opracowania z języka polskiego - zakres rozszerzony - matura - co polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-03, 16:47   #1
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86

opracowania z języka polskiego - zakres rozszerzony - matura - co polecacie?


witam,jestem na biol chem -klasa maturalna ale zdecydowałam sie zdawac polski rozszerzony na maturze ,ponieważ chce isc na pedagogikę po LO.Niestety przez liceum uczylam sie tylko podstaw i chcialabym chociaż w jakimś stopniu wiedziec cos z rozszerzonego polskiego . zawsze lubiłam ten przedmiot chciałabym się zacząc przygotowywac do matury ma ktoś jakieś opracowania, repetytoria do polecenia ??
p.s waszym zdaniem matura z j.pol na poziomie rozszerzonym jest trudna?
Jak wiadomo w tym roku nie mamy tego progu procentowego wiec jak zdam choćby na 2% to mam zdane,lecz nie ukrywam że chciałabym zdać chociaż na 60%

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-09-04 o 13:35 Powód: prośba o sprzedaż
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 00:00   #2
Abrie
Raczkowanie
 
Avatar Abrie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 89
Dot.: notatki(materiały) z jezyka polskiego -zakres rozszerzony-matura-ma ktoś?

Pisałam maturę z polskiego rozszerzonego w tym roku, w czerwcu przywitał mnie zaskakujący wynik 100%.
Wszystko zależy od tego, czy dobrze się czujesz, pisząc, czy potrafisz, czy lubisz. Matura rozszerzona z tego przedmiotu nie polega na formułkach, na uczeniu się właściwie czegokolwiek "gotowego". Oczywiście, orientacja w epokach to plus, posługiwanie się literackimi pojęciami, schemat interpretacji porównawczej, jeśli odrzucisz esej.

Jak masz jakieś pytania to pisz tu lub na priv, odpowiem chętnie
Abrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 13:39   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: notatki(materiały) z jezyka polskiego -zakres rozszerzony-matura-ma ktoś?

Od siebie dodam, że rozszerzenie wymaga lekkiego pióra, dobrej znajomości lektur, epok i motywów literackich. Lekkiego pióra z notatek się nie nauczysz, a pozostałe informacje można znaleźć w księgarniach i internecie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 13:49   #4
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: opracowania z języka polskiego - zakres rozszerzony - matura - co polecacie?

Polecicie mi jakieś dobre repetytoria z zakresu rozszerzonego ,mogą być tez opracowania lektur ,wszystkie epoki itd
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 13:51   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: opracowania z języka polskiego - zakres rozszerzony - matura - co polecacie?

Cytat:
Napisane przez hugejasminka Pokaż wiadomość
Polecicie mi jakieś dobre repetytoria z zakresu rozszerzonego ,mogą być tez opracowania lektur ,wszystkie epoki itd
Zajrzyj tutaj
http://klp.pl/
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 16:07   #6
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: opracowania z języka polskiego - zakres rozszerzony - matura - co polecacie?

Tak sobie myślę, że bardzo ważne jest po prostu pisanie. Byłoby świetnie, gdyby udało ci się dogadać z jakimś polonistą, żeby zadawał ci jakieś typowo maturalne (ale koniecznie z rozszerzenia!) prace i je oceniał. Z perspektywy czasu myślę, że to właśnie to najmocniej pociągnęło mnie do góry. Tylko niech to będzie dobry polonista. : P
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-04 17:07:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.