Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-18, 12:11   #1
oOsylwuniaOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: W-w
Wiadomości: 1

Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci


Cześć, mam zamiar w najbliższym czasie zapisać się na kurs przedłużania i zdobienia paznokci. Nie wiem jednak, czy mam od razu wybrać kompleksowy, tzn. przedłużanie żelem, akrylem oraz zdobienie żelem i akrylem? Czy może lepiej najpierw zaznajomić się z jedną metodą? Tylko od której zacząć? Bardzo proszę o pomoc!
__________________
Sylwunia
oOsylwuniaOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 21:40   #2
madziulka66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

to juz zalezy jaki to kurs i ile trwa i czy miałas wogole styczność z robieniem tipsów.. ja np robiłam kurs Bass Cosmeticsa 3 dniowy i były dwie metody + zdobienia..na kursie odrazu nie nauczysz sie robic idealnie paznokci tyle ,że bedziesz miała podstawy ..a taktyke robienia to juz trzeba sobie samemu wypracować.. mi np zel wychodzi super ale akrylu po kursie jeszcze nie robiłam jakos mi ciezko sie do niego zabrać chociaz odrazu zakupiłam wszystie potrzebne rzezcy..a wracajac do Twojego pyt uwazam ,ze jak juz robic kurs to na dwie metody ..bo niewiesz, która wyda Ci sie bardziej łatwiejsza i przyjemniejsza
__________________
Let's do it ... and live it up ..!
madziulka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 23:24   #3
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

Sadze, że lepiej zacząc od jednej metody+ ewentualnie zdobnictow ta metodą (np akryl podstawowy+akryl kolor), no i obowiazkowo- manicure (w wielu kursach manicure wchodzi w zakres szkolenia podstawowego).
Majac taka wiedze mozemy swoim klientkom juz wiele zaproponowac- i przedluzyc klasycznie french, i ozdobić i zrobic manicure.
Dopiero, gdy "otrzaskamy" sie z dana metoda, np po ok roku, warto jest uczyc sie drugiej.
Zauwazylam, ze wiekszosc dziewczyn, ktore ucza sie obu metod i tak po kursie praktykuja jedna, a gdy chca po paru miesiach wrocic do tej drugiej sa na tyle duze problemy, ze albo ida na doszkolenie, albo powtarzaja kurs podstawowy....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 00:53   #4
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

Ja poszlam na kurs akryl+ ze; i z obu zdobienie, z tego wzgledu, ze byla promocja, a chcialam sie obu metod nauczyc I uczys sie zamierzam na siostrze akrylu, na sobie zelu. W wyborze wez tez pod uwage to, ze potem bedziesz musiala kupic materialy. To duzy wydatek zel, akryl lampa itd wsyztsko naraz. Jesli juz podejmiesz decyzje o jednej metodzie polecam najpierw akryl. Ja na szkoleniu mialam najpierw zel, a ciezko potem przerzucic sie na akryl, bo probuje sie nim "malowac" jak zelem. To wielu dziewczynom potem sprawia trudnosc. Napisz jak juz sie zastanowisz, powodzenia
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:50   #5
butterfly92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 129
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

Ja bym wolała najpierw jedna metode Zaznajomić się, zapamietac, troche pocwiczyc i dopiero leciec na drugą
butterfly92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 19:02   #6
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

Jak masz zdolności manulne i szybko łapiesz - weź dwie metody. Jeśli nie, wybierz jedną.
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 19:49   #7
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

Jeżeli masz predyspozycje finansowe to bierz obie metody, najwyżej później się przerzucisz na swoją ulubioną. Ale jeśli nie , to tak jak dziewczyny pisały lepiej zrób jedną metodę i kiedy się udoskonalisz możesz zrobić drugą. I koniecznie manicure bo ja nie miałam w tematyce czego bardzo żałuję, bo teraz mam masę Pań właśnie na zdobienia, szczególnie na stopach! (lato idzie )
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 10:45   #8
malina570
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

Hej dziewczyny!
Zamierzam iść na kurs paznokci.
Jestem z Wawy, rozkład cenowy jest bardzo duży.
Nie ukrywam nie mam zbyt dużo w portfelu ale zależy mi żeby program był bogaty w wiadomości.
Znalazłam jedną ofertę, proszę powiedzcie czy warto czy ok?
Ja się na tym nie znam dopiero wchodzę w świat paznokci dlatego też proszę o radę.

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠pl/programy_promocyjne ,35
malina570 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 10:50   #9
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

Po samych zdjęciach stwierdzam, że nie warto. Nawet czytać nie muszę :P Paznokcie mają błedy! szczególne te ze zdjęć na dole.
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 11:40   #10
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

Szkolenie grupowe- nie nauczysz sie na nim tyle co na indywidualnym. W stylizacji paznokci diabeł tkwi w szczegółach, a instruktorka powinna w wielu przypadkach zareagować natychmiast, bo akryl zastygnie, albo zel sie rozleje....
Takie kursy zachecają cenami, ale ich jakośc jest adekwatna do ceny.

Sama jestem instruktorka i wiem jak wazny jest indywidualny kontkat z kursantka.

Uczynie proste porównanie- gdzie więcej sie nauczysz- w szkole, gdzie uczysz sie razem z cala klasa i jak czegos nie zalapiesz, to trudno, czy na korepetycjach, gdzie jestes Ty i nauczyciel i mozesz o wszystko, dopytac?

Pomysl, czy wolis wydac wiecej i zdobyc rzeczywiste umiejetnosci, czy zaplacic mniej, a wyjsc z brakami, badź w ogole nie nauczona nawet podstaw?

Kolejne co rzuciło mi się w oczy- szkola na markowych produktach Sally Hansen, Opia, Inglot . Pierwsza i ostatnia maja w swojej ofercie lakiery. Opia... nie wiem, czy taka firma w ogole istnieje.
Jednak, żadna z tych firm NIE jest firma profesjonalna!!!!

W opisie są tez błedy rzeczowe- nie chce mi sie ich wymieniac. Jezeli juz w opisach sa bledy, to strach sie bac, czego ucza...
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2010-06-09 o 11:42
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 14:29   #11
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

dziewczyny maja rację sama w lipcu robię kurs i naprawdę na początku bardzo dużo opinii czytałam na temat danych instruktorów, firm na jakich uczą... ja odkładam pół roku żeby zebrać to 700 zł bo wiem że niestety muszę uzbierać sama... (uczę się, nie pracuję...) ale wiem że warto. nie warto szukać koniecznie jak najbliżej-ja na kurs jadę 100 km z tego co wiem to w warszawie kursów jest sporo ale jakościowo bardzo cieńko... także może warto poszukać gdzieś dalej?chyba że jest ktoś godny polecenia? poczekaj aż dziewczyny się wypowiedzą
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-28, 14:43   #12
efka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 26
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

Masz bardzo dużo racji. Jak się już uzbiera pieniądze na kurs to lepiej pojechać dalej, nawet 100km niż robić w jakieś "słabej" placówce (a takich ostatnio jest masa).
__________________
Zwykła szkoła ma się tak do szkoły kosmetycznej, jak krzesło do krzesła elektrycznego.
efka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 22:53   #13
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Pytanie do tych, którzy ukończyli kurs stylizacji paznokci

Cytat:
Napisane przez oOsylwuniaOo Pokaż wiadomość
Cześć, mam zamiar w najbliższym czasie zapisać się na kurs przedłużania i zdobienia paznokci. Nie wiem jednak, czy mam od razu wybrać kompleksowy, tzn. przedłużanie żelem, akrylem oraz zdobienie żelem i akrylem? Czy może lepiej najpierw zaznajomić się z jedną metodą? Tylko od której zacząć? Bardzo proszę o pomoc!
a ja na twoim miejscu wybralabym tak - szkolenie z obu metod (wiesz taki full) i dodatkowe doszkolenie ze zdobienia akrylem badz zelem (teraz wiem, ze sa jakies dwuetapowe).. Ja mialam najpierw szkolenie zelowe , po roku czasu zapisalam sie na akryl, ale przy zelu zostalam, akrylem ewentulanie czasami robie jakies kwiatki no i oczywiscie doszkolania w miedzy czasie...
Przy wyborze kursu warto rozpisac sobie jakie beda zwiazane z tym wydatki (przy zelu najwiekszym wydatkiem bedzie lampa, ale sa takie po 90 zl, wiec to nie jest jakis mega drogi sprzet). Przy jednej i przy drugiej metodzie warto zaopatrzyc sie w dobrej jakosci pedzel i generalnie - moim zdaniem - od razu zaczac pracowac na dobrej jakosci produktach (niekoniecznie bardzo drogich, tutaj wita sklep Dobra Rada). wybierajac obie metody masz mozliwosc od razu wyczucia w ktorej bedziesz czula sie lepiej i sprawniej machala pedzlem-gdy wybierzesz np. tylko zel to niekoniecznie od razu sie znim zaprzyajznisz, moze sie okazac, ze pokochasz akryl..
p.s. gapa ze mnie-nie zauwazylam, z ktorego m-ca jest post, ale moze przyda sie innym dzieczynom

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2010-10-28 o 22:56
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.