Problem ze studiami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-14, 16:30   #1
Perseverantia
Przyczajenie
 
Avatar Perseverantia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 5

Problem ze studiami


Nadszedł czas wyboru profilu liceum. I pojawił się problem. Od dziecka marzyłam o zawodzie lekarza. Intrygował mnie, bawił, dojrzewał we mnie cały czas. Aż do teraz. Nadal chcę, marzę o tym, ale pojawiły się wątpliwości. Nie chodzi o to, ze boję się krwi, trupów, itp. Tak, myśl o krojeniu zwłok budzi we mnie niepokój, ale chyba nie wu tkwi problem. nie wiem, czy to na pewno dla mnie... W końcu zmarnować 10 lat życia nie byłoby miło. Moim głównym celem jest pomoc ludziom. Myślicie, ze powinnam zrezygnować z medycyny, bo nie jestem w 100% pewna? Jaki inny zawód może pasować do mojej "idei"?
Przepraszam Was za kategorię, ale jestem tu nowa i nie mogłam znaleźć właściwszej, a bardzo zależy mi na odpowiedzi.
Perseverantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 09:27   #2
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Problem ze studiami

Pójdziesz na biol-chem i będziesz miała jeszcze 3 lata na takie rozmyślania. Zdając maturę z biologii (i innych przedmiotów) i chcąc pomagać ludziom możesz zająć się psychologią, stomatologią, logopedią, fizjoterapią i jeszcze wieloma innymi, gdzie oglądanie trupów nie leży w zestawie obowiązków
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 11:10   #3
Filifjonka
Raczkowanie
 
Avatar Filifjonka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 290
Dot.: Problem ze studiami

Jest jeszcze pielęgniarstwo Zawsze po licencjacie można zacząć coś nowego. Po praktykach w szpitalu zawsze można zrezygnować z pielęgniarstwa i jeszcze iść na medycynę. Myślę, że na takich praktykach można się rozeznać czy dalej pielęgniarstwo, czy jednak medycyna, albo może skończyć pielęgniarstwo i potem jeszcze fizjoterapia
Poza tym masz jeszcze dużo czasu do namysłu.
Jak będziesz u lekarza to spróbuj zagadać, jak jest miły to powinien Ci poradzić Nie mówię tu o jakiejś długiej rozmowie, bo wiadomo, że inni czekają na swoją kolej, ale chwilka nie zaszkodzi Myślę, że jednym mądrym zdaniem może Ci pomóc
Filifjonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 13:22   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Problem ze studiami

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 13:38   #5
konwalia83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Problem ze studiami

Złamanie Regulaminu

Edytowane przez misianka
Czas edycji: 2013-03-17 o 13:02 Powód: Złamanie Regulaminu
konwalia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 13:32   #6
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Problem ze studiami

Od wyboru szkoły średniej do studiów czy pracy zawodowej, daleka droga. Jeśli chcesz pomagać ludziom na dzień dzisiejszy, zgłoś się do wolontariatu. Zobaczysz co i jak, jak Ci odpowiada kontakt z drugim człowiekiem, jego problemami, nerwami etc. Jeśli interesuje Cię biologia, to idź na biol-chem. O studiach masz jeszcze czas pomyśleć.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:31   #7
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Problem ze studiami

Cytat:
Napisane przez Perseverantia Pokaż wiadomość
Nadszedł czas wyboru profilu liceum. I pojawił się problem. Od dziecka marzyłam o zawodzie lekarza. Intrygował mnie, bawił, dojrzewał we mnie cały czas. Aż do teraz. Nadal chcę, marzę o tym, ale pojawiły się wątpliwości. Nie chodzi o to, ze boję się krwi, trupów, itp. Tak, myśl o krojeniu zwłok budzi we mnie niepokój, ale chyba nie wu tkwi problem. nie wiem, czy to na pewno dla mnie... W końcu zmarnować 10 lat życia nie byłoby miło. Moim głównym celem jest pomoc ludziom. Myślicie, ze powinnam zrezygnować z medycyny, bo nie jestem w 100% pewna? Jaki inny zawód może pasować do mojej "idei"?
Przepraszam Was za kategorię, ale jestem tu nowa i nie mogłam znaleźć właściwszej, a bardzo zależy mi na odpowiedzi.
Kroić zwłoki to będziesz dopiero na III roku na patomorfologii. Wiele osób średnio to znosi, ale to raptem jeden przedmiot. Z relacji brata i taty - nic strasznego, bratu się tak podobało, że nawet przez jakiś czas planował specjalizację z medycyny sądowej, uczestniczył w kole naukowym i tak dalej. Ich zdaniem gorsze były zajęcia z anatomii, bo co tu dużo mówić - formalina sprawia, że części ciała nie wyglądają za ciekawie, skóra czernieje itd. Na pierwszych zajęciach z kończyny górnej miałam lekkie mdłości, mięsa nie jadłam przez tydzień, bo miałam skojarzenia. Po pół roku na anatomii w przerwach między oglądaniem kolejnych preparatów wymieniam się z koleżankami przepisami, umawiamy się na pizzę i tak dalej. Zupełnie do tego przywykliśmy, nie robi to już na nas wrażenia, ani zapach, ani widok. Pamiętamy, że byli to ludzie, zachowujemy się z szacunkiem i tyle. Nikt idąc na te studia nie ma nawet cienia pewności, jak zareaguje na takich zajęciach, ale przynajmniej z mojego roku nikt, kto rezygnował, nie zrezygnował z tego powodu, że bał się krwi/zwłok. Jedyną rzeczą, która ludzi na tych studiach zniechęca, jest ilość szczegółowej, pamięciowej nauki, która jest nieporównywalna z ilością nauki na wielu innych kierunkach - ciężej ma chyba właściwie tylko weterynaria, podobnie farmacja i stomatologia. I to sobie lepiej przemyśl.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.