Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-14, 19:51   #211
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
Wybacz, nie wiem czy to normalne, nie znam się na wypadaniu włosów. Dlatego właśnie uznałam, że powinnam kogoś zapytac. Żeby się doedukowac.


Efekt wczorajszego farbowania eldową chną:
Jestem zachwycona, pierwszy raz w życiu mam rude włosy które mi pasują

Piękny kolorek. Jaki miałaś kolor wyjściowy?

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Piękny kolorek! Khadi orzechowy brąz spiera mi się na podobny

Kurcze! A mi na inny. Taki rudy ze złotym połyskiem. W ogóle trochę żółtawo mi wychodzi.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 20:19   #212
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Piękny kolorek! Khadi orzechowy brąz spiera mi się na podobny
Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Piękny kolorek. Jaki miałaś kolor wyjściowy?
Dziękuję. Proszę, fotka mojego wyjściowego Wybaczcie moją arcyprofesjonalna obróbke, ale przecież chodzi tylko o to, żeby było widac włosy

Kolorem jestem zachwycona, teraz jeszcze trochę ściemniał, zrobię jutro zdjęcia, jeśli będzie dobre światło. Niestety będę musiała jeszcze raz się zahennowac niedługo, bo trochę plamiata wyszłam, ale skoro włosom służy, to nie będę się jakoś bardzo ograniczac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg po cięciu3.jpg (167,2 KB, 78 załadowań)
__________________


Edytowane przez Miss Transept
Czas edycji: 2011-07-14 o 20:23
Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 20:39   #213
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
Wybacz, nie wiem czy to normalne, nie znam się na wypadaniu włosów. Dlatego właśnie uznałam, że powinnam kogoś zapytac. Żeby się doedukowac.


Efekt wczorajszego farbowania eldową chną:
Jestem zachwycona, pierwszy raz w życiu mam rude włosy które mi pasują

Wygladaja wspaniale... jejjjku. Ja juz henna nie ciapalam sie 2 miesiace, wlosy sa takie bez blasku ... koncowki sztywne a na gorze bez zycia. mam tylko amle i janthrope i boje sie mocno czerwonego efektu na sloncu
wrrrr.. moglam orzechowy wybrac sobie.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 20:47   #214
czarnaaa33
Raczkowanie
 
Avatar czarnaaa33
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 324
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam "hennowiczki". Jestem świeżynką w sferze hennowania własnych kudełków, choć z henna miałam do czynienia podczas upiększania koleżanek. Czytam Was od dawna, ale dopiero się zarejestrowałam. Zamierzam dołaczyć do szacownego grona naturalnych kolorków-jestem zachwycona Waszymi efektami i mam nadzieję, że i mnie uda się uzyskać wymarzone, ukochane rudości. Kilka lat temu miałam rozjasniane do blondów i na to kładłam rude. Jednak od 2 lat wróciłam do ciemnych /moje nat. to myszowaty sredni brąz/, a farbowałam farbami chemicznymi gorzka czekoladą. Od kwietnia nie farbuję. Odrosty 5cm, wypłukuje ciemna farbę-troche idzie, ale wiadomo bardzo ciemny był to wolno. Włosy obecnie wydają sie /tam gdzie jeszcze farba/ ciemne, ale pod słońce to az przezroczyste. Mam nadzieję, że złapie mi choć trochę rudy jesli dam hennę z 2 cytrynami/sok/ i łyżką kurkumy. Acha-mam do pasa, krecone. Od jakiegos czasu olejuję /kokos, czosnkowy, rycynowy/ i brahmi 2 razy kładłam. Pozdrawiam i mam nadzieję, że przyjmniecie mnie do siebie)))
__________________
Walka o włos-obecna długość 71cm
Walczę z wypadaniem i o odrost-szampon i żel Dermena, lotion seboradin niger, wax, Falvit i Cynk, magnez z wit .B6/witaminki/, pije pokrzywę i skrzyp
Olejowanie-olejki: kokos, rycynowy, czosnkowy, rozmarynowy + brahmi
Rozpoczęłam przygodę z Jantarem
czarnaaa33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 21:07   #215
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Piękny kolorek. Jaki miałaś kolor wyjściowy?

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------




Kurcze! A mi na inny. Taki rudy ze złotym połyskiem. W ogóle trochę żółtawo mi wychodzi.
Mi się spiera na jaśniejszy brąz z takim jakby rudo-czerwonym połyskiem. Tak mi sie spodobały te hennowe rudości, że jak zawsze unikałam ciepłych kolorów jak ognia, bo wydawało mi się, że będzie mi w nich źle, tak teraz zachciało mi się rudego i skusiłam się na hennę z jantrophą. W sobotę farbuję, ciekawe co z tego wyjdzie. Jakby co mam jeszcze jasny brąz Khadi.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 10:47   #216
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

A ja chyba położę też tą chnę z eldu. Może dodam trochę mahoniu. Mi się dokładnie tak samo jak Tobie podobały bardziej popielate odcienie , a teraz przekonują mnie coraz bardziej te hennowe .
Poza tym z czasem trochę wszystko się nudzi. Miałam 2 czy 3 razy kładziony orzechowy Khadi i już mi się chce czegoś nowego. Tym bardziej,że siwe wyłażą powoli. Najwyżej potem znów do orzeszka wróce.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 11:30   #217
acom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 58
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Mam nadzieję, że mi pomożecie! Od dawna Was podczytuję..
Otóż jestem w trakcie powrotu do naturalnych (średni blond) włosów z... czarnych;/ Trochę mi to zajmie, bo mam włosy długie, za stanik, ścinania nie przewiduję, mimo że nie są w najlepszej kondycji, robię co mogę, żeby wyglądały. Jednak o rozjaśnieniu do koloru zbliżonego do naturalnego nie ma mowy;/ Włosy dłuuugo i wiele razy rozjaśniałam do bardzo jasnego blondu, potem schodziłam coraz ciemniej i został na razie czarny. Wracając do naturalnego blondu, odrosty jasne na czarnych wyglądają fatalnie;/ Dlatego muszę "tymczasowo" farbować odrosty czymś, co sie zmywa. Szamponetki nigdy do końca się nie zmywają (zwłaszcza czarne), więc zaczęłam z samym indygo (zmywa się i daje mi w pierwszy tydzień od farbowania <troszkę wyblakły, chłodny> kolor czarny, co mnie zadowala, potem stopniowo sie wymywa), bo wcześniej po skończeniu z chemią przeszłam na Khadi. Po jakichś 3 tygodniach się wymywa i kolejne farbowanie. Jak odrost był mały, to nie zauważałam, że jednak po prawie zupełnym wymyciu indygo włosy naturalne mają lekko zielonkawy kolor. Nie jest to przesadny zielony, ale ja go zauważam. Moje naturalne mają ciepły odcień + niebieskie indygo i wychodzi mój naturalny odrobinę zielony.
Gdybym farbowała czarnym (henna+indygo), to kolor by się aż tak nie wymywał, zostawałyby czerwone (już kiedyś nim się farbowałam), a zależy mi na powrocie do naturalnych..
Czy macie jakiś sposób, żeby zneutralizować ten zielony? Czy dodanie cassi by coś dało? Chyba trzeba to trochę ocieplić.. Ale henna się nie nada.. Hmmm...
acom jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 15:39   #218
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

dziewczyny, gdzie kupujecie naturalną henne i indydo? na mazidłach?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 15:42   #219
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

helfy.pl, khadi.pl
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 15:59   #220
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

no wlasnie.. cena 26 zł za 100g mnie nie zachęca
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 20:34   #221
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
dziewczyny, gdzie kupujecie naturalną henne i indydo? na mazidłach?
Ja kupiłam eldową w sklepie zielarskim. 4.50/25g
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 21:41   #222
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witajcie wszystkie ,,Lawsonie bezbronne'' z dużą radością przebrnęłam przez hennowy wątek, od początku do końca Moja przygoda z henną zaczęła się 15 lat temu, wtedy na polskim rynku nie było jeszcze henny i musiałam sprowadzać ją z....Ukrainy Przez te lata zdobyłam duże doświadczenie, złożyła się na to masa eksperymentów. Gdy tylko założono mi internet zaczęłam buszować w poszukiwaniu stron o hennie i powoli z trudem zgromadziłam bogate archiwum.
Kilka lat temu trafiłam na hennę Alepia i jestem jej wierna do dziś, bo daje naturalny głęboki kolor ( niestety wielokrotnie zdradzałam ją dla farb chemicznych )
Kiedyś nawet przez jakiś czas byłam wizytówką farbowania ziołowego na stronie Biolander. Prześlę Wam niedługo fotki, po wszystkich hennach które gościły na mojej głowie, henny różnych firm i różnego pochodzenia, kładłam je na prawie wszystkie kolory włosów, farbowane lub naturalne. Po utlenianiu, dekoloryzacji, farbowaniu itp. Może się Wam przydadzą.
Na razie zasyłam fotkę, która reklamowała hennę Alepia, teraz coraz trudniej dostępną:-( Pozdrawiam
Ps. zdjęcie to skan, więc jakość nie jest najlepsza.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ania aviva.jpg (46,1 KB, 133 załadowań)
__________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Św. Tomasz z Akwinu

http://pomozstasiowi.manifo.com/
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 22:11   #223
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
dziewczyny, gdzie kupujecie naturalną henne i indydo? na mazidłach?
Ja kupuję wszystko na Allegro. Czarne Khadi (za 26 zł), amlę w proszku (15zł) i zwyczajną hennę /indyjską, pakistańską/(od 6 zł). Samego indygo nie szukałam.
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-07-15 o 22:14
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 13:30   #224
czarnaaa33
Raczkowanie
 
Avatar czarnaaa33
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 324
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

AnnaMk-piękny kolorek! Och jak ja marzę o takim. Staram sę natura trochę rozjaśnić swoje, ale marnie to idzie. Maska z miodu i rumianku za wiele nie daje. W poniedziałek z rabarbarem bede działała. Postanowiłam, że dopóki nie zjasnieją trochę to hennować nie będę, bo chcę bardzooooo rudy!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Walka o włos-obecna długość 71cm
Walczę z wypadaniem i o odrost-szampon i żel Dermena, lotion seboradin niger, wax, Falvit i Cynk, magnez z wit .B6/witaminki/, pije pokrzywę i skrzyp
Olejowanie-olejki: kokos, rycynowy, czosnkowy, rozmarynowy + brahmi
Rozpoczęłam przygodę z Jantarem
czarnaaa33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 15:00   #225
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

kurde, no, eldową miałam basme, ale jak już pisałam wcześniej żadnych efektów.
I chcialam zafarbowac dwukrotnie, najpierw henna potem indygo. I sie zastanawiam czy ta basma z eldu by mogłabyć, a pozniej indygo?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 08:25   #226
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

czarnaaa33 dzięki, mam to szczęście, że jestem naturalną jasną blondynką, tylko dlatego udaje mi się osiągnąć henną, tak wyraziste i jasne odcienie. Dla farbowanych ciemnowłosych polecam ściągacz koloru Rene Blanche, jest rewelacyjny i naprawdę nie niszczy włosów, bo to nie dekoloryzator. Wkleję jutro fotki swoich farbowanych na ciemno włosów poziom 5.1 i tych po Rene Blanche plus henna.
__________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Św. Tomasz z Akwinu

http://pomozstasiowi.manifo.com/
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 12:29   #227
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dwa dni temu ponownie się farbowałam, dałam równą ilość henny z amlą i jatrophą oraz casji, do tego spoooro kurkumy (tym razem świeżej ) i wyszła jakaś tragedia. Sikowato żółty rudy. Znaczy ktoś mógłby to nazwać pięknym złocistym kolorem albo celtyckim rudym ale przy mojej cerze wyglądało jak siki
Tak więc jeśli chcecie żeby wyszło bardziej żółto/złoto i zupełnie nie czerwono dawajcie sporo kurkumy.
Fotek nie robiłam niestety, dziś nałożyłam sobie mieszankę z przewagą henny i bez kurkumy
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 12:42   #228
sylwja1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

doświadczone dziewczyny!
czym farbować włosy żeby uzyskać bardzo ciemny brąz/czarny bez czerwieni? mam włosy do pasa więc potrzebuje dość dużej ilości więc zależy mi też na cenie .. POMOCY!
sylwja1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 17:30   #229
czarnaaa33
Raczkowanie
 
Avatar czarnaaa33
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 324
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hmmm ja dziś też działałam no i....góra -piękny rudy w dodatku jasny i bez czerwieni /tam miałam swoje odrosty w kolorze sredni myszowaty brąz/. A tak od ucha w dół do pasa /jeszcze farba siedzi, a że to allwaves gorzka czekolada/ to niestety dużoooo ciemniej i blas wiśni. Także chodzę jak papużka z kilkoma kolorami. Mam nadzieję, że następny raz i bedzie dobrze.
__________________
Walka o włos-obecna długość 71cm
Walczę z wypadaniem i o odrost-szampon i żel Dermena, lotion seboradin niger, wax, Falvit i Cynk, magnez z wit .B6/witaminki/, pije pokrzywę i skrzyp
Olejowanie-olejki: kokos, rycynowy, czosnkowy, rozmarynowy + brahmi
Rozpoczęłam przygodę z Jantarem
czarnaaa33 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 08:25   #230
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
Prześlę Wam niedługo fotki, po wszystkich hennach które gościły na mojej głowie, henny różnych firm i różnego pochodzenia, kładłam je na prawie wszystkie kolory włosów, farbowane lub naturalne. Po utlenianiu, dekoloryzacji, farbowaniu itp. Może się Wam przydadzą.
Na razie zasyłam fotkę, która reklamowała hennę Alepia, teraz coraz trudniej dostępną:-( Pozdrawiam
ale piękna
Czekamy na zdjęcia z opisami bardzo się przydadzą!

Cytat:
Napisane przez sylwja1 Pokaż wiadomość
doświadczone dziewczyny!
czym farbować włosy żeby uzyskać bardzo ciemny brąz/czarny bez czerwieni? mam włosy do pasa więc potrzebuje dość dużej ilości więc zależy mi też na cenie .. POMOCY!
Zaproponowałabym Khadi Ciemny Brąz, ale tania nie jest...26pln/100gram. Jedno opakowanie starczyłoby Ci pewnie na całe włosy, a później mogłabyś tylko odrosty...ale nie wiem czy chce Ci się babrać

Otrzymałam zamówienie, tzn gratis hennę Ciemny Brąz, do tego olejek Sesa. Zamówiłam też 2 próbki henny naturalnej...niestety nastąpiła jakaś pomyłka i dostałam próbki Ciemnego Brązu :| na szczęście doślą mi próbki tej oczekiwanej...planowałam dziś hennowanie, ale nic z tego czekam aż dotrą próbki
Także sprawdzajcie swoje zamówienia! Miałam rano rozrobić hennę z cytryną, dobrze że tego nie zrobiłam...mogło być ciekawie
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-07-18 o 08:27
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 08:28   #231
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Powiedzcie mi, czy papryka dodana do henny daje bardziej czerwony odcień czy po prostu głębszy rudy?
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 11:42   #232
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej dziewczyny!
podczytuję już Was jakiś czas
od 2 lat nie maluję włosów, miałam straszne uczulenie po farbach chemicznych, 2 tyg leżałam w szpitalu teraz mam już długie, za ramiona, naturalne włosy, jednak kolor ten nigdy mi się nie podobał to taki mysi, ciemny blond. Zawsze malowałam się na czarno i w ciemnych kolorach czuję się lepiej. Natrafiłam ostatnio na parę artykułów dot henny, zaciekawiło mnie to i mam zamiar spróbować. Pojawiła się szansa, że może nie muszę do końca życia nosić włosów które mi się nie podobają
Na mazidłach zamówiłam po 6 gram henny i indygo (próbki), mam zamiar zrobić sobie mieszankę 1/3 henny, 2/3 indygo nałożyć na pasmo włosów i zobaczyć co z tego wyjdzie, mam nadzieję na ciemny brąz, a może kiedyś skuszę się na czarny, z tego co wiem to najpierw trzeba nałożyć hennę a dopiero później samo indygo.

czy na moich mysich włosach jest szansa na ciemny brąz/czarny?
widzę, że kupujecie gotowe mieszanki Khadi czy to jest czysta henna, indygo, czy jednak są tam jakieś dodatki chemiczne? Bo z czystymi proszkami z mazideł będzie troszkę roboty i przygotowań

Czy taką przygotowaną papkę długo trzeba trzymać na głowie? 2 godz wystarczą? Czy zbyt długi czas trzymania papki na włosach może przynieść jakieś negatywne skutki?

Ale się rozpisałam, heh mam nadzieję że komuś będzie chciało się czytać Odpowiedzi na moje pytania zapewne padły już wcześniej, ale wybaczcie nie chciało mi się wszystkiego czytać, przeleciałam tylko tak z grubsza
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 12:35   #233
AnikZgr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnikZgr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zgierz/ Łódź
Wiadomości: 2 976
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, czy przed nałożeniem henny ,musze mieć mokre, umyte włosy? mam henne Venity i tam pisze zeby nakładać na umyte włosy. Tez tak robicie?
__________________
Zapuszczam włosy
obecnie; 65 cm (1.02.2013)
cel : 65 cm zdrowych włosów



Buty
AnikZgr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 12:38   #234
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez AnikZgr Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy przed nałożeniem henny ,musze mieć mokre, umyte włosy? mam henne Venity i tam pisze zeby nakładać na umyte włosy. Tez tak robicie?
Venita to nie henna używałam, pięknie się wypłukiwała do fioletu [zwłaszcza na siwkach] nie pamiętam jak się ją nakłada. Zrób tak jak jest napisane na opakowaniu, o ile zdecydujesz się to coś nałożyć na włosy
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 20:40   #235
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

mam do Was jeszcze jedno pytanie. Na mazidłach jest napisane, że dla włosów do ramion trzeba odmierzyć 300 gramów
ale po 300 gram henny i indygo, czy łącznie ma wyjść tego 300 gram?
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 20:45   #236
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
podczytuję już Was jakiś czas
od 2 lat nie maluję włosów, miałam straszne uczulenie po farbach chemicznych, 2 tyg leżałam w szpitalu teraz mam już długie, za ramiona, naturalne włosy, jednak kolor ten nigdy mi się nie podobał to taki mysi, ciemny blond. Zawsze malowałam się na czarno i w ciemnych kolorach czuję się lepiej. Natrafiłam ostatnio na parę artykułów dot henny, zaciekawiło mnie to i mam zamiar spróbować. Pojawiła się szansa, że może nie muszę do końca życia nosić włosów które mi się nie podobają
Na mazidłach zamówiłam po 6 gram henny i indygo (próbki), mam zamiar zrobić sobie mieszankę 1/3 henny, 2/3 indygo nałożyć na pasmo włosów i zobaczyć co z tego wyjdzie, mam nadzieję na ciemny brąz, a może kiedyś skuszę się na czarny, z tego co wiem to najpierw trzeba nałożyć hennę a dopiero później samo indygo.

czy na moich mysich włosach jest szansa na ciemny brąz/czarny?
widzę, że kupujecie gotowe mieszanki Khadi czy to jest czysta henna, indygo, czy jednak są tam jakieś dodatki chemiczne? Bo z czystymi proszkami z mazideł będzie troszkę roboty i przygotowań
Mieszanki Khadi nie zawierają chemicznych dodatków, więc możesz spokojnie kłaść.

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
Czy taką przygotowaną papkę długo trzeba trzymać na głowie? 2 godz wystarczą? Czy zbyt długi czas trzymania papki na włosach może przynieść jakieś negatywne skutki?

Ale się rozpisałam, heh mam nadzieję że komuś będzie chciało się czytać Odpowiedzi na moje pytania zapewne padły już wcześniej, ale wybaczcie nie chciało mi się wszystkiego czytać, przeleciałam tylko tak z grubsza
Czy 2 godziny wystarczą to sprawa indywidualna, mi starczają . Można też trzymać dłużej.

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
mam do Was jeszcze jedno pytanie. Na mazidłach jest napisane, że dla włosów do ramion trzeba odmierzyć 300 gramów
ale po 300 gram henny i indygo, czy łącznie ma wyjść tego 300 gram?
hmm, 300 gram to dużo coś. Khadi ma 100 i w moim przypadku starcza na jakieś 3 farbowania.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!

Edytowane przez rockandrollqueen
Czas edycji: 2011-07-18 o 20:48
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 07:47   #237
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

rockandrollqueen dziękuję za odpowiedzi a powiedzcie mi jeszcze, henną będę się smarować pierwszy raz, czy sama sobie z tym poradzę? kurcze mam dosyć gęste i długie włosy i własnie troszkę się obawiam że sama nie podołam
czy jeśli kolor po 2 dniach nie będzie zadowalający (startuję z ciemnego blondu do ciemnego brązu, nawet czerni) mogę po tych 2-3 dniach nałożyć kolejną mieszankę aby przyciemnić kolor? i czy gdyby (oby nie) za pierwszym razem wyszły zielonkawe, to się ładnie pokryją?
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 09:20   #238
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Mnie coś henna przestała lubić... Cały czas używam ciemnego brązu i jakoś coraz słabiej łapie mi odrosty... nie wiem czemu
Pamiętam, że na początku odrost łapał na ciemny, chłodny kolor a teraz oporny

Robiłam ostatnio farbowanie dwustopniowe - najpierw sama henna, a potem ciemny brąz... I dalej marnie. Góra jaśniejsza niż reszta.

Macie jakieś rady?? Może powinnam kupić czarną hennę?......
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 09:57   #239
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Mnie coś henna przestała lubić... Cały czas używam ciemnego brązu i jakoś coraz słabiej łapie mi odrosty... nie wiem czemu
Pamiętam, że na początku odrost łapał na ciemny, chłodny kolor a teraz oporny

Robiłam ostatnio farbowanie dwustopniowe - najpierw sama henna, a potem ciemny brąz... I dalej marnie. Góra jaśniejsza niż reszta.

Macie jakieś rady?? Może powinnam kupić czarną hennę?......
Mam to samo, farbowałam 2 tygodnie temu i już mi się wypłukało...
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 10:13   #240
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Mnie coś henna przestała lubić... Cały czas używam ciemnego brązu i jakoś coraz słabiej łapie mi odrosty... nie wiem czemu
Pamiętam, że na początku odrost łapał na ciemny, chłodny kolor a teraz oporny

Robiłam ostatnio farbowanie dwustopniowe - najpierw sama henna, a potem ciemny brąz... I dalej marnie. Góra jaśniejsza niż reszta.

Macie jakieś rady?? Może powinnam kupić czarną hennę?......
Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Mam to samo, farbowałam 2 tygodnie temu i już mi się wypłukało...
Może coś się zmieniło w mieszance khadi? Ja wiem... proporcje, albo coś...
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.