Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-12, 22:28   #2671
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny.
Chciałabym zacząć farbować włosy henną, bo moje są cienkie, kruszace się, dosłownie jak piórka i nawet ich nie mogę zapuścić. Dlatego zależy mi na odstawieniu farb chemicznych i przejściu na 100% naturalną hennę, która nie niszczy włosów i na dodatek podobno się nie zmywa (nie rozumiem jak to możliwe).
Poczytałam w wątku wszystko od listopada i coraz bardziej jestem przekonana (chociaż nadal mam trochę obaw).
Czy możecie mnie do końca przekonać i rozwiać ostatnie wątpliwości?

1) Obecnie mam zafarbowane włosy na jasny brąz (farbowałam jakieś 3 miesiące temu) i naturalne odrosty w kolorze nijakim/mysim, które są trochę zbliżone do koloru farby. NIE chcę uzyskać rudego koloru, który daje czysta henna, tylko zostać przy brązach, więc myślałam nad Khadi (czytałam, że to mieszanka, która daje brązowy kolor, ale 100% naturalna henna). Czy dla uzyskania jednolitego koloru na całych włosach lepiej zafarbować teraz chemiczną farbą odrosty, wyrównac kolor na całych włosach i po odczekaniu 3-4 tygodni, zacząć farbować całość henną? Czy mogę bez obaw od razu kłaść hennę?

2) Czytałam, że po hennowaniu lepiej nie myć włosów przez 2 dni, żeby utrwalić kolor. A przed hennowaniem umyć włosy szamponem z sodą, która oczyści włosy. Czy to ich strasznie nie wysuszy? Jakie jeszcze inne sposoby utrwalania koloru można zastosować?

3) Podejrzewam, że henna zostawi ślady na skórze przy lini włosów i koło uszu. Czy zwykłe posmarowanie tych miejsc kremem naprawdę wam wystarcza, żeby nie mieć śladów na skórze przez kolejne 2 tygodnie po hennowaniu?

4) Po jakim czasie i jak często najlepiej powtarzać hennowanie?

5) Czy każda mieszanka, która ma zielony kolor, da zieloną poświatę na włosach?

6) Dlaczego hennę można kłaść na farbę chemiczą, a chemicznej na hennę już nie? Czy to znaczy, że jeśli jednak nie podpasowałoby mi hennowanie, to nie mogłabym wrócić do farby chemicznej, dopóki włosy nie odrosłyby całkowicie?

7) Najbardziej przeraża mnie nakładanie. Niemal każdy mówi, że to męczarnia. Naprawdę jest tak źle? Często wspominacie, że łazienka potem jest cała zabrudzona, a nie da rady tego robić np. w wannie, żeby osypująca się henna ewentualnie tam spadała?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 22:51   #2672
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość

3) Podejrzewam, że henna zostawi ślady na skórze przy lini włosów i koło uszu. Czy zwykłe posmarowanie tych miejsc kremem naprawdę wam wystarcza, żeby nie mieć śladów na skórze przez kolejne 2 tygodnie po hennowaniu?

4) Po jakim czasie i jak często najlepiej powtarzać hennowanie?
5) Czy każda mieszanka, która ma zielony kolor, da zieloną poświatę na włosach?
6) Dlaczego hennę można kłaść na farbę chemiczą, a chemicznej na hennę już nie? Czy to znaczy, że jeśli jednak nie podpasowałoby mi hennowanie, to nie mogłabym wrócić do farby chemicznej, dopóki włosy nie odrosłyby całkowicie?

7) Najbardziej przeraża mnie nakładanie. Niemal każdy mówi, że to męczarnia. Naprawdę jest tak źle? Często wspominacie, że łazienka potem jest cała zabrudzona, a nie da rady tego robić np. w wannie, żeby osypująca się henna ewentualnie tam spadała?

7. głupoty! nie miewałam z tym żadnych kłopotów. spokojnie, serio.

6. oj tam, to już przesada.. po prostu trzba poczekać troszkę.. minimum 2 miesiące , wiem bo sama tak robilam (ale farba bezamoniakową w moim wypadku)
5.
nie zauważyłam raczej tego..
3.
moja droga, skóra głowy również się farbuje, chyba nic nie można poradzić.
a co do czwartego pytania - UP UP UP

mam jeszcze takie pytanie - po którym kolorze henny wyjdzie kolor zbliżony do miodowego/kasztanowego brązu wpadającego w orzech i jaka firma wypuszcza nte polecane przez Was dziewczyny - naturalne henny?

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2010-12-12 o 22:54
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 23:56   #2673
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Chciałabym zacząć farbować włosy henną, bo moje są cienkie, kruszace się, dosłownie jak piórka i nawet ich nie mogę zapuścić. Dlatego zależy mi na odstawieniu farb chemicznych i przejściu na 100% naturalną hennę, która nie niszczy włosów i na dodatek podobno się nie zmywa (nie rozumiem jak to możliwe).
Poczytałam w wątku wszystko od listopada i coraz bardziej jestem przekonana (chociaż nadal mam trochę obaw).
Czy możecie mnie do końca przekonać i rozwiać ostatnie wątpliwości?

1) Obecnie mam zafarbowane włosy na jasny brąz (farbowałam jakieś 3 miesiące temu) i naturalne odrosty w kolorze nijakim/mysim, które są trochę zbliżone do koloru farby. NIE chcę uzyskać rudego koloru, który daje czysta henna, tylko zostać przy brązach, więc myślałam nad Khadi (czytałam, że to mieszanka, która daje brązowy kolor, ale 100% naturalna henna). Czy dla uzyskania jednolitego koloru na całych włosach lepiej zafarbować teraz chemiczną farbą odrosty, wyrównac kolor na całych włosach i po odczekaniu 3-4 tygodni, zacząć farbować całość henną? Czy mogę bez obaw od razu kłaść hennę?

2) Czytałam, że po hennowaniu lepiej nie myć włosów przez 2 dni, żeby utrwalić kolor. A przed hennowaniem umyć włosy szamponem z sodą, która oczyści włosy. Czy to ich strasznie nie wysuszy? Jakie jeszcze inne sposoby utrwalania koloru można zastosować?

3) Podejrzewam, że henna zostawi ślady na skórze przy lini włosów i koło uszu. Czy zwykłe posmarowanie tych miejsc kremem naprawdę wam wystarcza, żeby nie mieć śladów na skórze przez kolejne 2 tygodnie po hennowaniu?

4) Po jakim czasie i jak często najlepiej powtarzać hennowanie?

5) Czy każda mieszanka, która ma zielony kolor, da zieloną poświatę na włosach?

6) Dlaczego hennę można kłaść na farbę chemiczą, a chemicznej na hennę już nie? Czy to znaczy, że jeśli jednak nie podpasowałoby mi hennowanie, to nie mogłabym wrócić do farby chemicznej, dopóki włosy nie odrosłyby całkowicie?

7) Najbardziej przeraża mnie nakładanie. Niemal każdy mówi, że to męczarnia. Naprawdę jest tak źle? Często wspominacie, że łazienka potem jest cała zabrudzona, a nie da rady tego robić np. w wannie, żeby osypująca się henna ewentualnie tam spadała?
1) Jeśli chcesz zrezygnować z farb chemicznych, to ich już po prostu nie używaj. Po farbie roślinnej i tak będziesz mieć odrosty, więc nie musisz niczego wyrównywać chemią.
Brązowe farby Khadi to mieszanki henny z indygo i innymi ziołami. To nie jest 100% henna, ale wszystko jest całkowicie naturalne.
To się nie zmywa, bo łączy się na stałe z keratyną.
2) Po farbowaniu rzeczywiście lepiej nie myć włosów przez 2 dni. Przez ten czas barwnik łączy się z włosami.
Mycie szamponem z sodą to jak dla mnie przesada. Wystarczy zwykły bezsilikonowy szampon ze sles. Ja nigdy żadnej sody nie używałam, a kolor mi się trzyma.
3)Mi takie ślady znikają po pierwszym, ewentualnie po drugim myciu włosów. Nigdy nie trzymały się 2 tygodnie. Kremu nigdy nie próbowałam - im mniej babrania tym lepiej. Możesz spróbować, może działa.
4) Farbowanie powtarzasz kiedy ci się podoba. Nie ma żadnych szkód dla włosów farbowanych bardzo częstlo lub bardzo rzadko. Ja np. wytrzymuje minimum miesiąc. Potem przeszkadzają mi odrosty i je farbuję. Reszty włosów mogę nie ruszać, bo kolor ani trochę się nie zmywa.
5) Nie, a nawet jeśli da - ta poświata jest zniknie. Taki kolor mają mieszaki z indygo. Tuż po farbowaniu, kiedy nie zmyjesz przypadkiem całego błota, taki zielonkawy kolor może się utrzymać do pierwszego mycia.
6) Można kłaść w obie strony. Problem robi się wtedy, gdy henna miała sztuczne dodatki w postaci metalicznych barwników. One reagują ze składnikami farby chemicznej.
7) Jest babranie, ale to nie powód do przerażenia. Nakładnie papki jest o wiele trudniejsze od nakładania chemicznej farby. Za piewszym razem pewnie ubrudzisz wszystko dookoła. Normalne. Ja nakładam przed lustrem nad zlewem, zawsze coś tam spadnie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 00:41   #2674
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
7) Najbardziej przeraża mnie nakładanie. Niemal każdy mówi, że to męczarnia. Naprawdę jest tak źle? Często wspominacie, że łazienka potem jest cała zabrudzona, a nie da rady tego robić np. w wannie, żeby osypująca się henna ewentualnie tam spadała?
ja się wypowiem tylko do ostatniego punktu bo hennuję od października dopiero i ciągle testuję i czytam.
pierwsze farbowanie - tak, masakra masakra w łazience, masakra w nocy [bo w tym spałam], i postanowienie - nigdy więcej i co teraz zrobię z włosami.
ale efekty były tak fajne, że się nie poddałam.
trochę praktyki - i drugie czy trzecie nakładanie będzie szło już gładko. warto mieć osobę na pomocy, przynajmniej na początku. zakryj czymś podłogę - gazetami - łatwiej sprzątnąć to co zleci. z nabieraniem praktyki znacznie zmniejszy się zlatywanie na podłogę
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 08:50   #2675
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;23725202]

ckin2u - te zdjęcie to efekt po Kalpi Tone, a nie po farbowaniu henną. A 'ciemny brąz' Khadi wychodzi prawie czarny. Robłam próbę na pasemku.

[/QUOTE]

aha :/
a ja przeczytalam tyle pozytywnych opinii, ze zamowilam juz.. troche sie boje, nakladania, EFEKTU
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 08:53   #2676
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

hmmm tylko KHADI polecacie? może coś innego?

ps.venita tez ma w proszku!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 10:14   #2677
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Odnośnie nakładania, mam totalnie inne zdanie - ja chemicznej farby bym nigdy sobie sama nie polożyła, henne już kawał czasu kładę sama. Robię to będąc nachylona nad wanną, z głową w dół. Zawsze nakłąda mi się równo, a ze sprzątania to mam tylko spłukać, ew. umyć wannę. Jeśli chodzi o sodę, to bez niej kolor wychodzi piekny i się trzyma bez problemu. Ja jestem tylko wlaścicielką ciemnych włosów i zalezało mi na jak najintensywniejszym efekcie, dlatego używam sody, ale jeśli przyciemniach to jest Ci ona całkowicie zbędna.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-13, 11:24   #2678
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
aha :/
a ja przeczytalam tyle pozytywnych opinii, ze zamowilam juz.. troche sie boje, nakladania, EFEKTU
a mi khadi ciemny brąz wyszedł ciemny brąz- do czarnego mu daleko było mam brązowe włosy
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 11:27   #2679
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy


A powiedzcie mi jedno-khadi sie szybko zmywa?
Cały czas się zastanawiam czy nie dopłacić i kupić Khadi niż znów Sipę...
Wygląda na to, że Sipę muszę nakładać co 2 tygodnie :/
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 11:30   #2680
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez flower21 Pokaż wiadomość
hej, ja mam pytanie co do malowania brwi henna. Mam jasne brwi, z daleka prawie nie widoczne i chcialabym zeby byly lekko podkreslone brązową henna, ale boje sie ze kosmetyczka zrobi mi ciemne/zwykle brązowe/ brwi, bo chyba kolor brazowej henny jest jeden?czy sa rozne odcienie?
wątek dotyczy farbowania włosów henną, do brwi i rzęs używa się innej henny niż ta o której tu dyskutujemy
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 12:50   #2681
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Odnośnie nakładania, mam totalnie inne zdanie - ja chemicznej farby bym nigdy sobie sama nie polożyła, henne już kawał czasu kładę sama. Robię to będąc nachylona nad wanną, z głową w dół. Zawsze nakłąda mi się równo, a ze sprzątania to mam tylko spłukać, ew. umyć wannę. Jeśli chodzi o sodę, to bez niej kolor wychodzi piekny i się trzyma bez problemu. Ja jestem tylko wlaścicielką ciemnych włosów i zalezało mi na jak najintensywniejszym efekcie, dlatego używam sody, ale jeśli przyciemniach to jest Ci ona całkowicie zbędna.
neitka - ale to też zależy od długości włosów - ja mam gdzieś do do talii już mniej więcej, i o ile na odrosty tylko to dam radę - to już wypaćkać w miarę równo długości włosów to już mi trochę gorzej idzie
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-13, 13:03   #2682
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

no nic ja zamowilam juz wiec mam nadzieje ze mi tez czarny nie wyjdzie, chce miec ciemny braz chlodny, ale jednak braz a nie czern. Boje sie tego nakladania ze nie rowno to zrobie, ale poprosilam kolezanke o pomoc, moze bedzie latwiej, porozkladam folie na podlodze zeby wszystkiego nie pobrudzic, tak bym chciala zeby ta henna wyszla taka jak o niej czytam.. grube bardzo lsniace wlosy sa mega,
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 13:07   #2683
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
neitka - ale to też zależy od długości włosów - ja mam gdzieś do do talii już mniej więcej, i o ile na odrosty tylko to dam radę - to już wypaćkać w miarę równo długości włosów to już mi trochę gorzej idzie
O... a o tym w ogóle nie pomyślałam, ja mam troszkę dłuższe niż do ramion, to nie ma co porównywać w ogóle... Ale i tak pocieszam, że nie dla każdego musi być masakra
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 19:46   #2684
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

W kwestii nakładania paćki na włosy, to ja nawet na pierwszym razem nic nie nabrudziłam. Po prostu trzeba zrobić dobrą konsystencję, jak dla mnie jogurtowa gęstość jest OK. Nakładam sobie spokojnie, małą plastikową łyżeczką. Czas mnie nie goni, (jak przy chemicznych farbach) bo i tak kilka godzin to potem trzymam, a jak coś przyschnie (np przy skroniach) to można psiknąć wodą. Ja zaczynam nakładać od czubka głowy jak najbliżej skóry i rozcieram na pasmo włosów. Przekłam sobie te pasma grubym plastikowym zgrzebłem Tył głowy smaruję nad wanną i uwierzcie mi, nic się nie sypie, nie kapie. Potem owijam całość folią spożywczą (niezbyt ciasno) i pomiędzy wtykam watę (w pasmach po ok 10-15 cm). Zakładam na to czapkę i albo idę spać, albo normalnie funkcjonuję w domu
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 19:50   #2685
paradiso
Zadomowienie
 
Avatar paradiso
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 310
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja muszę się pochwalić,ze wreszcie udało mi się w Warszawie dostać szampon Venity do włosów brązowych! Byłam przypadkiem na Ursynowie,zobaczyłam sklep "Zioła,leki,kosmetyki " i tam spokojnie na mnie czekał

Mam jeszcze pytanie,czy jak dotychczas farbowałam Venitą,to mogę teraz bez problemu nałożyć Khadi? Wkurza mnie,że Venita tak szybko się zmywa,no i jednak mało równomiernie...
__________________
MŻ+fitness/skakanka/rower/Ewa Ch.

Chudniemy...?
paradiso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 23:46   #2686
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ponawiam pytanie - z jakiej firmy stosujecie i polecacie naturalne mazidła hennowe ?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 00:47   #2687
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

sylvia_doll - Venita produkuje farby w proszu, ale mają w składzie różne paprochy. Kiedyś ich używałam i z braku porównania byłam nawet zadowolona, ale teraz bym do nich nie wróciła. Kolor wychodził dziwny i niekrówny. Na szczęście zawsze spierał się do rudego - pewnie po wypłukaniu sztucznych barwników.


DarkNoir - Mój rudy kolor po Khadi nie zmywa się wcale. Nawet się nie rozjaśnia. Ciemnobrązowe pasemka też zostały nietknięte, a mają już kilka miesięcy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 09:35   #2688
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dobrze dobrze.. ale dalej nie wiem jakiego cudownego środka powinnyśmy używać mmmmm! a w zielarskim to mają chnę i zwykłą venitę... gdzież co innego dostaniemy? odpowiadać pipy
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 14:18   #2689
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
dobrze dobrze.. ale dalej nie wiem jakiego cudownego środka powinnyśmy używać mmmmm! a w zielarskim to mają chnę i zwykłą venitę... gdzież co innego dostaniemy? odpowiadać pipy
Chna eld jest dobra
A Khadi itp dostaniesz przez internet. Na tym watku tysiace razy przewinely sie nazwy farb naturalnych jakich dziewczyny uzywaja.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013


Edytowane przez kocurzyca
Czas edycji: 2010-12-14 o 14:20
kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 14:45   #2690
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dzięki Wam planuję wywalić z łazienkowej półki całą chemię do włosów i zaopatrzyć się w mazidłach
Chyba zbankrutuję
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 17:27   #2691
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

paradiso - Możesz użyć Khadi po Venicie. Ja tak właśnie zrobiłam.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 13:23   #2692
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziękuję dziewczyny bardzo za odpowiedzi i wskazówki Trochę się boję za to wszystko zabrać Sama nigdy się nie farbowałam, zawsze robiła mi to koleżanka, więc przy hennie też wolałabym ją zaangażować do pomocy, bo boję się że wyszłoby mi nierówno, gdybym sama siebie hennowała.

A czy może ktoś podpowiedzieć, która mieszanka Khadi (lub inna firma) daje kolor typowy brązowy/czekoladowy, ale nie czarny.

Czy jedno opakowanie mogę podzielić na 2 razy (bo mam krótkie włosy)? Czy jednak jak już otworzę, to raczej muszę od razu zużyć do końca?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 15:24   #2693
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja mam można by rzec , że sporeee włosy ale na dwa razy użyłam i nic isę absolutnie nie stało, więc nie wahaj się utrwalisz, wzmocnisz w razie potrzeby o!

przewijały się, racja, ale 50 stron czytać nie będę, nie poważna jesteś kocurzyca?

jeszcze jestem ciekawa dlaczego większość osób poleca hennę nie chnę.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 22:02   #2694
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, czy za pomocą henny jestem w stanie uzyskać któryś z tego typu brązów? Chodzi mi o intensywny, średni brąz z zimną, lub taką lekko cynamonową tonacją. Efekt nie będzie na jeden raz? Z każdym użyciem włosy są chyba coraz ciemniejsze, nie chce zostać czarna. Czy którejś z was udało się osiągnąć coś w tym stylu? A może udaje się to tylko farbami chemicznymi? Moje włosy to popielaty(wyblakły) brąz z pojedynczymi blond pasemkami, kolor z tendencją do szarzenia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg yutsai7.jpg (31,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nina-dobrev-vd-second-season.jpg (26,8 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jsdi02.jpg (127,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ikf.com.pl-fotka-777984(2).jpg (26,4 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ikf.com.pl-fotka-768639.jpg (33,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ikf.com.pl-fotka-731802.jpg (39,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ikf.com.pl-fotka-632599.jpg (24,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hjkhjjkh.jpg (106,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4571341548_b9a90d416e_o.jpg (102,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 696c815d001620be4c6f05a2.jpg (44,5 KB, 18 załadowań)
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 22:05   #2695
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

I reszta...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 001a.jpg (31,4 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DariaWerbowyforFLARECanada02.jpg (50,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fsd.jpg (122,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ikf.com.pl-fotka-717504.jpg (46,2 KB, 15 załadowań)
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 13:10   #2696
natalie1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 182
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny bardzo za odpowiedzi i wskazówki Trochę się boję za to wszystko zabrać Sama nigdy się nie farbowałam, zawsze robiła mi to koleżanka, więc przy hennie też wolałabym ją zaangażować do pomocy, bo boję się że wyszłoby mi nierówno, gdybym sama siebie hennowała.

A czy może ktoś podpowiedzieć, która mieszanka Khadi (lub inna firma) daje kolor typowy brązowy/czekoladowy, ale nie czarny.

Czy jedno opakowanie mogę podzielić na 2 razy (bo mam krótkie włosy)? Czy jednak jak już otworzę, to raczej muszę od razu zużyć do końca?
Ja używam Khadi jasny brąz i w to wrzucam 2 próbki Khadi ciemny brąz. Wychodzi ładny, czekoladowy brąz. Moja mama dzieli opakowanie na 2 razy, po użyciu ściąga opakowanie gumką recepturką i jest ok
natalie1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 14:33   #2697
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez natalie1988 Pokaż wiadomość
Ja używam Khadi jasny brąz i w to wrzucam 2 próbki Khadi ciemny brąz. Wychodzi ładny, czekoladowy brąz. Moja mama dzieli opakowanie na 2 razy, po użyciu ściąga opakowanie gumką recepturką i jest ok
A mogłabyś wrzucić zdjęcia efektu? Z góry dziękuję
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 14:43   #2698
natalie1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 182
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dmkania Pokaż wiadomość
a mogłabyś wrzucić zdjęcia efektu? Z góry dziękuję
inline.jpg
Zdjęcie z telefonu, ale myślę, że coś widać
natalie1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-17, 00:30   #2699
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ładniutki kolor, podoba mi się serio.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-17, 13:07   #2700
agnes098
Raczkowanie
 
Avatar agnes098
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez natalie1988 Pokaż wiadomość
Załącznik 3609189
Zdjęcie z telefonu, ale myślę, że coś widać
Super kolorek , ja tez bym taki chciala ale cały czas wychodzi mi bardzo ciemny kolor, a probowałam khadi- ciemny brąz(wyszedl prawie czarny)potem 2 razy farbowałam orzechowym brązem ale też wyszedl bardzo ciemny mimo tego ze trzymalam 1h.Chyba poczekam ,aż się henna trochę wypłucze i poloże mieszanke w twoich proporcjach,bo kolorek jest naprawdę fajny.
agnes098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.