosmetics.org/ - moja klasyka gatunku, od tej strony zaczynałam zbierać wiedzę o kosmetykach naturalnych, w newsroomie znajdziesz też polecane przez nich blogi i ksiązki
http://www.chemicalbodyburden.org/ - o tym, co się odkłada w organiźmie ze szkodliwych substancji znajdujących się m.in. w kosmetykach
http://www.gorgeouslygreen.com/ - blog, porady, kosmetyki naturalne, książka pod tym samym tytułem
http://linahansonblog.wordpress.com/ - makijazystka, która przeszła na dobrą stronę mocy i maluje teraz tylko kosmetykami naturalnymi
http://christycoleman.com/blog - też blog makijażystki, która pokazuje, jak uzyskać look z topowych pokazów mody przy użyciu naturalnych kosmetyków
http://www.spiritbeautylounge.com/ - eko w wersji lux, sklep (niestety USA, brak wysyłki do Polski, choć z drugiej strony może i lepiej, bo bym zbankrutowała od ręki), blog, porady, itp.
Ooo ale fajne stronki
Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, dawno nie pisałam. Z cerą u mnie w miarę ok, ale mam problem z ciałem, a konkretnie z ramionami i trochę plecy. Wyskakują mi krosty, już od jakiegoś czasu, a teraz wiadomo lato to lipa z tymi krostami. Ponieważ nigdy nie miałam na ciele tego typu problemów, to myślę że zapychają mnie balsamy. I tu problem bo używam tego co tanie czyli babydreamy ( balsamy, oliwki) i alterra. Ponieważ pielęgnacja ciała strasznie mnie nudzi to często je zmieniam. No ale fakt faktem ramiona wyglądają nieciekawie, używam tych rzeczy już prawie od roku, pamiętam że na początku było strasznie, potem w miarę ok, a teraz znowu jest źle. A może to jakieś potówki mi się porobiły, ale raczej wydaje mi się że to zapchanie. Czy polecacie coś do ciała co na pewno nie zapcha i żeby było tanie i najlepiej bez zapachu, bo ciągle mam faze na olejki eteryczne Myślałam też żeby kupić sobie dużą butle jojoby, ale trochę drogo by mnie to wyniosło.
Mydlo z glinka albo sea salt-mi pomaga
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 06:17   #2397
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Mam tego całe mnóstwo w ulubionych Generalnie strony anglojęzyczne:
http://www.safecosmetics.org/ - moja klasyka gatunku, od tej strony zaczynałam zbierać wiedzę o kosmetykach naturalnych, w newsroomie znajdziesz też polecane przez nich blogi i ksiązki
http://www.chemicalbodyburden.org/ - o tym, co się odkłada w organiźmie ze szkodliwych substancji znajdujących się m.in. w kosmetykach
http://www.gorgeouslygreen.com/ - blog, porady, kosmetyki naturalne, książka pod tym samym tytułem
http://linahansonblog.wordpress.com/ - makijazystka, która przeszła na dobrą stronę mocy i maluje teraz tylko kosmetykami naturalnymi
http://christycoleman.com/blog - też blog makijażystki, która pokazuje, jak uzyskać look z topowych pokazów mody przy użyciu naturalnych kosmetyków
http://www.spiritbeautylounge.com/ - eko w wersji lux, sklep (niestety USA, brak wysyłki do Polski, choć z drugiej strony może i lepiej, bo bym zbankrutowała od ręki), blog, porady, itp.
Przejrzałam te strony najpierw tak powierzchownie (zgłębię je wieczorem ) i muszę powiedzieć, że są póki co rewelacyjne.

---------- Dopisano o 07:17 ---------- Poprzedni post napisano o 06:58 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Oooooo narobiłaś mi ochoty na tę lekturę!
Ja już wiem, że zakupię ją na własność. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 18:21   #2398
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ta seria na którą uwagę zwrócił Wachlarzyk ma ecocert
http://biolander.com/produkty/produc...jaca-bio-75ml/

i chyba składowo nie jest zła,a ceny bardzo fajne
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 20:15   #2399
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Melduję się
a więc to tu się chowacie jak Was nie ma tam, gdzie ja jestem
postanowiłam najpierw przeczytać wątek a dopiero potem sie odzywać - pewnie i tak nie raz i nie dwa razy wyskoczę jak Filip z konopii, bo napewno nie wszystko zapamietałam, ale może chociaż z grubsza coś przyswoiłam
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
anula ja powstrzymać się nie mogłam i zamówiłam właśnie tonik arfican earth wzięłam też zielona glinkę mon...coś tam(nazwy nie pamietam)tą zachwalaną tutaj.
Anakazar, ja nie mam pojęcia skąd Ty wiedziałaś, że ja czytam ten wątek, zanim się na nim zgłosiłam? Bo to chyba do mnie było strasznie mi się miło zrobiło jak to przeczytałam - dziękuję
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ta seria na którą uwagę zwrócił Wachlarzyk ma ecocert
http://biolander.com/produkty/produc...jaca-bio-75ml/

i chyba składowo nie jest zła,a ceny bardzo fajne
A ja właśnie wczoraj zamówiłam sobie peeling do paszczy marilou - jak tylko dojdzie to sie pochwalę co i jak. Potrzebny mi taki "codzienny" peeling, co by sobie stał pod prysznicem i był w gotowości mam nadzieje, że będzie fajny.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 20:23   #2400
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A ja właśnie wczoraj zamówiłam sobie peeling do paszczy marilou - jak tylko dojdzie to sie pochwalę co i jak. Potrzebny mi taki "codzienny" peeling, co by sobie stał pod prysznicem i był w gotowości mam nadzieje, że będzie fajny.
Koniecznie daj znać jak się sprawuje, bo się nad nim zastanawiam i nad żelem do mycia twarzy. Za jakiś czas Dr Scheller mi się skończy, a toników i mleczek nie lubię (o czym już nie raz, nie dwa mówiłam), więc będę musiała coś zakupić, a chcę coś nowego wypróbować.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.