Dlaczego nie mogę schudnąć? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-11, 14:44   #31
dmx123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Dlaczego nie mogę schudnąć?

wiec teraz ja opisze moj problem
cwicze 3/5 razy w tygodniu, to zalezy jak koncze prace, orbitrek , biegam po 25 km , do tego cwiczenia z Ewa Chodakowska badz inny trennig fitness,
nie jem zadnych tlustych posilkow,czasami zdarzy sie ze jem po 18 ale maxymalnie jest to 19, staram sie nie objadac i nie jesc slodyczy, wiadomo ze zdarzy sie gdzies kilka kostek czekolady, ale naprawde bardzo rzadko,
taki tryb zycia stosuje juz od ponad pol roku i nie widze zadnych efektow, poza tym ze poprawila sie jedrnosc skory nie spadl mi ani jeden kilogram..
Zaczynam tracic juz wiare w siebie i checi do cwiczen oraz diet ..
nie mam pojecia co jeszcze robic ..
dmx123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 16:10   #32
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Dlaczego nie mogę schudnąć?

1. Opisz dokladniej jak jesz. Moze wrzuc w jakis kalkulator i daj tu zrzut, albo chociaz wypisz tutaj swoj calodniowy jadlospis. Zobaczymy czy tu jest ok

2. Jak sie ma ilosc diety do ilosci cwiczen?

3. Do programow typu Chodakowska organizm latwo sie przyzwyczaja, wiec nic dziwnego, ze po roku caly czas tego samego nie reaguje. Ale znowu: rozpisz tygodniowy plan tego co robisz, wezmieny pod lupe.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 21:58   #33
juuuuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Dlaczego nie mogę schudnąć?

To ja moze odswieze temat i dorzuce sie ze swoim problemem.
Od poczatku stycznia zmienilam tryb odzywiania (zeby nie powiedziec- przeszlam na diete), jem 5 mniejszych posilkow dziennie i cwicze 3-4 razy w tygodniu (basen, fitness i cwiczenia z Mel B).
Moj jadlospis:

Sniadanie
Jogurt naturalny z muesli (robie sama, wiec bez cukru, jedynie ten, w suszonych owocach naturalnie)

II sniadanie
Skibka wasy z serkiem Tartare

Obiad
Ryz naturalny/kasza jaglana/brazowy makaron/ryz bialy
+
Gotowana piers kurczaka/jajko
+
Warzywa gotowane/parzone

Podwieczorek
Jogurt owocowy+3 wafle ryzowe/muesli

Kolacja (19:30 max.)
Pol grejpfruta

Wiem, ze nie minelo wiele czasu, ale pamietam po poprzednich probach schudniecia, ze po 2-3 tygodniach bylo widac minimalne efekty, chociazby po twarzy, brzuchu, a teraz nic i powoli trace motywacje. Nie wiem, co moglabym zmodyfikowac.
Dodam jeszcze, ze lykam tabletki z chromem, ale nic nie daja.
Z gory dziekuje za pomoc!
juuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 22:25   #34
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: Dlaczego nie mogę schudnąć?

Cytat:
Napisane przez juuuuu Pokaż wiadomość
Nie wiem, co moglabym zmodyfikowac.
Dietę!

Cytat:
Napisane przez juuuuu Pokaż wiadomość
Moj jadlospis:

Sniadanie
Jogurt naturalny z muesli (robie sama, wiec bez cukru, jedynie ten, w suszonych owocach naturalnie) -nie ma białka, nie ma tłuszczu, same ww

II sniadanie
Skibka wasy z serkiem Tartare - nie ma białka, nie ma tłuszczu, same ww

Obiad
Ryz naturalny/kasza jaglana/brazowy makaron/ryz bialy
+
Gotowana piers kurczaka/jajko
+
Warzywa gotowane/parzone - jak kurczak - to brak tłuszczy, jak z jajkiem to ok, ale i tak mogłabyś dorzucić oliwę, lub jakiś inny olej

Podwieczorek
Jogurt owocowy+3 wafle ryzowe/muesli - wafle - mega przetworzone, wyrzuć je, same ww

Kolacja (19:30 max.)
Pol grejpfruta - to już w ogóle masakryczna kolacja
Kaloryczność całości nie wiem czy 1000 będzie, nie masz 5 lat by to było twoje zapotrzebowanie. Mało tłuszczy, jak tak dalej pójdzie to będziesz miała problemy z układem hormonalnym, mało dobrych źródeł białka- nie, jogurt nie jest źródłem białka. Źródła ww- nie wiem co dajesz do muesli- jeśli jakieś płatki owsiane to ok i w obiedzie są ok, cała reszta do poprawy.

Musisz popracować nad dietą, zwiększyć kaloryczność, dodać białka i tłuszczy.
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 17:37   #35
juuuuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Dlaczego nie mogę schudnąć?

Dzięki, potrzebowałam takiego profesjonalnego spojrzenia na odżywianie (przynajmniej bardziej profesjonalnego niż moje). A co do kolacji, to przecież najlepiej jest w ogóle jej nie jeść, więc co jest z nią nie tak? Wiem, że grejpfrut zawiera cukry, ale w połowie aż tyle ich nie ma.
juuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 17:49   #36
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Dlaczego nie mogę schudnąć?

Cytat:
Napisane przez juuuuu Pokaż wiadomość
Dzięki, potrzebowałam takiego profesjonalnego spojrzenia na odżywianie (przynajmniej bardziej profesjonalnego niż moje). A co do kolacji, to przecież najlepiej jest w ogóle jej nie jeść, więc co jest z nią nie tak? Wiem, że grejpfrut zawiera cukry, ale w połowie aż tyle ich nie ma.
Kto Ci takich bzdur nagadal
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:35   #37
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: Dlaczego nie mogę schudnąć?

Oczywiście, że kolację należy jeść. To jest posiłek jak każdy inny. W żaden sposób normalna kolacja (b+w+t, chociaż część osób je tylko t+b: mi osobiście źle się po takim czymś śpi) nie sprawi, że przytyjesz.
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 14:26   #38
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Dlaczego nie mogę schudnąć?

gdzieś słyszałam, że szczupłe osoby chudną wolniej, ale czy to możliwe, że aż tak długo to trwa jak u mnie?

mam 168cm wzrostu i ważę 55kg, jakiś czas temu wzięłam się za cwiczenia i zdrowe odżywianie 3 miesiące ćwiczyłam 3x w tygodniu 1h z tamilee webb brzuch+posladki i 1h na rowerku treningowym, po tych 3 miesiącach z wagi poleciało 2kg i po kilka cm w obwodach, nie chciałam więcej schudnąc a jedynie trochę się pozbyć tłuszczyku, ale czy to nie za długo ?

od stycznia znów ćwiczę tym razem 4x w tygodniu w/w ćwiczenia + do tego w dni pomiędzy cwiczeniami dośc często jeszcze wskakiwałam na rower na ok 30-40 min, za dwa dni się zmierzę, ale ja już widzę, że jeszcze nic nie udało mi się zrzucić

oto przykładowa miska
1. 2 kanapki z żytnim chlebem, masłem, schabem pieczonym i żółtym serem
2. pierś pieczona + gotowane marchewki
3. banan z masłem orzechowym
4. 3 jajka na twardo

wiem, że to mało, ale ja nie pracuję i praktycznie nie mam żadnej aktywności fizycznej oprócz tych ćwiczeń
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-29 15:26:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.