antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-21, 20:31   #1
|AsiA|
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 38
GG do |AsiA|

antykoncepcja


Czesc
Nie wiem czy to dobry dzial ale zapytam tutaj...

Czy jak zaczne brac pigulki antykoncepcyjne dzis (sroda) w 15 dniu cyklu, moga one mnie jakos zabezpieczyc na piatek ?? Zabezpiecza mnie ??
Wiem ze powinno sie je brac w pierszy dzien cyklu... ale mowia ze one dzialaja juz po zazyciu pierwszej pigulki.
Jak to jest ?? Moga mnie zabezpieczyc ??

Licze na szybko odpowiedz
|AsiA| jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 20:51   #2
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: antykoncepcja

Asiu nie jestem lekarzem, ale osobiście bardzo Ci odradzam takie eksperymenty. To są hormony i muszą być zażywane zgodnie z przypisem lekarza lub dokładnymi instrukcjami na ulotce. Tabletki I opakowanie zawsze zaczynamy brać w pierwszy dzień miesiączki, a nie od środka cyklu. Pewnie o tym doskonale wiesz. Także proszę zabezpiecz się w inny sposób, bo zrobisz sobie krzywdę.

Serdecznie pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 20:59   #3
malenstwo797
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 38
Re: antykoncepcja

Biorę pigułki juz dosyć długo, byłam u róznych lekarzy, rozmawiałam na te tematy z wieloma koleżankami i nigdy nie słyszałam o tym, żeby zaczynać brać pigułki w połowie cyklu. Niektóre można brac od piatego dnia, ale to jest wyraźnie napisane w ulotce a reszte od pierwszego dnia miesiączki bezwględnie trzeba zażywać. Pozdrawiam!!! Poza tym to są leki!!! więc odradzam eksperymenty na własną rękę!!!!!!!!!!!!!!
malenstwo797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 21:39   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: antykoncepcja

pigułka zadziała od pierwszego łyknięcia wyłącznie jeśli pierwszą pigułę łyknie się w pierwszym dniu cyklu. Jeśli łykanie pigułek zacznie się później ochrona pojawia się po ok. 10-14 dniach. Na pewno nie będziesz zabezpieczona przez pigułkę w piątek. Daj sobie spokój z rakimi eksperymentami.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 00:55   #5
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: antykoncepcja

Dawno już po czasie ale temat z pewnością dla wielu Pań jest aktualny. Pigułki zażywane od pierwszego dnia cyklu działają od razu. Od piątego - po 2 tygodniach. Nie dotyczy to pigułek tzw. mini stosowanych przy karmieniu piersią bądź przy istniejących przeciwwskazaniach do stosowania estrogenów - zawsze działają dopiero po 2 tygodniach.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 14:09   #6
marta20@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Re: antykoncepcja

Witam. mam pytanie. jestem 5 tygodni po porodzie, cztery dni temu dostałam miesiączkę i chciałam się dowiedzieć czy w 4 dniu cyklu mogę wziąć pigułkę(lekarz mi przepisał Cilest, bo nie karmię piersią) proszę o szybką odpowiedz.pozdrawiam
marta20@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.