Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-24, 13:07   #2311
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Podobno hit, ale czy to naprawdę ma szansę działać?

Ziaja, Rebuild Termo Wyszczuplanie, Żel rozgrzewający


Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Fucus Vesiculosus Extract*, Hedera Helix (Ivy) Leaf Extract*, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Peel Extract*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Corallina Officinalis Extract, Cetearyl Ethylhexanoate*, Isopropyl Myristate*, Polysorbate 20, Vanillyl Butyl Ether, Capsicum Frutencens Fruit Extract, Carbomer, Xanthan Gum*, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Sodium Hydroxide.



Potwierdzam rewelacyjne dzialanie. W skladzie sporo naturalnych wyciagów roślinnych, w dodatku z ekologicznych upraw. Pod tym względem preparat ma calkiem przyzwoity sklad w przeciwieństwie do innych o dzialaniu ujędrniajacym i antycellulitowym, które zawieraja jakieś silikony i sztuczne substancje poprawiajace naturę. Alergicy mimo wszystko powinni uważać na ten produkt, aczkolwiek producent nie klamie, jeżeli chodzi o wlaściwości. To mój osobisty hit.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 13:10   #2312
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Potwierdzam rewelacyjne dzialanie. W skladzie sporo naturalnych wyciagów roślinnych, w dodatku z ekologicznych upraw. Pod tym względem preparat ma calkiem przyzwoity sklad w przeciwieństwie do innych o dzialaniu ujędrniajacym i antycellulitowym, które zawieraja jakieś silikony i sztuczne substancje poprawiajace naturę. Alergicy mimo wszystko powinni uważać na ten produkt, aczkolwiek producent nie klamie, jeżeli chodzi o wlaściwości. To mój osobisty hit.
a które z tych składników mają wpływ na "wyszczuplenie"? generalnie nie wierzę w takie cuda
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 14:10   #2313
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Potwierdzam rewelacyjne dzialanie. W skladzie sporo naturalnych wyciagów roślinnych, w dodatku z ekologicznych upraw. Pod tym względem preparat ma calkiem przyzwoity sklad w przeciwieństwie do innych o dzialaniu ujędrniajacym i antycellulitowym, które zawieraja jakieś silikony i sztuczne substancje poprawiajace naturę. Alergicy mimo wszystko powinni uważać na ten produkt, aczkolwiek producent nie klamie, jeżeli chodzi o wlaściwości. To mój osobisty hit.
Dziękuję Do przetestowania.
Trochę się obawiam aż sześciu parabenów, ale w sumie nie będę tym smarować buzi
__________________

Edytowane przez ridja devojka
Czas edycji: 2011-02-24 o 14:11
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 14:12   #2314
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hegron ,Creme Spoeling odzywka do włosów do spłukiwania
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Parfum, BenzylAlcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Glycerin, Citric Acid


Farmona, Saponics Kompleks odzywczy stymulujący wzrost włosów
Skład: Skład: aqua, cetyl alkohol, cetearyl alkohol, stearalkonium chloride, PEG-20 stearate, ceteareth 20, cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, cera alba, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, chamomilla, recutica flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf exract, pinus silvestris bud extract, arnica montana flower extract, arctium majus root extract, citrus medica limonum peel extract, hedera helix extract, tropaeolum majus extract, nasturtium officinale extract, polysorbate 20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, PABA, parfum, DMDM hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, hexyl cinnamal, buthylphenyl methypropional, citronellol, linalool. (16.09.2007)


bardzo prosze o analize pod kątem podrażnienia skóry głowy (łupież , swędzenie)
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 15:05   #2315
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
a które z tych składników mają wpływ na "wyszczuplenie"? generalnie nie wierzę w takie cuda


Bo cudów nie ma, niestety. Nie ma kremu cud- eliksiru mlodości. Nie uda się osiagnąć efektów jak w reklamie siedząc w fotelu. Jednak ten żel daje widoczna poprawę, ujędrnienie skóry, wygladzenie i zmniejsza cellulit, a w polączeniu z masażerem czy dietą usunąlby cellulit calkowicie. Substancje aktywne wspomagają krążenie krwi i przyspieszają spalanie tkanki tluszczowej. Kapsaicyna ma dodatkowo dzialanie rozgrzewajace, poprawia ukrwienie, a algi czerwone pomagaja spalac tluszcz i wygladzaja skórę. Są też substancje pomocnicze, mniej dzialające, ale wzmacniające dzialanie skladników aktywnych i optycznie poprawiajace sylwetkę. Od siebie mogę z czystym sumieniem dodać, że znaczną poprawę nie tylko widać, ale i czuć. Nie twierdzę, że nie ma lepszych kosmetyków od tego. Uważam iż nie ma lepszych w tej cenie. A nawet wygrywa z wieloma droższymi. Ma wszystkie zalety, bo jest też wydajny.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dziękuję Do przetestowania.
Trochę się obawiam aż sześciu parabenów, ale w sumie nie będę tym smarować buzi


Ostatnio w Rossie widzialam promocje na niego, 13 zl.

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Hegron ,Creme Spoeling odzywka do włosów do spłukiwania
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Parfum, BenzylAlcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Glycerin, Citric Acid


Farmona, Saponics Kompleks odzywczy stymulujący wzrost włosów
Skład: Skład: aqua, cetyl alkohol, cetearyl alkohol, stearalkonium chloride, PEG-20 stearate, ceteareth 20, cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, cera alba, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, chamomilla, recutica flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf exract, pinus silvestris bud extract, arnica montana flower extract, arctium majus root extract, citrus medica limonum peel extract, hedera helix extract, tropaeolum majus extract, nasturtium officinale extract, polysorbate 20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, PABA, parfum, DMDM hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, hexyl cinnamal, buthylphenyl methypropional, citronellol, linalool. (16.09.2007)


bardzo prosze o analize pod kątem podrażnienia skóry głowy (łupież , swędzenie)


Farmona może podrażnić skórę glowy. Nie dla wrażliwców. Zawiera DMDM, substancje zapachowe, glikol propylenowy, stearyny, konserwanty. Natomiast Hegron ma bardzo ubogi sklad. Malo odżywczy, jednak lagodniejszy. Powinien delikatnie poprawić nawilżenie wlosów. Nic poza tym.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 15:24   #2316
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzieki Korah , a ja takie nadzieje pokładłam w tej saponics,

gdybyś mogła spojrzec na tą jeszcze - chyba lepszy skład?

Farmona , Jantar odzywka do włosów i skory głowy
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Glucose, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract, Pinus Sylvestris Extract, Arnica Montana Extract, Arctium Majus Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Hedera Helix Extract, Tropaeolum Majus Extract, Nasturtium Officinale Extract, Amber Extract, Disodium Cystinyl Disuccinate, Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Peg-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine Hci, Citrulline, Glucosamine HCI, Biotin, Panthenol, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Triethanolamine, Carbomer, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methyldibomo Glutaronitrile, Dipropylene Glycol, Limonene, Linalool
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2011-02-24 o 15:26
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 15:39   #2317
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bo cudów nie ma, niestety. Nie ma kremu cud- eliksiru mlodości. Nie uda się osiagnąć efektów jak w reklamie siedząc w fotelu. Jednak ten żel daje widoczna poprawę, ujędrnienie skóry, wygladzenie i zmniejsza cellulit, a w polączeniu z masażerem czy dietą usunąlby cellulit calkowicie. Substancje aktywne wspomagają krążenie krwi i przyspieszają spalanie tkanki tluszczowej. Kapsaicyna ma dodatkowo dzialanie rozgrzewajace, poprawia ukrwienie, a algi czerwone pomagaja spalac tluszcz i wygladzaja skórę. Są też substancje pomocnicze, mniej dzialające, ale wzmacniające dzialanie skladników aktywnych i optycznie poprawiajace sylwetkę. Od siebie mogę z czystym sumieniem dodać, że znaczną poprawę nie tylko widać, ale i czuć. Nie twierdzę, że nie ma lepszych kosmetyków od tego. Uważam iż nie ma lepszych w tej cenie. A nawet wygrywa z wieloma droższymi. Ma wszystkie zalety, bo jest też wydajny.

Jesteś dziewczyno niezastąpiona
Pogrubione- nie wiedziałam że to możliwe ale bardzoo pozytywne, chyba się na niego skuszę dzieki !
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 15:57   #2318
Karo_lka
Raczkowanie
 
Avatar Karo_lka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 301
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć niezastąpione dziewczyny. Slyszalam, że jestescie cudowne
Muszę skorzystac z Waszej wiedzy.
Otóż mam taki problem,że nie używałam długo kremów bo jak już jakiś nakładałam na buzię to zaraz tlusciła mi się buzia przy nosie na makijazu, albo wychodzily mi jakies chrostki ropne , wagry itd (tradzik?).
Jak nie uzywam nic jest super- nic mi sie nie dzieje ale wiadomo,że o skorę trzeba dbac.
Kupiłam krem nawilzający na noc (bo w dzien nakladam podklad i puder).

Chcę znaleśc winowajcę- co tak zapycha moją buzię?
Pod podkład podziennie też nakładam silikonową bazę i ona mnie nie zapycha , a zapychaja zwykłe kremy.



OLAY active hydrating (aktywne nawilżenie mlodej skóry) skóra normalna, sucha, mieszana.

Skład:Skład: Aqua, Glycerin, Cetyl Palmitate, Cyclopentasiloxane, Stearyl Alcohol, Isopropyl Palmitate, Dimethicone, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Carbomer, PEG-100 Stearate, Myristyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, Stearic Acid, Palmitic Acid, Myristic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Imidazolidinyl Urea, Titanium Dioxide, EDTA, Sodium Hydroxide, Parfum, Linalool, Citronellol, Benzyl Salicylate, Amyl Cinnamal, Citral, Alpha-Isomethyl Ionone, CI 14700


Proszę o pomoc - jaki składnik powoduje ,że wychodzą mi takie niedoskonałości?
Karo_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 16:37   #2319
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dzien dobry
Prosilabym o analize skladow dwoch mydelek w kostce glownie pod katem szkodliwych substancji.
Z gory dziekuje

Mydlo oliwkowe w kostce Alverde Pflanzenöl-Seife Olive Verveine
Sklad:
Sodium Palmate, Aqua, Sodium Cocoate, Glycerin, Sorbitol, Coconut Acid, Parfum, Olea Europaea Oil, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Phytic Acid, Sodium Chloride, Cl 14700/47005/74160/77891.

Mydlo mleczno-miodowe w kostce Balea Creme Seife Milch & Honich
Sklad:
Sodium Tallowate, Sodium, Cocoate, Aqua, Glycerin, Coconut Acid, Parfum, Mel, Whole Dry Milk, Tetrasodium Etidronate, Sodium Chloride, Hexyl Cinnamal, Limonene, Cl 77891
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 18:28   #2320
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Karo_lka Pokaż wiadomość
Cześć niezastąpione dziewczyny. Slyszalam, że jestescie cudowne
Muszę skorzystac z Waszej wiedzy.
Otóż mam taki problem,że nie używałam długo kremów bo jak już jakiś nakładałam na buzię to zaraz tlusciła mi się buzia przy nosie na makijazu, albo wychodzily mi jakies chrostki ropne , wagry itd (tradzik?).
Jak nie uzywam nic jest super- nic mi sie nie dzieje ale wiadomo,że o skorę trzeba dbac.
Kupiłam krem nawilzający na noc (bo w dzien nakladam podklad i puder).

Chcę znaleśc winowajcę- co tak zapycha moją buzię?
Pod podkład podziennie też nakładam silikonową bazę i ona mnie nie zapycha , a zapychaja zwykłe kremy.



OLAY active hydrating (aktywne nawilżenie mlodej skóry) skóra normalna, sucha, mieszana.

Skład:Skład: Aqua, Glycerin, Cetyl Palmitate, Cyclopentasiloxane, Stearyl Alcohol, Isopropyl Palmitate, Dimethicone, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Carbomer, PEG-100 Stearate, Myristyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, Stearic Acid, Palmitic Acid, Myristic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Imidazolidinyl Urea, Titanium Dioxide, EDTA, Sodium Hydroxide, Parfum, Linalool, Citronellol, Benzyl Salicylate, Amyl Cinnamal, Citral, Alpha-Isomethyl Ionone, CI 14700


Proszę o pomoc - jaki składnik powoduje ,że wychodzą mi takie niedoskonałości?


Zapchać mogly PEGI, ale chyba nie aż tak. Glównymi winowajcami w Twoim przypadku sa raczej skladniki, które można spotkac często w kremach do cery tlustej, zwykle matujących. Podejrzenie moje pada na kwas stearynowy i stearyny. Substancje drazniace czyli EDTA, parabeny, również mogą powodowac wypryski. Cień podejrzenia rzucam także na imidazolidinyl urea, chociaż w mniejszym stopniu. Jeżeli masz takie problemy z cerą, to przede wszystkim wystrzegaj się w kosmetykach glikoli np propylene glycol, butylene glycol, a takze stearyny pod wszelka postacią. Nie wskazane są takze konserwanty syntetyczne i wyciagi z aloesu oraz oleje z wysoką zawartoscia kwasu oleinowego ( np migdalowy)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 18:52   #2321
Karo_lka
Raczkowanie
 
Avatar Karo_lka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 301
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

o kurczę,
no to dużo tego czyli w sumie nic nie mogę używac
Poleciłabyś jakiś krem w takim razie?
Myslalam o clarenie hydro oxy.
Zupełnie nie wiem jak pielęgnować moją twarz.
Karo_lka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 21:47   #2322
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Karo_lka Pokaż wiadomość
o kurczę,
no to dużo tego czyli w sumie nic nie mogę używac
Poleciłabyś jakiś krem w takim razie?
Myslalam o clarenie hydro oxy.
Zupełnie nie wiem jak pielęgnować moją twarz.


Clarena ma koszmarne sklady, z miejsca odradzam.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Dzien dobry
Prosilabym o analize skladow dwoch mydelek w kostce glownie pod katem szkodliwych substancji.
Z gory dziekuje

Mydlo oliwkowe w kostce Alverde Pflanzenöl-Seife Olive Verveine
Sklad:
Sodium Palmate, Aqua, Sodium Cocoate, Glycerin, Sorbitol, Coconut Acid, Parfum, Olea Europaea Oil, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Phytic Acid, Sodium Chloride, Cl 14700/47005/74160/77891.

Mydlo mleczno-miodowe w kostce Balea Creme Seife Milch & Honich
Sklad:
Sodium Tallowate, Sodium, Cocoate, Aqua, Glycerin, Coconut Acid, Parfum, Mel, Whole Dry Milk, Tetrasodium Etidronate, Sodium Chloride, Hexyl Cinnamal, Limonene, Cl 77891


Obydwa zawierają syntetyczne substancje zapachowe i barwniki. To drugie mydlo zawiera silniejszy konserwant. Sklanialabym sie ku pierwszemu mydelku, gdyż od drugiego odstrasza mnie lój zwierzęcy na 1 miejscu w skladzie.

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
dzieki Korah , a ja takie nadzieje pokładłam w tej saponics,

gdybyś mogła spojrzec na tą jeszcze - chyba lepszy skład?

Farmona , Jantar odzywka do włosów i skory głowy
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Glucose, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract, Pinus Sylvestris Extract, Arnica Montana Extract, Arctium Majus Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Hedera Helix Extract, Tropaeolum Majus Extract, Nasturtium Officinale Extract, Amber Extract, Disodium Cystinyl Disuccinate, Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Peg-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine Hci, Citrulline, Glucosamine HCI, Biotin, Panthenol, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Triethanolamine, Carbomer, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methyldibomo Glutaronitrile, Dipropylene Glycol, Limonene, Linalool


Jeśli masz nadwrażliwą skórę glowy, to pomyśl o samorobionych odżywkach, np z olejów i plukankach ziolowych. Ewentualnie szukaj odżywek u producentów naturalnych kosmetyków. Moze Logona, albo Lush, Urtekram. Ta odżywka ma bardzo korzystny, lecz dlugi i niepozbawiony substancji potencjalnie drazniacych sklad, nie dla wrazliwców.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 23:44   #2323
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Obydwa zawierają syntetyczne substancje zapachowe i barwniki. To drugie mydlo zawiera silniejszy konserwant. Sklanialabym sie ku pierwszemu mydelku, gdyż od drugiego odstrasza mnie lój zwierzęcy na 1 miejscu w skladzie.

-
Dziekuje za odpowiedz
A moglabys jeszcze powiedziec mi ktore konkretnie z tych skladnikow moga byc nieobojetne dla zdrowia?
Dziekuje
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 08:46   #2324
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah - jeszcze raz dzięki za wyczerpującą odpowiedź
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 11:29   #2325
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz
A moglabys jeszcze powiedziec mi ktore konkretnie z tych skladnikow moga byc nieobojetne dla zdrowia?
Dziekuje
Mydlo oliwkowe w kostce Alverde Pflanzenöl-Seife Olive Verveine
Sklad:
Sodium Palmate, Aqua, Sodium Cocoate, Glycerin, Sorbitol, Coconut Acid, Parfum, Olea Europaea Oil, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Phytic Acid, Sodium Chloride, Cl 14700/47005/74160/77891.

Mydlo mleczno-miodowe w kostce Balea Creme Seife Milch & Honich
Sklad:
Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Coconut Acid, Parfum, Mel, Whole Dry Milk, Tetrasodium Etidronate, Sodium Chloride, Hexyl Cinnamal, Limonene, Cl 77891


Patrz pogrubiona czcionka.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 11:37   #2326
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mydlo oliwkowe w kostce Alverde Pflanzenöl-Seife Olive Verveine
Sklad:
Sodium Palmate, Aqua, Sodium Cocoate, Glycerin, Sorbitol, Coconut Acid, Parfum, Olea Europaea Oil, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Phytic Acid, Sodium Chloride, Cl 14700/47005/74160/77891.

Mydlo mleczno-miodowe w kostce Balea Creme Seife Milch & Honich
Sklad:
Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Coconut Acid, Parfum, Mel, Whole Dry Milk, Tetrasodium Etidronate, Sodium Chloride, Hexyl Cinnamal, Limonene, Cl 77891


Patrz pogrubiona czcionka.
dziekuje
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 23:45   #2327
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy ten żel jest bezpieczny dla naczynkowej, mieszanej, trądzikowej cery?

Vichy, Normaderm - żel głęboko oczyszczający
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Peg-200, Hydrogenated Glyceryl Palmate, Decyl Glucoside, Glycerin, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Peg-7 Gliceryl Cocoate, Ci 19140, Ci 42053, Totarol, Triethanolamine, Salicylic Acid, Sodium Citrate, Dipotassium Glycyrrhizate, Capryloyl Salicylic Acid, Eperua Falcata, Dextrin, Parfum
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 08:52   #2328
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wiem, ze to niekoniecznie ten wątek, ale moze mi pomozecie
Mam miec robiony peeling jessnera za 4 dni. Przez nieuwage zdazyło mi sie pare razy uzyc neostraty rozswietlajacej, ktora zawiera Prowitamina A (pro-retinol). Przeczytałam, że dwa tygodnie przed tym peelingiem nie mozna stosowac produktów zawierajacych retinoidy. Czy do tej grupy zalicza sie pro retinol? Czy moze mi sie cos złego stac?
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 12:31   #2329
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Czy ten żel jest bezpieczny dla naczynkowej, mieszanej, trądzikowej cery?

Vichy, Normaderm - żel głęboko oczyszczający
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Peg-200, Hydrogenated Glyceryl Palmate, Decyl Glucoside, Glycerin, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Peg-7 Gliceryl Cocoate, Ci 19140, Ci 42053, Totarol, Triethanolamine, Salicylic Acid, Sodium Citrate, Dipotassium Glycyrrhizate, Capryloyl Salicylic Acid, Eperua Falcata, Dextrin, Parfum


, nie polecam. Zawiera bardzo silny detergent, który może zaognić sytuację. Na kwas salicylowy też trzeba uważać. Patrz, pogrubiona czcionka.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Wiem, ze to niekoniecznie ten wątek, ale moze mi pomozecie
Mam miec robiony peeling jessnera za 4 dni. Przez nieuwage zdazyło mi sie pare razy uzyc neostraty rozswietlajacej, ktora zawiera Prowitamina A (pro-retinol). Przeczytałam, że dwa tygodnie przed tym peelingiem nie mozna stosowac produktów zawierajacych retinoidy. Czy do tej grupy zalicza sie pro retinol? Czy moze mi sie cos złego stac?


Nie martw się, nie powinno to kolidować, aczkolwiek radze odstawić neostratę i uprzedzić dla pewności tego, kto będzie robil zabieg o tym fakcie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 18:28   #2330
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Flos Lek, Happy Per Aqua, Krem regeneracyjny przeciw pierwszym zmarszczkom na noc

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer/Squalane/Polysorbate 60, Glycerin, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Ethylhexyl Stearate, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Hydrolyzed Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seedcake, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol ,Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Panthenol, Enteromorpha Compressa Extract, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA


Flos Lek, Happy Per Aqua, Krem intensywnie nawilżający na dzień

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Arachidy Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Ethylhexyl Stearate, Butylene Glycol, Laminaria Hyperborea Extr., Glycerin, Hydrolysed Caelsaphinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Sum, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Shea Butter, Rosa Canina Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Enteromorpha Compressa Extr., Triethanolamine, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Aloe Vera Leaf Juice, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Peg-8, Tocoperol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA

Mogą uczulić, zapchać albo krzywdę zrobić?
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 18:45   #2331
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez deser czekoladowy Pokaż wiadomość
Flos Lek, Happy Per Aqua, Krem regeneracyjny przeciw pierwszym zmarszczkom na noc

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer/Squalane/Polysorbate 60, Glycerin, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Ethylhexyl Stearate, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Hydrolyzed Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seedcake, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol ,Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Panthenol, Enteromorpha Compressa Extract, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA


Flos Lek, Happy Per Aqua, Krem intensywnie nawilżający na dzień

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Arachidy Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Ethylhexyl Stearate, Butylene Glycol, Laminaria Hyperborea Extr., Glycerin, Hydrolysed Caelsaphinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Sum, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Shea Butter, Rosa Canina Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Enteromorpha Compressa Extr., Triethanolamine, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Aloe Vera Leaf Juice, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Peg-8, Tocoperol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA

Mogą uczulić, zapchać albo krzywdę zrobić?

Niestety tak. Pogrubilam substancje, których powinnas się wystrzegać, zwlaszcza jeśli jest ich aż tyle w jednym produkcie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 13:04   #2332
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poszukiwań kremu pod podkład / na filtr bez parasola + puder sypki
- ciąg dalszy:

Trafiłam na Kosmetyki dr. Hauschka i zainteresował mnie ten o to krem

Krem pielęgnacyjno-tonujący
Skład:
Aqua, Arachis Hypogaea, Prunus Dulcis, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Prunus Armeniaca, Cera Flava, Bentonite, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Lecithin, Parfum, Limonene*, Linalool*, Citonellol*, Geraniol*, Citral*, Coumarin*, Evernia Prunastri*, Rosa Gallica, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891. *składnik naturalnego olejku eterycznego

Emulsja nawilżająca:
Skład: Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan Gum. *składnik naturalnego olejku eterycznego

Lekki krem do twarzy z płatków róży:
Skład: Aqua, Sesamum Indicum Oil, Alcohol, Rosa Damascena Distillate, Althaea Officinalis Extract, Rosa Gallica Extract, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Cera Flava, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare Germ Oil, Lysolecithin, Rosa Canina Extract, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*, Farnesol*, Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Rosa Damascena Flower Wax, Xanthan Gum. *składnik naturalnego olejku eterycznego

liczę na to, że "te naturalne kosmetyki" mnie nie zapkają, bo wydaje mi się, że zapycha mnie gliceryna (nie zawsze) i caprylic/capric triglyceride (bardzo często)

Korah: z gory dziękuję Ci za analizę - jesteś WIELKA
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 14:09   #2333
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
Poszukiwań kremu pod podkład / na filtr bez parasola + puder sypki
- ciąg dalszy:

Trafiłam na Kosmetyki dr. Hauschka i zainteresował mnie ten o to krem

Krem pielęgnacyjno-tonujący
Skład:
Aqua, Arachis Hypogaea, Prunus Dulcis, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Prunus Armeniaca, Cera Flava, Bentonite, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Lecithin, Parfum, Limonene*, Linalool*, Citonellol*, Geraniol*, Citral*, Coumarin*, Evernia Prunastri*, Rosa Gallica, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891. *składnik naturalnego olejku eterycznego

Emulsja nawilżająca:
Skład: Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan Gum. *składnik naturalnego olejku eterycznego

Lekki krem do twarzy z płatków róży:
Skład: Aqua, Sesamum Indicum Oil, Alcohol, Rosa Damascena Distillate, Althaea Officinalis Extract, Rosa Gallica Extract, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Cera Flava, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare Germ Oil, Lysolecithin, Rosa Canina Extract, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*, Farnesol*, Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Rosa Damascena Flower Wax, Xanthan Gum. *składnik naturalnego olejku eterycznego

liczę na to, że "te naturalne kosmetyki" mnie nie zapkają, bo wydaje mi się, że zapycha mnie gliceryna (nie zawsze) i caprylic/capric triglyceride (bardzo często)

Korah: z gory dziękuję Ci za analizę - jesteś WIELKA



Najbardziej sklanialabym się ku drugiemu kremowi ( emulsji), chociaż ten trzeci tez jest niczego sobie. A pierwszy krem jest koloryzujący, więc jeśli jesteś nim zainteresowana, to zastąpilby podklad, chociaż podjerzewam, iż jest on dość lekki, nie jak typowy podklad, móglby być dobry na lato. Sklady są bardzo interesujące.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 15:48   #2334
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosiłabym o analizę pod względem zapychania cery mieszanej, bo dalej szukam idealnego tłustego kremu na noc.
Będę używała tej oliwki do twarzy:
Rossmann, Babydream, Pflegeöl (Olejek pielęgnacyjny)

Skład: Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Isononanoate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Simmondsia Chinensis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum.
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 15:50   #2335
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Najbardziej sklanialabym się ku drugiemu kremowi ( emulsji), chociaż ten trzeci tez jest niczego sobie. A pierwszy krem jest koloryzujący, więc jeśli jesteś nim zainteresowana, to zastąpilby podklad, chociaż podjerzewam, iż jest on dość lekki, nie jak typowy podklad, móglby być dobry na lato. Sklady są bardzo interesujące.
hmhm i mówisz ze mnie nie zapchaja?
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 15:56   #2336
sylwia0002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 151
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dax Cosmetics, Dax Sun, Ochronny krem do twarzy na słońce SPF 30

Skład: Aqua, Octocrylene, Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Butyl Methoxydibenzoylmenthane, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Caprylic / Capric Trigliceride, Panthenol, Propylene Glycol, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Polyester-5, Dimethicone, Parrafin Oil, Gossypium Hirsutum Extract, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol,Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA, Parfum.

Pod makijaż bedzie ok?

Soraya, Krem ochronny wodoodporny do twarzy SPF 30 - gdzie go mogę teraz dostać? szukałam w drogeriach, super marketach, aptekach i nic może któraś z Was gdzie mogę go dostać z Lublinie? albo ogolnie gdzie jest widziany zimą?
sylwia0002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 16:19   #2337
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez sylwia0002 Pokaż wiadomość
Dax Cosmetics, Dax Sun, Ochronny krem do twarzy na słońce SPF 30

Skład: Aqua, Octocrylene, Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Butyl Methoxydibenzoylmenthane, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Caprylic / Capric Trigliceride, Panthenol, Propylene Glycol, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Polyester-5, Dimethicone, Parrafin Oil, Gossypium Hirsutum Extract, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol,Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA, Parfum.

Pod makijaż bedzie ok?

Soraya, Krem ochronny wodoodporny do twarzy SPF 30 - gdzie go mogę teraz dostać? szukałam w drogeriach, super marketach, aptekach i nic może któraś z Was gdzie mogę go dostać z Lublinie? albo ogolnie gdzie jest widziany zimą?


Filtr jest niestabilny, poza tym powinien się nadać pod makijaż, ale sklad jest okropny.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
hmhm i mówisz ze mnie nie zapchaja?


Nie powinny. Mogą jedynie na początku.

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o analizę pod względem zapychania cery mieszanej, bo dalej szukam idealnego tłustego kremu na noc.
Będę używała tej oliwki do twarzy:
Rossmann, Babydream, Pflegeöl (Olejek pielęgnacyjny)

Skład: Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Isononanoate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Simmondsia Chinensis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum.


Polożony solo może zapchać, ja używam go do demakijażu oczu i do kapieli, po depilacji, czasem mieszam z lekkim kremem i jest ok. Jeśli intersują Cię oleje niezapychające to wypróbuj konopny, slonecznikowy albo z wiesiolka lub ogórecznika lekarskiego. Do kupienia przez internet.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-02-27 o 16:30
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 16:13   #2338
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, czy moglabym poprosic o analize tego oto primera pod wzgledem zapychania i wysuszania? Z gory dziekuje
Jest to 'Mineral Infused Face Primer' z E.L.F.

Cyclomethicone, Dimethicone Crosspolymer, Silica, Penoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

kochane, takze bardzo prosze o analize ponizej podanego przeze mnie skladu. Jest to sklad kremu z serii 'Kuracja lipidowa', Fizjoderm krem na dzien/ na noc firmy Ziaja. Uzywam go od kilku miesiecy, ale chyba mnie niestety zapycha. (choc moze to byc Bio Oil, ktorego zaczelam uzywac mniej wiecej w tym samym czasie)
Skład: Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Glycerin, Hexyl Laurate, Macadamia Ternifolia Seed Oil,Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hydrogenated Coco Glycerides, Hydrogenated Lecithin, C 12-16 Alcohols, Palmitic Acis, Ceramide 3, Ceramide 6II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide.
__________________
28/02/2015
Ola

Edytowane przez anyolek
Czas edycji: 2011-02-28 o 15:50
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 18:26   #2339
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

poprosiłabym o analizę tego żelu do twarzy ( żel nawilżająco - odświeżający z Biedornki )

aqua, cocamidopropyl betaine, PEG-40 hydrogenated castor oil,glycerin, PEG-7 glyceryl cocoate, nelumbo nucifea flower extract,tocopheryl acetate, panthenol, hydroxyethyl urea, acrylates/C10-C30 alkyl acrylatecrossopolymer, sodium hydroxide, xanthan gum,mannitol, cellulose, hydroxypropyl methylcellulose, isostearyl isostearate, parfum, alpha-isomethyl Ionone, citronellol, limonene, methyloparaben, propyloparaben, methylisothiazolinone, Cl 42090, Cl 16255, Cl 77007
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 20:50   #2340
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej
Korah mam do Ciebie gorącą prośbę:
polecasz str wcześniej
babydream zel do mycia ciała do mycia twarzy.
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum
zauważyłam, że dużo wizażanek stosuje ten żel do mycia twarzy. Ja od jakiegoś czasu używam przeciwzmarszczkowo triacnealu i zmagam sie obecnie z lekkim przesuszeniem twarzy- moj obecny zel do mycia twarzy przestał mi służyć. i tak pomyślałam, że może i ja zacznę uzywać tego zelu jak żelu do twarzy. Korah czy możesz mi powiedzieć czy od tego żelu mogą tworzyć się zaskórniki? bo ten żel chyba nie oczyszcza porów... nic się na tym nie znam... które składniki tego żelu oczyszczają? a co może zapchać skórę twarzy? mam skórę normalną- czy wystarczy jej takie oczyszczenie np rano? czy ten żel jest dostatecznie ''myjący'' by zmyć makijaż?
dziękuję Ci za pomoc
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.