Maseczka aspirynowa i tonik aspirynowy - ZBIORCZY - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-16, 00:04   #1021
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Musująca zawiera sporo substancji pomocniczych.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 12:30   #1022
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
A czy można jej używać pod oczy, na powieki...?
Ufff... przebrnęłam przez cały wątek i dziś robie moją pierwszą maseczkę aspirynową Nigdy nie miałam do czynienia z kwasami, ale podobno od tej maseczki można zacząć.
Już się dowiedziałam, że nie można jej używać pod oczy. Kilka dziewczyn próbowało, ale radziły żeby tego nie robić więc się posłucham mądrzejszych.
Muszę teraz kupić sobie
-jakiś delikatny żel bez SLS i najlepeij z jak najprostszym składem, może coś LRP, pomyśle....
-jakiś prosty, niezapychający kremik nawilżający
-FILTR! Od dłuższego czasu stosuje vichy, ale poszukam czegoś ciekawszego...

Trochę się bałam tych kwasów, bo jednak to nie zabawa (przebarwienia, regularne używanie fitrów)... Wole dmuchać na zimne i nie nabawić się w wieku 16 lat jakiś brzydkich rzeczy na twarzy i zamiast sobie pomóc to zaszkodzić...



Swoją drogą... Dziewczyny, po przeczytaniu całego wątku stwierdzam, że wiele osób nie czyta wogóle wątków tylko zadaje pytania. Rozumiem, że nie wszystkie przypadki są takie same, ale jest sens po milion razy powielać te same pytania? Jak czytałam ten wątek to troche mnie to wkurzało, że co 2 osoba pytała o przepis na tą maseczke. Skoro tytuł wątku to "Maseczka aspirynowa" to na pewno musiał gdzieś być przepis. W ten sposób robi się zamieszanie na wątku i niepotrzebne 28 stron o tym samym co mogłoby zająć 5 stron. Tylko tyle chciałam powiedzieć, takie były moje odczucia po przeczytaniu całego wątku. Dziękuje.

justa79, Twoja wiedza jest przeogromna!
Ja od tej pory postanawiam czytać, czytać, czytać aż moja skóra będzie idealna!

Aha jeszcze jedno. Zrobiłam sobie wczoraj test na ramieniu i skóra tam gdzie była maseczka zrobiła się jaśniejsza od reszty i bardzo mięciutka. To zachęciło mnie do zrobienia dzisiaj maseczki na twarzy. Boje się trochę co będzie z tymi moimi policzkami (mam na nich niezidentyfikowane uczulenie). Nie wyszło mi nic na próbach świetlnych i raczej nie ma to powiazania ze słońcem jednak pani dermatolog zaleciła używanie 50-tek i powiedziała, że taka już moja uroda... Po filtrach to troche przygasa... Staje się więc filtromaniaczką i zobaczymy co się bedzie działo...

Edytowane przez scotiii
Czas edycji: 2009-12-16 o 12:54
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 15:38   #1023
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Pojawił się pewien problem... Stosuje od jakiegoś czasu maseczke aspirynową- bardzo łądnie oczyszcza. Jednak mam podejrzenie skazy białkowej tzn. mogę ją mieć. Męczę się z czerownymi policzkami. Na jakiś czas rezygnuje z jedzenia mleka itp.
Co mogę dodawać zamiast jogurtu do maseczki? Robić ją z samą wodą? Nie wiem czy tak można, bo jogurt chyba był potrzebny w tej maseczce... (ph)
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 12:09   #1024
zelgadia
Raczkowanie
 
Avatar zelgadia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 109
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Używam epiduo, czy moge zrobić sobie maseczkę bez szkody dla buzi? I czy dla lepszej przyczepności moge aspirynke rozrobic z zelem hialuronowym i hydrolatem z kocanki?
zelgadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 13:13   #1025
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Co mogę dodawać zamiast jogurtu do maseczki? Robić ją z samą wodą? Nie wiem czy tak można, bo jogurt chyba był potrzebny w tej maseczce...
Ja znalazlam gdzies przepis z miodem i tak wlasnie robie i u mnie sie sprawdza Miod daje fajna konsystencje, dla mnie nawet lepsza niz jogurt

Z sama woda tez dziala ale konsystencja jest kiepska i srednio sie to na twarzy trzyma
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 13:50   #1026
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Pojawił się pewien problem... Stosuje od jakiegoś czasu maseczke aspirynową- bardzo łądnie oczyszcza. Jednak mam podejrzenie skazy białkowej tzn. mogę ją mieć. Męczę się z czerownymi policzkami. Na jakiś czas rezygnuje z jedzenia mleka itp.
Co mogę dodawać zamiast jogurtu do maseczki? Robić ją z samą wodą? Nie wiem czy tak można, bo jogurt chyba był potrzebny w tej maseczce... (ph)
Ja robię z samą wodą.Oczyszcza tak samo ale tak jak quleczka napisała-średnio sie trzyma bo sie osypuje jak wysycha.Ja robię ją w wannie i co jakiś czas zwilżam twarz i już
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 15:24   #1027
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Dlatego ja wole miód. Jak ktos nie ma uczulenia to nie dosc, ze oknsystencja jest fajna to jeszcze dodatkowo odzywia sie twarz bo w miodzie jest sporo dobrych rzeczy
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 16:08   #1028
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Maseczka Aspirynowa

dziewzcyny wy trzymacie az maseczka wam zaschnie na twarzy czy ok 20min?

iii po ilu zastosowaniach zauwazylyscie efekt?
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 16:13   #1029
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Maseczka Aspirynowa

ja ją spsikiwalam wodą zeby mi nie zasychala. ale lepze zdecydowanie efekty widze po toniku
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 16:30   #1030
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Maseczka Aspirynowa

mówicie z miodem... okej, ale jogurt był chyba potrzebny w tej maseczce żeby obniżyć czy tam podwyższyć ph. Nie znam się na tym, ale z tego co zrozumiałam to taką właśnie funkcję w tej maseczce pełnił jogurt... Wątpie żeby miód obniżał ph a nawet w to watpię

Edytowane przez scotiii
Czas edycji: 2010-01-20 o 16:31
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 16:55   #1031
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Maseczka Aspirynowa

ale nawet tutaj gdzies byl link do filmiku z miodem

owszem jogurt na pewno ma kwasne Ph i powoduje obnizenie Ph calej mieszanki co moze zwiekszyc zarowno efekt drazniacy...jak i moc dzialania bo im wyzsze Ph tym preparat lagodniejszy

popatrzylam jednak na necie i miod ogolnie tez ma PH od 3,3 do 4,9 , a jogurt gdzies 4-4,5 zazwyczaj... wiec miod moze miec nawet nizsze ph

ogolnie ja specjalnej roznicy w dzialaniu nie widze... jak stosuje miod zamiast jogurtu
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 18:39   #1032
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Maseczka Aspirynowa

quleczka: stosujesz jakiś konkretny miód?
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 19:04   #1033
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Maseczka Aspirynowa

tak, robiony przez mojego dziadka

zartuje, akurat taki mialam w szafce, nie mam pojecia nawet jaki to jest...pewnie jakis wielokwiatowy
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 22:41   #1034
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
ale nawet tutaj gdzies byl link do filmiku z miodem

owszem jogurt na pewno ma kwasne Ph i powoduje obnizenie Ph calej mieszanki co moze zwiekszyc zarowno efekt drazniacy...jak i moc dzialania bo im wyzsze Ph tym preparat lagodniejszy

popatrzylam jednak na necie i miod ogolnie tez ma PH od 3,3 do 4,9 , a jogurt gdzies 4-4,5 zazwyczaj... wiec miod moze miec nawet nizsze ph

ogolnie ja specjalnej roznicy w dzialaniu nie widze... jak stosuje miod zamiast jogurtu
To jak to w końcu jest, bo nie zrozumiałam tego fragmentu...
Jeśli miód ma podobne ph co jogurt to nawet dobra opcja dla mnie.
Ale jak to jest z tym ph? Czytalam troche na tych stronach mazidłowych i Biochemiourodowych() i na Wizazu ale sie zamotałam w końcu...
Jakie ono powinno być mniejsze czy większe? Wytłumaczycie mi to?

Aha i podłączam się do pytania jaki to ma być miód? Lipowy? Wielokwiatowy? Mam bardzo wrażliwą skórę więc jaki może najmniej uczulać?
Ale tak sie zastanawiam czy łągodniejszy wkoncu byłby miod czy jogurt?
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 22:50   #1035
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Maseczka Aspirynowa

To wszystko zalezy co sie chce osiagnac Sama aspiryna tez zadziala ale z czyms obnizajacym PH (czyli czyms zazwyczaj kwasnym, choc miod jak widac tez sie do kwasnych zalicza) dziala intensywniej ale tez moze to byc przy delikatnej skorze bardziej drazniace ...

a co do alergii no to mi sie ciezko wypowiadac...

pisalas o skazie bialkowej i czerwonych policzkach...czy to mialas juz wczesniej zanim zaczelas stosowac ta maseczke?

co do miodu, to moze sprobuj na jakims delikatnym ale nie widocznym kawalku ciala najpierw
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 21:35   #1036
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
To wszystko zalezy co sie chce osiagnac Sama aspiryna tez zadziala ale z czyms obnizajacym PH (czyli czyms zazwyczaj kwasnym, choc miod jak widac tez sie do kwasnych zalicza) dziala intensywniej ale tez moze to byc przy delikatnej skorze bardziej drazniace ...

a co do alergii no to mi sie ciezko wypowiadac...

pisalas o skazie bialkowej i czerwonych policzkach...czy to mialas juz wczesniej zanim zaczelas stosowac ta maseczke?

co do miodu, to moze sprobuj na jakims delikatnym ale nie widocznym kawalku ciala najpierw
Tzn. nie wiem jeszcze czy to skaza białkowa, bo z tego co wiem to wystepuje ona u małych dzieci, a ja od niemowlaka tego nie miałam tylko zaczęło się jak byłam mała (ok. 3-4 lata).
Tak więc policzki mam już od dawna.

Maseczkę aspirynową zaczęłam stosowac od niedawna. U mnie efekty całkiem fajne z tym że jest to moje pierwsze "coś" oczyszczające- niekupne. Krótko mówiąc pierwszy kontakt z jakimikolwiek kwasami.

Na policzkach mam takie niezidentyfikowane "coś". Nie wiem czy to uczulenie, rumień, nadwrażliwość na słońce, wrażliwa/ atopowa cera czy wszystko w jednym?
Jednym słowem jedna wielka niewiadoma dlatego bardzo uważam z tym co kładę na twarz.

O dziwo po tej maseczce to jakby trochę przygasało...

Z tego co czytałam to kwasy BHA nadają się do naczynek. Puki co moją cerę do takiej zaliczam chociaż nie mam ani jednego pękniętego naczynka.

Orientujecie się może jakie kwasy nadawałyby się dla mnie? Chodzi mi o takie do cery naczynkowej, wrażliwej. Słyszałam też, że jakieś kwasy dodatkowo chronią przed słońcem (wzmacniają działanie filtrów), ale nie pamietam do jakiej grupy się one zaliczały...

Skazy białkowej jednak nie wykluczam. Chyba po prostu muszę uważać z nabiałem (ogólnie dietą) i z tym co kładę na twarz.

Czyli gdy obniże ph to maseczka bedzie intensywniej działać? Czyli w moim przypadku lepiej używać samej wody.
Robiłam kiedyś z samą wodą, ale zdecydowanie wolałam konsystencje aspiryna+woda+ jogurt.

Boje się troche czy sama aspiryna z wodą mnie nie podrażni, a może właśnie z jogurtem jest intensywniejsza. Z tego co piszecie to z jogurtem jest bardziej drażniąca...
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 22:12   #1037
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
O dziwo po tej maseczce to jakby trochę przygasało...
No to skoro juz ja wyprobowalas, dziala i ci nie szkodzi, a nawet troche przygasa to ja bym juz nie kombinowala za duzo

Niby jogurt moze sprawiac, ze dziala mocniej ale tez taka konsystencja jest lagodniejsza dla mojej skory...z sama woda to bardziej "drapie" przynajmniej mnie

p.s. na pewno jeszcze kwas migdalowy nadaje sie do skory naczynkowej
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 08:44   #1038
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Maseczka Aspirynowa

heej, pomogla wam ta maseczka na zaskorniki? i czy naprawde tak swietnie niweluje czerwone plamki po tradziku? moze sie ktoras z was wypowiedziec o efektach?
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 10:46   #1039
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
heej, pomogla wam ta maseczka na zaskorniki? i czy naprawde tak swietnie niweluje czerwone plamki po tradziku? moze sie ktoras z was wypowiedziec o efektach?
matysiu153, powiem Ci tak, po pierwszym użyciu tej maseczki szczena mi opadła! Miałam znacznie mniej zaskórników. Kupowałam ją jak szalona i stosowałam prawie codziennie. Teraz stwierdzam, że to zdecydowanie za dużo. Skóra była czerwona, ściągała się (i na dal troche się ściąga). No ale głownym zadaniem kwasów jest złuszczanie.

Myślę, że ta maseczka jest bardzo dobra na zaskórniki. Jak dla mnie najlepsza na czarne punkciki. Tylko dobierz odpowiednie niezapychające kremy, bo miniesz się z celem...

Nie należy jednak przesadzać z tą maseczką tak co 3 dni myślę, że powinno być ok Ja robie sobie dodatkowo peeling tą maseczką więc schodzą te skórki. Jak dla mnie same zalety. Od tamtego czasu stosuje ją regularnie, nie myje twarzy żelami (ani niczym takim) tylko ta maseczka, krem nawilzający (nadal szukam idealnego...) i filtr. Cera mi się znacznie poprawiła. Siostra pyta co z nią robię

Mam zamiar pozamawiać coś z BU i ZSK, bo spodobałą mi się ta naturalna pielęgancja a nie jakies parszywe nie wiadomo co w kremach sklepowych.
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 13:51   #1040
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Maseczka Aspirynowa

stosowalam krem nawilazjacy do cery normalnej Under20(wroce do niego po zimie) i nawilzal po maseczce swietnie twarz, etraz rano nakladam krem bambino mam nadzieje ze on nie zapycha do tego 2 razy w tyg po masce robie sobie kremik nawizlajacy wg przepisu chinki z youtube pewnie ja znacie-Michele Phan jak ktos chce przepis to przesle linka buzka po tym jest super nawilzona..

a tak wogole to juz jestem po 5 maseczkach i jak narazie widze tylko rozjasnienie.. moze delikatnie rozjasnily sie tez zaskorniki ale moj nos i broda to istna TRAGEDIA! a wyciskac ich nie bede bo to mija sie z celem.. no ale nic. teraz bede robila ta maske 2 razy w tyg moze jakos powoli pozbede sie czarnych nieprzyjaciol hehe
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:01   #1041
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Jestem po maseczkowym debiucie. I sama nie wiem co o niej myśleć... po zmyciu super gładka i fajna buzia, ale po trzech godzinach od zmycia wyszedł mi rumień a przebarwienia zaczeły sinieć... myslałam że pozamieniałam sie twarzą z jakimś potworem.

No nie wiem, w sumie zaskórniki sie rozjaśniły ale nie wiem czy to warte takiego podrażnienia
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:42   #1042
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Kurcze, a moze masz skore naczynkowa i dlatego tak zareagowala? Ja nigdy nie mialam jakiegos podraznienia po. Tak swoja droga z czym mieszalas? Z jogurtem?

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
etraz rano nakladam krem bambino mam nadzieje ze on nie zapycha
To ochronne bambino? Ja je tylko na noc stosuje bo dlugo sie wchlania i dosc dlugo mam taka "pobielona" skore...a co do zapychania, parafina jest pierwsza w skladzie, wiec i owszem, moze zapychac...zalezy od skory, jak wszystko
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 08:31   #1043
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Kurcze, a moze masz skore naczynkowa i dlatego tak zareagowala? Ja nigdy nie mialam jakiegos podraznienia po. Tak swoja droga z czym mieszalas? Z jogurtem?
Quleczka, tak z jogurtem bakomy. No mam naczynkową, przy okazji całej listy problemów dotyczących mojej cery. No nic... spróbowałam. I wiem że nie jest dla mnie, szkoda. Dobrze, że dzis już jest ok, na szczescie spokój na twarzy.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 10:53   #1044
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Kurcze, a moze masz skore naczynkowa i dlatego tak zareagowala? Ja nigdy nie mialam jakiegos podraznienia po. Tak swoja droga z czym mieszalas? Z jogurtem?
maseczka aspirynowa to kwas BHA, nieszkodliwy dla cer naczynkowych.

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Quleczka, tak z jogurtem bakomy. No mam naczynkową, przy okazji całej listy problemów dotyczących mojej cery. No nic... spróbowałam. I wiem że nie jest dla mnie, szkoda. Dobrze, że dzis już jest ok, na szczescie spokój na twarzy.
reakcja po 3 godzinach to trochę jednak późno jak na podrażnienie, bardziej już alergia, ale też nie wydaje się to prawdopodobne. Jesteś pewna, że to po maseczce? Może to reakcja na krem który nałożyłaś na skórę później?
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 11:42   #1045
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
maseczka aspirynowa to kwas BHA, nieszkodliwy dla cer naczynkowych.
Ja wiem, ze BHA sa lagodniejsze i bardziej wskazane dla cer naczynkowych ale ogolnie cery naczynkowe potrafia byc kaprysne i czasem na rozne rzeczy reaguja zaczerwienieniem, choc nie powinny niby

Tak w ogole to najlepsze do cery naczynkowej sa PHA bo te moga wrecz poprawic stan naczynek, no i maja ten niewatpliwy plus, ze nie trzeba filtrow
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 11:47   #1046
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Tak w ogole to najlepsze do cery naczynkowej sa PHA bo te moga wrecz poprawic stan naczynek, no i maja ten niewatpliwy plus, ze nie trzeba filtrow
a gdzie można je kupić?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 12:00   #1047
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Maseczka Aspirynowa

po maseczce nałozyłam humektan, po którym nigdy nic mi sie nie dzieje.

Nie wiem co sie stało, ale czasem mam tak ze reaguje na kosmetyki roznego rodzaju z opóźnionym zapłonem. Własnie takim napecznieniem/puchnieciem skóry, rzadziej zaczerwienieniem jak to miało miejsce wczoraj. Już nie bede eksperymentowac z kwasami. Zostane przy moich ulubionych PHA . Dzięki dziewczyny za odzew
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 13:29   #1048
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
a gdzie można je kupić?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?kwasy-pha,40

http://naturaliskosmetyki.pl/glukono...sow-p-161.html
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 13:43   #1049
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Maseczka Aspirynowa

dziękuje
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 19:35   #1050
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Thumbs up Dot.: Maseczka Aspirynowa

Dziś moje pierwsze doświadczenie z tą maseczką.. Użyłam 3 tabletek polopiryny S (tylko tyle miałam w apteczce) + kapkę wody przegotowanej + łyżeczkę śmietany (jogurtu w lodówce brak).. Trzymałam ją na buźce jakieś pół godzinki.. Efekt? Gładziutka cera! Wniosek? Będę stosować regularnie!
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-20 10:52:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.