Filologia koreańska - kandydatki i studentki - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-02, 17:21   #481
szukaszczescia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 6
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Cytat:
Napisane przez honotamhk Pokaż wiadomość
Cześć !

Dziewczyny, ogromna prośba, do osób, które dostały się na koreanistykę wieczorową na UW w ostatnich 3-4 latach.
Mogłybyście się podzielić informacją ile miałyście punktów i czy byłyście na liście rezerwowej?
Pozwoli mi to trochę ocenić swoje szanse
A nie startujesz na dzienne? i jeśli można wiedzieć: Jaką ilość pkt przewidujesz? :P
szukaszczescia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 17:29   #482
honotamhk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 4
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Pracuję i interesują mnie tylko wieczorowe mam ciut ponad 70/100 z tego co policzyłam. Na dzienne nie miałabym nawet co liczyć ale mam nadzieję, że na wieczorowe ten próg jest znacznie niższy.

Edytowane przez honotamhk
Czas edycji: 2018-07-02 o 17:30
honotamhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 18:02   #483
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Cytat:
Napisane przez szukaszczescia Pokaż wiadomość
Witam wszystkich

Ja także startuję w tym roku. Wysłałam papiery do 4 uczelni (UAM, UW, UWr, UJ). Jestem bardzo zdesperowana bo już nie zostałam przyjęta na inny kierunek do 2 uczelni. Modlę się o niskie progi :') Moja matura nie zapowiada się dobrze a jeszcze gorszy jest fakt, że źle zrozumiałam przedmioty potrzebne do UAM i startuję tylko z rozszerzonym polskim i angielskim. Każda z uczelni mnie przeraża: UAM z potrzebnym rozszerzeniem z matematyki (no jak na filologii ), UW tylko 20 miejsc, UWr łacina(no jak!) a UJ to już ostatnia deska ratunku bo opinie niezbyt kolorowe. Na szczęście nie ma jeszcze wyników matur (nadzieja jeszcze jest) ale oprócz podstawy z matmy 70% nie jestem pewna wyników. Angielski rozszerzony może się wahać 70-100% w zależności jak essay ocenią, a Polski to jedna wielka zagadka której w sumie nie mam ochoty odkrywać . Na maturze wybrałam interpretacje porównawczą i jest możliwość, że nie wbiłam się w klucz.



Ogółem potrzebuję szczęścia
Niestety na UAMie nie masz za bardzo co liczyć, że się uda Polski punktowany nie jest, a startując z samym angielskim możesz dostać maksymalnie 70 punktów przy wynikach 100% z rozszerzenia i z ustnego. W poprzednich latach progi przekraczały 70 (2014 - 74.3; 2015 - 76.6; 2016 - 79.8; z 2017 nie mam danych). Nie jest jednak prawdą, że matematyka jest wymagana - przedmiotem dodatkowym może być również drugi język obcy, język mniejszości narodowej, historia lub geografia.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 00:16   #484
szukaszczescia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 6
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Życie lubi płatać figle. Tak jak się obawiałam - soczyste 0 z rozszerzenia. Mam nadzieję, że chociaż egzaminator się pośmiał.

Nie wiem czy dobrze policzyłam jednak na UW i UAM nie mam co liczyć wynik UWr... też kiepsko to widzę. Sądzę, że nawet na UJ mnie nie przyjmą. >< Czas mija, kasa leci, a mi się nie przelewa. No cóż będę startowała na niestacjonarne ale to już kompletnie nie to. Życzę wam wszystkim szczęścia!



Jeszcze mała prośba - mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa lista rezerwowych? W sensie ile przyjmują, jakie są przesunięcia?
szukaszczescia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 09:16   #485
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Cytat:
Napisane przez szukaszczescia Pokaż wiadomość
Jeszcze mała prośba - mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa lista rezerwowych? W sensie ile przyjmują, jakie są przesunięcia?
W sumie zależy od kandydatów. Ogłaszane są wyniki pierwszej tury. Osoby zakwalifikowane mają kilka dni na dostarczenie dokumentów. Osoby niezakwalifikowane (przynajmniej w przypadku UAMu) mogą zaznaczyć w systemie "podtrzymanie chęci studiowania". Po tych kilku dniach komisja decyduje czy i ile osób z listy rezerwowych zakwalifikować - to zależy od tego, ile osób z pierwszej tury nie dostarczyło dokumentów.
Może się zdarzyć, że drugiej tury w ogóle nie ma, bo komisje orientują się, ile osób zwykle rezygnuje ze złożenia podania i kwalifikują odpowiednio więcej osób na pierwszej liście. No i te progi, które wyżej podałam, to były ostateczne już, z uwzględnieniem list rezerwowych.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 14:10   #486
honotamhk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 4
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

@szukaszczescia jak patrze na program niestacjonarnych na UW to program jest identyczny, z jedną różnicą - stacjonarni mają WF

Edytowane przez honotamhk
Czas edycji: 2018-07-03 o 14:15
honotamhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 21:46   #487
Beniak
Raczkowanie
 
Avatar Beniak
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 181
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Jeżeli ktoś potrzebuje progu na koreanistykę z zeszłego roku UAM to było to o ile pamiętam 80-82p (niestety nie pamiętam dokładnie). Z tym, że tendencja jest raczej wzrostowa.
Beniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 15:25   #488
szukaszczescia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 6
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Dziękuję za informacje Jesteście kochani
szukaszczescia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 18:50   #489
hubo12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Wiadomo ile osób zgłosiło się w poprzednim roku na UAM?
hubo12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-11, 10:15   #490
stylistina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Cześć! Chciałabym dostać się na uniwersytet, gdzie nauczają koreanistyce, ale nie wiem, jaki wybrać: UAM lub UW. Być może ktoś wie jaki jest liepszy? Dzięki🙂
stylistina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-11, 18:30   #491
xxxania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Dostałam się na UŚ na Filologię angielską tłumaczeniową z koreańskim, jednak jest to dla mnie opcja ratunkowa. Składałam też podania na UWr i UJ i teraz pytanie jeśli na pozostałe uczenie w pierwszej turze się nie dostane, to mam składać dokumenty na UŚ, a w razie dostania się na UWr lub UJ w 2 turze mogę zrezygnować i przenieść te dokumenty?


Czy ktoś mógłby się podzielić opiniami na temat tych 3 uczelni i języka koreańskiego? UŚ to jednak nie jest koreanistyka, UJ póki co kusi mnie tylko miastem, bo opinii nie ma najlepszych, a o UWr mało kto mówi, chyba że o j. chińskim.



Wszystkim tegorocznym kandydatom życzę powodzenia
xxxania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-12, 17:47   #492
szukaszczescia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 6
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Nie słyszałam o UŚ szkoda, że nie złożyłam papierów.
Są już wyniki z UWr i okropnie mi wstyd xD

Jestem tak daleko na liście rezerwowej, że wątpię aby ktoś był za mną.

Jutro wyniki w pozostałych a już teraz wiem, że mnie nie przyjęli.

No cóż
szukaszczescia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 23:50   #493
Zirael_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 58
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Z tego, co wiem, to w Polsce są dwie uczelnie, gdzie poważnie można studiować koreański - koreanistyka na UW i filologia koreańska na UAM. Może doleję oliwy do ognia, ale mam wrażenie, że UJ, UWr, i UŚ to takie "farbowane koreanistyki", które właściwie mają napędzić uczelniom kandydatów zainteresowanych k-popem. Ogólnie uważam, że zwiększanie naborów i ilości uczelni, które koreański oferują, nie służy ani rynkowi, ani samym absolwentom. Ale cóż, tym lepiej dla tych, którzy załapali się jeszcze na czasy, kiedy prawdziwa koreanistyka była elitarnym, trudnym kierunkiem z dużym odsiewem. Ja byłam prawdopodobnie ostatnim takim rocznikiem i koreański rzeczywiście otworzył mi drzwi do branży, której nigdy bym się w swoim życiu nie spodziewała.
Zirael_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-13, 15:04   #494
honotamhk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 4
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Cytat:
Napisane przez Zirael_91 Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem, to w Polsce są dwie uczelnie, gdzie poważnie można studiować koreański - koreanistyka na UW i filologia koreańska na UAM. Może doleję oliwy do ognia, ale mam wrażenie, że UJ, UWr, i UŚ to takie "farbowane koreanistyki", które właściwie mają napędzić uczelniom kandydatów zainteresowanych k-popem. Ogólnie uważam, że zwiększanie naborów i ilości uczelni, które koreański oferują, nie służy ani rynkowi, ani samym absolwentom. Ale cóż, tym lepiej dla tych, którzy załapali się jeszcze na czasy, kiedy prawdziwa koreanistyka była elitarnym, trudnym kierunkiem z dużym odsiewem. Ja byłam prawdopodobnie ostatnim takim rocznikiem i koreański rzeczywiście otworzył mi drzwi do branży, której nigdy bym się w swoim życiu nie spodziewała.

Zirael_91, w którym roku zaczęłaś studiować koreanistykę? Czy 2010, tak jak wskazywałby twój nick? Zastanawiam się właśnie jak zmienił się poziom na UW przez te ostatni kilka lat. Jestem absolwentką zupełnie innego kierunku i byłam świadkiem zmiany poziomu od momentu rozpoczęcia studiów do obrony mgr. Na koreanistyce spodziewałabym się (mówię cały czas o UW), że jednak, poziom się jako tako zachowuje, mogłabyś napisać co się zmieniło?
honotamhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-13, 18:37   #495
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

xxxania, Tak, złóż papiery a w razie konieczności po prostu je przenieś
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-13, 18:53   #496
xxxania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Azulaya dziękuję
xxxania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-14, 15:16   #497
yu_ko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

@szukaszszczescia Mam ten sam problem, też startowałam na UWr na koreanistykę, ale jestem daleko na rezerwowej, także nie jesteś sama

Edytowane przez yu_ko
Czas edycji: 2018-07-14 o 15:20
yu_ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-15, 21:46   #498
szukaszczescia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 6
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Gratulacje dla wszystkich, którym się udało!
szukaszczescia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 21:25   #499
seliia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Hej, wam wszystkim!
Mam pytanie, jak to było na UAMie w tym roku z progiem punktowym? Wiem, że w tamtym roku było to aż 84, ale o 2018/2019 nic nie mogłam znaleźć... Znowu się powiększył?
seliia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-29, 10:57   #500
seliia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Cytat:
Napisane przez seliia Pokaż wiadomość
Hej, wam wszystkim!
Mam pytanie, jak to było na UAMie w tym roku z progiem punktowym? Wiem, że w tamtym roku było to aż 84, ale o 2018/2019 nic nie mogłam znaleźć... Znowu się powiększył?
dobra, już jednak znalazłam. ok. 86...
może komuś ta informacja również się przyda!
seliia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 22:23   #501
julitkua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Cytat:
Napisane przez seliia Pokaż wiadomość
dobra, już jednak znalazłam. ok. 86...
może komuś ta informacja również się przyda!
Mi się przyda, choć osobiście mnie to przeraża, a gdzie znalazłaś informacje o progu punktowym, bo ja nie mogłam nigdzie znaleźć
julitkua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 10:39   #502
aklimasze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 4
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Hej, wybiera się ktoś z Was może na koreanistykę na UWr w tym roku?

Edytowane przez aklimasze
Czas edycji: 2019-06-02 o 14:17
aklimasze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 16:32   #503
takatam123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

tak, maja fajna stronę www.filkor.amu.edu.pl

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

dużo info na www.filkor.amu.edu.pl
takatam123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 16:34   #504
geumjassi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

To może kilka słów ode mnie. Studiuję na II roku filologii koreańskiej na UAM. Po pierwszym roku dziennych przeniosłam się na wieczorowe i jestem bardzo zadowolona. Wieczorowe mają dobry program, odpowiednie tempo i przede wszystkim fajnych wykładowców. Na dziennych na UAM natraficie na wiele przeszkód. Lektorki olewają studentów, pewna słynna pani "EWD" dla zabawy ulewa po połowę studentów (a sama nie zna dobrze koreańskiego), korzystają z książek i materiałów z lat 80ych (bez jaj!), zajęcia ciągle wypadają i nie są odrabiane a wymogi mają jak na Harvardzie. Na wieczorowych z racji tego, że student płaci jest zupełnie inne nastawienie - wykładowcom zależy na tym, żeby czegoś ludzi nauczyć, zajęcia jeśli wypadną, to będą odrabiane, traktują nas jak dorosłych ludzi, nie jak dzieciaków, którym "damy popalić". Na UW nie wiem jak jest, słyszałam, ze słaby poziom. Koreanistyka w Poznaniu działa najprężniej i najwięcej osób stąd wylatuje do Korei. Pozdrawiam wszystkie kandydatki
geumjassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 16:12   #505
Mamobojesie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

Dzien dobry, mam taki problem ze dostalam sie na koreanistyke na uwr i na japonistyke na uw. Problem polega na tym ze nie wiem co wybrac. Jesli ktos ma porownanie tych dwoch kierunkow badz cos do powiedzenia o ktorymkolwiek z nich to bardzo prosze o interwencje, poniewaz zaczynam powoli tracic sile bardzo dziekuje i czekam z nieudawana niecierpliwoscia
Mamobojesie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 18:00   #506
Hessogone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1
Dot.: Filologia koreańska - kandydatki i studentki

.

Edytowane przez Hessogone
Czas edycji: 2020-08-25 o 19:59
Hessogone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-18 19:00:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.