Kremy, pielęgnacja twarzy do 25 roku życia. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-03, 20:00   #301
Anthia
Rozeznanie
 
Avatar Anthia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warmia&Masuria oO
Wiadomości: 580
GG do Anthia
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

ja używam hydro-żelu Olay do cery tłustej i mieszanej dla mnie super
__________________
Wziął krzesło i siedzi w mojej głowie
Anthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 13:43   #302
karolka1008
Raczkowanie
 
Avatar karolka1008
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 283
GG do karolka1008
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

ja używam La Roche Posay Effaclar Duo i jestem średnio zadowolona, ale rzeczywiście z kremami 'drogeryjnymi' nie można go równać.
mam zamiar kupić jakiś krem Ivostin, ale czekam na razie na próbki od dermatologa
karolka1008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 16:14   #303
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

skatujcie mnie dziewczyny, ale zauwazywszy 10 stron lektury w tym watku to dla mnie az nadto, gdyz mam chwile czasu aby wejsc na internet kiedy dzieci spia

mam do was ogromna prosbe, jaki polecicie krem przeciwzmarszczkowy dla 22 latki, o cerze tlustej, z tradzikiem grudkowo-krostnym, tzw. tendencja do zaskornikow taki aby nie zostawial tlustego filmu, nie matowil, bo to sygnal aby moja skora zaczela wydzielac wiecej sebum, co przy tym wiaze sie problem z wypryskami... i nie zapychal! lol, prosze poradzcie cos licze na doswiadczone przez was kremiki, moga byc nawet, a raczej wolalabym te z gornej, badz aptecznej polki
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 16:54   #304
Poeme9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 28
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

ja używam emulsji nawilżającej Olay i jestem średnio zadowolona.Plusy to :szybko się wchłania ,nie pozostawia tłustego filmu na twarzy,jest leciutki ,nie ma intensywnego zapachu.
Mimo wszystko nawilża średnio i z czasem zaczyna zapychać.

Świetny okazał się krem nawilżający Clinique i mam zamiar zakupić go w niedługim czasie.
Poeme9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 18:21   #305
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

ale czy jest przeciwzmarszczkowy? z jakims filtrem na dodatek?
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 07:48   #306
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Problemy ze skora - 25 lat

Mam z cera jakies problemy, nie do konca wiem jakie. Kiedy bylam nastolatka (czy tez do 21 roku zycia; dzis mam 25) mialam skore przepiekna - moze lekko sucha, ale najzwyklejszy krem rozwiazywal sprawe. Potem zaczely sie problemy - roztylam sie a na gebie zaczal sie koszmar. Brzmi jak tarczyca, ale chyba tarczyca jest ok, tak przynajmniej wynika z badan.

Mam takie grudki, grudeczki, biale zaskorniczki, ktore najgorsze sa na policzkach. Broda, nos, czolo jest do opanowania. Zaskorniczki przed okresem lubia sie rozrosnac do wielkosci ziarna grochu w formie bolesnej wewnetrznej krosty. Ani to wycisnac, ani zaleczyc (mam na mysli wycisniecie a'la kosmetyczka - z igielka, z warunkami jalowymi) - po prostu musze czekac kilka dni az laskawie sie uspokoi. To, co dziwnie leczniczo dziala na kroste to taki smieszny korektor z Clinique (Clinique Anti-Blemish Solutions Clearing Concealer 01 chyba).

Probowalam pilingu kawitacyjnego kiedys - skora po nim dostala swira - bylo to w renomowanym gabinecie, w ktorym wszystkie inne zabiegi konczyly sie dobrze. Oczyszczanie manualne, ktore mamie i bratu pomagalo idealnie na cere - u mnie konczy sie rowniez protestem skory.

Skora na czole, nosie, brodzie jest niemal taka jak byla - gladka i sklonna do przesuszen, ale nic zlego. Skora na policzkach jest coraz bardziej chropowata; te grudki mozna wyczuc nawet pod palcami, czasem sa tak plytko umiejscowione, ze za dotknieciem sie je usuwa. Nie sa to czarne typowe zaskorniki - raczej biale, lubia sie przeksztalcic w prosaki.

Nic na nie nie pomaga - mycie mydlem, zelem do mycia twarzy, zelem takim z salicylanami (a sucha czesc skory dostaje swira na to), mycie miekka szczoteczka, uzywanie tylko mleczka+toniku, uzywanie plynow micelarnych.

Ja zdaje sobie sprawe, ze to moze byc glebszy problem, ale jakiego typu?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 08:18   #307
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Problemy ze skora - 25 lat

Mogą to być kłopoty skórne spowodowane np. stresem, zmęczeniem, intensywnym trybem życia, złą dietą, zanieczyszczeniem środowiska itd. Spróbuj SVR Lysalpha, niestety drogie, ale w mojej opinii skuteczne. Płyn micelarny bardzo wydajny, nie wysusza, a naprawdę przywraca porządek na buźce. Powodzenia!
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 11:29   #308
lammpeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 82
Dot.: Problemy ze skora - 25 lat

Cytat:
Napisane przez red high heels Pokaż wiadomość
Mogą to być kłopoty skórne spowodowane np. stresem, zmęczeniem, intensywnym trybem życia, złą dietą, zanieczyszczeniem środowiska itd. Spróbuj SVR Lysalpha, niestety drogie, ale w mojej opinii skuteczne. Płyn micelarny bardzo wydajny, nie wysusza, a naprawdę przywraca porządek na buźce. Powodzenia!
witam, mam podobne problemy z cerą- czy SVR Lysalpha można zakupić w aptece?
lammpeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 17:48   #309
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

Jakies jeszcze rady? Moze cos w kwestii wizyt u kosmetyczki / zabiegow itp?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 19:00   #310
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Problemy ze skora - 25 lat

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Ja zdaje sobie sprawe, ze to moze byc glebszy problem, ale jakiego typu?
Koniecznie odwiedź endokrynologa, ale dobrego... i same badania na TSH to za mało, żeby stwierdzić, czy z tarczycą wszystko ok - nie wie, co prawda jakie miałaś robione, ale jeszcze przeciwciała dla tarczycy zrób jak nie robiłaś

A co ja używam (mam 23, prawie 24 latka ):
- pod oczy wcześniej Clinique All about Eyes, teraz Strivectin SD
- 3 kroki Clinique + krem mocno nawilżający z Eisenberga - uwielbiam ten nawilżacz od Eisenberga
- przeszłam niedawno kurację Orchideą Guerlain - niezła
- pół roku temu zrobiłam sobie kurację kremem Givenchy Le Soin Noir - BOSKI
- teraz zamierzam zakupić EL Advanced Night Repair, żeby skórę na zimę przygotować
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 21:12   #311
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: krem dla 23latki

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
kobietki pomóżcie... powinnam zacząć już stosować jakis krem (przynajmniej pod oczy) bo codzienny makijaż od 5 lat sprawił, że moja skóra zrobiła sie papierowa
stosowałam już całą masę kremów... eveline bielenda nivea ziaja avon także troche tego było i każdy z tych kremów mnie zapycha a oczy nastepnego dnia mam podpuchniete jakbym całą noc nie spała
co sie dzieje ? nie moge stosować żadnego kremu? prosze poratujcie co jest z moja skora? dodam ze do vichy sie zraziłam przynajmniej samoopalacz strasznie mnie zapycha
ponawiam pytanie
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 20:41   #312
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: krem dla 23latki

nie dziwie sie ze stan skory tak sie przedstawia skoro takich kremow jak np avon uzywalas...

w aptece jest hydraphase optimale legere lub riche , w zaleznosci od rodzaju skory jaki masz. legere- cera tłusta, riche- sucha.

kremy iwosktin tez sa godne polecenia , jak i avene, la roche posay ( oprócz tych co napisalam)

bardzo dobbry sklad ma oliwksa babydream dla dzieci z rosmana ( skladniki naturalne ) i krem na wiatr i mróz- naprawde swierne sklady i dobrze nawilzają.

przejrzyj ten wątek bo tu duzo jest przykladow kremow, zajrzyj ten na kremy pod oczy wątek zbiorczy, do KWC.

jesli chodzi o apteczne produkty , to oferują one probki, wiec dy poprosisz mozesz sprawdzic czy dany krem daje Ci komfort po nałożeniu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 21:12   #313
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: krem dla 23latki

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
nie dziwie sie ze stan skory tak sie przedstawia skoro takich kremow jak np avon uzywalas...

w aptece jest hydraphase optimale legere lub riche , w zaleznosci od rodzaju skory jaki masz. legere- cera tłusta, riche- sucha.

kremy iwosktin tez sa godne polecenia , jak i avene, la roche posay ( oprócz tych co napisalam)

bardzo dobbry sklad ma oliwksa babydream dla dzieci z rosmana ( skladniki naturalne ) i krem na wiatr i mróz- naprawde swierne sklady i dobrze nawilzają.

przejrzyj ten wątek bo tu duzo jest przykladow kremow, zajrzyj ten na kremy pod oczy wątek zbiorczy, do KWC.

jesli chodzi o apteczne produkty , to oferują one probki, wiec dy poprosisz mozesz sprawdzic czy dany krem daje Ci komfort po nałożeniu
hydraphase optimale legere nadaje się do cery 25latki bo w KWC jest że jest do cer w każdym wieku? to nie będzie za mocny?
aha i mam jeszcze jedno pytanie czym sie różni ta wersja od intense?
bardzo Ci dziękuje za propozycje, przebiegnę się po aptekach w poszukiwaniu próbek
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"

Edytowane przez wewelinka
Czas edycji: 2010-09-26 o 21:17
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 21:58   #314
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: krem dla 23latki

nie nie bedzie za mocny. muszę Cię zasmucić, z punktu widzenia kosmetyki cera 25 letnia jest juz cerą starzejąca się krem dobiera się jednak do potrzeb a nie sztywno do wieku.

cera bierze z kremu tylko to co potrzebuje , reszte odrzuca. nawet tu wielokrotnie dziewczyny , mlode dziewczy pisaly ze uzywaja kremu garniera , tego czrwonego, slynnego na zmarszczki, bo dobrze nawilzał, bo cera sie nie przyzwyczaja i nie uzależnia. poczytaj o tym moj artykuł.

cera sie odnawia calkowiecie po okolo 30 dniach, dlatego nie ma mowy o rozleniwieniu cery.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 16:53   #315
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: krem dla 23latki

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
nie nie bedzie za mocny. muszę Cię zasmucić, z punktu widzenia kosmetyki cera 25 letnia jest juz cerą starzejąca się krem dobiera się jednak do potrzeb a nie sztywno do wieku.

cera bierze z kremu tylko to co potrzebuje , reszte odrzuca. nawet tu wielokrotnie dziewczyny , mlode dziewczy pisaly ze uzywaja kremu garniera , tego czrwonego, slynnego na zmarszczki, bo dobrze nawilzał, bo cera sie nie przyzwyczaja i nie uzależnia. poczytaj o tym moj artykuł.

cera sie odnawia calkowiecie po okolo 30 dniach, dlatego nie ma mowy o rozleniwieniu cery.
bardzo Ci dziękuje za cenny dla mnie "wykład"
tak niestety jestem świadoma tego że moja cera jest w tendencji starzenia.
szczerze mówiąc nie wiedziałam że cera się nie przyzwyczaja
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 18:01   #316
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: krem dla 23latki

nie przyzwyczaja, ponieważ kremy takie " nawilżacze" działaja przewaznie w naskórku , a naskorek sie regeneruje, złuszcza, calkowicie wymienia w okolo 30 dni dlatego tak jest

to tylko sie chwali ze nie mialas swiadomosci iz sie cera starzeje bo znaczy ze nie ma na j=niej zmarszczek. ja jestem w tym samym wieku, tez nie mam na buzi zmarszczek , dobry krem nawilzający i krem z filtrem to podstawa dzięki takiemu duetowi , no jeszcze peeling, cerę ma się mlodą na dłuuugie lata

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2010-09-27 o 18:03
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 20:36   #317
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: krem dla 23latki

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
ponawiam pytanie
polecam odwiedzić strony sklepów z surowcami i półproduktami kosmetycznymi, np Biochemia urody czy Mazidła. możesz kupić tam np naturalne oleje i żel hialuronowy, czy serum antyoksydacyjne, z których działaniem niewiele kremów może się równać
ja polecam zwłaszcza olej arganowy i serum z estrową postacią wit c
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 18:01   #318
malgonia86
Przyczajenie
 
Avatar malgonia86
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wiązowna
Wiadomości: 3
Unhappy do Pani Beatki - pomocy

mam 24 lata i ogromny problem z doborem kremu do twarzy....
potrzebuję pomocy...
mam rozszerzone, brzydkie pory... swieci mi sie czolo, nos, policzki... broda nie za bardzo... a dodatkowo uzuwalam ostatnio kremow matujacych i efekt byl taki ze mam przesuszona skore... az z tego wszystkiego zaczela mi sie jakby luszczyc na policzkach (choc luszczenie nie do konca opisuje to zjawisko... zrobila sie bardzo wrazliwa i przy najmniejszym kontakcie z np reka zaczyna skora mi schodzic)... nie wiem jaki krem teraz dobrac zeby nie pogorszyc sprawy a jednoczesnie nie swiecic sie jak latarnia w nocy.. prosze o pomoc...
malgonia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 15:22   #319
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Problemy ze skora - 25 lat

Ja w zasadzie nie mam jakos wiekszych problemow z cera... no chyba ze zbiza sie miesiaczka. Czasami mi cos tam wstretnego wyskoczy i wtedy staram sie to jakos wysuszyc. regularne myje twarz i stosuje peeling raz na jakis czas jakas maske na twarz. ale niepokoi mnie to ze skora na twarzy czasami ma taki nieciekawy rozowy kolor. to nie jest jakis tam niewieadomo jaki rumien tylko po prostu kolor mi sie nie podoba. mam wrazenie ze to zalezy od pory dnia np rano twarz wyglada w miare ok ale w ciagu dnia robi sie lekko rozowa. ogolnie chcialabym wiedziec jak poprawic wyglad skory na twarzy, jak ja odswierzy i sprawic zeby miala piekny kolor? dzieki za wszystkie informacje.
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-23, 11:11   #320
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: krem dla 23latki

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
ale czy jest przeciwzmarszczkowy? z jakims filtrem na dodatek?
przydałby się!


Cytat:
Napisane przez red high heels Pokaż wiadomość
Mogą to być kłopoty skórne spowodowane np. stresem, zmęczeniem, intensywnym trybem życia, złą dietą, zanieczyszczeniem środowiska itd. Spróbuj SVR Lysalpha, niestety drogie, ale w mojej opinii skuteczne. Płyn micelarny bardzo wydajny, nie wysusza, a naprawdę przywraca porządek na buźce. Powodzenia!
jaką wodę micelarą zamówić...? bo nie jestem w temacie właściwej pielęgnacji jeszcze ogarnięta. w sklepach drogeryjnych nie widzę nic godnego, hm hm. apteki są chyba najlepsze - jak to już wyczytałam na wątkach.

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
nie nie bedzie za mocny. muszę Cię zasmucić, z punktu widzenia kosmetyki cera 25 letnia jest juz cerą starzejąca się krem dobiera się jednak do potrzeb a nie sztywno do wieku.

cera bierze z kremu tylko to co potrzebuje , reszte odrzuca. nawet tu wielokrotnie dziewczyny , mlode dziewczy pisaly ze uzywaja kremu garniera , tego czrwonego, slynnego na zmarszczki, bo dobrze nawilzał, bo cera sie nie przyzwyczaja i nie uzależnia. poczytaj o tym moj artykuł.

cera sie odnawia calkowiecie po okolo 30 dniach, dlatego nie ma mowy o rozleniwieniu cery.
uf dobrze że się nie przyzwyczaja, tak samo jak nie przyzwyczajają się włosy do właściwej bezsilikonowej pielęgnacji.
Zapytam znawczynię, czy koenzymy przeciwstarzeniowo dobry efekt mogą mieć u takiej 19-latki? i wody termalne/micelarne?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 23:31   #321
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

Hej dziewczyny!
Mam 22 lata i cerę ze skłonnościami do wyprysków (zwłaszcza na brodzie, skroniach i czole), ale jednocześnie do przesuszeń (zwłaszcza nos) i z dwiema już dość widocznymi poziomymi zmarszczkami na czole. Całe życie stosowałam żel do mycia twarzy+krem, ostatnio zastanawiam się nad wprowadzeniem do pielęgnacji dodatkowo toniku lub płynu micelarnego.
Nie mogę jednak znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na pytania:
-czy gdy stosuję żel do mycia twarzy o pH=5,5 to ten tonik jest mi jeszcze do czegokolwiek potrzebny?
-czy zamiast toniku można używać (pomiędzy żelem do mycia a kremem) płynu micelarnego? to znaczy czy płyn micelarny też ma właściwości przywracające skórze odpowiednie pH? czy raczej płyn micelarny może zastąpić żel a nie tonik?
Krótko mówiąc który schemat byłby najwłaściwszy:
*żel->krem
*żel->tonik->krem
*żel->micel->krem
*micel->krem
*micel->tonik->krem?

Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedzi
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 09:35   #322
nonaka91
Raczkowanie
 
Avatar nonaka91
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 295
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

Witam,

Mam problem ze swoją cerą na twarzy. Ostatnio zauważyłam, że nie jest już tak napięta jak kiedyś, poliki zrobiły mi się suche, przy nosie mam czerwone planki, strefa T przetłuszcza mi się. Mam zmarszczki mimiczne, jednak bardziej zależy mi na kremie, który nada na nowo świeżości mojej umęczonej cerze. Mam 22 lata.

Jakieś propozycje?
__________________
Życie bez uśmiechu jest jak ptak bez skrzydeł by nonaka91
nonaka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 09:29   #323
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

Proszę o pomoc w dobraniu kremu, bo totalnie nie mam pojęcia....

Mam: 23 lata.
Cera:
- naczynkowa
- po trądziku (był masakryczny w wieku 13-18 lat)
- jest czerwona, ma odcień czerwony
- sucha

Używałam/używam ale nie działa
- krem nivea, zwykły - pod podkład - ale jest za tłusty
- Iwostin, Rosacin, Krem na noc zmniejszający rumień w trądziku różowatym - nie zmneijsza rumienia, skóra dalej jest sucha i czerwona
- celia z kolagenem - cera dalej sucha i czerwona
- garnier z kasztanem - cera dalej sucha i czerwona
- zwykly jakis krem z kasztanem za 5 zł - cera dalej sucha i czerwona
- Farmina, Retimax 1500, Maść ochronna z witaminą A - na skórę trochę za tłusty, nawilżył, ale jets za tłusty

- kiedyś w oriflame były takie kapsułki z witaminą E - po ich nałożeniu skóra była nawilżona i wyrównał się jej od razu koloryt - skóra była śniada, taka kapsułka kosztowała 2 zł jedna ale teraz już nie ma tego w sprzedaży.. a było to idealne...
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-06-18 o 09:45
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 10:19   #324
tysiatosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

Witam. Mam 21 lat i mam cerę mieszaną: wrażliwą i skłonną do powstawania zaskórników. szukam idealnego kremu na dzień, który byłby w miarę dobrej cenie. Zastanawiam się nad firmą Bandi intensywnie nawilżający krem na dzień z serii Hydro Care, albo z Bandi krem z algami i zastanawiam się jeszcze nad Pharmaceris T Sebomatic Moistatic krem intensywnie nawilżający... Czy te kremy z bandi nadają się do młodej skóry? Pomocy
tysiatosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 17:23   #325
Karolina105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 30
zły stan skóry :(

Przeprowadziłam się na studia z małej wioski do dużego, pełnego spalin miasta. Od tej chwili kondycja mojej skóry bardzo się pogorszyła. Na policzkach mam pełno bezbarwnych zaskórników, natomiast na czole i brodzie mam widoczne wypryski. Myslałam że to kwestia wody wiec zrezygnowałam z mycia twarzy wodą, na rzecz toniku antybakteryjnego under twenty, peelingu z białą glinką nivea i kremu przeciwtrądzikowi soraya, lecz nic to pomogło, jest chyba jeszcze gorzej. Macie może jakies inne sprawdzone kosmetyki?
Karolina105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 21:22   #326
lilka_3003
Przyczajenie
 
Avatar lilka_3003
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

Witajcie Kobietki
Mam pytanko, jaki krem doradziłybyście pod podkład? Mam dość problematyczną cerę mieszaną, naczynkową i z tendencją do trądziku... Póki co, od niedawna używam kremu Nivea do cery tłustej, jednak po kilku godzinach błyszczę się gorzej, niż gdy tego kremu nie nakładam pod makijaż. Pomożecie?
lilka_3003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 17:52   #327
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

Masz na myśli ten krem? http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegn...NO-I-PERFEKCJA

Jeśli tak to Ci powiem, że to jest zbrodnia dla skóry już na 3 pozycji znajdziesz w nim alkohol, który strasznie wysusza, więc nie dziwne, że po kilku godzinach się świecisz. Musisz szukać kremów, które uregulują pracę gruczołów łojowych. Osobiście nie polecam kosmetyków drogeryjnych, bo mają więcej wody i wypełniaczy, niż substancji kondycjonujących.
Ja do mojej tłustej skóry stosuję tylko i wyłącznie puder mineralny Anabelle Minerals, zawiera cynk, który pochłania sebum do tego krem Fitomed 12. W ciągu dnia odciskam nadmiar sebum papierowym ręcznikiem i spryskuje jaśminowym hydrolatem.

Może warto pomyśleć o zmianie pielęgnacji? Żeby rozwiązać problemy skórne należy poznać jej potrzeby i cykl funkcjonowania.
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 21:16   #328
Ania16op
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

Hej dziewczyn, może wy mi pomożecie!
Moja cera nigdy nie sprawiała problemu, trądzik młodzieńczy był, ale krótko i bez blizn. Nie znałam czegoś takiego jak suche skórki czy nadmierne sebum.
Jednak odkąd zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną moja cera obróciła się o 180 stopni. Nagle mogłam z własnej twarzy zbierać olej, podkłady się nie trzymają bo jedno potarcie ściera je z mojej twarzy. Paradoksalnie nakładając go ewidentnie widzę suche skórki.
Antykoncepcję odstawiłam, hormony się ustabilizowały, a problemy zostały.
Stosowałam już wiele kosmetyków, dla cery tłustej, suchej, mieszanej. Peelingi, kremy, toniki. Nic nie przynosiło poprawy.
Twarz po myciu wręcz piecze i jest ściągnięta. A nałożenie kremu tylko powodowało zwiększenie ilości tłuszczu na twarzy z rana.
Co lepsze problem się pogarsza, bo w tym momencie potrafię dotknąć twarzy ręką, a ona cała się świeci od tego sebum.

BŁAGAM POMÓŻCIE BO JUŻ NIE WIEM CO ROBIĆ
Ania16op jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 10:09   #329
grzesiek7r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kremy, pielęgnacja twarzy do 25 roku życia. WĄTEK ZBIORCZY.

Hej wszystkim. Rozpoczalem myc swoja cere od 2 tygodni (poniewaz stala sie bardzo sucha ( stosowanie masci benzacne). Stosuje emulsje lekko nawilzajaca Bandi i oczyszczam twarz zelem tonizujacym do mycia twarzy tej samej marki, na noc myje twarz i stosuje emulsje silnie nawilzajaca Bandi. Skora jest juz lekko nawilzona nie jest taka sucha ale z kolej mam problem z zaskornikami jest ich mnostwo zarowno na czole jak i na policzkach. Co moglybyscie polecic mi na ten problem. 2 problem to worki i since pod oczami (spedzam sporo h przed komputerem i moje oczy sa suche pomimo stosowania kropli do oczu oraz cera pod oczami jest mocno ziemista i nie wyglada to dobrze. (Krem Bandi pod oczy moglby pomoc czy polecacie cos innego ?).

Prosze o porady oraz jakies wskazowki. Z gory dziekuje za wszelka pomoc .
grzesiek7r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-06 11:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.