Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-18, 18:46   #2581
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, a powiedz czy mogę dodac do Babydream Lotion olejek z drzewa hebracianego? Ile kropel na ile ml kremu? Musze zrobić miksturę dla TŻ, on nie będzie się bawił w nakładanie olejku punktowo. Mam jeszcze niacynamid.. Mogę też go sypnąć? Jego cera jest tłusta, nie świeci się, ale ma bardzo dużo wyprysków, szczególnie gul pod skórą. Robie mu toniki z kwasem migdałowym, ale wiadomo jak on tego pilnuje... nie mieszkamy razem i nie mam go jak przypilnować...
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 19:09   #2582
Satin'n Lace
Raczkowanie
 
Avatar Satin'n Lace
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 438
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej, mam prośbę o rozszyfrowanie składu żelu do mycia twarzy firmy Yves Rocher -
Pure Calmille, Gel nettoyant

Skład:
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Cocoyl Isethionate, PEG-7 Glycerol Cocoate, PEG-30 Glyceryl Laurate, Carbomer, Xanthan Gum, Parfum, Methylparaben, Imidiazolidinyl Urea, Tetrasodium EDTA, Allantoin, Sodium Hydroxide, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Cymbopogon Martini, Chamomilla Recutita, CI 42090, CI 19140

Z góry dziękuję :P
__________________
making a better world, shoot by shoot
-------------------------
The best is yet to come !



http://satininwonderland.blogspo t.c om/ <--- ZAPRASZAM!
Satin'n Lace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 21:52   #2583
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Korah, a powiedz czy mogę dodac do Babydream Lotion olejek z drzewa hebracianego? Ile kropel na ile ml kremu? Musze zrobić miksturę dla TŻ, on nie będzie się bawił w nakładanie olejku punktowo. Mam jeszcze niacynamid.. Mogę też go sypnąć? Jego cera jest tłusta, nie świeci się, ale ma bardzo dużo wyprysków, szczególnie gul pod skórą. Robie mu toniki z kwasem migdałowym, ale wiadomo jak on tego pilnuje... nie mieszkamy razem i nie mam go jak przypilnować...

Możesz dodać, ale dzialanie olejku bedzie mniej efektywne. Lepiej olejek nakladać przed nalozeniem lotionu. Albo wlać mu go do lotionu calą buteleczkę i jeszcze jak go tylko dorwiesz to sama go czystym olejkiem smaruj Mam nadzieję, że mówisz o tym niebieskim lotionie??? Warto mu tez zafundowac glinkę do mycia i mydlo naturalne no i maskę algową, a także wcisnąć kwas hialuronowy do tego lotionu.

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Satin'n Lace Pokaż wiadomość
Hej, mam prośbę o rozszyfrowanie składu żelu do mycia twarzy firmy Yves Rocher -
Pure Calmille, Gel nettoyant

Skład:
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Cocoyl Isethionate, PEG-7 Glycerol Cocoate, PEG-30 Glyceryl Laurate, Carbomer, Xanthan Gum, Parfum, Methylparaben, Imidiazolidinyl Urea, Tetrasodium EDTA, Allantoin, Sodium Hydroxide, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Cymbopogon Martini, Chamomilla Recutita, CI 42090, CI 19140

Z góry dziękuję :P

Koszmar, odradzam, jeśli jeszcze się nie nabawilaś wrazliwej cery, to uwierz, nie warto.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 22:29   #2584
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałam zapytać jeszcze o krem, którego analizy tu nie znalazłam (cudem znalazłam skład, bo producent podaje tylko składniki aktywne na stronie, znalazłam w końcu na wizażu oczywiście )

Himalaya Herbals, Nourishing Skin Cream (Odżywczy krem do twarzy)
Ekstrakty(na 1 ml):Indian aloe(Aloe vera) 7.5 mg,Indian Kino Tree (Pterocarpus marsupium) 5 mg, Winter Cherry (Withania somnifera) 4 mg, Gotu-Kola (Centella asiatica) 3.5 mg
Inne składniki: Aqua, Liquid paraffin, Glycerin, Cetyl alkohol, Cetearyl octanoate, Glyceryl stearate SE, Cetearyl alkohol, Triethanolamine, Glyceryl stearate, PEG-100 stearate, Carbomer, Phenoxyethanol, Fragrance, Methyl paraben, BHT, Sodium EDTA


Na ile ten jeden paraben jest szkodliwy? (Jezus, niech przestaną pakować wszędzie te parabeny!) Czy nie będzie podrażniał? Czy jest bardzo tłusty? Dzięki
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 07:16   #2585
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość



Kup sobie olejek z drzewa herbacianego w aptece, tylko ma byc sam olejek w skladzie nic więcej. leczy pryszcze i stany zapalne skóry, nie dopuszcza do powstawania blizn, tylko trzeba smarować. A podklad wg mnie bardzo dobrze kryje, chociaż tej wersji nie mialam jeszcze, mialam wersje x-ceptional, ale po recenzjach widzę, że są podobne.
co do olejku to ja wczoraj chodziłam za nim po aptekach i nie nalazłam, ale byłam tylko w trzech, w każdej był tylko jednej firmy - Pharma coś tam, a w składzie oprócz olejku jeszcze 2 składniki na literę L - linonene czy coś podobnego, zastanawiałam się ale nie wziełam. No i w tej ostatniej się spytałam czy może mi zamówić z firmy Kej, na co pani odrazu wzieła słuchawkę do ręki i zadzwoniła i zamówiła mi go . Także dziewczyny jak macie problem ze znalezieniem tego olejku to sie pytajcie

aha, pisałaś już o tym dlaczego to musi byc akurat olejek 100%? Inne nie będa tak samo działać? Przeczytałam właśnie 2 wątki o tym olejku i dziewczyny też stosują inne, w tym ten o którym wyżej piszemy

Sorki za offtop

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2011-03-19 o 12:19
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 07:26   #2586
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
co do olejku to ja wczoraj chodziłam za nim po aptekach i nie nalazłam, ale byłam tylko w trzech, w każdej był tylko jednej firmy - Pharma coś tam, a w składzie oprócz olejku jeszcze 2 składniki na literę L - linonene czy coś podobnego, zastanawiałam się ale nie wziełam. No i w tej ostatniej się spytałam czy może mi zamówić z firmy Kej, na co pani odrazu wzieła słuchawkę do ręki i zadzwoniła i zamówiła mi go . Także dziewczyny jak macie problem ze znalezieniem tego olejku to sie pytajcie

Sorki za offtop
Ja zamówiłam olejek i właśnie przysłali mi ten z jeszcze dwoma składniki i jestem zła, bo sprawdziłam dopiero w domu skład.

***

Ale olejek rycynowy już chyba dobry kupiłam?
Firma: PhytoPharm
Skład: Ricini oleum virginale
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-19 o 07:49
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 08:01   #2587
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o zanalizowanie składu trzech odżywek do włosów:

AUSSIE, 3 Minute Miracle Deeep
Skład: Water, Stearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Dimethicone, Ecklonia Radiata Extract, Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glutamid Acid, Fragrance/Parfum, Benzyl Alcohol, EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Matrix, Biolage Conditioning Balm
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Myristyl Alcohol, Cetrymonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Decyl Oleate, Phenoxyethanol, methylparaben, Parfym, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Rosemary Leaf Extract, Golden Seal Extract, Fucus Vesiculosus/Bladderwrack, Methyl-2-Octynoate

Fitomed, Zioła i biotyna

Skład: Aqua, Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Dipalmitoethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Biotin, Fragrance, DMDM Hydantion, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothoazolino ne

Czy jest jakaś szansa, że faktycznie poprawią stan włosów ?
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-19, 08:37   #2588
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Możesz dodać, ale dzialanie olejku bedzie mniej efektywne. Lepiej olejek nakladać przed nalozeniem lotionu. Albo wlać mu go do lotionu calą buteleczkę i jeszcze jak go tylko dorwiesz to sama go czystym olejkiem smaruj Mam nadzieję, że mówisz o tym niebieskim lotionie??? Warto mu tez zafundowac glinkę do mycia i mydlo naturalne no i maskę algową, a także wcisnąć kwas hialuronowy do tego lotionu.
Ok, to tak zrobię Tak, o niebieskim Już dzisiaj mu robię wieczór piękności haha Dzięki Korah
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 09:43   #2589
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o zanalizowanie składu trzech odżywek do włosów:

AUSSIE, 3 Minute Miracle Deeep
Skład: Water, Stearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Dimethicone, Ecklonia Radiata Extract, Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glutamid Acid, Fragrance/Parfum, Benzyl Alcohol, EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Matrix, Biolage Conditioning Balm
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Myristyl Alcohol, Cetrymonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Decyl Oleate, Phenoxyethanol, methylparaben, Parfym, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Rosemary Leaf Extract, Golden Seal Extract, Fucus Vesiculosus/Bladderwrack, Methyl-2-Octynoate

Fitomed, Zioła i biotyna

Skład: Aqua, Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Dipalmitoethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Biotin, Fragrance, DMDM Hydantion, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothoazolino ne

Czy jest jakaś szansa, że faktycznie poprawią stan włosów ?
Postaram się odpowiedzieć. Żadna nie kusi jakoś szczególnie. Z tych trzech wzięłabym Fitomed. Ta pierwsza oparta jest na silikonach, a druga ma w składzie parabeny i drażniący konserwant. Ale nie jestem specem od skuteczności, wypowiadam się jedynie nt. bezpieczeństwa.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-03-19 o 09:47
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 12:09   #2590
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah proszę o analizę:
Avene Cleanance (ja mam akurat wersje z f. 30 ale myślę,że skład ten sam)
Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclomethicone, Ethylhexyl Palmitate, Bis-Ethylhexyloxyphenon Methoxyphenyl Triazine, Aqua, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenon, Glyceryl Stearate, Potassium Cethyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Cucurbita Pepo, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, Phenoxyethanol Polysorbate 60, Propylparaben, Sorbic Acid, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxy Caprylysilane, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum, Zinc Gluconate, Zinc Oxide

czy może lepsza będzie Bioderma AKN 30
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)

a może coś innego polecasz do biednej,podatnej na zapychanie i z niespodziankami cery.
z góry dzięki
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 14:06   #2591
jeanett
Raczkowanie
 
Avatar jeanett
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie nadaje się zbytnio do cery trądzikowej. Patrzysz dobrze, ta firma ma lagodne sklady bez chemikaliów. Jednak jest to krem bardziej dla skóry suchej, atopowej. Osobiście polecam Ci krem arganowy Dr.Scheller, albo ten, którego analiza jest powyżej, ten ze zdjęcia w pście "lipss" Ziaja Med Fizjoderm naprawczy.
Dziekuje, dam go ,wiec mojej mamiew Dr. scheller sie zaopatrze, nad ta ziaja musze sie wiecej zastanawic poniewaz moje problemy najprawdopodobniej zaczely sie od trójglicerydów z niebieskiego kremu baby dream,albo jakiegos skaldu z tego kremu, wczesniej uzywalam zwykłą ziaje lżejsza wersje oliwkowej lub bioderme hydrabio, a tu nagle raczej po BB bolace gule albo przez zime, wiek..nie wiem jakos jak stuklo 26 lat i to glownie w okolicach brody, dosc szybko polecialam do derm i stad differin, jakos specjalnei cery tradzikowej nigdy nie mialam
mam jeszcze od tego tyg (prom w superharm ok 28 zlSVR creme hydratante, analiza juz byla -"SVR bedzie miał działanie kojąco-nawilżająco.."
Aqua, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Octanoate, Sorbitan Oleate, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba, Lactic Acid, Allantoin, Sodium Lactate, Glycerin, Serine, TEA-Lactate, Sodium Chloride, LaurylDiethylenediaminogl ycine, Lauryl Aminopropylglycine, SD Alcohol 39-C, Stearic Acid, Sorbitan Dioleate, Hydrogenated Cera Microcristallina, Polycyclopentadieine, Magnesium Sulfate
Puki co może byc?zachecilam sie nie dlugim skladem i tym, ze napisali , ze moze byc stosowany w trakcie leczenia trądzika różowatego.
przepraszam, za tak dlugi post;/

jeanett jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-19, 14:43   #2592
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

mam pytanie odnośnie podkładów gosh. Czytając ten wątek zauważyłam ze są one czesto polecane ze względu na skład. Który podkład poleciła byś osobie o trądzikowej cerze która ma sporo do ukrycia oraz często pojawiają sie przesuszone partie? Ewentualnie czy mogła bys polecic podkład który byłby dla mnie odpowiedni z innej firmy . Do tej pory używałam lasting finish z rimmela ale po przeczytaniu watku wiem że nadaje sie on tylko do kosza. Prosze o porade.

Edytowane przez lipss
Czas edycji: 2011-03-19 o 14:49
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 15:11   #2593
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Postaram się odpowiedzieć. Żadna nie kusi jakoś szczególnie. Z tych trzech wzięłabym Fitomed. Ta pierwsza oparta jest na silikonach, a druga ma w składzie parabeny i drażniący konserwant. Ale nie jestem specem od skuteczności, wypowiadam się jedynie nt. bezpieczeństwa.
Wszystkie 3 są już niestety u mnie Dwie pierwsze to zakup pod wpływem ocen na makeupalley. Moje włosy bez silikonów są "sianowate", wyglądają na suche, zniszczone, po prostu brzydkie. Szukam więc odżywki, która zawierała by zarówno silikony, jak i substancje, ekstrakty, które faktycznie regenerowałyby włosy. Gdyby ktoś coś takiego znał, bardzo proszę o podzielenie się wiedzą
Bardzo Ci dziękuję za pomoc
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 15:23   #2594
jeanett
Raczkowanie
 
Avatar jeanett
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie podkładów gosh. Czytając ten wątek zauważyłam ze są one czesto polecane ze względu na skład. Który podkład poleciła byś osobie o trądzikowej cerze która ma sporo do ukrycia oraz często pojawiają sie przesuszone partie? Ewentualnie czy mogła bys polecic podkład który byłby dla mnie odpowiedni z innej firmy . Do tej pory używałam lasting finish z rimmela ale po przeczytaniu watku wiem że nadaje sie on tylko do kosza. Prosze o porade.
Hej ja moge polecic vichy dermablend -tutaj z analizy jaka znalazlam wynika , ze spoko, ja uzywalam dlugo i pewnie wroce bo idealnie zakrywa wszystko,wyrownuje koloryt, zakrywa pory itp i nic mi po nim nie wyskakiwalo nie chcianego ,bardzo wydajny i mozna latwo zrobic wersje lzejsza mieszajac z kremem, ale niech jeszcze ktos najlepiej Ci poradzi
jeanett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 18:30   #2595
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam podbijam

1. kremożel, do cery trądzikowej
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-28...radzikowej.htm
Aloe Barbadensis extract, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Polysorbate 80, Carbomer 940, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Disodium Edeate, Methylparaben, Allantoin, Sodium Hydroxide, Propylparaben, CI 147005, CI 42090, CI 15985.

2. tonik
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32...radzikowej.htm
Aqua, Melaleuca Alternifolia Leaft Oil, Glycerin, Urea, Alcohol, Polysorbate 80, Propylene Glycol.

3. mydło, antybakteryjne, ziołowe
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32...bakteryjne.htm
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Glycol Stearate, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Propylene Glycol, Chamomila Recutita, Betula Alba, Urtica Dioica, Rosmarinus Officinalis, Tussilago Farfara, Equisetum Arvense, Achillea Millefolium, Fragrance, Citric Acid, Vert Covasol W 7035.
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 19:26   #2596
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Postaram się odpowiedzieć. Żadna nie kusi jakoś szczególnie. Z tych trzech wzięłabym Fitomed. Ta pierwsza oparta jest na silikonach, a druga ma w składzie parabeny i drażniący konserwant. Ale nie jestem specem od skuteczności, wypowiadam się jedynie nt. bezpieczeństwa.

Wszystkie są konserwowane. Sklady rzeczywiście nie zachwycają.

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Korah proszę o analizę:
Avene Cleanance (ja mam akurat wersje z f. 30 ale myślę,że skład ten sam)
Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclomethicone, Ethylhexyl Palmitate, Bis-Ethylhexyloxyphenon Methoxyphenyl Triazine, Aqua, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenon, Glyceryl Stearate, Potassium Cethyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Cucurbita Pepo, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, Phenoxyethanol Polysorbate 60, Propylparaben, Sorbic Acid, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxy Caprylysilane, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum, Zinc Gluconate, Zinc Oxide

czy może lepsza będzie Bioderma AKN 30
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)

a może coś innego polecasz do biednej,podatnej na zapychanie i z niespodziankami cery.
z góry dzięki

Przykro mi, żadnego z tych skladów nie moge polecić, chociaz uwazam, ze Bioderma jest zdecydowanie lepsza.

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez jeanett Pokaż wiadomość
Dziekuje, dam go ,wiec mojej mamiew Dr. scheller sie zaopatrze, nad ta ziaja musze sie wiecej zastanawic poniewaz moje problemy najprawdopodobniej zaczely sie od trójglicerydów z niebieskiego kremu baby dream,albo jakiegos skaldu z tego kremu, wczesniej uzywalam zwykłą ziaje lżejsza wersje oliwkowej lub bioderme hydrabio, a tu nagle raczej po BB bolace gule albo przez zime, wiek..nie wiem jakos jak stuklo 26 lat i to glownie w okolicach brody, dosc szybko polecialam do derm i stad differin, jakos specjalnei cery tradzikowej nigdy nie mialam
mam jeszcze od tego tyg (prom w superharm ok 28 zlSVR creme hydratante, analiza juz byla -"SVR bedzie miał działanie kojąco-nawilżająco.."
Aqua, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Octanoate, Sorbitan Oleate, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba, Lactic Acid, Allantoin, Sodium Lactate, Glycerin, Serine, TEA-Lactate, Sodium Chloride, LaurylDiethylenediaminogl ycine, Lauryl Aminopropylglycine, SD Alcohol 39-C, Stearic Acid, Sorbitan Dioleate, Hydrogenated Cera Microcristallina, Polycyclopentadieine, Magnesium Sulfate
Puki co może byc?zachecilam sie nie dlugim skladem i tym, ze napisali , ze moze byc stosowany w trakcie leczenia trądzika różowatego.
przepraszam, za tak dlugi post;/


Przyzwoity, ale nie super idealny, też może zapchać. Powinnaś wypróbować.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie podkładów gosh. Czytając ten wątek zauważyłam ze są one czesto polecane ze względu na skład. Który podkład poleciła byś osobie o trądzikowej cerze która ma sporo do ukrycia oraz często pojawiają sie przesuszone partie? Ewentualnie czy mogła bys polecic podkład który byłby dla mnie odpowiedni z innej firmy . Do tej pory używałam lasting finish z rimmela ale po przeczytaniu watku wiem że nadaje sie on tylko do kosza. Prosze o porade.

Na dzien dzisiejszy nie jestem w stanie polecić niczego z podkladów silikonowych poza tym Goshem Lift me up, sklady pozostalych wersji podkladów tej firmy nie zachwycają, ale tez najgorsze nie są. Nowośc Gosh natural touch organic jest najgorszą z szystkich wersji. Typowy przyklad oszustwa marketingowego. Na pewno godnym wypróbowania bedzie Gosh X-ceptional Wear (kryjący), którego używam od kilku lat, jednak nie ręczę za niego, bo może zapychac i pogarszać u niektórych cerę. Innych firm podklady o dobrym skladzie nie wysuszajacym i nie zapychającym są slabo kryjące niestety. Podklady mineralne warto wypróbowac, można przez internet kupić próbki np meow, edm, joppa, pixie itp. Nie każda cera jednak toleruje takie podklady, gdyż one lubia wysuszać i czasem źle wygladają, dlatego trzeba próbować. Podklad Vichy dermablend ma dobry sklad, jednak napiętnowany konserwantami, wypada blado przy gosh lift me up. Ten lift me up moga z powodzeniem używać osoby mlode.

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Wszystkie 3 są już niestety u mnie Dwie pierwsze to zakup pod wpływem ocen na makeupalley. Moje włosy bez silikonów są "sianowate", wyglądają na suche, zniszczone, po prostu brzydkie. Szukam więc odżywki, która zawierała by zarówno silikony, jak i substancje, ekstrakty, które faktycznie regenerowałyby włosy. Gdyby ktoś coś takiego znał, bardzo proszę o podzielenie się wiedzą
Bardzo Ci dziękuję za pomoc

To zabrzmialo tak, jakby wlosy byly wręcz uzależnione od silikonów. Nie popadajmy w paranoje. Żadna odżywka nawet silikonowa nie poprawi kondycji wlosów, a jedynie ich wygląd, jesli sa już w zlym stanie. Jeśli notorycznie cierpisz na suchośc wlosow i zniszczenie, to moze warto zacząć odżywiać organizm od środka przez kilka miesięcy, ścinać regularnie koncówki, stosować lagodne naturalne farby (jeśli farbujesz), a nie uzależniać ich wyglądu od za przeproszeniem g...a, jakim są silikony. Pomyśl o naturalnych odżywkach i maskach np Alverde, urtekram, logona, Lavera, Lush. Z silikonów to mogę jedynie polecić jedwab do wlosów, albo odżywki sanotint, mniejsze zlo.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-19 o 19:29
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 19:26   #2597
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

To ja wkleje skład mojego podkładu, którego używam od roku i mnie nie zapchał a jestem taka osoba, którą zapycha nawet powietrze

Podkład Bobbi Brown Natural Finish (oil free)
Skład: Water ,Cyclopentasiloxane ,Alcohol ,Ethylhexyl Methoxycinamate
Isononyl Isononanoate ,HDI (Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer)
Glicerin ,PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone,Dimethicone Copolyol
Pentylene Glycol ,Titanum Dioxide ,Disodium Stearoyol Glutamane Polyquaternium-51 ,Triethoxycaprylylsinae , Sodium Hyaluronate
Dimethicone , Lecithin ,Tocopherol ,Silica, Isostearyl Sebacte
Aulumina , Magnesium ,Ascobryl Phosphate ,Sodium Chloride ,Sodium Citate
Phenoxyethanol
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 19:44   #2598
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Witam podbijam

1. kremożel, do cery trądzikowej
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-28...radzikowej.htm
Aloe Barbadensis extract, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Polysorbate 80, Carbomer 940, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Disodium Edeate, Methylparaben, Allantoin, Sodium Hydroxide, Propylparaben, CI 147005, CI 42090, CI 15985.

2. tonik
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32...radzikowej.htm
Aqua, Melaleuca Alternifolia Leaft Oil, Glycerin, Urea, Alcohol, Polysorbate 80, Propylene Glycol.

3. mydło, antybakteryjne, ziołowe
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32...bakteryjne.htm
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Glycol Stearate, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Propylene Glycol, Chamomila Recutita, Betula Alba, Urtica Dioica, Rosmarinus Officinalis, Tussilago Farfara, Equisetum Arvense, Achillea Millefolium, Fragrance, Citric Acid, Vert Covasol W 7035.

Wszystkie trzy absolutnie odradzam. Tonik mozesz ukręcić sama z olejku z drzewa herbacianego i wody destylowanej i np oleju arganowego, macadamia czy jojoba lub gliceryny. Należy tylko wstrząsać przed każdym użyciem.

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać jeszcze o krem, którego analizy tu nie znalazłam (cudem znalazłam skład, bo producent podaje tylko składniki aktywne na stronie, znalazłam w końcu na wizażu oczywiście )

Himalaya Herbals, Nourishing Skin Cream (Odżywczy krem do twarzy)
Ekstrakty(na 1 ml):Indian aloe(Aloe vera) 7.5 mg,Indian Kino Tree (Pterocarpus marsupium) 5 mg, Winter Cherry (Withania somnifera) 4 mg, Gotu-Kola (Centella asiatica) 3.5 mg
Inne składniki: Aqua, Liquid paraffin, Glycerin, Cetyl alkohol, Cetearyl octanoate, Glyceryl stearate SE, Cetearyl alkohol, Triethanolamine, Glyceryl stearate, PEG-100 stearate, Carbomer, Phenoxyethanol, Fragrance, Methyl paraben, BHT, Sodium EDTA


Na ile ten jeden paraben jest szkodliwy? (Jezus, niech przestaną pakować wszędzie te parabeny!) Czy nie będzie podrażniał? Czy jest bardzo tłusty? Dzięki

Odradzam, nie chodzi tlyko o paraben, ale o prawie wszystkie pozostale "inne" skladniki.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-19 o 19:42
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 19:44   #2599
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah jeszcze raz dzięki za analizę
cóż jestem w filtrowej d***e ... mam Avenkę więc będe ją męczyć,bo raczej mi krzywdy nie robi(chociaż pewna nie jestem) a później będe coś kombinować.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-19, 19:56   #2600
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
co do olejku to ja wczoraj chodziłam za nim po aptekach i nie nalazłam, ale byłam tylko w trzech, w każdej był tylko jednej firmy - Pharma coś tam, a w składzie oprócz olejku jeszcze 2 składniki na literę L - linonene czy coś podobnego, zastanawiałam się ale nie wziełam. No i w tej ostatniej się spytałam czy może mi zamówić z firmy Kej, na co pani odrazu wzieła słuchawkę do ręki i zadzwoniła i zamówiła mi go . Także dziewczyny jak macie problem ze znalezieniem tego olejku to sie pytajcie

aha, pisałaś już o tym dlaczego to musi byc akurat olejek 100%? Inne nie będa tak samo działać? Przeczytałam właśnie 2 wątki o tym olejku i dziewczyny też stosują inne, w tym ten o którym wyżej piszemy

Sorki za offtop

Inne w najlepszym razie bedą dzialać o wiele slabiej ,w najgorszym razie moga uczulać. Olejek 100% jest najwartościowszy i świadczy o najwyzszej klasie czystosci, bo nie potrzebuje żadnych dodatków przedlużajacych trwalość.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
To ja wkleje skład mojego podkładu, którego używam od roku i mnie nie zapchał a jestem taka osoba, którą zapycha nawet powietrze

Podkład Bobbi Brown Natural Finish (oil free)
Skład: Water ,Cyclopentasiloxane ,Alcohol ,Ethylhexyl Methoxycinamate
Isononyl Isononanoate ,HDI (Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer)
Glicerin ,PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone,Dimethicone Copolyol
Pentylene Glycol ,Titanum Dioxide ,Disodium Stearoyol Glutamane Polyquaternium-51 ,Triethoxycaprylylsinae , Sodium Hyaluronate
Dimethicone , Lecithin ,Tocopherol ,Silica, Isostearyl Sebacte
Aulumina , Magnesium ,Ascobryl Phosphate ,Sodium Chloride ,Sodium Citate
Phenoxyethanol
Taki sobie, pewnie jest drogi, czy ja wiem, moze warto, ciezko powiedzieć, nie powinien podrazniać ale może zapychać, choć może powiem tak: sklad w moim systemie wartościującym kosmetyki jest na granicy przyzwoitości.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 20:57   #2601
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Inne w najlepszym razie bedą dzialać o wiele slabiej ,w najgorszym razie moga uczulać. Olejek 100% jest najwartościowszy i świadczy o najwyzszej klasie czystosci, bo nie potrzebuje żadnych dodatków przedlużajacych trwalość.[COLOR=Silver]
dzięki
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 00:36   #2602
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wszystkie są konserwowane.
Wiem, ale chodziło mi o Cetrymonium Chloride wysoko w składzie
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 10:07   #2603
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To zabrzmialo tak, jakby wlosy byly wręcz uzależnione od silikonów. Nie popadajmy w paranoje. Żadna odżywka nawet silikonowa nie poprawi kondycji wlosów, a jedynie ich wygląd, jesli sa już w zlym stanie. Jeśli notorycznie cierpisz na suchośc wlosow i zniszczenie, to moze warto zacząć odżywiać organizm od środka przez kilka miesięcy, ścinać regularnie koncówki, stosować lagodne naturalne farby (jeśli farbujesz), a nie uzależniać ich wyglądu od za przeproszeniem g...a, jakim są silikony. Pomyśl o naturalnych odżywkach i maskach np Alverde, urtekram, logona, Lavera, Lush. Z silikonów to mogę jedynie polecić jedwab do wlosów, albo odżywki sanotint, mniejsze zlo.
Prawie 2,5 roku temu zaniepokojona stanem swoich włosów, przeszłam na pielęgnację naturalną: oleje (kokosowy, migdałowy, jojoba itp.), używałam różne wcierki do włosów (Seboradin Niger lotion, odżywka Jantar na skalp, Radical ampułki, woda brzozowa, Capitavit itp.), stosowałam maski typu Gloria, szampony dla dzieci lub łagodne ziołowe, przestałam farbować włosy. Po prawie dwóch latach nie widziałam praktycznie różnicy (owszem, wzmocniły się, przestały tak wypadać), włosy nadal brzydko się układały, puszyły itp. Powróciłam do silikonów, włosy stały się gładkie, błyszczące, dużo lepiej się prezentują. Dlatego pomyślałam, że po prostu potrzebują silikonów. Jeszcze raz spróbuję z pielęgnacją naturalną, może teraz będą lepsze efekty

Korah, przymierzam się do zakupu odżywek firmy Lush. Czytając ich opisy naszło mnie pytanie. Czy są jakieś witaminy, ekstrakty, substancje, których włosy i skóra (głowy, twarzy i ciała) faktycznie potrzebuje, a wszystko pozostałe jest po prostu zbędne ? Widzę w tych odżywkach np. truskawki czy pomarańcze i zastanawiam się, czy to faktycznie jest potrzebne włosom, może wpłynąć rzeczywiście na ich stan, czy jest to tylko jakaś ... fanaberia, dodatek całkowicie niepotrzebny. Przepraszam za offtop, mam nadzieję, że nie zaśmieca on wątku.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 10:44   #2604
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej,
dziewczyny a co sądzicie o tym kremie? jakie jest jego dzialanie? obawiam sie ze moze zapychac...

officina, creme des anges
Skład: Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Vaccinum Macrocarpon Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Dicaprylyl Carbonate, Myristyl Myristate, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Linum Usitatisimum Seed Extract, Squalane, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Methylisothiazolinone.

obietnice producenta:
wskazania: Skóra normalna i wrażliwa, skóra ze zmarszczkami, skóra napięta.
Działanie:
Ten aksamitny krem o silnym działaniu przeciwutleniającym przynosi ulgę skórze
wrażliwej z powodu codziennych stresów, a także wpływu środowiska.
Zapobiega pojawianiu się pierwszych oznak starzenia.
Ma bogatą konsystencję, mimo to doskonale się wchłania; pozostawia skórę
gładką, dobrze odżywioną i wypoczętą.
Skład:
Żurawina: działa przeciwutleniająco i nawilżająco;
Len: łagodzi i nawilża;
Masło karité: naprawia i odżywia.
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-03-20 o 10:56
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 11:39   #2605
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie
Mam wielką prośbę, kupiłam kilka kremów do rąk z Isany, na węch są łagodne, a każdy już po pierwszym użyciu powoduje u mnie podrażnienie. Nie wysuszenie, ale po kilku minutach lecę zmyć krem bo nie wytrzymam. Nawet niby delikatny krem Isana Med.
Od paru miesięcy wdrażam się w analizę składu, ale tu nie mam pojęcia co może powodować podrażnienie, swędzenie we wszystkich tych kremach? Pomóżcie

Rossman, Isana med, Handcreme

Skład: Aqua, glycerin, isopropyl palmitate, ctearyl alkohol, hydrogenated palm glycerides, dicaprylil ether, oenothera biennis oil, dimethicone, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, parfum, sodium cetearyl sulfate, allantoin, methyl-, ethyl-, isobutyl-, propyl-, butyl - paraben.

Rossman, Isana, Hand Creme Intensiv (z 5% urea)

Skład: Aqua, glycine soja oil, glycerin, urea, sodium lactate, cetyl alcohol, stearic acid, glyceryl stearate, butyrospermum parkii butter, cera alba, panthenol, carbomer, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, sodium hydroxide, xanthan gum, linalool, hexyl cinnamal, citronellol, geraniol, limonene.

Rossman, Isana Pflege, Hand Creme (rumiankowy)
Skład: Aqua, Isopropyl Palmiate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methyl Glucose Distearate, Octyldodecanol, Butyrospermum Parkii Butter, Paraffinum Liquidum, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Dimethicone, Panthenol, Parfum, Sodium Hydroxide, Carbomer, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Glycine Soja Oil, Propylparaben, Chamomilla Recutita Flower Extract, Tocopherol, Bisabolol

Dodam że nie szkodzi mi czysta Gliceryna, z obserwacji Parabeny też raczej nie. Proszę o pomoc
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 12:48   #2606
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałabym prosić o analizę kremu nawilżającego z LureBeauty. Zamówiłam sobie próbkę i stosuję na dzień od jakichś 5 dni. Niestety przy aplikacji tego kremu strasznie łzawią mi oczy, więc na pewno nie zdecyduję się na pełnowymiarowe opakowanie, ale jestem ciekawa co może powodować to podrażnienie oczu.

Azulen Day Cream

Aloe Vera Gel, Safflower Oil, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium Alginate, Hops Extract, Rosemary Leaves Extract, Sage Leaves Extract, Hazelnut Oil, Wheat Germ Oil, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Sodium PCA, Triethanolamine, Avocado Oil, Azulene, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Retinyl Palmitate (Vitamin A), Ascorbyl Palmitate, d-Panthenol, Ginseng Extract, Allantoin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid.

Razem z tym kremem zaczęłam używać olej emu i wczoraj zauważyłam, że wszystkie zaskórniki i inne niedoskonałości, jakby wychodziły na wierzch Sama nie wiem czy się martwić czy cieszyć. Na moje laickie oko nie jest to objawa zapychania tylko jakiegoś oczyszczania. Czy ten olej ma takie właściwości ?

Przepraszam za długi post
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 12:54   #2607
agairl
Raczkowanie
 
Avatar agairl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czesc,
uwielbiam kosmetykiszczegolni e mleczka, toniki, balsamy ect, ale odkad znalazlam to forum, stwierdzilam,ze musze przeanalizowac chocby czesc z nich. Mam nadzieje,ze mi w tym pomozecie. Moja skora ma tendencje do wypryskow,szczegolnie na brodzie i skroniach.Generalnie mam cere mieszana,choc po przejrzeniu watku o biochemi to ciezko mi stwierdzic(moze troche odwodniona). W kazdym razie oto sklady moich kosmetykow, ktorych analizy nie znalazlam.

1.
ZIAJA KOZIE MLEKO - MLECZKO DO CIALA skora sucha i normalna
Dzila naprawczo na epiderme, instensywnie nawilza i wygladza, zmiekcza naskorek

SKLAD : Aqua, Isopropyl Myristate*, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin*, Sorbitan Sesquioleate*, Cyclopentasiloxane, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-3 Ricinoleate*, Lactobacillus/milk solids/, Glycine Soja(soybean)Oil Ferments, Cyclodextrin, Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax)Sodium Benzoate*, 2-Bormo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum(frangrance) Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal,Geraniol, Eugenol,Benzyl Salicylate,Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene, Citric Acid
*surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

2. BIELENDA COLLAGEN+KWAS HIALURONOWY-micelarna emulsja do mycia twarzy
Zastepuje mleczko i tonik, usuwa makijaz i zanieczyszczenia,nawilza, wygladza,ukojenie dla skory

SKLAD: Aqua, Poloxamer 184, Glyceryl Cocoate, Coco-Glucoside, Glycryl Oleate, Prunus Amygdalus Dulcis(sweet Almond) Oil, Beatine, Glycerin, Hexylene Glycol, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hyaluronate, Hydrolized Elastin, Hydrolyzed Collagen, Propylene Glycol, Crithmum Maritium Extract, Acrylates/C10-30Alcyl Acrylate Crosspolymer, DMDM Hydantoin, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, CI-77019(Mica)CI-77891 (Titanum Dioxide), Parfum(frangrance), Benzyl Salicylate, Lilial, Citroneliol, Hexyl Cinnamall, Hyroxycitronellal, Lyral

3. BIELENDA- KASZTAN- MLECZKO+TONIK DO DEMAKIJAZU
oczyszcza, odswieza,redukuje stopien zaczerwienienia, wzmacnia kruche naczynka. lagodzi podraznienia
SKLAD: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Cetereth-18, CetearylAlcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cocoglycerides, Prunus Amygdalus Dulcis(sweet almond) Oil, Propylene Glycol, Aesculus Hippocatanum (horse chestnut) seed extact, Dimethicone, Troxerutin, Ascorbyl Glucoside, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Cocos Nucifera(coconut) oil, Allantoin, Urea, Glucose, Potassium Hydoxide, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Buthylparaben, Isobuthlparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum(frangrance)

czy nie za duzo tych parabenow tutaj ???


4. LIRENE FOLACYNA - MASECZKA AKTYWNIE REGENERUJACA
wygladza, uelastycznia, dziala przeciwzmarszczkowo ,zabezpiecza przed starzeniem, nawilza, antyrodnikowa - regeneruje odmladza

SKLAD : Aqua, PPG-15 Stearyl Ether, Steareth-2 Glycerin, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Steareth-21, Dimethicone, Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Benzyl Alcohol, Glycina Soja (soybean) oil, BHT, Atelocollagen, Polysorbate 20, Sodium Chondroitin Sulfae, Daucus Carota Sativa (carrot) Extract, Beta-Carotene, Tocopherol, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionane, Limonene
jakas szansa, ze ta maseczka podziala przeciwzmarszczkowo?
agairl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 13:54   #2608
fleurr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ziaja, Plantica, Odżywka 'Jojoba'

Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Ethylhexyl Salicylate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene, Citronellol, Citric Acid.


Czy sa silikony w tej odżywce?
Lub cos innego co mogłoby w jakiś sposób zaszkodzić włosom?

Edytowane przez fleurr
Czas edycji: 2011-03-20 o 13:56
fleurr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 14:18   #2609
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez fleurr Pokaż wiadomość
Ziaja, Plantica, Odżywka 'Jojoba'

Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Ethylhexyl Salicylate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene, Citronellol, Citric Acid.


Czy sa silikony w tej odżywce?
Lub cos innego co mogłoby w jakiś sposób zaszkodzić włosom?
przepraszam za wtrącenie ale kosmetyki do włosów analizujemy tutaj; (na tym watku tez można - zeby nie było że zabraniam )
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757
lista zanalizowanych kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024

dużo dziewczyn prosi tutaj o analizę szamponów, masek, odżywek, więc tak tylko zamieszczam te inf, bo może nie wiecie o tym wątku a jest on prawdziwą włosową skarbnicą wiedzy (tutaj sie nauczylam analizowac odzywki i szampony)

silikon
(usuwalny za pomocą łagodnych detergentów)
może bardzo podrażniać (ohydny konserwant)
wyciąg roślinny (nawilży, będzie łagodzić)
witamina (panthenol-b5 bedzie odzywiac i nabłyszczać)
nawilży (emolient)
filtr chemiczny (działa ''osłonowo'')
jojoba
poza tym emolienty, kondycjoner

odzywki ziaji zostaly juz przeanalizowane z kazdej strony, dlatego to zapamietalam. sa one oceniane jako db. dla baaardzo zniszczonych przyda sie maska- ta odzywka nablyszczy, nawilzy, ulatwi rozczesanie. nie powinna obciazac, jest ok

korah jestes ze mnie dumna ?
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-03-20 o 15:01
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 17:11   #2610
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Znalazłam dzisiaj ten tonik w drogerii, kiedyś go używałam, ale od dłuższego czasu byłam przekonana, że został wycofany ze sprzedaży. A tu niespodzianka!
Jak przedstawia się skład? Odpowiedni dla cery trądzikowej&naczynkowej?
Uroda, Melisa, Tonik bezalkoholowy z zieloną herbatą, wyciągiem z melisy, alantoiną i prowitaminą B5

Skład: Aqua, Sorbitol, Panthenol, Propylene Glycol, Melissa Officinalis, Camellia Sinesis, Allantoin, Parfum, Disodium EDTA, Tridecth-9, PEG-5, Ethylhexanoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Benzophenone-1, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, CI 19140, CI 42090
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.