Wzięcie spraw we własne ręce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-27, 17:01   #1
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238

Wzięcie spraw we własne ręce


Dziewczyny,dziś moje niezadowolenie z bezrobocia osiągnęło chyba apogeum. Obserwuję innych(pracujących) i u nich coś się zawsze dzieje-oczywiście absorbuje ich praca,ale sam fakt że mają własną kasę,pozwala im na więcej.
Pomyślałam,że muszę coś z tym W KOŃCU zrobić. Był kiedyś pomysł o przeniesieniu się do innego miasta(w mojej branży najlepiej chyba stoi woj mazowieckie) ale z drugiej strony na początek nie zarobię wiele,a opłaty za mieszkanie,koszty życia w dużym mieście-to mija się z celem. Tym bardziej,że mąż ma tutaj dobrą pracę i jakby dojeżdżał z daleka,to nie miałoby to sensu,bo koszty paliwa by nas pochłonęły. Poza tym obecne mieszkanie praktycznie nas nie kosztuje(z rodzicami).
Pytanie zasadnicze:co sądzicie o osobistym zjawieniu się u pracodawcy? Słyszałam,że czasem jeśli ktoś widzi że szukający ma ambicję,to stworzą dla niego miejsce pracy,bo zależy im na osobie z taką determinacją. Wiem,że CV jest mało skuteczne,i pewnie te co pozanosiłam leżą i się kurzą. Muszę chyba podjąć bardziej efektywne metody. Macie może jakiś pomysł,słyszałyście o czymś takim? Jakieś niezwyczajne CV,spotkanie osobiste z przełożonym. Jako ciekawostkę dodam,że chłopak ode mnie z rodziny ubiegając się o pracę,jeździł osobiście do szych,odstawiony w garnitur,i zawsze spotykał się z pozytywną reakcją. I jeszcze jedno,wybierając się na takie spotkanie,wypadałoby się rozeznać wcześniej w sytuacji,zadzwonić,umówić się? Bo oni przeważnie nie mają czasu. Jak to widzicie?
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 19:40   #2
iminka
Raczkowanie
 
Avatar iminka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 306
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

A w jakiej branży chcesz szukać jeśli można spytać?
Myślę, że to bardzo dobry pomysł żeby jeździć po firmach, ale miej ze sobą zawsze CV i możesz mieć również List motywacyjny (zadbaj o to aby były dopracowane i przedstawiały Cię w jak najlepszym świetle) no i przede wszystkim przygotuj się do ewentualnych rozmów z potencjalnym pracodawcą. Myślę, że taki krok wymaga dużej odwagi i może zostać doceniony.
iminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 20:47   #3
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

moim zdaniem takie chodzenie i pojawianie się osobiście w firmach ma sens tylko w małych przedsiębiorstwach (które zazwyczaj mogą zaoferować mniej miejsc pracy i za mniejsze stawki).

w dużych masz dział HR, do który ma swoje metody na pozyskiwanie pracowników. bardzo często spółki posiadają z góry określone procedury jak powinna wyglądać rekrutacja i się ich trzymają. poza tym nie wyobrażam sobie przyjścia ot tak bez zapowiedzi do prezesa/kierownika itp. najczęściej mają zajęte całe dni i jakiekolwiek spotkanie z nimi jest możliwe tylko po wcześniejszym "wpisaniu" do kalendarza przez ich asystentkę.
w mojej firmie nie miałabyś nawet możliwości wejścia do siedziby bez wcześniejszego umówienia się z konkretną osobą.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 21:44   #4
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
w mojej firmie nie miałabyś nawet możliwości wejścia do siedziby bez wcześniejszego umówienia się z konkretną osobą.
W mojej wycieczki osób kandydujących też nie są widziane. Bardziej preferowane jest wysłanie CV poprzez maila. Tylko to wszystko zależy od profilu firmy i jej specyfiki.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 08:47   #5
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
W mojej wycieczki osób kandydujących też nie są widziane. Bardziej preferowane jest wysłanie CV poprzez maila. Tylko to wszystko zależy od profilu firmy i jej specyfiki.
Dokładnie tak jest-ale w korporacjach i firmach z działem HR. Jeśli szukałabym pracy w takim miejscu,napewno nie zrobiłabym z siebie idiotki i nie poszła osobiście,bo tak jak mówicie:nie miałabym wstępu,ani nikt z przełożonych nie potraktowałby mnie poważnie.
Ja szukam pracy w medycynie,gdzie rekrutacja przebiega na stary sposób-najczęściej jest to przejmowanie stanowisk po cioci czy tacie,podrzucenie CV przez kogoś znajomego czyli ,,zatrudnienie z polecenia" albo osobiste zanoszenie CV i przy ogromnym szczęściu coś się kiedyś może znajdzie. Rzadko kiedy widziałam ogłoszenie w internecie dotyczące naboru na stanowisko medyczne,a jeśli już to w prywatnych placówkach. W państwowym szpitalu miejsce można załatwić sobie tylko w któryś z tych sposobów,jakie wymieniłam. A że moje znajomości nie sięgają aż tak daleko,a chodzenie i zostawianie CV w kadrach czy sekretariacie jest mało skuteczne-myślę o takim desperackim kroku. Tylko najpierw chyba wypadałoby się jakoś zorientować,czy w ogóle ktoś miałby czas dla mnie.

Edytowane przez ruda_grazyna666
Czas edycji: 2014-11-28 o 08:48
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 11:16   #6
iminka
Raczkowanie
 
Avatar iminka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 306
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Jeśli szukasz pracy w medycynie to chyba możesz iść osobiście. Dlaczego uważasz że pracę tam się dostaje po znajomości? Na jakie stanowisko chcesz rekrutować- lekarz, pielęgniarka, rehabilitantka, laborantka? Myślę, że w tej branży może nawet lepiej iść osobiście, gdyż tak jak mówisz rzadko zdarzają się ogłoszenia o pracę przy tych stanowiskach.
iminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 11:40   #7
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Ratowniczka medyczna/pielęgniarka.
Myślę,że to specyfika tej branży-jeden przejmuje miejsce po drugim,a o miejsce w państwowym szpitalu szalenie ciężko. Podobnie jak w prawie-tam już normą jest,że nikt spoza rodziny się nie dostanie do pracy,bo jest to hermetyczne środowisko.
Nawet jak uczyłam się już na ratownictwie medycznym,to sporo było osób których właśnie mamy/ciocie/ojcowie/wujek pracują już w tej branży.
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-28, 13:32   #8
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Lepiej pochodzic i popytac niz siedziec w domu, ale w tworzenie stanowisk, bo ktos taki zdeterminowany i przyszedl, znajac koszty ponoszone przez pracodawxe, nie uwierze. Nie Ty jedna chodzisz, ale moze akurt w dobry czas trafisz i sie uda.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 16:34   #9
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Cytat:
Napisane przez ruda_grazyna666 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jest-ale w korporacjach i firmach z działem HR. Jeśli szukałabym pracy w takim miejscu,napewno nie zrobiłabym z siebie idiotki i nie poszła osobiście,bo tak jak mówicie:nie miałabym wstępu,ani nikt z przełożonych nie potraktowałby mnie poważnie.
Ja szukam pracy w medycynie,gdzie rekrutacja przebiega na stary sposób-najczęściej jest to przejmowanie stanowisk po cioci czy tacie,podrzucenie CV przez kogoś znajomego czyli ,,zatrudnienie z polecenia" albo osobiste zanoszenie CV i przy ogromnym szczęściu coś się kiedyś może znajdzie. Rzadko kiedy widziałam ogłoszenie w internecie dotyczące naboru na stanowisko medyczne,a jeśli już to w prywatnych placówkach. W państwowym szpitalu miejsce można załatwić sobie tylko w któryś z tych sposobów,jakie wymieniłam. A że moje znajomości nie sięgają aż tak daleko,a chodzenie i zostawianie CV w kadrach czy sekretariacie jest mało skuteczne-myślę o takim desperackim kroku. Tylko najpierw chyba wypadałoby się jakoś zorientować,czy w ogóle ktoś miałby czas dla mnie.

Akurat pracuję w spółce, która otwiera szpital po nowym roku i rekrutacja u nas całkowicie inaczej wygląda. Po znajomości to u nas raczej nikt nie dostanie pracy, moja firma bierze pod uwagę wiedzę i umiejętności.
Aplikacji jest bardzo dużo i jest problem w wyborze kandydatów.
Jak rekrutowaliśmy fizjoterapeutów do pawilonu rehabilitacyjnego to poziom umiejętności był tak zróżnicowany, że nawet najlepsze CV potrafiło rozczarować.
Także z punktu widzenia pracodawcy zatrudnienie odpowiedniego specjalisty wcale nie jest łatwym wyzwaniem.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 11:37   #10
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Akurat pracuję w spółce, która otwiera szpital po nowym roku i rekrutacja u nas całkowicie inaczej wygląda. Po znajomości to u nas raczej nikt nie dostanie pracy, moja firma bierze pod uwagę wiedzę i umiejętności.
Aplikacji jest bardzo dużo i jest problem w wyborze kandydatów.
Jak rekrutowaliśmy fizjoterapeutów do pawilonu rehabilitacyjnego to poziom umiejętności był tak zróżnicowany, że nawet najlepsze CV potrafiło rozczarować.
Także z punktu widzenia pracodawcy zatrudnienie odpowiedniego specjalisty wcale nie jest łatwym wyzwaniem.
No to chwała dla firmy i wyrazy uznania się należą - lepsze ciężka rekrutacja oparta na kompetencjach i doświadczeniu niż coś, co jest imitacją rekrutacji i opiera się na znajomościach.
Brawo.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 13:34   #11
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
No to chwała dla firmy i wyrazy uznania się należą - lepsze ciężka rekrutacja oparta na kompetencjach i doświadczeniu niż coś, co jest imitacją rekrutacji i opiera się na znajomościach.
Brawo.
Dokładnie tak. Aż miło się robi,jak pomyślę że takie firmy gdzieś jeszcze istnieją.
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 00:07   #12
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
moim zdaniem takie chodzenie i pojawianie się osobiście w firmach ma sens tylko w małych przedsiębiorstwach (które zazwyczaj mogą zaoferować mniej miejsc pracy i za mniejsze stawki).

w dużych masz dział HR, do który ma swoje metody na pozyskiwanie pracowników. bardzo często spółki posiadają z góry określone procedury jak powinna wyglądać rekrutacja i się ich trzymają. poza tym nie wyobrażam sobie przyjścia ot tak bez zapowiedzi do prezesa/kierownika itp. najczęściej mają zajęte całe dni i jakiekolwiek spotkanie z nimi jest możliwe tylko po wcześniejszym "wpisaniu" do kalendarza przez ich asystentkę.
w mojej firmie nie miałabyś nawet możliwości wejścia do siedziby bez wcześniejszego umówienia się z konkretną osobą.

firmy z zewnętrznym HR pokazują, że nie szanują pracowników, więc nie warto iść, jechać na rozmowę do takiej firmy bo prędzej czy później pewnie i tak firma zwolni albo pracownik sam się zwolni, ci ludzie z zewnątrz mają małe kompetencje, sami nie wiedzą czy firma zaakceptuje pracownika i wezmą według szablonu, a nie kogoś kto się zna, kto byłby lepszy bo tak wcześniej określiła firma która chce zatrudnić kogoś kogo odrzuci zewnętrzny HR,

dobre firmy mają ludzi swoich do rekrutacji, ci ludzie mogą zdecydować czy naprawdę wszystkie zasady trzeba zachować czy może akurat na to stanowisko na które ktoś się stara coś jest niepotrzebne i można przymknąć oko, a może inne stanowisko zaproponować skoro ktoś bardziej zna się na czymś innym, mają większe kompetencje ludzie zatrudnieni w firmie niż ci zewnętrzni,

bywa różnie z przyjściem do firmy bez zapowiedzi, jak są zajęci to asystentka, sekretarka jak zwą tak zwą umówi na termin, jak mają chwilę to może od razu ktoś wyjść i porozmawiać, jakiś prezes czy kierownik, z tym jest bardzo różnie i też świadczy o szacunku do pracownika albo jego braku, jak prezes czy kierownik ma chwile i wyjdzie do pracownika to znaczy, że może warto w tej firmie pracować, jak ma chwile i nie wyjdzie to znaczy, żeby omijać tą firmę bo nie mają w ogóle szacunku do ludzi i niby dlaczego to by się miało zmienić po zatrudnieniu...

dużo jest firm, które chcą cv i albo nie zaproszą na rozmowę albo zaproszą, zewnętrzny HR pogada i nic z tego nie będzie
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 12:05   #13
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Mój mąż jeździ osobiście. Jest specjalistą w wąskiej działce, więc jest mała ilość zakładów w których może dostać pracę (i w których on chciałby pracować). Przy okazji jeśli jakiejś firmy nie zna, jest to dobra okazja do "pokręcenia się" i rozeznania jakie są warunki pracy, atmosfera.
Taki sposób aplikowania jest dla niego dobry, bo werbalnie potrafi pokazać więcej swoich atutów do takiej pracy niż wysyłając suchego maila.
Zdarzyło się już, że w cv nie zawarł kilku informacji jego zdaniem bez znaczenia, które dla pracodawcy okazały się kluczowe. To wyszło na rozmowie wstępnej podczas odwiedzenia firmy i kiedy zjawił się na rozmowie kwalifikacyjnej miał już cv uzupełnione i sformatowane pod wymogi osób rekrutujących.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 21:20   #14
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

userrr, nie do końca wiem czemu mnie zacytowałeś/zacytowałaś, bo o zewnętrznych HRach nic nie pisałam, ale pozwolę sobie mimo wszystko odpisać, bo nie zgadzam się z wieloma poruszonymi przez Ciebie kwetiami.

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
firmy z zewnętrznym HR pokazują, że nie szanują pracowników, więc nie warto iść, jechać na rozmowę do takiej firmy bo prędzej czy później pewnie i tak firma zwolni albo pracownik sam się zwolni, ci ludzie z zewnątrz mają małe kompetencje, sami nie wiedzą czy firma zaakceptuje pracownika i wezmą według szablonu, a nie kogoś kto się zna, kto byłby lepszy bo tak wcześniej określiła firma która chce zatrudnić kogoś kogo odrzuci zewnętrzny HR,
to, że firma korzysta z usług firmy rekrutacyjnej świadczy o tym, że po zatrudnieniu kogoś i tak niedługo go zwolni? zgadzam się, że rekruterzy z firm headhunterskich nie zawsze się sprawdzają i często kompletnie nie znają się na branży, do której rekrutują, ale czemu uważasz, że firma, która z nich korzysta nie szanuje swoich pracowników? firmy rekrutacyjne zapewniają potencjalnemu pracodawcy pierwszy "przesiew" kandydatów - mogą odrzucić tych, którzy nie spełniają wymagań i potem skierować na rozmowy bezpośrednio do firm potencjalnie najlepszych kandydatów, co z kolei jest dużą oszczędnością czasu. a jak wiadomo czas to pieniądz

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
dobre firmy mają ludzi swoich do rekrutacji, ci ludzie mogą zdecydować czy naprawdę wszystkie zasady trzeba zachować czy może akurat na to stanowisko na które ktoś się stara coś jest niepotrzebne i można przymknąć oko, a może inne stanowisko zaproponować skoro ktoś bardziej zna się na czymś innym, mają większe kompetencje ludzie zatrudnieni w firmie niż ci zewnętrzni,
bardzo często ludzie w wewnętrznych działach HR też kompletnie nie znają się na branży, do której rekrutują i działają na takich samych zasadach jak zewnętrzne firmy rekrutacyjne. organizują rekrutację, ogarniają CV, zapewniają pierwszy "przesiew" kandydatów.
a "przymykanie oka", o którym piszesz jest bardzo często niemożliwe - w niektórych firmach działają ściśle określone procedury, których nie wolno naginać.

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
bywa różnie z przyjściem do firmy bez zapowiedzi, jak są zajęci to asystentka, sekretarka jak zwą tak zwą umówi na termin, jak mają chwilę to może od razu ktoś wyjść i porozmawiać, jakiś prezes czy kierownik, z tym jest bardzo różnie i też świadczy o szacunku do pracownika albo jego braku, jak prezes czy kierownik ma chwile i wyjdzie do pracownika to znaczy, że może warto w tej firmie pracować, jak ma chwile i nie wyjdzie to znaczy, żeby omijać tą firmę bo nie mają w ogóle szacunku do ludzi i niby dlaczego to by się miało zmienić po zatrudnieniu...
chyba nie wiesz jak działają naprawdę duże firmy. wchodząc do firmy, w której pracuję przywita Cię Pani na recepcji, która nie jest sekretarką i nie może Cię z nikim umówić, a jedynie zaprowadzić do salki konferencyjnej, gdy już jesteś z kimś umówiony. a zatrudnionych jest u nas około 80 sekretarek, przypisanych do różnych osób w różnych działach - osoby z zewnątrz nie mogą wejść nawet na piętra gdzie te sekretarki czy ich przełożeni siedzą. a moja firma nie jest jakaś szczególna - jedna z wielu dużych korporacji, jakich wiele w naszym kraju.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 15:41   #15
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Dziś obeszłam chyba wszystkie przychodnie w mieście. Faktycznie,w niektórych osobiste pojawienie się,do tego miła aparycja i w miarę elegancki strój robią swoje. W jednym miejscu Pan od razu zaprosił mnie na rozmowę kwalifikacyjną,w innym sekretarka sama od siebie powiedziała,że zostawiając CV u niej nie ma szans,że ktoś się tym zainteresuje,i lepiej żebym osobiście porozmawiała z przełożoną- sama skontaktowała mnie z nią,i kobitka była bardzo sympatyczna. Gdzieś jeszcze indziej siedzą gburowate babki,które od razu mówią,że nie ma u nich przyjęć,albo żeby zostawić CV u nich i przekażą-brzmi to jak ,,zostaw i spier...,nie rób sobie nadziejii na nic więcej" ale spróbować zawsze warto.
W mojej branży widzę że takie ,,pojawianie się" może przynieść rezultaty. Bo ogłoszeń w internecie,z dziedziny medycyny nie ma wcale.
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 16:49   #16
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Cytat:
Napisane przez ruda_grazyna666 Pokaż wiadomość
Bo ogłoszeń w internecie,z dziedziny medycyny nie ma wcale.
Są, są. Zależy jaka miejscowość, ale są. Jak się pojawiają... to jest oblężenie.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 13:50   #17
tasmanska
Raczkowanie
 
Avatar tasmanska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 45
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Ogólnie rzecz biorąc to faktycznie moze miec sens przejscie sie po okolicznych miejscach pracy i nawet zwyczajne dopytanie czy nie szukaja kogos do pracy. Czasem moze sie okazac ze dowiesz sie czegos, czego w internecie bys nie znalazla. Poza tym szukaj ofert i nie rezygnuj z wysylania CV. Nigdy nie wiesz czy w pewnym momencie sie nie uda. A nie zastanawialas sie nad pracowaniem za granica? Z tego co wiem na zachodzie osoby z twoimi umiejetnosciami zarabiaja bardzo dobrze. Moze warto rozpoznac oferty pracy za granica na stronach agencji pracy?

Edytowane przez tasmanska
Czas edycji: 2015-01-07 o 10:08
tasmanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:29   #18
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

tasmanska-często o tym myślałam,ale wolałabym jechać z kimś,a nie sama. Nawet nie jako pracownik medyczny ale jako zwykły fizyczny. Nie znam obcego rynku pracy,chciałabym więc wkroczyć na niego z kimś już obeznanym No i druga sprawa-mąż. W sumie mogłabym jechać i niech on sobie pracuje tu w swojej firmie,ale znów powtórzę się-musiałabym mieć z kim.
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 23:26   #19
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

tylko jedno jest zadziwiające - jeśli firmy chcą żeby pracownik przyszły był osobiście w firmie to po co w ogłoszeniach w necie piszą, żeby im wysyłać cv skoro potem nie zawsze zapraszają na rozmowę ?

no i co myślicie o firmach, które nie ujawniają swojego adresu i nazwy w ogłoszeniu tylko czasem i to z wielkiej łaski sam telefon albo nic i tylko może człowiek odpowiedzieć przez stronę netową, czy to nie jest jakieś wyłudzanie danych osobowych ?

ruda,

praca za granicą ma to do siebie, że mało kto się zna, większość ludzi jedzie za granice na zasadzie, że się uda albo nie, nie ma nigdy do końca obeznanych, chyba, że pracują na stałe ale takich jest mało i tacy ludzie nie zbierają innych do pracy tylko raczej przez jakichś znajomych, a ci którzy są na stałe mają swoje obowiązki i oni raczej nie pomogą ci oswoić się z nową rzeczywistością bo nie mają czasu

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2014-12-14 o 23:29
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 07:28   #20
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
tylko jedno jest zadziwiające - jeśli firmy chcą żeby pracownik przyszły był osobiście w firmie to po co w ogłoszeniach w necie piszą, żeby im wysyłać cv skoro potem nie zawsze zapraszają na rozmowę ?
Zapraszają tylko tych, których cv im podpasuje.
Osobiście jestem zdania, że w takich sprawach powinni wysłać chociaż info zwrotne na zasadzie "Dziękujemy, ale nie jesteśmy zainteresowani" byłoby to fair play

Cytat:
no i co myślicie o firmach, które nie ujawniają swojego adresu i nazwy w ogłoszeniu
Często są to kwestie konkurencji itd - konkurencja nie śpi, czuwa, obserwuje a nie każda firma chce np pokazac, że rekrutuje na stanowisko, którego dotąd w firmie nie było.
Albo rekrutację zlecają headhunterom - a sami jej nie prowadzą i nie chcą telefonów na ich adres biurowy, bo u nich rekrutacja się nie toczy. Sama kiedyś cos takiego widziałam i jest to dla mnie zrozumiałe.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 22:35   #21
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

czyli jak ustawą sejm nie zmusi firm do publikowania danych to dalej będzie sytuacja, że ludzie mają podać wszystkie swoje dane, zgodzić się na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i nie wiedzieć nawet do jakiej firmy te dane wysyła, no super,

a jak takie ogłoszenie da ktoś kto szuka danych osobowych to osiągnie swój cel,

za granicą w normalnych krajach UE nie jest tajemnicą jaka firma daje ogłoszenie i ile płaci, normalnie o tym piszą, a w Polsce jak zwykle musi być inaczej
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 09:24   #22
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
czyli jak ustawą sejm nie zmusi firm do publikowania danych to dalej będzie sytuacja, że ludzie mają podać wszystkie swoje dane, zgodzić się na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i nie wiedzieć nawet do jakiej firmy te dane wysyła, no super,

a jak takie ogłoszenie da ktoś kto szuka danych osobowych to osiągnie swój cel,

za granicą w normalnych krajach UE nie jest tajemnicą jaka firma daje ogłoszenie i ile płaci, normalnie o tym piszą, a w Polsce jak zwykle musi być inaczej
Z tym się zgodzę-odpowiadasz na ogłoszenie,i nie wiesz komu,a kto wie czy wiele z nich nie jest tylko ściemą,aby np wyłudzić dane i potem wydzwaniać z propozycją kredytu czy sprzedaży.
Mnie bardzo irytuje nie podawanie dokładnych informacji w ogłoszeniu,np taka sytuacja: wysłałam CV na stanowisko recepcjonistki w mieście oddalonym 30 km. Dojazd miałabym tam dogodny,więc czemu nie spróbować? Oddzwonili,ale okazało się że hotel nie jest w tym mieście,tylko w małej wiosce w okolicach tego miasta,do której mogę dotrzeć jedynie autem,a nie zawsze je mam. I ja w takiej sytuacji muszę odmówić,a gdyby podali adres to nie zawracałabym im głowy swoim CV. W dodatku nazwy hotelu też nie ujawnili,dopiero przez telefon,i byłam niemile zaskoczona,bo miałam już niestety do czynienia z pracą w ich lokalu ale w innym miejscu(też w mojej okolicy) kilka lat temu.

Edytowane przez ruda_grazyna666
Czas edycji: 2014-12-29 o 09:25
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 11:13   #23
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Zawsze można też w pierwszym mailu do takiej firmy napisać, że jesteś wstępnie ofertą zainteresowana, ale cv i dokumenty doślesz dopiero gdy uzyskasz informację co to za firma i gdzie się mieści.
Może tak byłoby prościej i rozwiązałoby to problem wysyłania aplikacji z danymi osobowymi komuś, kogo się nie zna?
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 12:06   #24
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Lightbulb Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Zawsze można też w pierwszym mailu do takiej firmy napisać, że jesteś wstępnie ofertą zainteresowana, ale cv i dokumenty doślesz dopiero gdy uzyskasz informację co to za firma i gdzie się mieści.
Może tak byłoby prościej i rozwiązałoby to problem wysyłania aplikacji z danymi osobowymi komuś, kogo się nie zna?
Myślisz,że ktoś Ci odpowie na takie coś? Jak dla mnie raczej przekombinowany sposób,większość osób oleje takiego maila albo spotka się to z ich niechęchią. Z drugiej strony nie jest to dla mnie aż taki problem,al
e wkurzam się na brak szczerości i koloryzowanie w ogłoszeniach,tak jak w moim wcześniejszym przykładzie. Takich ubarwionych ogłoszeń jedt dużo.
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 12:44   #25
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Wzięcie spraw we własne ręce

Cytat:
Napisane przez ruda_grazyna666 Pokaż wiadomość
Myślisz,że ktoś Ci odpowie na takie coś? Jak dla mnie raczej przekombinowany sposób,większość osób oleje takiego maila albo spotka się to z ich niechęchią.
Dokładnie. Może z jedna na 100 firm odpowiedziałaby na e-mail.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-01 13:44:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.